Sasvim opuštene teme, nevezane za pčelarstvo > Pcelari hodočasnici, u reči i slici...

Hram Svetog Save- Beograd

(1/5) > >>

Gradimir Avramovic:
     Danas smo Dragana i ja krenuli da pozavršavamo neke sitne poslove u gradu, krećući se tačke do tačke, po nekom našem planu...
     U jednom trenutku, a van tog našeg plana, našli smo se na platou, ispred hrama Sv. Save na Vračaru i ušli u njega, kao da je i to bio deo plana.
     Posle celivanja ikona, primetili smo strelice-putokaze ka kripti hrama i krenuli smo stepenicama dole...
     Nisam mogao da se setim da li je do mene ranije stigla informacija da je završeno opremanje i oslikavanje kripte ali ulazak u kriptu je oduzeo svaku reč i oboje smo bili fascinirani lepotom, freskama, savremenim osvetljenjem, posetom ljudi...

Randjić Jovica:
Cudni su putevi Gospodnji,navede te da vidis lepotu i da je podelis sa nama koji smo dalje..slava Bogu za sve...

slobodanpejovic:
ово је тако импозантно,и на фоткама.
Како ли ће тек изгледати сам храм када се заврши. Вероватно ће то бити најлепши храм после Ај Софије.

Nedo Bubotic:
Bio sam u hramu savrseno je

Marko Volarevic:
Treba videti svakako. Pre par godina dok je bilo mnogo vise radova sam isto tako slucajno naleteo na nekog radnika koji me je za malu nadoknadu odve da vidim bukvalno sve delove hrama.
Bocne kupole su suplje, kroz njih prolaze stepenice, servisni otvori, bio sam u kupoli. Pogled na grad je fascinantan kao i pogled na sam hram sa vrha galerija.
Kripta tada nije bila oslikana i uredjena kao sada ali svakako zanimljivo.
Treba videti.

@slobodanpejovic
Aja Sofija stvarno izaziva neki cudan osecaj. Kada bi zidovi samo mogli da pricaju. Ako si bio znas na sta mislim.
Ali ma kako uradili ovaj nas hram nekako je nov, hladan i sterilan. Ne izaziva taj neki osecaj kao kada udjes u crkvu/hram koji ima iza sebe vekove.

Навигација

[0] Индекс порука

[#] Следећа страна

Иди на пуну верзију