Аутор Тема: Село је продато  (Прочитано 133692 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.556
  • Године: 36
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
Одг: Село је продато
« Одговор #80 послато: 04-10-2018, 08:28:31 »
U potpunosti se slazem sa Volarevicem.Ne mozes osuditi decu.Svi moji prijatelji...pravi prijatelji su otisli u zadnje dve-tri godine za boljim zivotom.To su sve cestiti i sposobni ljudi.Nasu opstinu su unistili "seljaci",izmileli odnekud,polupismeni,gladni,zedni,i bahati...kojima nista sveto nije.Ne vide osmeh dece,ne cuju cvrkut ptica,ne vide zelenilo trave,ne osecaju strujanje vetra...To su novopecene bit.... koje kroje sudbinu nasoj deci.E to me boli...vise od ove bede i nemastine!!!

Druze, to nisu seljaci. To su SELJACINE! a to je karakterna osobina koja nema veze sa zanimanjem "seljak."
Nije to samo na selu. Beze ljudi iz gradova isto. Mnogo meni bliskih ljudi bezi i radi preko. Ko jos nije pobegao gleda da pobegne ili barem da posalje decu.
Sta ce ovde, zezamo se mi na nekom decijem rodjendanu i gledamo kako mi cera dzuska uz neku pesmicu. Kazem ja "cero, ili da budes kafanska pevaljka ili kasirka ako ostanes ovde" ne vidim sta drugo moze da bude u ovoj rupi.

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 527
  • Локација: Фекетић
« Одговор #81 послато: 04-10-2018, 11:02:28 »
За Србију рећи да је рупа,но комент. То што смо тренутно у статусу колоније нема везе са Србијом која је прелијепа и племенита земља,него са најкукавичкијом генерацијом овог народа,ђе су жене постале храбрије од мушкараца. Али доће ускоро све на своје мјесто,проћиће ово.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.536
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #82 послато: 04-10-2018, 11:07:19 »
Kazem ja "cero, ili da budes kafanska pevaljka ili kasirka ako ostanes ovde" ne vidim sta drugo moze da bude u ovoj rupi.
Nudi Pink kultura i neka bolja rešenja.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

• Starosedelac
  • 10xLR, 3xNukleus
« Одговор #83 послато: 04-10-2018, 11:28:21 »
За Србију рећи да је рупа,но комент. То што смо тренутно у статусу колоније нема везе са Србијом која је прелијепа и племенита земља,него са најкукавичкијом генерацијом овог народа,ђе су жене постале храбрије од мушкараца. Али доће ускоро све на своје мјесто,проћиће ово.
Samo sto nije doslo bolje. Za dve godine ide... Da zivis kao kornjaca sa galapagosa 400god. ovde neces videti ni B od bolje.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #84 послато: 04-10-2018, 11:33:53 »
Zavisi kada si počeo da živiš tih 400 godina. :)
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 446
  • Године: 52
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #85 послато: 04-10-2018, 11:39:16 »
Stavljam glavu kao garant svake napisane reči.

• Starosedelac
  • 10xLR, 3xNukleus
« Одговор #86 послато: 04-10-2018, 11:39:56 »
Zavisi kada si počeo da živiš tih 400 godina. :)

;D Kad god. Ako si pre 400god videces samo 400god sra..a. Ako sada krenes ni za 400god nece biti nista bolje. ;D

A i to je tacno da su zene hrabrije/pametnije. Dok muskarci tako kao vi palamude da ce "biti bolje" one valjda vide pa masovno beze iz ove rupe.
Koliko samo znam sestara cak i DR koji uce Nemacki i skandinavske jezike. Evo od klinca vaspitacica pobeze u Nemacku ucila zena dugo, prekvalifikovala se i pobeze i povede 4 dece da ih spasi ovog blagostanja koje samo sto nije doslo.

Ван мреже Vladimir Ristivojevic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 93
  • Године: 37
  • Локација: Smederevska Palanka
« Одговор #87 послато: 04-10-2018, 11:45:36 »
Marko napisao sam "seljacine" misleci na karakternu osobinu.Nisam mislio da uvredim nikoga.Kapa dole ljudima sa sela,pravim postenim domacinima i mucenicima.Uostalom nasi koreni i jesu sa sela.Slazem se sa konstatacijom da ovde nece skoro biti bolje,mora se desiti nesto na globalnom nivou da bi nama svanulo.Ali to je vec politika.A zasto nam je ovako kako jeste?Pa malo li nas je izginulo za vreme turaka,balkanskih ratova,prvog i drugog svetskog rata...sve sto je vredelo i bilo casno stradalo je i zatrlo se.E zato nam jednim delom i jeste ovako...sumorno

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.752
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #88 послато: 04-10-2018, 12:00:44 »
Dok muskarci tako kao vi palamude da ce "biti bolje" one valjda vide pa masovno beze iz ove rupe.
Koliko samo znam sestara cak i DR koji uce Nemacki i skandinavske jezike. Evo od klinca vaspitacica pobeze u Nemacku ucila zena dugo, prekvalifikovala se i pobeze i povede 4 dece da ih spasi ovog blagostanja koje samo sto nije doslo.

Ti o svima pišeš, a ne napisa kada ćeš ti za stalno preko granice.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• Starosedelac
  • 10xLR, 3xNukleus
« Одговор #89 послато: 04-10-2018, 12:26:03 »
Dok muskarci tako kao vi palamude da ce "biti bolje" one valjda vide pa masovno beze iz ove rupe.

Ti o svima pišeš, a ne napisa kada ćeš ti za stalno preko granice.

Pozdrav Peca

Nisam rekao da ja hocu. Ono gde bih hteo ne mogu. A ne gori mi toliko da moram bilo gde da idem. Eto tako jako prosto bez uvijanja.
Ali podrzavam svakoga ko hoce i moze. Ovde je 80% sansa da covek zavrsi ili u pelenama za 200e mesecno ili da idi da tapse po mitinzima za budjav sendvic!

Ali to je generalno stanje u celoj evropi. Svuda je sve manje i manje ljudi na selu i generalno izumiru i stare sve evropske nacije i narodi. To je normalan proces, doci ce neki drugi, treci i tako u krug. Zivot ne poznaje granice, zivot prosto traje. Koga briga kako se zove zemlja, narod, religija... Sve su to samo reci, prazne reci.
Idu ljudi gde je bolje. To je normalno.

Ван мреже Dejan Prsic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.987
  • Године: 38
  • Локација: Kruševac
  • LR pčelinjak 230mnv
« Одговор #90 послато: 04-10-2018, 12:46:55 »

Šta da kažemo majci mog druga, poginu na kosovu, sahranismo ga. Mi smo kurčevit narod. Ali sve smo pametniji. Zato nam se i ne gine. Pa dokle više da nam ginu deca. Za koga? Da mi dete ode u rat? Da vidim ko će da ga pozove? Jeb. bi mu mamu! Nego gde ima bolje, put pod noge. Pametna nacija, snaći će se. Pa i Brnda ode pod stare dane. I sve žuri da se vrati. Nek shvati ko kako hoće. Jeb. mi se. Samo nemojmo o seljaku i njegovoj muci.

Ван мреже Vladimir Ristivojevic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 93
  • Године: 37
  • Локација: Smederevska Palanka
« Одговор #91 послато: 04-10-2018, 12:56:10 »
Dodju tako vremena kad pamet zacuti...budala progovori...a fukara se obogati...Andric

• Starosedelac
« Одговор #92 послато: 04-10-2018, 13:31:09 »
За вријеме турског ропства мајке су новорођену мушку ђецу поздрављале са „здраво био осветниче Косова". Па смо се вратили 1912. Сад нећемо чекати толико,сва је прилика. Иначе ниђе се овако лијепо не живи као ође. Неправди има превише,али кад нема граница,Војске,институција,тешко је очекивати скандинавски стандард.

Uzastopna poruka: 04-10-2018, 13:35:20
Из гроба ће нићи цвијеће за будуће неко покољење. Крв је најскупље сјеме,а земља је натопљена и превише,тако да имамо кредита.

• Starosedelac
  • 10xLR, 3xNukleus
« Одговор #93 послато: 04-10-2018, 13:47:12 »
Ti ako imas sinova za bacanje ti ih posalji da osvajaju, brane sta god ti srcu drago. Eno onaj dezerter sada veliki nindza ratnik u crnom kombinezonu se opasno lozi na ratovanje. Pa se vi lepo dogovorite sta dalje.
Ja dece za bacanje nemam!
Sto kaze Dejan aj da vidim ko ce po sina da mi dodje! Da mi neko dodje po dete barem jednog bi na pragu ubio! Pa nek mi je zadnje!
Isti oni koju su slali decu u rat pre 20god opet jasu a njihovoj deci ne fali nista, svrckaju se po belome svetu, uzivaju. A nasa da ginu.
A zna se dobro gde su oni bili 1995god. 1999god. neki na moru se brckali, neki u lavoru ali niko nije imao pusku!

Uzastopna poruka: 04-10-2018, 14:26:02
Na temu:
U RS ima oko 4700 sela.
Oko 1200 je u fazi nestajanja.
U 1000 njih ima manje od 100 ljudi.
U 550 sela ima manje od 50 ljudi.
U 500 ne postoji nikakav asfaltni put.
U 2000 sela nema poste!
U 230 nema osnovnu skolu.
2/3 nema ambulantu!
400 sela nema nikakvu prodavnicu.
« Последња измена: 04-10-2018, 14:26:02 Marko Volarevic »

• Starosedelac
« Одговор #94 послато: 04-10-2018, 16:16:57 »
Нема веће части,није то за свакога. Поздрав.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #95 послато: 04-10-2018, 16:22:25 »

Škole se ne grade tamo, gde nema dece.
Dakle, opet se vratismo na sirotinjsku zabavu... ;)
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.531
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #96 послато: 04-10-2018, 18:02:05 »
Marko , skroz su ti netacni podaci , a zakljucujem na osnovu ,,ambulanti,,
U mom zavicaju , 38 sela , a samo jedm D.Z u opstini.

U sustini bavite se praznim pricama.
Na srecu , ne shvatate koliko ste srecni trenutno.

Zdravi bili.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

Ван мреже kolundzic radovan

• Starosedelac
  • Поруке: 697
  • Године: 41
  • Локација: beograd
« Одговор #97 послато: 04-10-2018, 18:15:11 »

Škole se ne grade tamo, gde nema dece.
Dakle, opet se vratismo na sirotinjsku zabavu... ;)
Ovo me podseti na vic.
Došao političar u selo pred izbore. Okupili se seljani a on im obećava... napravićemo vam ambulantu, asvalt, vodovod, poštu, školu... Nato će jedan  seljanin: Ali gospodine u selu nema dece!
Političar mu na to odgovori: Dobro, onda ćemo i decu da vam napravimo!  ;D ;D ;D
MOJ PČELINJAK
http://spos.info/forum/index.php?topic=30672.msg682579#msg682579
"A u ruke Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita"
                                             Petar Petrović Njegoš
A u ruke dobroga pčelara, svaka košnica biće puna meda...

Ван мреже Randjić Jovica

• Starosedelac
  • Поруке: 5.381
  • Године: 56
  • Локација: Bela Crkva
« Одговор #98 послато: 04-10-2018, 18:22:20 »
dosao ja na pauzu u etno restoran,sedim i gustiram ladno pivo kada naidje jedna porodica iz Rumunije...dzip, kajle,lepo obuceni, nasmejani....odmah vidis da nisu nasi. ;D..bila guzva pa sedose pored mene i mog sina...poce prica...rade na farmi u Austriji koliko izdrze...dva,tri do 5 meseci....imaju placeni smestaj i hranu a platu nisu hteli bas da kazu ali kako sam shvatio oko 1200 e....troskovi minimalni...ali se radi non stop..ne moze sa stokom dete iz grada nego seljak koji je i voli i zna kako.....posto zive zajedno otac,majka,sin i snaja donesu po 12 000 do 20 000 e kuci i onda uzivaju dok se zaliha dobro ne smanji..vikendom dolaze na rostilj a obicnim danima na kuvano jelo i cigare pod obavezno jer su preko mnogo skuplje...da skratim na moje pitanje sto ne ostanu za stalno rekli mi da bi se radije ubili nego tako proveli zivot samo radeci bez ikakve radosti..ovako znaju zasta se muce...i sta ih ceka kada dodju kuci...da li su u pravu nemam pojma,kad je stigla karadjordjeva vise mi nisu bili interesantni....

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #99 послато: 04-10-2018, 18:32:30 »
Kolko sam razumeo, muče se za džip i kajle...
Ne mo'š iz stada, pravo u Rangerovera.
Moja poznanica u RNP sa SSS ima 150.000 i vozi Golfa.

Kolundžiću, to pravljenje sam preporučio mlađima. Ako ništa drugo, ne može Zapad da pozapošljava, koliko mi možemo da napravimo.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica