Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 69622 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже IVANISEVIC DAMIR

• Starosedelac
  • Поруке: 647
  • Године: 36
  • Локација: Indjija
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #400 послато: 04-11-2018, 08:53:04 »
Mislim da gresis.Nije predsednik SPOS,nije urednik SPOS...ni ja se ne slazem sa nekim stvarima,nekim odlukama,pohvalama prema ministru,nesto mislim da moze bolje,nesto mislim da je dobro,ali ne treba da ne budes clan....treba se argumentovano boriti..moje misljenje samo :)

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.276
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #401 послато: 04-11-2018, 09:24:01 »
Forum uvek daje  neku emociju...ili se iznerviras kada procitas neku glupost...obradujes  se kada cujes za nesto pametno sto mozes da primenih u praksi...nekom se desilo nesto lepo ili te neko nasmeje...neko je lepo na svoje znanje dodao cake sa foruma i postao predavac....neko je primenio nove metode na svom pcelinjaku i ima odlican prinos...neko je opet  poslusao razne savete i prosao kao bos po trnju...bar 10 puta sam resio da vise nista ne pisem ali dodjem na forum,ubijem neko vreme,ipak za mene ima drazi...jer gde drugde divaniti sa pcelarima a da ipak ima nekog nivoa..zavoleo sam forum jer u mom kraju pcelari cute...mogu samo da lazu o prinosu a koristan savet tesko ces dobiti...koje se sredstvo pokazalo dobro a koje lose..cuces na forumu ...od svojih tesko jer je nekog sramota,neko zeli da samo njemu bude dobro i slicno..blago nama dok forum radi a radice ako svaki novi clan napise bar nesto malo o svom radu...i najgori od nas ima nesto sto savrseno dobro radi..nikad nije sve napisano i uvek se ima nesto pametno cuti..

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.006
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #402 послато: 04-11-2018, 09:35:37 »
Jocko potpisujem svaki tvoj stav i svaku rec koju si rekao vezano za nas Forum...Ovo i mene svakodnevno drzi vezanog za Forum "Forum uvek daje  neku emociju.."

Pozdrav za sve...

Ван мреже Marijan Sebalj

• Starosedelac
  • Поруке: 2.684
  • Године: 77
  • Локација: Devojacki bunar
« Одговор #403 послато: 04-11-2018, 09:37:26 »
Bravo Jovice.Potpisujem!

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.672
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #404 послато: 04-11-2018, 10:25:18 »
ali ne treba da ne budes clan....treba se argumentovano boriti..moje misljenje samo :)

Волео бих, заиста, али је дошло до тачке у којој организација гуши моју индивидуалност и сугерише ми како да водим мој приватни посао.  ::) Знам да многи овде који пишу нису чланови СПОС-а, тј. да то није нужно услов за боравак овде, али ја мислим да није морално користити ресурсе СПОС-а, а не плаћати чланарину. (у том погледу се слажем са Родољубом) Чланарина је ситница, ја бих је радо плаћао и даље, али просто ми моја морална начела не допуштају да дам и један једини динар после ове полемике:
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #405 послато: 04-11-2018, 10:44:41 »
Zanimljivi mi je ovo jer sam nekoliko puta hteo da kazem da je decije naivno napisati "moj med je najbolji ili moj med je posebno dobar ect " , medjutim nisam jer smatram kao I Nikola da je to deo sopstvenog marketinga. Sa te strane Rodoljub nije u pravu ali da je rekao da tu tvrdnju treba dokazati analizom meda I deklarisanim geografskim poreklom bio bi potpuno u pravu.  Nacin rada na pcelinjaku ne dokazuje apriori izuzetan kvalitet meda . 
E sad klizav teren je nacin I mesto reklamiranja pa bi recimo oglas na javnom mediju bio nesto sto bi se moglo smatrati obmanom potrosaca dok je opet nacin uredjivanja sopstvenog profila individualna stvar osim ako se na istom  autor ne poziva na clanstvo u organizaciji. U tom nekom balansu je optimum cinjenicne istine.

Ван мреже Jakovljevic Vladan

• Starosedelac
  • Поруке: 536
  • Године: 57
  • Локација: Loznica
« Одговор #406 послато: 04-11-2018, 12:56:02 »
"Живот је налик на Олимпијске игре: једни тргују, други гледају, трећи се боре".
Питагора

ПС.  И на форуму је тако
„Čovek koji može pobediti druge – jak je; čovek koji pobedi sebe – svemoćan je.“

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 499
  • Локација: Фекетић
Одг: Да ли форум губи своју \"драж\"?!
« Одговор #407 послато: 04-11-2018, 13:15:23 »
Писаће ко буде требао,имам неке фаворите међу књигама,ал за мене је ово највећи извор знања и актуелности,ја без форума не бих знао да пчеларим.

Uzastopna poruka: 04-11-2018, 13:16:37
Тако је Владане,Јовице,Момо...

Ван мреже Dušan Lazić

• Starosedelac
  • Поруке: 1.449
  • Године: 67
  • Локација: Vojka
« Одговор #408 послато: 04-11-2018, 13:56:13 »
Из принципијелних разлога нећу се више овде појављивати. 
Наиме, члан сам СПОС-а од 2011. до 2018, а у 2019. сам решио да не будем више. Имао сам сасвим коректан, рекао бих и одличан однос са председником, али последња размена аргумената се завршила ружно, па се прекинула та нит која ме држала у организацији. Такође мислим да нису довољно поштовани моја индивидуалност и иновативност. (о чему сведочи одбијање врло оригиналног текста писаног за часопис) Срећно СПОС-у у даљем раду. Срећно и СПОСовом форуму у даљем раду.
Nikola, neko te je naljutio i ti se nećeš više pojavljivati na forumu.
Na taj način ti ćeš "rešiti" problem...
Na taj način, taj neko će "rešiti" problem...
A šta ćemo "mi"...
Meni će nedostajati neka tvoja razmišljanja.

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 499
  • Локација: Фекетић
« Одговор #409 послато: 04-11-2018, 13:57:26 »
А и ниси у праву што се љутиш на Родољуба,не држим ничију страну,ал ту ниси у праву. Шта би тек било да органски пчелариш као колега Станковић и ко зна колико још њих,па то никад не спомињу нити осјетиш неку висину у обраћању,чак напротив.

Ван мреже nenad stasic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.134
  • Године: 44
  • Локација: Vrnjacka Banja
  • sve vise saznajem da nista ne znam
« Одговор #410 послато: 04-11-2018, 14:02:07 »
Sad se pitam na ciju stranu da stanem.Da li bi možda  Rodoljub reagovao da je Nikola napisao da je njegov med nagori .A tudji je dobar.Dali bi mu napisao da nije uredu velicati tudj rad a svoj pocenjivati.
 Meni isto zapara oko, kad Nnikola ovde nama na forumu prodaje tu pricu.Pa cu ja sad kad mi se jede med da kupujem med od njega.(Reklama za, moš mislit ) i sto puta sam hteo da mu kažem da je ustvari moj med garant bolji od njegovog ali nisam hteo coveka da bedačim.
   Isto tako i Rodoljub vise ne pise na forumu i kao autoritet  svojim primerom možda podstice mnoge da isto to urade.I mnogi vise ovde ne pisu.Pa može onda i Nikola.Medjutim vecina cita.
     Poenta je u tome što ce forum nadživeti sve nas i ostati kao dobra škola za one posle nas.Pa su meni poruke tipa,, necu vise da se igram,, besmislene i odraz su Sujete i Gordosti čovečije.
« Последња измена: 04-11-2018, 14:15:16 nenad stasic »

Ван мреже Dejan Prsic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.969
  • Године: 38
  • Локација: Kruševac
  • LR pčelinjak 230mnv
« Одговор #411 послато: 04-11-2018, 14:13:27 »
Sad se pitam na ciju stranu da stanem.Da li bi možda  Rodoljub reagovao da je Nikola napisao da je njegov med nagori .A tudji je dobar.Dali bi mu napisao da nije uredu velicati tudj rad a svoj pocenjivati.
 Meni isto zapara oko kad Nnikola ovde nama na forumu prodaje tu pricu.Pa cu ja sad kad mi se jede med da kupujem med od njega.(Reklama za, moš mislit ) i sto puta sam hteo da mu kažem da je ustvari moj med garant bolji od njegovog ali nisam hteo coveka da bedačim.
   Isto tako i Rodoljub vise ne pise na forumu i kao autoritet  svojim primerom možda podstice mnoge da isto to urade.I mnogi vise ovde ne pisu.Pa može onda i Nikola.Medjutim vecina cita.
     Poenta je u tome što ce forum nadživeti sve nas i ostati kao dobra škola za one posle nas.Pa su meni poruke tipa,, necu vise da se igram,, besmislene i odraz su Sujete i Gordosti čovečije.

Ovo niko ne bi bolje napisao. Baš tako.

Ван мреже Dejan Andrić

• Starosedelac
  • Поруке: 963
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #412 послато: 04-11-2018, 14:50:23 »
Mislim da dosta vas gresi i da je Nikola u pravu bez obzira sto mislim da je moj med mnogo "savrseniji" od njegovog :) . Rodoljub treba kao predsednik sposa da vodi racuna o registraciji pcelarskih vozila, suzbijanja falsifikata, trovanja pcela. Rodoljub biznismen i privrednik moze da se upusta u pricu da li je Nikolin med dobar ili los i na koji nacin nikola nastupa na trzistu. Bez obzira na Nikolino bezvezno isticanje savrsenstva ovde na forumu. Ali te dve funkcije su odavno pomesane iako su nespojive...kao i ono udruzenje "bitka za med" gde pcelari cuvaju potrosace od sebe samih glumeci potrosace.

Ван мреже IVANISEVIC DAMIR

• Starosedelac
  • Поруке: 647
  • Локација: Indjija
« Одговор #413 послато: 04-11-2018, 14:58:06 »
Zaboravio si Andricu subvencije...manje laganja i manje zahvaljivanja,kada nesto drzava da izvinete zajebe izneti kriticki stav,neko drugo resenje,a ne zagrliti ministra i reci:"Sta bi mi bez tebe svevisnji nas najbolji..."
To nije prirodno ponasanje i nije normalno....tacnije ljigavo po malo

Ван мреже Krsta Sredojević

• Starosedelac
  • Поруке: 1.321
  • Локација: Valjevo
« Одговор #414 послато: 04-11-2018, 15:29:15 »
Junaštvo je kada čuvaš sebe od drugih, a čojstvo je kada čuvaš druge od sebe. Junaštvo i čojstvo treba da uvek budu zajedno ali to nije uvek tako. Lakše je biti junak nego čovek. Ako smo ljudi bićemo i junaci. Setimo se reči Patrijarha Pavla :"Budimo ljudi!". Ako se budemo tako ponašali Forum nikada neće izgubiti draž.

Ван мреже Dobrica Vulićević

• Starosedelac
  • Поруке: 584
  • Године: 59
  • Локација: smederevska palanka
« Одговор #415 послато: 04-11-2018, 16:21:39 »
Mislim da dosta vas gresi i da je Nikola u pravu bez obzira sto mislim da je moj med mnogo "savrseniji" od njegovog :) . Rodoljub treba kao predsednik sposa da vodi racuna o registraciji pcelarskih vozila, suzbijanja falsifikata, trovanja pcela. Rodoljub biznismen i privrednik moze da se upusta u pricu da li je Nikolin med dobar ili los i na koji nacin nikola nastupa na trzistu. Bez obzira na Nikolino bezvezno isticanje savrsenstva ovde na forumu. Ali te dve funkcije su odavno pomesane iako su nespojive...kao i ono udruzenje "bitka za med" gde pcelari cuvaju potrosace od sebe samih glumeci potrosace.

Nikola je u pravu ! Može da promoviše svoj med kako misli da je najbolje za njega, sve dok ne krši zakon.

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.672
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #416 послато: 04-11-2018, 17:27:41 »

Meni isto zapara oko, kad Nnikola ovde nama na forumu prodaje tu pricu.Pa cu ja sad kad mi se jede med da kupujem med od njega.(Reklama za, moš mislit ) i sto puta sam hteo da mu kažem da je ustvari moj med garant bolji od njegovog ali nisam hteo coveka da bedačim.

Па то је природно, нас двојица смо конкуренција на неки начин, не очекујем ни да признаш да је моја прича аутентична (иако јесте аутентична) , не очекујем ни да делимо исте животне идеале, принципе и начела. То је просто немогуће, различите смо особе. Овде смо да полемишемо, а не да се тапшемо по рамену. Али СПОС као заједничка организација не би смео да се ставља на страну овог или оног стила пчеларења и ове или оне приче. (пардон, смео би, али ја нећу то да финансирам чланарином) Иначе, куповале су колеге са форума кад остану без меда или кад им зафали нека врста ...и биле су врло задовољне куповином.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #417 послато: 04-11-2018, 17:35:38 »
Pa I Rodoljub moze da kaze ja ti ovo govorim ka pcelar....Ta vrsta spinovanja je naivna...SPOS se nije zvanicno obratio...uglavnom Nikola sustina je u tome da ne postoji definicija najbolji med na rec ...To nije marketing ...Sa druge strane Rodoljub ocito ima viska slobodnog vremena...

Ван мреже nenad stasic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.134
  • Године: 44
  • Локација: Vrnjacka Banja
  • sve vise saznajem da nista ne znam
« Одговор #418 послато: 04-11-2018, 18:18:14 »
Ma Nikola. Kvalitet meda najmanje zavisi od toga koliko se sam pcelar istripuje da je on nesto posebno.I koliko ce puta to ponoviti.Mozda resava neke probleme sa  Samopouzanjem?Iskreno ja kolege sa foruma ne dozivljavam kao konkurenciju i nemam problem da nesto nekom priznam.Postujem sto se boris za svoj dinar i vidim da imas talenta za pisanje  i to je sve.  Vazno je da covek moze da stane iza onoga sto radi.Ali ubedjivati pcelare da si izmislio neku mlaku vodu?Nisam siguran?
   To sa Rodoljubom vidi i ne daj se pokolebati .On danas,  sutra neko drugi,Borba BRATE

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.303
  • Године: 56
  • Локација: Beograd
Одг: Да ли форум губи своју \"драж\"?!
« Одговор #419 послато: 04-11-2018, 19:22:55 »
Jutros kad sam procitao Nikolin post hteo sam da napisem svoju molbu da ne napusta forum ali je prevagnulo ono - sto da budes prvi...

Ne slazem se sa njim u mnogo stvari ali smatram nekom civilizacijskom normom da se ipak slozim sa ljudima koji nemaju isto misljenje kao ja da je to normalna stvar sve dok to ne predje u vredjanje...

A Rodoljub kad nije u pravu vredja... nije to nesto specijalno jer kad dodje u situaciju da argumentima ne moze da pobije njemu neodgovarajuce misljenje pribegava argumentu sile. A zna da ga forum nece smeniti sa funkcije - npr. udruzenje pcelara Crna Trava je komplet u SPOS-u ali niko od njih nije na forumu - zato im je Rodoljub uvek gost na slavi i dobice njihove glasove. To ide dotle da je na Reci meda pre tri godine mene izvredjao i zakljucio recenicom da ga banuju da se eto odmori...

A forum je mesto koje ima svoje pravilnike i sve dok je tako bicu ovde a ako se nesto promeni videcu. Samo bice to prilicno jadan forum bez svih onih iz drugih drzava a i onih koji su iz Srbije a ne misle ko Rodoljub...

Zato mislim da Rofoljub svakako nije dovoljan razlog za napustanje foruma...

Inace najbolje se ispricam sa Zoranom Krsticem kad se sretnem uzivo... a on je i predavac SPOS-a i drzi tu neku zvanicnu liniju i to otvoreno promovise i zastupa i tad mi to ne smeta cak ima vecina stvari o kojima isto mislimo... al kad to isto Rodoljub kaze ko da ti se p....e po glavi.

Zato u sustini niko ne bi trebalo da nspusta fotum zbog tako trivijalnog razloga

Uzastopna poruka: 04-11-2018, 19:24:47
Izvinjavam se zbog slovnih gresaka sav se upljuvah pricajuci ...