Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 72229 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.504
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #380 послато: 15-10-2018, 22:44:26 »
Miodraze , samo si delimicno u pravu.
Profesora i takve epp pcelare ne racunam.
Najcesce se ljudi sklone zbog omalovazavanja i onog sto di naveo, novog pogleda i misljenja koje se izvrce ruglu i to najcesce od pocetnika.
Takodje je iritantno ocekivanje pocetnika koji se odmah ljute sto rece Sloba ako im niko ne odgovori za 2 min.
Ali isto tako kad god otvoris forum makar i na svakih sat vremena , tu su postovi uvek nekolicine i nemaju veze ni sa temom ni forumom.
Potreba pojedinaca da budu primeceni je bezpotrebna kao i njihovo ubedjenje da su u necemu pomogli i nesto razjsnili , a pri tom hiljade poruka i tek svaka stota ima neke veze sa temom , a obicno je prosipanje pameti ili ,,humora,,.

Na Tas-u u  Subotu je sve bilo brzo , razgovori,pozdravi , kratka druzenja i nije bilo vremena za neke ozbiljne teme.
Tek sa jednim kolegom smo zagrebali nesto kvalitetnije i otvorio mi je neke nove teme za razmisljanje.
Prakticar, cesto u nekim analizama i pomalo cudnim namerama.
Vrlo sadrzajnih 30-40min

U nedelju vec lakse za razgovor i na moje zadovoljstvo susret sa trojicom izuzetnih kolega.
Ukupno 4-5 sati u razgovoru(pretezno odslusanih).

Toliko novih i inovativnih stvari nisam ovde procitao dve godine minimum.
Na moje pitanje zasto ne napisu nesto na ovim stranicama samo bi slegli ramenima i pitali kome,cemu?

Ima toliko detalja koje propustamo u radu da je prosto cudo , ali ipak je tako.
Takodje su se pozali na ismevanje nekolicine koja juri tekstove po netu i misli da je sve napisano uvek i bezpresprekorno tako.

Nije samo sujeta kriva , a steta je nenapisanih postova sa njihove strane.

Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.364
  • Године: 56
  • Локација: Beograd
« Одговор #381 послато: 16-10-2018, 07:56:27 »
Igore, samo si delimicno u pravu  ;D ;D

Ovo je forum, drugi vid komunikacije, oslobodjen osnovnih kulturoloskih normi svako se oseca silan i vazan cak i oni koji nikada i nigde ni rec ne kazu vec samo tapsu iz sve snage velikim vodjama (ne mislim konkretno na Rodoljuba vec uopsteno). Padaju teske reci, pretnje omalovazavanja itd.

Covek bi pomislio da ce na svakom sajmu ili vasaru pcelarskom poteci reke krvi kad se sretnu uzivo i licem u lice a ono grljenje ljubljenje i vrlo cesto sadrzajni razgovori. A opet ima mnogo pcelara koji rade isto po 30-40 godina i misle da je sve jos uvek isto ko nekada i ismevaju svaku pa i najmanju promenu koja se uvodi ili je potrebna... i posle - kome da pisem  8)

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.727
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #382 послато: 16-10-2018, 08:16:33 »
Kako kome, pišeš sebi, stavljaš svoje misli na uvid. Često će tu biti i neka korisna primedba koja će ti tvoj "problem" osvetliti sa druge strane
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже zoran petrovic 374

• Starosedelac
  • Поруке: 2.810
  • Године: 50
  • Локација: Lajkovac
« Одговор #383 послато: 16-10-2018, 09:11:32 »
Ко жели да научи,чита и пита,ал пре него пита треба да потражи дал је то неко веќ написао и описао!
Што се тиче великих пчелара,ту нема нешто посебно,јер овај форум нема баш ништа од тих великих(част изузетцима),суштина је у иновативности,размену идеја у стваралаштву,то треба форуму,јер сваки форум у почетку је хит,па млитави да би се на крају дошло до тачке размишљања за шта он постоји!
Енциклопедију научничи,писци,инжењери.....пишу годинама,можда и деценијама,овај форум је баш то ЕНЦИКЛОПЕДИЈА ПЧРЛАРСТВА,у коме чланују и професори и сељаци,и политичари и газде,и сви имају бар по једну циглу уграѓену у форум,и  сви се зову Пчелари!
Bato, potpisujem  :).
,,Pčelice PETROVIĆ'' Lajkovac

Ван мреже Marijan Sebalj

• Starosedelac
  • Поруке: 2.685
  • Године: 77
  • Локација: Devojacki bunar
« Одговор #384 послато: 16-10-2018, 17:01:44 »
Mozda smo se malo ulenjili ali ja forum volim vise od svih drustvenih mreza zajedno!Dolazi zima bice lepih tema a i ja cu obecavam da budem mnogo aktivniji.

Ван мреже slobodanpejovic

• Starosedelac
  • Поруке: 6.756
  • Локација: rudnik
« Одговор #385 послато: 17-10-2018, 08:26:31 »
Са једне стране није лако ни писати на форуму,јер мораш да будеш трпељив,за евентуалне критике и неразумевања. Услед разних сличних ствари се појавила аутоцензуре код многих. Делимично и код мене што и није лоше ,бар код оних који доста пишу ;D
Када би се некако аутоматски брисале поруке са грубим и непристојним речима, вероватно би се више људи осмељивало да пише.

Ван мреже miroslav sretenović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.608
  • Године: 62
  • Локација: arandjelovac
  • 250 mnv, LR
« Одговор #386 послато: 17-10-2018, 21:41:24 »
"Kad je učenik spreman, učitelj se uvek pojavi".
" Ko se u kolo hvata, u noge se uzda".
"Treba sve ponovo ali drugčije reći".
"Znam samo dane znam ništa".
"Gleda majmun sebe u zrcalo".

Ovo mi pada na pamet dok čitam o smislu i besmislu...
A upravo nešto napisah na temi 10 godina foruma.
Ako nećeš na kuću, kuća će na tebe
Kućni prag je najveća planina
Šapat kuću ruši
Okaljane haljine kod kuće se peru

Ван мреже Rade Kostadinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.556
  • Локација: Kragujevac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
« Одговор #387 послато: 18-10-2018, 07:47:48 »
Da li gubi svoju "draž", samo od nas aktivnih članova koji ovde pišemo zavisi.

Daću neko svoje vidjenje:

- Mnogo se naširoko iz svih uglova na istoj temi piše.
 To bi moralo mnogo kraće uz konkretan zaključak.
 Slažem se, ko će dati taj zaključak, ali preterano pisanje na istoj temi zamara čitaoce.
Hvala Gospodu za teme iz zakonodastva imamo ovde stručna lica, pa nemojmo mi koji to manje znamo da pišemo iz svog ugla.
Nije cilj reći "ko ga ne interesuje neka preskoči temu".
Većina nas čita sve ovde objavljeno.

Nemam tačnu evidenciju, ali o DB košnici kao najastupljenijoj, pa sledecoj LR kod nas, ne piše se procentualno shodno zastupljenosti.
Ovde ni u kom slučaju ne smatram da se i dalje ne treba pisati dovoljno o Fararu, RV, EK....

Veoma je omiljena tema "Dnevne aktivnosti na pčelinjku"---ko je šta radio, kakve je rezultate postigao, uspesi, neuspesi, ali
malo o tome pišemo. I sebe kritikujem. Treba učiti na svojim greškama, mada je najskuplje, ali i tudjim.

Nema nam i doc dr Saše Jovanovića, najpoznatijeg metereologa medju nama, a njegove postove svi rado čitamo.

Petar Petrović i Zoki Marković su nam melem za srce i dušu, naravno uz Miru Bojović.

Oglas bez cene i nije oglas. Zasto kriti cenu, jer to potencijalne kupce sigurno interesuje.

Najviše mi smeta kada neko nesto napiše, a onda umesto konkretne kritike, kritizerstvo, veoma često i neumesno.
Taj više zbog toga neće ni da piše, a time gubimo baš svi.

Prihvatimo onu poznatog Ajademika, "kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa" - Matija Bećković.
"Kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa".- Akademik Matija Bećković

Ван мреже Raša Radivoje Stojanović

• O Tim
  • Поруке: 2.985
  • Године: 53
  • Локација: Novi Beograd - Barajevo
« Одговор #388 послато: 18-10-2018, 11:05:46 »
Rade, pametno zboriš... samo da pojedini čitaoci a onda pisci počnu da poštuju sagovornike i tuđe mišljenje a ne odma đonom. Svako može da posluša i primeni pročitano na svom pčelinjaku. A i nemora, ali netreba da se nadgornjava i ubeđuje kako je ama baš u svakoj temi upravu ( zato što on tako misli).
   Na našem forumu imamo dokazane profesionalce u svojim oblastima, čitav radni vek im je praksa, zbir pozitivnih i negativnih slučajeva ( u svojoj profesiji), mali broj smatra internet svetim pismom, google je "zakon" pa udri copy-paste a onda lobiranje na pp ili telefonom.... takvi će brzo prestati stakvim ponašanjem.
    Saslušaj sagovornika i poštuj, a na svom pčelinjaku radi kako hoćeš.
Мој пчелињак

"Искуство је најбоља школа, само је школарина врло скупа". Сократ

"Добро чини, добром се надај"

Ван мреже Marijan Sebalj

• Starosedelac
  • Поруке: 2.685
  • Године: 77
  • Локација: Devojacki bunar
« Одговор #389 послато: 18-10-2018, 12:07:48 »
Veoma se slazem sa ovim sto je Rade napisao.Uveren sam da su pristojnost i dobre namere osnov za mnoge forumase da se vise oglasavaju.Imam nameru da se ove zime vise aktiviram jer ljudi toliko ima divnih tema vezanih za pcelarenje!

Ван мреже Rade Kostadinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.556
  • Локација: Kragujevac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
« Одговор #390 послато: 18-10-2018, 17:42:55 »
Veoma se slazem sa ovim sto je Rade napisao.
Uveren sam da su pristojnost i dobre namere osnov za mnoge forumase da se vise oglasavaju.

Ako na ovoj temi sada bude puno komentara, imaće smisao tema.

Veoma su vazni da se oglase oni, koji cesto kontriraju...da kazu sta da menjamo mi ili oni....
da nam svima bude mnogo bolje i korisnije i da mnogo vise ubuduce pisemo.
"Kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa".- Akademik Matija Bećković

Ван мреже Dejan Andrić

• Starosedelac
  • Поруке: 974
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #391 послато: 18-10-2018, 18:54:46 »
Gosn Rade, ja kontriram samo na par tema koje su mi profesionalno uskostrucne. Ne mislim da se treba nesto bitnije menjati. Forum je odlican. Manje se pise.je rje dosta strucnog vec receno, a kontriranja i argumentovano prepucavanje je ono sto daje draz i ubija monotoniju.

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.349
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #392 послато: 18-10-2018, 21:27:05 »
Sta vise napisati a da nije napisano....pokupio sam brojeve telefona meni bitnih kolega i sa njima se cujem..pisanje me sve manje zanima..osim kad se iznerviram.....glavni problemi se uglavnom preskacu....ipak svaki dan svratim na forum,pretrcim i odem....na novim clanovima je da se malo dokazuju pisanjem...po meni kada nemate sta da radite izaberite tip kosnice sa kojom pcelarite i citajte postove i trazite sebi bliski rad...vidite mozete li ubaciti nesto novo i smanjiti rad...ima sta da se cita..

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #393 послато: 22-10-2018, 01:20:14 »
Joco brate ne nerviraj se. Utiče na lepotu...
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Matić Milan

• Novi stanovnik
  • Поруке: 151
  • Локација: Šabac
« Одговор #394 послато: 22-10-2018, 10:19:25 »
              Pčelarski forum koristan je za sve pčelare i treba da ga podržavaju svi koji vole pčele i koriste njihov rad. Odrastao sam,živeo,radio i učio i zarađivao na pčelinjaku. Ni posle 76god. provedenih na njemu još pčelinje porodice dovoljno ne razumem. Ali znam da neću imati dovoljno vremena da naučim ono što još neznam o pčelama,jer knjiga o njima nikad neće biti završena.

Ван мреже Мирослав Јанковић

• Rado viđen gost
  • Поруке: 59
  • Године: 41
  • Локација: Подгорица
  • ДБ 10
« Одговор #395 послато: 22-10-2018, 12:23:34 »
Кад би се величине као што су Ненад Илић и њему слични чешће јављали, и на једноставан начин, преносили своје велико знање зачињено финим хумором, форум би био још занимљивији и кориснији.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.064
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #396 послато: 22-10-2018, 15:27:50 »
Joco brate ne nerviraj se. Utiče na lepotu...
[/quot

I na kilazu....skace vaga.... ;) :D

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #397 послато: 22-10-2018, 15:59:46 »
Pozdrav Miroslave. Problem je sto mi od jednostavnog moramo da napravimo komplikovano. Mnogo strucnjaka pa da ima sta da se pise.
Bata Momo pozdrav...
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.064
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #398 послато: 22-10-2018, 16:06:11 »
Bata Neso, otpozdrav....

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.737
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #399 послато: 04-11-2018, 00:40:04 »
Из принципијелних разлога нећу се више овде појављивати. 
Наиме, члан сам СПОС-а од 2011. до 2018, а у 2019. сам решио да не будем више. Имао сам сасвим коректан, рекао бих и одличан однос са председником, али последња размена аргумената се завршила ружно, па се прекинула та нит која ме држала у организацији. Такође мислим да нису довољно поштовани моја индивидуалност и иновативност. (о чему сведочи одбијање врло оригиналног текста писаног за часопис) Срећно СПОС-у у даљем раду. Срећно и СПОСовом форуму у даљем раду.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117