Аутор Тема: Да ли су људи заиста били на месецу?  (Прочитано 1400 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.370
  • Године: 54
  • Локација: Гроцка -Пударци
Да ли су људи заиста били на месецу?
« послато: 10-12-2017, 10:59:41 »
 Да ли  је стварно било слетања на месец или је то само једна превара у режији чувених филмских режесира и НАСА. Мени више личе на превару?

https://www.youtube.com/watch?v=rMp-Z7lG2HY
https://www.youtube.com/watch?v=UM9E1MNw7BI
https://www.youtube.com/watch?v=86a3bhAeYg

Ван мреже Dobrica Vulićević

• Starosedelac
  • Поруке: 481
  • Године: 58
  • Локација: smederevska palanka

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
Одг: Да ли су људи заиста били на месецу?
« Одговор #2 послато: 10-12-2017, 11:17:38 »
 Нисам хтео да помињем Русе и њиве доказе сумње. Да не би било како сам "пристрасан". Ал кад су већ поменути у линку да кажем. Једноставно није тачно да Руси верују у слетање на месец. 
 Негде могу да ископам и шта је Путин рекао о слетању на месец.
http://www.telegraf.rs/zanimljivosti/1620566-evo-zbog-cega-rusi-misle-da-amerikanci-lazu-da-su-sleteli-na-mesec-foto-video

• Starosedelac
« Одговор #3 послато: 10-12-2017, 12:40:52 »
Mnogo na internetu ima senzacionalizma, pa zato treba sve pogledati i " sa druge strane ". Bio sam mali  :D, ali sam svako veče čekao da se pojavi Milivoj Jugin i da izveštava o misiji. Ipak verujem, a evo još jedan link u prilog tome...

http://static.astronomija.org.rs/nauke/istorija/Na_Mesecu/Bili_su_na_Mesecu.htm

На мрежи Угљеша Булатовић

• Stanovnik
  • Поруке: 235
  • Године: 35
  • Локација: Фекетић
« Одговор #4 послато: 10-12-2017, 12:43:38 »
Ако су и били,могли су ради мене и да остану тамо. Кад се Гагарин вратио са лета у орбиту,после неког времена сретну га неки комесарчићи,пита га један:
-Реци ми молим те,кад си био тамо горе јеси ли видио Бога?
Пита њих Гагарин:
-А јесте ви некад били у Кремљу?
-Јесмо.
-Па јесте се срели са Председником?
 Тишина.

Ван мреже Zdravko Krsmanovic

• Doseljenik
  • Поруке: 117
  • Године: 30
  • Локација: Alibunar
« Одговор #5 послато: 10-12-2017, 13:30:05 »
При "слетању" на Месец занимљиво је да се америчка застава виори иако нема ветра...нигде нема ниједне звезде...монтаже су поприлично слабе...мада људи и данас верују шта "наука" каже...

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
« Одговор #6 послато: 10-12-2017, 14:19:06 »
 Ево још једног "доказа" против

http://selena-luna.ru/amerikancy-na-lune/yaponcy-ne-nashli-na-lune-sledov-amerikancev.
 Јапански сателит који је сликао месец  и сликао наводно место где је било спуштање- а није нашао никакве трагове или остатке опреме?

Интересантан део такође
Где колея?

Исследователю лунных и марсианских аномалий Джозефу Скипперу и большому числу его коллег тоже не дает покоя пыль. Но по другому поводу. Энтузиасты указывают на «самобеглый» экипаж. Ссылаются на десятки снимков НАСА, где он изображен стоящим на Луне вдалеке от посадочного модуля. То есть в разных местах, до которых надо ехать. А отпечатков от колес на снимках нет. Будто экипаж перелетал, не касаясь поверхности.

Можно предположить: грунт был слишком твердым, чтобы на нем осталась колея. Однако на снимках вблизи видно: пыль - кругом, она истоптана ботинками. Следы от них есть даже под днищем экипажа. А следов от колес нет.

Вопрос: чем такое чудо можно объяснить? Специалисты НАСА молчат. Словно пыли в рот набрали.

Где је стаза?
Истражитељу месечевих и марсовских аномалија. Дж Скиперу и великом броју његових колега такође не да мира прашина. Ентузијасти указују на "самоодбеглу екипу". Линкови десетина слика  НАСА где  је приказано стајање(модула за кретање)  на месецу недалеко од модула за слетање.  То јест у разним местима до којих је требало оптутовати. А трагова- шара од точкова нема на снимцима. Као да је посада прелетела не додирујући површину.
  Можемо предпоставити:  тло је било исувише тврдо да би на њему остала шара. Међутим на  снимцима сликама близу (модула за кретање)  видимо : прашина је свуда преплављена траговима (чизама) Трагова од њих има а трагова од точова нема?
Питање: да ли се то чудо може објаснити? Специјлаисти НАТО ћуте. Као да су накупили прашину у устима.

Ван мреже Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 829
  • Године: 37
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #7 послато: 10-12-2017, 14:22:46 »
Bas tako Zdravko, montaža za to vreme je mozda i bila dobra ali danas se to sa dobrim softverom vidi lepo. Ako su i bili a nisu, zasto nemamo nijednu sliku zemlje iz svemira vec fotosop sve.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.384
  • Године: 69
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #8 послато: 10-12-2017, 14:33:31 »
Ja sam jedan dan pre prvog sletanja na Mesec napunio 20 godina i kako sam tada bio uveren da su ljudi posetili nas prirodni satelit, to misljenje nisam promenio ni danas i pored mnogo ponuda raznoraznih "dokaza" da toga u stvarnosti nije bilo....Procenjuje se da je u programu "Apolo" ucestvovalo oko 100 hiljada ljudi, po zakonu velikih brojeva i ovoliko proteklog vremena, nije moguce da bilo sta moze biti totalno  prikriveno....

Pozdrav Moma....

ps: za neke tajne  Vatikana zna samo po nekoliko ljudi pa ipak ponesto procuri....

ps 2: postujem i druga  misljenja za koja neko smatra da su argumentovana...

• Starosedelac
« Одговор #9 послато: 10-12-2017, 14:49:11 »
При "слетању" на Месец занимљиво је да се америчка застава виори иако нема ветра...нигде нема ниједне звезде...монтаже су поприлично слабе...мада људи и данас верују шта "наука" каже...

To sa zastavom i zvezdama je lako objašnjivo .../ ima na linku koji sam stavio /. Ruski astronauti nisu osporili, a zar Rusi i njihova nauka ne bi iskoristili takvu priliku. Ovo u vezi sa prašinom, ako je tačno, jeste razlog za sumnju...

Ван мреже Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 829
  • Године: 37
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #10 послато: 10-12-2017, 16:02:22 »
To je postalo biznis, velike pare od poreznika se uzimaju a moraju da pokazu neke rezultate. Jedan od naucnika je izjavio da je zemlja zatvoren sistem i da ne moze van. Cak i na iss stanici izjavili astronauti da su u orbiti i da u budućnosti bice pokusaja da se ispita svemir pa i mesec. Time je sam priznao da nisu bili na mesecu.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 10-12-2017, 17:23:43 »
  Коме је интересантно нек прочита све деове овог линка
http://www.ivonazivkovic.net/MESEC 1

Ван мреже Rade Kostadinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.412
  • Године: 61
  • Локација: Kragujevac
  • 034/311-910, 064/190 54 77
« Одговор #12 послато: 10-12-2017, 17:51:16 »
Да ли су у јулу 1969.г. били УСА на месецу или не?

Само памтим, да тада још увек нисмо ми имали ТВ пријемник, па смо то гледали код Комишије многи од нас,
 једино Домаћин једне велике српске породице из мог села није дао њихово троје унучади да то гледају уз образложење:
"Нико не може данас из моје куће да иде да гледа како скидају Бога".

Беше то пре скоро 50 година...а још се у селу помиње.
"Kada bi svi mislili isto, onda ne bismo mislili ništa".- Akademik Matija Bećković

Ван мреже Goran Perovic

• Namernik
  • **
  • Поруке: 16
  • Локација: Raska
« Одговор #13 послато: 10-12-2017, 17:55:05 »
Kaubojima nista ne verujte ...!!!

Ван мреже Aca Arandjelovic

• Starosedelac
  • Поруке: 368
  • Године: 66
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #14 послато: 10-12-2017, 20:00:25 »
Kad sam bio dete gledao sam na TV sletanje na Mesec koje je Jugin objašnjavao a ja se pretvorio u Oko i Uvo čak sam zaustavio disaje da bi mi se to stvarno urezalo u memoriju i bio sam ubeđen da je to bila istina u koju sam verovao i o tome kao mnogo čega nema diskusije i . Ali to je tako bilo dok nisam kupio PC i počeo da otkrivam i druge istine pa ih sada po mnogim pitanjima ima raznih verzija a evo za početak    https://www.youtube.com/watch?v=m5fXU0OwCzA&t=316s   

Ван мреже Zdravko Trmčić

• Starosedelac
  • Поруке: 463
  • Године: 65
  • Локација: Pančevo- Ban. Brestovac
« Одговор #15 послато: 12-12-2017, 17:34:32 »
Da sećam se , bila je to prvorazredna vest, pa komentari Jugina, pa novine..... i sve to nekako prođe. Bio sam u saznanju da je to stvarno i bilo.Priča je bila uverljiva.
Međutim , prošle godine na kanalu Nacionalne geografije bila je jedna poduža emisija, koja je govorila o tome kada je Gorbačov dozvolio inspekciju Sovjetskih nuklearnih postrojenja (u vezi postignutog dogovora o kontroli nuklearnog oružja) a celu priču priča jedan američki naučnik koji je bio u ekipi koja je vršila tu inspekciju.Znači priča Amerikanac a ne Rus.
Bilo je tu par fascinantnih priloga i izjava, ali jedna mi je posebno privukla pažnju.
Naime, priča on , kada su došli u nekakvo skladište,  videli su i neke motore, za koje su im rekli da su to motori koji pokreću ruske satelite i objasnili su im kakvi su to motori. Njegov komentar je bio da prvi put u životi vidi i čuje nešto tako značajno , jer nikad nigde nije mogao naći u literatuti da uopšte postoji takav tip motora, tolike snage,takvog sistema sagorevanja i takvih karakteristika, i ostao je zaprepašćen saznanjem da u tom skladištu je bilo oko četrdesetak motora sa dobrim slojem prašine na njima i komentarom da tu stoje bar dvadeset godina.
 Potsećanja radi, to je bilo u vreme rasula u SSSR u , pa je on kasnije objasnio kako projekar Apolo nikad nije mogao da prodre toliko daleko u srtatosveru, sve dok se nisu udružile ruske i američke misije za svemir.
Za mene je to bio dovoljan podatak da ona predhodna priča o amerima na Mesecu, baš i nema nekog smisla.
« Последња измена: 12-12-2017, 17:41:24 Zdravko Trmčić »

Ван мреже goran radic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.304
  • Године: 51
  • Локација: Bijeljina,Republika Srpska
  • Goran Radic
« Одговор #16 послато: 12-12-2017, 18:15:55 »
Da su, prije skoro 50 godina, bili na mjesecu,
koliko je tehnika i tehnologija napredovala,
danas bi vodili djacke ekskurzije na Mjesec.

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.473
  • Године: 34
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #17 послато: 13-12-2017, 12:15:06 »
Da li je nekome palo na pamet da mozda samo nema interesa da se ide ponovo?
Tehnologija koja se koristi nije toliko odmakla. Racunari na prvim satlovima su bili ranga PC 286
Nema komercijalnog interesa. Novac je bacan na druge gluposti.
Podatak da je 7 dana Vijetnamskog rata kostao nego kompletan apolo 11 program. To je tuzna istina.

Ван мреже Aca Arandjelovic

• Starosedelac
  • Поруке: 368
  • Године: 66
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #18 послато: 13-12-2017, 13:12:35 »
Ako pogledamo samo pitanje kako je napisano u neodređenom smislu,učesnici koji su dali svoj komentar su se vezali za poznat događaj sletanja na mesec koji smo gledali u direktnom TV prenosu.Ako se misli uopšte u prošlosti: možda,ne znam.