Аутор Тема: Да ли форум губи своју "драж"?!  (Прочитано 46613 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Vladimir Ristivojevic

• Gost
  • Поруке: 38
  • Године: 36
  • Локација: Smederevska Palanka
Одг: Да ли форум губи своју "драж"?!
« Одговор #460 послато: 10-11-2018, 07:37:49 »
Ne bi trebalo nista brisati.Novi clanovi sposa bi se preko nekih tekstova trebalo uveriti ko je kakav covek i da je forum ipak izgubio onu draz od ranije...

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 261
  • Године: 51
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #461 послато: 10-11-2018, 08:02:18 »
Vladimire nije ovo sajt gde se treba učit ko je kakav i briga mene ko je kakav na tastaturi, mene je briga ko je kakav kad me gleda u oči a verovatno i većinu nas.Novi članovi trebaju ovde da nauče nešto o pčelarstvu.

Ван мреже Raša Radivoje Stojanović

• O Tim
  • Поруке: 2.467
  • Године: 53
  • Локација: Novi Beograd - Barajevo
« Одговор #462 послато: 10-11-2018, 08:13:37 »
A tebe ako se za dan bezbednosti sete...

Možda i hoće, videćemo, a tebe ....

A ako sam ti nešto tražio, evo opet se izvinjavam, nisam upamtio (ne vodim dosijee kolega pčelara). Verovatno jer nisi
uslišio moju molbu. Stvarno sam đubre, ako nisam zapamtio, a učinio si mi. Naučio me nečemu sigurno nisi. Ma nisi...  :-\

Dolazi hladnije vreme, nema radova na pčelinjaku pa ćemo više sedeti ispred komjutera i listati NOVE teme...

I konačno, pošto si potpuno uleteo u film islednika, iako to nikad bio nisi, ja ne bih više da se igram, jer se osećam
nelagodno i očekujem neko hapšenje, ili šta slično, svaki čas.
A i bojim se da istina ne ugleda svetlost dana. Bolesno...

Ti ne bi da se igraš, a da lupetaš i iznosiš kojekakve gluposti, izvrtanja i laži...to možeš a
I kakvo i čije hapšenje očekuješ, ko da hapsi i koga, pa ti si pravnik valjda bi trebalo da znaš ovlašćenja....hapsi se po nalogu tužioca i penzioneri MUPa su najobičniji građani ( bez ovlašćenja - ako nisi znao....) dezavuišeš posetioce ove teme, a istinu ćemo zajedno terati na videlo, sada si i dr kad daješ konstataciju da je nešto  bolesno
Nemoj da se jediš doći će istina sama po sebi i ti i ja ćemo pomoći u iznošenje na svetlost dana.

Ne bi trebalo nista brisati.Novi clanovi sposa bi se preko nekih tekstova trebalo uveriti ko je kakav covek i da je forum ipak izgubio onu draz od ranije...

U potpunosti se slažem Vlado i podržavam predlog.
Мој пчелињак

"Искуство је најбоља школа, само је школарина врло скупа". Сократ

"Добро чини, добром се надај"

• Gost
« Одговор #463 послато: 10-11-2018, 08:44:33 »
Savo...ja sam jedan od tih novih clanova i pcelar pocetnik tako da mi je bitno ko je kakav na tastaturi i sta cu kao pocetnik procitati.Pametni ljudi koji su ranije pisali i komentarisali vise ne pisu.Nestali su!Zasto?Zbog ljudi koji se kao musice pok... po svakom drugacijem stavu i misljenju.I to na svakoj temi.Ja kao nov eto iznosim svoje misljenje i svoja zapazanja...bez uvrede...veliki pozdrav iz suncane i prohladne Smed.Palanke

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.371
  • Године: 57
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #464 послато: 10-11-2018, 08:49:36 »
Ma ispucace se.
Nije prvi put.

Ван мреже nenad stasic

• Starosedelac
  • Поруке: 895
  • Године: 43
  • Локација: Vrnjacka Banja
  • sve vise saznajem da nista ne znam
« Одговор #465 послато: 10-11-2018, 08:53:20 »
Teško ::)

Ван мреже Nikola Gavrilovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.335
  • Локација: Аранђеловац
« Одговор #466 послато: 10-11-2018, 09:26:01 »

Smanji doživljaj, nemoj da se neko nareši da te pita kakav je kvalitet  Vojvodjanskog barskog bilja , a time i meda , ako se u toj bari uspusta kanalizacija ?

Боже свашта, колико ненормалних коментара по метру квадратном.
Ја бих се пре убио него био функционер у пчеларским организацијама па да морам сваки дан ово да слушам.  :D
Кад већ питаш, баре су поред приватног језера у коме моји пријатељи узгајају рибу за тржиште.
Не очекујте медаље, признања и похвале – очекујте људске жаоке.

Никола Гавриловић
из никад објављеног текста:
"Друштвени притисци у пчеларству"
http://spos.info/forum/index.php?topic=28287.msg692117#msg692117

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 261
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #467 послато: 10-11-2018, 09:34:50 »
Savo...ja sam jedan od tih novih clanova i pcelar pocetnik tako da mi je bitno ko je kakav na tastaturi i sta cu kao pocetnik procitati.Pametni ljudi koji su ranije pisali i komentarisali vise ne pisu.Nestali su!Zasto?Zbog ljudi koji se kao musice pok... po svakom drugacijem stavu i misljenju.I to na svakoj temi.Ja kao nov eto iznosim svoje misljenje i svoja zapazanja...bez uvrede...veliki pozdrav iz suncane i prohladne Smed.Palanke
Nisi ti mene ničim uvredio da bi mi se izvinjavao,bar ja tako mislim.Ima sijaset mnogo razloga što su se mnogi povukli sa foruma i što nepišu.Malko smo mi pčelari sujetni a ipak je ovde mnogo mozgova pa očas posla naletiš na tanak led,a brate i srbi smo, poneki put prevlada i ono,sad neću ni kako ja hoću.

• Gost
« Одговор #468 послато: 10-11-2018, 09:49:05 »
Savo nisam se ja izvinjavao,zasto bih?Samo sam izneo svoje misljenje.Ovo za sujetu si i te kako u pravu,slazem se sa tobom.Ima ovde mnogo pametnih glava i ja bih voleo da ubuduce sto vise pisu,bez obzira na "musice".Jos kao pocetnik sam toliko korisnog procitao od Nese Ilica,sto sam sa zadovoljstvom primenio na svom pcelinjaku.Ovom prilikom mu se jos jednom zahvaljujem na nesebicnom deljenju znanja nama mladjima.Ide hladno vreme,manje posla u firmi,manje na pcelinjaku,pa cu se i ja kao nov cesce ukljucivati

Ван мреже Sava Marinel

• Starosedelac
  • Поруке: 732
  • Године: 43
  • Локација: vrsac
« Одговор #469 послато: 13-11-2018, 08:51:20 »
Forum je odlicna stvar. Meni licno je pomogao da se cuje za mene i da stvorim nekio ime i van okvira svoga grada. U mom gradu sam bio samo sin poznatog pcelara, koji eto ide malo tamo i pomaze oko vrcanja. U fazonu sta on zna. Za ovih 8 godina koliko sam na forumu, nisam pisao bez veze. Vecina postova su imala smisla i postavio sam dosta slika. Radionica, pcelinjak, selidbe, vrste meda itd. Nije mi forum sluzio kao trziste. Ali pomogao mi je i ja mislim da sam i ja dao neki doprinos da forum dobije na tezini. Mislim kao neko ko dugo godina pcelari sa dosta godina iskustva a i po kilazi. Ljudi su se malo zasitili, sve zivo dosadi. Najvise mrzim pcelare koji svaki dan kruze oko foruma, ne pisu a koriste ga kao trziste. A pljuju forum. Dosta pcelara je raslo uz ovaj forum a sada izigravaju velicine i ne pisu. Po meni neka svako vrati forumu onoliko koliko im je forum dao i ponovo ce da zivne. Ni ja ne pisem nista neko vreme. Probam po nekad nesto da napisem i dokazem, ali to sve prodje bez neke diskusije. Trenutno forum drze i pisu trgovci, prodavci opreme, lekova, matica itd. Oni ga odrzavaju u zivotu. Da ne tupim puno. Kada se sve sabere i oduzme od osnivanja foruma do dana danasnjeg. Ocena 10. Ali trenutno u padu.

Ван мреже Petar Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.118
  • Године: 46
  • Локација: Kragujevac, Maršić
  • Ako si mudar, povuci se pred onima koji to nisu!
« Одговор #470 послато: 13-11-2018, 09:19:46 »
Savo, svaka ti je na mestu.
Mnogima je forum pomogao, bio im odskočna daska za napredovanje.
Neki su postali predavači, neki su pospešili svoju proizvodnju i prodaju svojih proizvoda...
Ali, ne znam nikoga kome je forum naneo štetu.

Nažalost, razne FB stranice i grupe su postale popularne.
Mladi pčelari su se prebacili tamo jer postave pitanje-dobiju odgovor.
A, da li je odgovor i pravo rešenje-vrlo je diskutabilno?!

Pozdrav

Ван мреже Vladimir Kovacevic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 4.729
  • Локација: Kikinda
« Одговор #471 послато: 13-11-2018, 20:14:19 »
Joooj, šta se sve ovde neće pročitati i nema veze sa temom kao i ovo moje što pišem...ali reći ću vam nešto:
Postoji jedan veliki pčelar u Sremskim Karlovcima, g-din Aleksandar Bikar, ovde je na forumu, pčelari možda i 50 godina, član je redakcije časopisa  "Srpski Pčelar" itd...veliki gospodin. Od kad znam za njega, znam da proizvodi u proseku 4,5 tona meda godišnje, više vrsta meda, i dok je bio u radnom odnosu ali i sada u penziji. Proizvodi odličnu medovinu, likere, smese meda i đumbira itd, mnogo toga...Niste ga čuli da se hvali po forumu ali ste možda čuli da on nikad nije prodao niti jedan kg. meda na veliko. Ono što ga ističe jeste da sve vrste meda prodaje po istoj ceni. Visokoj ceni prema svakom i uvek, bez pardona. Poslednji put sam bio na njegovoj tezgi u septembru prošle godine, na Grožđebalu, baš u njegovom mestu u Sremskim Karlovcima. Između više pčelara koji su svoj med prodavali na malo po 600 i 700 dinara, neko i po 800 dinara, g-din Bikar je kako suncokretov (deklarisan na etiketi kao suncokretov) tako i druge vrste meda, prodavao tik uz ostale pčelare ali svae po ceni od 1.100 dinara. Nikad loše nije rekao ni za jednog pčelara niti je kudio tuđi med. Cenio je i prodavao SVOJ i svoju muku. 4.500 kg. meda godišnje, na malo, po izuzetnoj ceni, ni kg. na veliko...Neznam zašto sam ovo napisao ali....mislite o tome drage kolege...!
http://spos.info/forum/index.php?topic=14201.msg220345#msg220345
"Baci dobro niz vodu, voda će opet tebi da donese"

Ван мреже Jakovljevic Vladan

• Starosedelac
  • Поруке: 450
  • Године: 57
  • Локација: Loznica
« Одговор #472 послато: 14-11-2018, 13:25:05 »
Вук:" трава је зелен”.магарац: “Трава је жута” Оду код лава да разреши. Лав саслуша и вука осуди на месец дана затвора а магарца пусти. Вук: О краљу, зар и ти тврдиш да је трава жута, па ме осуди?" Лав:" Не, трава је зелена али крив си јер се расправљаш са  магарцем".
„Čovek koji može pobediti druge – jak je; čovek koji pobedi sebe – svemoćan je.“

Ван мреже Randjic Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 4.916
  • Године: 55
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #473 послато: 14-11-2018, 18:17:14 »
Posle odlicnog Marinelovog posta nema se sta vise reci...sve je lepo receno..

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.936
  • Године: 54
  • Локација: Krusevac
« Одговор #474 послато: 14-11-2018, 18:36:05 »
 Pa cekaj bata Joco...nismo utvrdili da li Nikola ima najkvalitetniji med. Ja mislim da ima! 8)
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Randjic Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 4.916
  • Године: 55
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #475 послато: 14-11-2018, 19:15:03 »
Nema,kolega Bikar je postigao vecu cenu a samim tim i kvalitet se podrazumeva..svaka mu cast..cena za respekt...

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.936
  • Године: 54
  • Локација: Krusevac
« Одговор #476 послато: 14-11-2018, 22:27:02 »
Znaci, apsolvirali smo tu temu. :)
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже branko mijic

• Stanovnik
  • Поруке: 225
  • Локација: sabac
  • uspesno zavrsen kontejner
« Одговор #477 послато: 14-11-2018, 23:07:31 »
Forum ti je kao bivsa devojka , reklo bi se da nam je sve kod nje poznato , a ipak rado bi jos koji put istoj vratili da jos jednom "detaljno" proverimo da nam nesto ranije nije promaklo ili se ima u međuvremenu sta novo uociti. E sad slozice da ima drazi u tom vracanju

Ван мреже Stekic Dragan

• Starosedelac
  • Поруке: 1.813
  • Локација: Vladimirci
« Одговор #478 послато: 15-11-2018, 09:23:58 »
10 odina sam na Forumu, od prvog dana osnivanja učestvujem u radu, rastu i životu Foruma.
Napisao sam nešto preko 1800 postova na Forumu, poslednji pre 3 meseca ...
Svaki, ali baš svaki dan čitam nove postove na Forumu ili pratim teme koje me interesuju ...
Slabo pišem, nemam volje i živaca da se nadmudrujem sa likovima koji učestvuju u skoro svim temama i pokušavaju dokazati nedokazivo,
da niko ništa nije znao ni razumeo dok se oni nisu pojavili da nam "otvore oči" i u tom svetlu podržavam post V.Jakovljevića  ...
Takodje, post S.Marinel je napisan tako kao da sam mu ja diktirao, bravo Savo ...

Meni lično Forum je pomogao mnogo...
Mnogo toga sam naučio na Forumu a što nisam znao, upoznao dobre ljude i pčelare, stekao prijatelje za ceo život ...
Sa druge strane i moje pčelarsko ime postalo je "malo" poznatije u širem okruženju, van lokalne sredine i tu dugujem zahvalnost Forumu ...
Od 1800 napisanih postova za 10 godina ako je bar 1 post pomogao nekom pčelaru ja bi bio srećan ...

Da li je Forum izgubio draž, jeste ...
Zasitili se ljiudi pisanja, mnogo su i napustili Forum iz ko zna kojih razloga ...
Verovatno su neki već prerasli Forum, neki postadoše "bardovi" pčelarstva, neki drugi su se pak okrenuli fb kao brzem i dinamičnijem obliku komunikacije ...

Ono što meni još dodatno smeta je činjenica da je Forum zvanično vlasništvo SPOS-a a da Pred. SPOS- ne učestvuje u radu Foruma (kao naljutio se)  i to što
ni jedan od urednika Pčelara sem M.Matejić nije nikada bio prisutan na Forumu. Sramota je njihova ...

Kako god, ja Forum volim, pratim svaki dan i želim da ostane u životu što duže jer je ovo neverovatna enciklopedija pčelarskih tekstova, iskustava i znanja ...

Živi  bili ...

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 1.839
  • Године: 56
  • Локација: Beograd
« Одговор #479 послато: 15-11-2018, 09:45:28 »
Eto meni ste pomogli par puta pa da se zahvalim a uvek cu se secati rasprave povodom Vase pogace i HMF-a kada su neki na nevidjeno tvrdili da ne valja.

I onda analiza i rezultati koje ste postavili - to se retko vidjalo na forumu jer to mnogi ne vole - tacno i egzaktno.

Inace FB kao nacin brze komunikacije - sto je brzo to je i kuso kad citam to na FB-u - na pitanje koje zahteva iskustvo od 2-3 i vise godina ljudi bi odgovor u 160 karaktera ...