Sasvim opuštene teme, nevezane za pčelarstvo > Moj grad, moje selo...

Село је продато

<< < (2/35) > >>

Goran Perovic:
Vise puta se u istoriji desavalo da neki narod zbog nekih cudnih okolnosti padne u neku vrstu letargije i skoro propadne,zato se kaze ,,duzan kao Grcka,, ili ,,razbiven kao bugarska skupstina i sl.kod nas je sve to   + narod je sludjen,posebno u selima,narocito ruralnim.Tamo je  narod naucio da veruje drzavi,vojsci,crkvi i sada niko ne veruje ili ne zeli da veruje, da mu svi oni ne zele dobro i da rade u stranom ineteresu.

Selo ne da je prodato...selo je unisteno sistematski,smisljeno i trebace mnogo godina da se bar delimocno obnovi,ali ne skorije i ne sa ovim instaliranim satelitima na vlasti bez obzira na politicku opciju

mihailovic zeljko:

--- Цитат: milijan trifunovic  10-12-2017, 17:58:40 ---
--- Цитат: Goran Perovic  10-12-2017, 17:43:10 ---Srpsko selo je hranilo po sedam vojski istovremeno,ako neko ne veruje mogu i da nabrojim,sada nam u selima zive strarci od 80 i vise godina i njima iz grada deca i unuci nose pastete i hleb da prezive poslednje dane.Tako je bar u nasim selima.

Ozbiljna drzava bi se zabrinula za ovako umiranje sela..... nasa ni prstom ne mrda !

--- Крај цитата ---
Zašto je Italijanski narod za zadnjih 70 godina promenijo skoro toliko vlada, a koliko smo promenili mi ?...?.   ???

--- Крај цитата ---

E cika Milijane,to je nas najveci problem.Mi samo pricamo,a u principu uvek glasamo za vladajuce.
Promenicemo ih tek kad padnemo na dno.Tako je veliki problem sto kod nas niko na vlasti ne odgovara za zlo koje ucini,
niti mu se bilo sta oduzima po silasku sa vlasti pa tako drugi koji dodju ne prezaju da nastave po starom i vrlo
se brzo iako su mislili drugacije prilagode starom drp sistemu.
U moj Vrazogrnac Delta je kupila svo imanje i farme koje su bile nekada zadruzne.Farme rade a hranu kupuju za stoku ili dovoze
iz Banata a na imovini zadruge posadjen je vocnjak koji ne samo da truje nase pcele vec i ljude u selu jer je vocnjak na 50 metara od prvih kuca
koje su nize od samog vocnjaka.Sada polako ugovara kupovinu i ono malo oranica koje su uz vocnjak a ljudi u bezparici prodaju.Trenutna ponudjena cena je 2500 eura za hektar.Na kraju sela ima par kuca o kojima zive porodice,cujem da ce i njih ponuditi da se isele.
Omladina iz sela radi na tom vocnjaku.U toku sezone cu crni kao ugalj sto od sunca sto od hemikalija sa kojim prskaju.
Letos je otpustio celu smenu u trenutku,navodno su bili aljkavi na poslu.Otpusteni bez i jedne opomene kako bi se ostali zastrasili.

Александар Велимировић:

--- Цитат: Branko Radovanović  10-12-2017, 08:36:52 ---Пажњу ми је привукао овај текст у блицу
http://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/selo-u-nemackoj-prodato-za-140000-evra/dgpfdgx
Када му је у Немачкој овако слаба цена пошто ли ће бити наша када та мода буде стигла и у наше крајеве

--- Крај цитата ---

Није ово ни слаба цена с обзиром да им је село на читавих 160 ари ...

Угљеша Булатовић:
Битку за село смо,кажу озбиљни демографи,одавно изгубили,сад се треба борити да сачувамо варошице чији је опстанак угрожен и ка којима гравитирају околна села.

Vojo Brstina:
После 1947 за наредних две деценије испражњено је више од половине српских села што је био и основни циљ. Кад уништиш српска села уништио си Србију, темељ српске привреде, српски народ и српску традицију, обичаје и природни убрзани наталитет. Практично све си уништио.. Ово сада је само докрајчивање последњих остатака...  8)

Зашто, КО, како, па не могу о томе да пишем јер је то улазак у политику а то је забрањено правилником форума..  :D

Поздрав драгим пријатељима...

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

[*] Претходна страна

Иди на пуну верзију