Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 69632 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.281
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #420 послато: 05-11-2018, 22:16:27 »
Samo vas posmatram.
I uživam u dražima foruma.
P.S.
Zdravo Krsta
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.046
  • Године: 61
  • Локација: Gacko
« Одговор #421 послато: 05-11-2018, 22:36:31 »
"Живот је налик на Олимпијске игре: једни тргују, други гледају, трећи се боре".
Питагора

ПС.  И на форуму је тако

Neki i slikaju. :D

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.109
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #422 послато: 05-11-2018, 23:23:12 »
Да будем искрен,изгледа она стара пословица је права истина! ;D
Нашли сте се,зато вам је тако,да је било који од вас малко другачији,не би било овако ко што је!
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 429
  • Године: 52
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #423 послато: 06-11-2018, 06:47:29 »
Što ono ljudi  rekli nije moje da se mešam,samo me uvek zezne ono moje ali.Guraj ti Gavriloviću svoju priču kad si je započeo,mlad si obrazovan, željan dokazivanja i imaj i kuraži,nemoj na preprekama stajat i plakat,nemaš kome,mnogi su ovdje stari pčelari koji su imali sve o pčelarstvu u malom prstu i pre nego si se ti rodio.Vjerujem da i njima poneki put zasmeta kad ti kažeš moj je med najbolji ali te oni i tada puste i iskuliraju pa tako i sada neće ti pomoć i stati na tvoju stranu.Nego blago meni junačino moja, uzmi daha pa raspali napred.Ko ti stane na put sklanjaj,gazi i ne zaustavljaj se jer ako staneš, neće ti se imat kud moraćeš se povlačit a drugi nestaju dok te ne pogaze.Tako da se ti meni lepo prvi učlaniš,slikaš neku diplomu,neki sertifikat o kvalitetu svog meda i tresneš ga ovde na forum uz veliki naslov,moj med je najbolji.Malko ćeš svakom od nas izvuči osmeh a bogami moga i porast u očima u suprotnom ništa samo još jedna seka.Eto ja tako mislim a ti sam odluči kako ćeš dalje .

Ван мреже milic dragoslav bozevac

• Starosedelac
  • Поруке: 982
  • Године: 69
  • Локација: bozevac
  • Pcelarim kosnicom Rodna Voja
« Одговор #424 послато: 06-11-2018, 07:01:48 »
Forum je izgubio svoju draz .Pocnite da citate stare postove i videcete razliku.Danas mnogi pcelari glume naucnike i frljaju se nekim naucnimizrazima  a pcelarstvo je vrlo prosto i svodi se na dve stvari .URADI KAD TREBA I KAKO TREBA a sve ostalo ostavite nauki.

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.299
  • Године: 47
  • Локација: Kragujevac, Maršić
  • Ako si mudar, povuci se pred onima koji to nisu!
« Одговор #425 послато: 06-11-2018, 07:20:14 »
Kolega Dragoslave, složio bih se sa vama!
I meni se čini da je sve više filozofa koji su nabubali gradivo i stečeno znanje prezentuju drugima, a pri tome ni sami nisu shvatili, bar ne u potpunosti, suštinu naučenog.
Medeni kutak

Posetite moj pčelinjak http://spos.info/forum/index.php?topic=19109.0

Neverovatno je koliko se namnožilo tih likova koji su ubeđeni da im je za uspeh, uz potpuno neznanje, potreban samo bezobrazluk!

Ван мреже Pavlović Branko

• Starosedelac
  • Поруке: 1.002
  • Локација: Požarevac
« Одговор #426 послато: 06-11-2018, 09:14:12 »
Са Николом се не слажем у великом броју питања
и не подржавам многе ставове.
Тако је и са последњим ставом,
да се не учлани у удружење и не учествује на форуму.

Има неколико чланова за које бих се обрадовао да чујем
да више не желе да пишу овде.
Никола није у тој групи,
нисам приметио никад пакост и подвалу у његовом писању.

И још нешто:
"сваки цига свога меда хвали"  ;D ;D ;D

Ван мреже Zeljko Vuckovic

• Starosedelac
  • Поруке: 488
  • Године: 57
  • Локација: Nova Varoš, Radoinja, Miševići
« Одговор #427 послато: 06-11-2018, 09:27:17 »
citat Savo Tadić:
Imate temu o digitronu, imate temu o šećeru, imate teme o svemu što vam padne na pamet ali samo jednu o VSH pčelama, ne mora se svaka tema uništiti

Zašto sam citirao post kolege Sava sa druge teme? Pa jednostavno zato što je  po meni tom jednom rečenicom pogodio suštinu ove teme. Forum gubi draž jer se ne poštuju teme, spamuju se, piše se šta kome padne na pamet, tako da ako ima na toj temi nešto stvarno bitno i važno da se usvoji, nauči, diskutuje itd., zatrpano je u moru nepotrebnih, sujetnih upadica i mudrovanja. Ja zato i pratim forum (uglavnom svakodnevno) da mi ne  promakne ponešto stvarno vredno što se može kopirati i sačuvati. Ko će to kasnije naći u moru postova i tema!
pozdrav

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #428 послато: 06-11-2018, 09:50:28 »
Problem je (a možda i ne znam) što se ne može citirati tekst sa jedne teme, u drugoj temi i tamo nastaviti diskusija, već "prebacivanje" moraju da urade urednici. Forum je dinamičan. nekad jedna napisana reč (ili rečenica) povuče diskusiju u sasvim drugu stranu. I to je ljudski i normalno. Ne smatram to prevelikim grehom. Šta više, koristi forumu, jer se čitaju sve, a ne samo pojedine teme. ;D
Ako nećemo imati dinamičnu raspravu, onda hajde da na web stranicu pokačimo literaturu, pa nam forum i ne treba.

Forum je dobar, takoreći odličan i kad bude na njemu vladala potpuna jednakost prava i obaveza, biće savršen.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.672
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #429 послато: 06-11-2018, 11:17:34 »

Zato mislim da Rofoljub svakako nije dovoljan razlog za napustanje foruma...

И поред свега ја и даље веома ценим Родољуба и његово лидерство, чак бих рекао да сам највише био везан за СПОС као организацију јер сам уважавао Родољубову енергију и залагање. (да није њега могуће да не бих ни био члан) Нека се ово моје повлачење не схвати као позив другима да напусте организацију. Она је потребна и има своју сврху. Али ја сам се разишао са њом у неким принципијелним стварима, због неуважавања свега онога што је другачије и што штрчи од просека. Ако се тежи "упросечавању" под Родољубом, још више ће "упросечавање" бити изражено кад на Родољубово место дође неко мање образован и мање способан од њега, а таквих претендената има приличан број. Ја нисам био у СПОС-у (тачније још увек сам, још 2 месеца, до краја календарске године  :) ) да бих извукао личну корист и нисам био у СПОС-у да бих јурио функције, него да бих помогао саму организацију, јер схватам њен значај.

Tako da se ti meni lepo prvi učlaniš,slikaš neku diplomu,neki sertifikat o kvalitetu svog meda i tresneš ga ovde na forum uz veliki naslov,moj med je najbolji.Malko ćeš svakom od nas izvuči osmeh a bogami moga i porast u očima u suprotnom ništa samo još jedna seka.Eto ja tako mislim a ti sam odluči kako ćeš dalje .

Зар то сви пчелари не раде? Ја не знам ниједног пчелара који неће рећи да је његово нај нај нај најбоље  :) и који неће махати дипломама и медаљама уколико их има. Овде је настао проблем што ја то исто причам, само што не машем медаљама и дипломама (које пчелари додељују једни другима) него објашњавам суштински зашто сматрам да сам нешто унапредио у пчеларству. Иза тога што радим не стоје папири и хартије него озбиљна материјална улагања. Као што сте ви уложили велики новац у машину за прављење сатних основа, тако исто сам и ја током година уложио велики новац да ми пчелињак буде бољи од конкуренције. И не очекујем признања од колега, једино што тражим је мир и тишина и немешање у мој посао.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже IVANISEVIC DAMIR

• Starosedelac
  • Поруке: 647
  • Године: 36
  • Локација: Indjija
« Одговор #430 послато: 06-11-2018, 11:32:25 »
A zasto ne pomazes organizaciju nego se sklanjas pred prvom preprekom?Samoizolacija moze samo tebi da nasteti,a sto se tih diploma tice to moze svako u Srbiji da ima...dele se sakom i kapom,kao i zlatne znacke itd....to i ne treba da uzmes jer ces biti kao i ostali...Da me ne shvate neki pogresno da pojasnim:"Priznanja sposa se ne dodeljuju po zasluzi,nego se dele po rodbinskim,prijateljskim i burazerskim osnovama!"

Ван мреже Radoicic Miodrag

• Starosedelac
  • Поруке: 648
  • Године: 70
  • Локација: Bor
« Одговор #431 послато: 06-11-2018, 12:16:34 »
Priznanja SPOS_a se dele na predlog izvrsnih organa drustava . Niko ne moze kao pojedinac da bude mimo drustva "drug" clan . So se tise foruma , podseca me na sedenje za stolom  gde se zapocinju raznorazne price . Neko se u njih ukljucuje a drugi slusaju ili lgnorisu . Desava se da od silne buke promakne vredan komentar . Sve u svemu ne steti , treba I dalje da zivi .
Mica Bor

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #432 послато: 06-11-2018, 13:52:51 »
To sto te Rodoljub "okrpio" za sustinski lazno klasifikovanje meda je potpuno opravdano jer tboja klasifikacija meda na los ,prosecan,dobar I savrsen ( gde svstavas svoj) nije dobra I nije korektna apropo svih ostalih pcelara. Sta vise ta tvoja tvrdnja je lazna jer je nedokaziva a decije je naivna jer je zasnivas na principu rada na pcelinjaku ??
Ono sto jeste lose je fakat da se on bavi licno tom temom na taj nacin ,prepiskom.
Marketing je sve pa I najava da neces biti na forumu ali ocito da jesi ali nije svaki marketing legalan I legitiman .  Prevodjenje te vase licne prepiske na nivo organizacije pa u javnost je krajnje nekorektna kao I nepotrebno patetisanje sa isclanjavanjem pojedinca iz saveza pcelara. Svaki dan po neki pcelar umre pa nikom nista ne dize se larma oko toga.
Sve ovo pisem samo zato sto si momcic I sto moras da naucis da cilj ne opravdava sredstva.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #433 послато: 06-11-2018, 14:39:45 »
Narodna: I ćorava koka zrno ubode...
Bravo Mosuroviću. Potpisujem svaku reč, upućenu momčiću.
Bezveze patetiše...

Stvarno Nikola, žao nam je što te je Rodoljub razočarao i porušio iluziju, koju si gradio o njemu. No, nisi ti član Rodoljubovog kružoka, već Saveza Pčelarskih Organizacija Srbije, koji je postojao i pre, a postojaće i posle Rodoljuba, tebe i mene...
A kad ti iz SPOS stigne zvaničan dopis, vezan za tvoj način reklamiranja sopstvenog meda, onda možeš da se ljutiš na organizaciju i da je napuštaš.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.109
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #434 послато: 06-11-2018, 14:46:47 »
To sto te Rodoljub "okrpio" za sustinski lazno klasifikovanje meda je potpuno opravdano jer tboja klasifikacija meda na los ,prosecan,dobar I savrsen ( gde svstavas svoj) nije dobra I nije korektna apropo svih ostalih pcelara. Sta vise ta tvoja tvrdnja je lazna jer je nedokaziva a decije je naivna jer je zasnivas na principu rada na pcelinjaku ??
Ono sto jeste lose je fakat da se on bavi licno tom temom na taj nacin ,prepiskom.
Marketing je sve pa I najava da neces biti na forumu ali ocito da jesi ali nije svaki marketing legalan I legitiman .  Prevodjenje te vase licne prepiske na nivo organizacije pa u javnost je krajnje nekorektna kao I nepotrebno patetisanje sa isclanjavanjem pojedinca iz saveza pcelara. Svaki dan po neki pcelar umre pa nikom nista ne dize se larma oko toga.
Sve ovo pisem samo zato sto si momcic I sto moras da naucis da cilj ne opravdava sredstva.
Пишем и кажем му то одавно,можда 3 ил нешто мање година,ал бадава,на силу можеш само да узмеш неком нешто,а никако на силу да му даш,па и новац да је!
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.299
  • Године: 47
  • Локација: Kragujevac, Maršić
  • Ako si mudar, povuci se pred onima koji to nisu!
« Одговор #435 послато: 06-11-2018, 14:53:29 »
A da se promeni naziv teme? :)
Nikola je i ovaj put uspeo da priču usmeri na sebe.

Bravo, Nikola!
Medeni kutak

Posetite moj pčelinjak http://spos.info/forum/index.php?topic=19109.0

Neverovatno je koliko se namnožilo tih likova koji su ubeđeni da im je za uspeh, uz potpuno neznanje, potreban samo bezobrazluk!

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.007
  • Године: 57
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #436 послато: 06-11-2018, 16:40:12 »
Nikola voli da je u centru pažnje, ima potrebu.
Vise puta je odlazio, pa se vraćao uz veliku galamu...samoreklamu.
Opet to radi.
Mlad je, oprosteno.

Ван мреже Petar Petrović

• Starosedelac
  • Поруке: 1.046
  • Године: 61
  • Локација: Gacko
« Одговор #437 послато: 06-11-2018, 17:17:37 »
Dragoslav: "URADI KAD TREBA I KAKO TREBA a sve ostalo ..........."

U pravu si Dragoslave, a ja bih tvoju izjavu dopunio na sledeći način:
"uradi što treba, i po mogućnosti, od prvi put" i nakon toga je preformulisao, da glasi:
Uradi što treba, kada treba, najbolje što znaš, od prvi put.

ps:
Djeluje kao mala igra riječima, ali nije.
Neko može odraditi i kad treba i kako treba, ali ako ne radi što treba, bolje mu je da to i ne radi. :D :D
Naravno bitno je, uz naprujed navedeno, odraditi to od prvi put. Bolje je odraditi od prvi put, nego se trošiti radeći nešto odlično recimo u trećem ili petom pokušaju.

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.672
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #438 послато: 07-11-2018, 07:55:03 »
Nikola voli da je u centru pažnje, ima potrebu.
Vise puta je odlazio, pa se vraćao uz veliku galamu...samoreklamu.
Opet to radi.
Mlad je, oprosteno.

Поштовани колега, ви сте у свом представљању написали да радите у Фијату, али без обзира на то, ставите се на тренутак у моју позицију, да су вам кошнице једини извор прихода, да пчеларите стилом који захтева велика улагања (4 тоне меда само за зимовање пчела) и да вам посао зависи од продаје меда на мало. И замислите на тренутак да неко почне да се меша у ваш посао, да неко почне да вам сугерише како да презентујете ваш производ, да неко јавно почне да вас критикује што се истичете, што потенцирате квалитете вашег производа. А да ви знате да радите максимално поштено и да знате да је ваш производ заиста врхунски. (Не Фиат међу медовима него Порше међу медовима! :) ) А ви морате да продате ваш производ да бисте платили рачуне, купили хлеб и млеко, извели девојку/жену негде. Е кад све то будете замислили и ставили се у мој положај онда поново напишите да је Никола овакав или онакав, ако поново будете мислили да је то тако.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #439 послато: 07-11-2018, 08:00:48 »
Dobri moj Nikola, kao što sam ti i sam, to "mešanje" je na nivou frau-Gabrijele (pop Ćira i pop Spira) i njenih uličnih informacija. Naravno, spada i u domen tvojih ličnih razorčanja u ličnost, čiji si kult negovao.
Nema nikakve veze ni sa SPOS, ni sa forumom.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica