Аутор Тема: ISTINE U KOJE SMO NAUČENI DA VERUJEMO ?????  (Прочитано 14936 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Aca Arandjelovic

• Starosedelac
  • Поруке: 369
  • Године: 67
  • Локација: Vlasotince
ISTINE U KOJE SMO NAUČENI DA VERUJEMO ?????
« послато: 10-12-2017, 21:58:10 »
Često smo u dilemi da neka znanja koja smo naučili tokom školovanja primenimo u praksi tokom svog rada ili prenesemo na druge,neke teorijske zakonomernosti potvrdimo tokom praktičnog rada.Pošto sam se bavio gradnjom građevina, nivelisanje je uvek osnova za bilo kakvu izgradnju a za to nam je osnovni instrument vagresno crevo i libela dunđerski rečeno vaservaga ili po naški vodavaga a takođe i nivelir. Meni je ovde naj interesantnije vagresno crevo jer ono potvrđuje zakon o spojenim sudovima kao na primer ako stavimo dve istovetne posude sa vodom na određenom rastojanju povezanim cevom na kome je ventil za zatvaranje vode a posudove nisu na istom nivou jedan viši od drugog,ventil na cevi zatvorimo i napunimo vodom obe posude do vrha,da bi izmerili visinsku razliku između posuda jednostavno otvorimo ventil i voda odradi taj posao za nas, nama ostaje da samo izmerimo koliko je odpražnjen jedan od posuda, izmerimo i tako znamo koliko je ta posuda višlja u odnosu na onu drugu,voda nikad ne laže uvek je vaservaga. E sad ajde da razmislimo kako je kopan Suecki kanal između dva mora  i da li i tuj važi ovaj zakon,za mene kao građevinca nema sumnje u to jer je proveren koj ne veruje neka izgugla na Google Eart, a meni je interesantan ovaj video klip https://www.youtube.com/redirect?v=sX6kt9nMHA8&redir_token=-yv2HroR2iz9xur0EFSuR_pJKjR8MTUxMzAyMTM5NEAxNTEyOTM0OTk0&event=video_description&q=https%3A%2F%2Fgoo.gl%2FWLCgdw           https://youtu.be/sX6kt9nMHA8   a ima još nadam se da će zainteresovti još nekog

Ван мреже Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.078
  • Године: 38
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
Одг: ISTINE U KOJE SMO NAUČENI DA VERUJEMO ?????
« Одговор #1 послато: 10-12-2017, 22:30:23 »
Sve ravno :)

• Starosedelac
« Одговор #2 послато: 11-12-2017, 00:13:18 »
Ako godina ima 52 sedmice,sedmica ima 7dana i svaki dan ima ime,mesec ima 4mene po 7dana,to znači da za 28dana se završi jedan mesečni ciklus ako goinu podelimo sa 28 dana dobijemo 13 ciklusa i sve je jasno obrni okreni dođemo do 364 pa jovo nanovo.Ali što da bude prosto i deljivo i množivo nego evo ti 365 pa ga malo zakukulji i razmuumulji  :) ;) :o 8)

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 00:23:48
https://www.youtube.com/watch?v=_RdyhnmoMt4&t=209s   
« Последња измена: 11-12-2017, 00:23:48 Aca Arandjelovic »

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.522
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #3 послато: 11-12-2017, 01:38:55 »
Халдејци су први атрономски народ на свету...   :)
По њиховом рачунању времена сваки знак зодијуса делио се на 10 раздела од којих је сваки захватао три градуса, сваки овај раздељак дели се опет на 60 минута а сваки минут на 60 секунда. По овоме се сваки круг зодијаков дели на 120 делова а како се сваки разделак делио на 60+60 излазило је 3.600 делова за сваки раздел а цео круг 432.800 година као времена од стварања света па до потопа.
Саставни су делови овога броја сар-ови или 3.600 година, који се зову и пер-ови 600 година и сос-ови 60 година итд.

После потопа хелдејски цареви су били: 1. Ари, 2.Арали, 3. Цуцарис, 4.Ксерсе, 5.Галеј, од кога је постала такозвана Галилеја, 6.Армамитреј, 7. Белох, 8.Алтадис, 9.Мамиф,10.Михалеј, 11.Сфер,12.Мамил, 13.Спареф,14. Аскатод, 15.Аминф, 16.Белох, 17.Балатор, 18.Мамприд, 19. Сосар, 20.Лампар, 21.пањане, 22. Сацарми, 23. Мифреј, 24. Тевтам-праотац данашњих наших Тевтона или Немаца, 25. Тевтеј, 26.Финеј, 27.Деркили, 28. Евпалмеј, 29.Лаосфен, 30. Притајад, 31. Офрати, 32.Офратан, 33.Акрозан и 34. Сарданапал.

Јеврејски цареви су били:
1. Исак, 2.јаков, 3. леви, 4.кат, 5.Амрам, 6.Мојсеј, 7.Исус Навин, 8.Гафонил, 9.Аод, 10.Барок, 11.Гедеон, 12.Абимелех,13.Тола, 14.Јајир, 15.Јефај, 16. Јевесвај, 17.Јелан, 18.Авдон, 19.Сампсон, 20. Јелији, 21.самуил, 22.саул, 23. Давид..

Јерменски цареви:
1. Ара, .... итд, итд, итд, 26 Арбун, 27.Базук, 28.Хо, 29.Јусак, 30.Кајџак, 31 Скајорда, итд..

И све ово пре рођења Исуса Христа од када ми рачунамо време...  :D :D :D

Да ли је све ово могуће?

Поздрав драгим пријатељима....
« Последња измена: 11-12-2017, 01:46:28 Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

Ван мреже zoran petrovic 374

• Starosedelac
  • Поруке: 2.802
  • Године: 50
  • Локација: Lajkovac
« Одговор #4 послато: 11-12-2017, 07:33:22 »
voda nikad ne laže uvek je vaservaga. E sad ajde da razmislimo kako je kopan Suecki kanal između dva mora  i da li i tuj važi ovaj zakon,za mene kao građevinca nema sumnje
Slažem se da voda nikada ne laže. Kako bi smo npr izračunali zapreminu svoga tela ili nekog tela koje je nepravilnog oblika ?
Pa jednostavno,  mi se za trenutak potopimo u izbaždareni sud ili potopimo to telo nepravilnog oblika i koliko se tada istisne tečnosti upravo je tolika naša zapremina odnosno zapremina tog tela. Dakle slažem se ....... voda nikad ne laže  :).
,,Pčelice PETROVIĆ'' Lajkovac

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.376
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #5 послато: 11-12-2017, 07:41:35 »
Цитат
Dakle slažem se ....... voda nikad ne laže  :).
To je utvrdio još onaj, što je vikao
Цитат
Ne dirajte moje krugove!
;) ;D
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

• Starosedelac
« Одговор #6 послато: 11-12-2017, 11:03:50 »
Hvala Vojo na pojašnjenju,ali meni iz tog velikog broja podataka zapade da povežem samo ovo oko broja 3600 što me podseti na podelu kruga koji se deli na 360 delova a onda svaki deo na 60, pa na 60,a Sunce svaki dan ponavlja tu putanju 7 dana u nedelji i tako sve do dana današnjeg 24sata dnevno svakih sat vremena pređe 1/15 delova kruga od 360 stepeni itako nonstop to je ono što je očigledno

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 11:09:49
Zorane,čini mi se da smo o tome učili u osnovnu školu kao Arhimedov zakon koji mi je čudno ostao u sećanje da ga se i danas setih,što je izgleda prirodno i logično :)
« Последња измена: 11-12-2017, 11:09:49 Aca Arandjelovic »

Ван мреже Dobrica Vulićević

• Starosedelac
  • Поруке: 585
  • Локација: smederevska palanka
« Одговор #7 послато: 11-12-2017, 12:04:09 »
Ako je zemljina osa, nagnuta pod uglom od 23.4 stepena, koliko ostaje stepeni  od pravog ugla : 66,6.  Što baš taj broj ? Uzgred, mnoge stvari na prvi pogled čudne, lako su objašnjive. Na primer, neki granitni blokovi u velikoj piramidi - / Keopsova /, sečeni su bakarnom testerom bez zuba. Nemoguće  ? Moguće ako se ispod nenazubljene testere stalno ubacuje pesak, ali ide sporo. Nivelisali su teren, tako što su oko stranica piramide kopali kanal i puštali vodu. Mere ugrađene u piramidu svedoče da su mnogo znali, pogotovo matematiku i astronomiju... 

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.547
  • Године: 36
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #8 послато: 11-12-2017, 12:28:43 »
Ako je zemljina osa, nagnuta pod uglom od 23.4 stepena, koliko ostaje stepeni  od pravog ugla : 66,6.  Što baš taj broj ? Uzgred, mnoge stvari na prvi pogled čudne, lako su objašnjive. Na primer, neki granitni blokovi u velikoj piramidi - / Keopsova /, sečeni su bakarnom testerom bez zuba. Nemoguće  ? Moguće ako se ispod nenazubljene testere stalno ubacuje pesak, ali ide sporo. Nivelisali su teren, tako što su oko stranica piramide kopali kanal i puštali vodu. Mere ugrađene u piramidu svedoče da su mnogo znali, pogotovo matematiku i astronomiju...

Nagib je promenjv, dokazano da se menja vremenom... Ali nema veze...  :)

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #9 послато: 11-12-2017, 12:36:18 »
Moramo se odlučiti kakva objašnjenja određenih prirodnih pojava prohvatamo: starozavetna ili naučna. Teško da može o jedno i drugo- zajedno...

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #10 послато: 11-12-2017, 12:38:17 »
Meni bi bila interesantna tema "Neistine u koje smo naučeni da verujemo". ;)
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
« Одговор #11 послато: 11-12-2017, 12:47:02 »
Pa i meni...al' kako dokazati da su neistine, tipa da zemlja nije okrugla, da nije stara milionima godina i td...

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.328
  • Године: 56
« Одговор #12 послато: 11-12-2017, 15:45:32 »
Ima neistina koje se ponavljaju iz dana u dan iz godine u godinu da su svi uvereni da su istine...

Evo jedne - mit o Brankovicima kao izdajnicima kosovskog boja - istorija ona zvanicna ako hoce da se procita kaze - posle kosovskog boja (onog sa turcima - Lazarevuici postaju turski vazali a jedini koji nastavljaju boj sa turcima su Brankovici i odigrava se drugi kosovski boj na kosovu polju izmedju jedinica lazarevica i turaka sa jedne strane i brankovica sa druge strane gde brankovici satiru one prve ... Sve se zavrsava tako sto poslednji lazarevic predaje na upravljanje srbiju brankovicima ...

Znaci jedna neistina je postala skoro apsolutna istina ...

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 15:46:02
Izvinjavam se zbog malih slova odose

• Starosedelac
« Одговор #13 послато: 11-12-2017, 15:46:37 »
Цитат: Dobrica Vulićević  данас у 12:04:09

Nagib je promenjv, dokazano da se menja vremenom... Ali nema veze...  :) 
Meni bi bila interesantna tema "Neistine u koje smo naučeni da verujemo". ;)

Pa i meni...al' kako dokazati da su neistine, tipa da zemlja nije okrugla, da nije stara milionima godina i td...
                                                                                                                                                                    Kolko je meni poznato u školi nismo naučili da su ove stvari neistina nama su jednostavno punili glavu takvim podacima kao što mi danas kad kupimo kompjuter počnemo da mu punimo memoriju određenim podacima,ili slikama i raznim svačim i kad mu popunimo slobodnu memoriju odnosno ostane nekoliko % kad nešto hoćemo da vidimo od ranije ili da dodamo nešto njemu treba više vremena, nego bitno je da PC to prepznaje onako kako su upisane tojes sve su one za njega istina a onaj ko ga je hranio time on zna šta je šta.Danas je moguće da se postavljaju neka pitanja i potraži razjašnjenje baš zahvaljujući ovoj današnjoj tehnologiji dostupnosti velikom broju informacija pa zahvaljujući tome možemo koga interesuje da traga za  ili ne istinama

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 16:21:13
Svako dete koje je išlo kad je bio čas Geografije dežurni redar odeljenja je donosio globus kako bi deca videla kako zemlja na kojoj živimo izgleda i kako može da se vrti oko ose koja je pod uglom postavljena,ali taj ugao od 66,6 stepeni u odnosu na vaser vagu znači da bi nešto bilo pod nekim uglom mora imati neku ravninu u dnosu na koju se vidi neki ugao,a zašto taosa oko koje se vrti globus ne bi mogla da bude horizontala to ja sad mogu da pitam jer da sam postvio takvo pitanje u to vreme sigurno bi bio ismejan a to mi se sada može dogoditi,kad postavljam tako glupo pitanje kad je to već dokazano  Nagib je promenjv, dokazano da se menja vremenom... Ali nema veze...  :)
« Последња измена: 11-12-2017, 16:21:13 Aca Arandjelovic »

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.034
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #14 послато: 11-12-2017, 16:27:34 »
Zemljina osa je nagnuta u odnosu na ravan ekliptike, imas i ravan i nagib...Osnovna skola...!

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.737
  • Године: 72
« Одговор #15 послато: 11-12-2017, 16:42:13 »
Slažem se da voda nikada ne laže. Kako bi smo npr izračunali zapreminu svoga tela ili nekog tela koje je nepravilnog oblika ?
Pa jednostavno,  mi se za trenutak potopimo u izbaždareni sud ili potopimo to telo nepravilnog oblika i koliko se tada istisne tečnosti upravo je tolika naša zapremina odnosno zapremina tog tela. Dakle slažem se ....... voda nikad ne laže  :).

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 11:09:49
Zorane,čini mi se da smo o tome učili u osnovnu školu kao Arhimedov zakon koji mi je čudno ostao u sećanje da ga se i danas setih,što je izgleda prirodno i logično :)
[/quote]

Aco ti si možda učio Arhimedov zakon ali ga nisi naučio. :o  ;) ;) :D

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• Starosedelac
« Одговор #16 послато: 11-12-2017, 16:52:24 »
Momo to što smo učili u školi sada nam daje prednost onima koji su bili dobri đaci i te podatke memorisali tako da sad mogu da vide razliku,sada ima sve više dostupnih informacija da je zemlja stabilna i da je ravna    https://youtu.be/GP5mT2t-GOY    Evo još jedne istine koju nismo učili u školi  https://youtu.be/KsidJGU2Zeo

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 18:10:35
Ima neistina koje se ponavljaju iz dana u dan iz godine u godinu da su svi uvereni da su istine...

Evo jedne - mit o Brankovicima kao izdajnicima kosovskog boja - istorija ona zvanicna ako hoce da se procita kaze - posle kosovskog boja (onog sa turcima - Lazarevuici postaju turski vazali a jedini koji nastavljaju boj sa turcima su Brankovici i odigrava se drugi kosovski boj na kosovu polju izmedju jedinica lazarevica i turaka sa jedne strane i brankovica sa druge strane gde brankovici satiru one prve ... Sve se zavrsava tako sto poslednji lazarevic predaje na upravljanje srbiju brankovicima ...

Evo još interesantnih tema koje nismo učili,ali ima vremena ko želi ima mogućnosti  da sazna pa neka sam razluči i malo razmišlja  https://youtu.be/YGPwjSliVPY
« Последња измена: 11-12-2017, 18:10:35 Aca Arandjelovic »

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #17 послато: 11-12-2017, 18:33:00 »
Pa, Aco, naslov je dosta neintrigantan, a i počeo si sa vagresom. A kogod je držao crevo napunjeno vodom funkcioniše baš onako, kako si opisao. Nisam pogledao linkove, vezane za ravnu zemlju, ali ima milijarda jednostavnih stvari, koje ukazuju da je teorija o zemljinoj ploči neistina, u koju nas, na sreću, nisu učili da verujemo...
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

• Starosedelac
« Одговор #18 послато: 11-12-2017, 19:16:00 »

Evo još interesantnih tema koje nismo učili,ali ima vremena ko želi ima mogućnosti  da sazna pa neka sam razluči i malo razmišlja  https://youtu.be/YGPwjSliVPY

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 19:30:57
O tome kako će neko imati pristup ovim temama je na smom učesniku u temi,ja sam hteo da podelim sa vama neke aktuelne teme sa interneta,ko bude zainteresvan ima putokaz pa neka malo surfuje,pošto smo mi pčelari oko pčela završili sa Oksalnom pa imamo vremena zima je pred nama ja sam samo podelio deo mojih interesovanja i saznanja a da li su istinita ?važno je da li ćemo poverovati u to ka i u sve ostalo što svakim danom gledamo na TV ili PC .Pozdrav kolegama pčelarima :)

Uzastopna poruka: 11-12-2017, 20:02:01
   Evo još jedne istine koja je aktuelna  https://youtu.be/QnYHoXPU1tk
« Последња измена: 11-12-2017, 20:02:01 Aca Arandjelovic »

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.225
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #19 послато: 12-12-2017, 00:06:54 »
Aco, internet je mnogo nezgodna stvar jer je dostupan svima i ima mnogo onih koji su skloni da nešto relativiziraju i dovode u pitanje iz različitih razloga. Retko šta od sadržaja može da se proveri i da se klasifikuje kao tačno ili netačno tako da su ostavljene nama i mi prepušteni njima na milost i nemilost, zato treba voditi računa jer je dosta stvari koje su zavodljive i deluju sasvim logično.
Postojale su razne teorije od davnina, da je zemlja na leđima kornjače, druga da je ravna i ako se dođe do kraja može da se padne, treća... i Kolumbo je pošao nesrećno tamo gde nije trebao da stigne da bi pobio ovu tvrdnju ;D ;D ;D, a mnogi su svoje tvrdnje da je okrugla platili glavom. Ima tu još mnogo stvari koje idu u prilog tome da je ipak onako kao što su nas učili, ali se u zadnje vreme se čak i u javnosti ovo pitanje ponovo potezalo na moje zaprepašćenje  ::)
Sa druge strane opet zanimljivo, meni više iz razloga zašto neko to radi nego da me dovede u dilemu da li je istina ili ne.
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”