Аутор Тема: Светско првенство у фудбалу Русија 2018  (Прочитано 29175 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.653
  • Године: 54
  • Локација: Гроцка -Пударци
Одг: Светско првенство у фудбалу Русија 2018
« Одговор #40 послато: 23-06-2018, 10:41:24 »
 Ретко пратим фудбалске утакмице.  Синоћ ,ајд да одгледам.  Разочарење велико.Играли су ко бабе! Не знам, ако су овако играли како су и стигли до Русије? Швајцарци се час посла открију приме лопту. Ко да су сами на терену. А наши играчи увек чувани.
 Јел то тешко, ти Ђуро,  чуваш ту седмицу. Има да будеш залепљен за њега ко за таксену марку. Ти Перо десетку итд.  А наши пуштају швајцарце, примају лопту потпуно сами.  Па после трче до њега. После је касно.
  А одбрана тек, шупља ко швајцарски сир.
 Фудбал је тимска игра. А код нас се све своди на појединце.

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.200
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #41 послато: 23-06-2018, 10:46:01 »
Ништа ново, све говори о нашем меналитету, какви смо, како се односимо према прихваћеним задатцима .... ,

Ван мреже Belic Sasa

• Novi stanovnik
  • Поруке: 191
  • Године: 39
  • Локација: Koceljeva
« Одговор #42 послато: 23-06-2018, 15:26:09 »
Ma Grado,daleko bilo da mi je bila zelja da provociram. Prosto,ako si nesto uzeo da radis,umri ali uradi.

Ван мреже Goran Pantic

• Starosedelac
  • Поруке: 474
  • Године: 44
  • Локација: Pozarevac
« Одговор #43 послато: 23-06-2018, 15:41:52 »
Ne znam sta se zapelo oko mentaliteta, imamo kosarkase, atleticare,vaterpoliste, odbojkase veslace itd..,koji osvajaju vrhunske rezultate. Kakav oni mentalitet imaju. Pre par dana ljudi obore svetski rekord u veslanju a na dnevniku udarna vest da su fudbaleri pobedili prijateljsku utakmicu nekig tamo a ova vest da su ljudi oborili svetski rekord na trecem mestu po vaznosti u dnevniku. Pa da li je to normalno.
Ja bi u Srbiji fudbal zakonom zabranio.  8)

Ван мреже TOMICEVICBLAGOMIR

• Doseljenik
  • Поруке: 145
  • Године: 71
  • Локација: Ivanjica kat. parc.br.220/3 ko. Vucak- Oporac
« Одговор #44 послато: 23-06-2018, 21:10:49 »
Gorane potpuno si u pravu,jes fudbal popularniji ali mediji moraju da budu pravičniji,po meni igrali su solidno ali slabo uigrani.

На мрежи Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.047
  • Године: 38
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #45 послато: 23-06-2018, 21:55:58 »
Sta ti je Nemac, sa deset igrača igraju kao da su svi na terenu

На мрежи Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.779
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #46 послато: 23-06-2018, 22:00:16 »
Безвезе изгубише Швеђани.
Али то су бољке "малих" репрезентација...

Ван мреже Branko Radovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 838
  • Године: 45
  • Локација: Ljig
« Одговор #47 послато: 23-06-2018, 22:05:42 »
Šta trener znači ekipi, kako je Lev kvalitetno izvršio izmenu posle crvenog kartona. Da im je bio Krstajić ...

Ван мреже Dušan Miladinović

• Starosedelac
  • Поруке: 353
  • Године: 49
  • Локација: Okruglica 205m, Trstenik
« Одговор #48 послато: 23-06-2018, 22:34:29 »
Organizacija, sistem, disciplina, malo talenta i ogroman rad.
Proslava pobedonosnog gola veoma skromna i ponovo na posao, da se utakmica privede kraju.
Ukupno gledano bili su bolji.

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #49 послато: 23-06-2018, 22:59:28 »

A gde je tu, Dušane, svađanje sa sudijom??? Unošenje u facu???
     Nije valjda da može i bez toga? :D

• Starosedelac
« Одговор #50 послато: 23-06-2018, 23:08:25 »
Izgleda da može, Grado?  I sa igračem manje, čak!  :-\
 ;)

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #51 послато: 23-06-2018, 23:16:36 »

Eeee, gde smo mi???
    A gde se guramo...da budemo...

На мрежи Sasa Blagojevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.047
  • Године: 38
  • Локација: Negotin
  • Lr+fr, f8
« Одговор #52 послато: 23-06-2018, 23:26:32 »
Pa po izjavama Brazilu se ne piše dobro :)

• Starosedelac
« Одговор #53 послато: 24-06-2018, 00:06:40 »
Slabo se razumem u sport, pa ako neko može da mi objasni: kakve reference ima aktuelni predsednik Fudbalskog Saveza Srbije?
Jel završio neke visoke škole vezane za sport i fudbal ili je bio poznati fudbaler, reprezentativac itd.?
Hvala, unapred, svima koji mi objasne.

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.258
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #54 послато: 24-06-2018, 08:32:57 »
Pa po izjavama Brazilu se ne piše dobro :)
Kada bi statistka igrala bilo kakvu ulogu, na mestu Brazilaca ne bih bio baš miran. Možda grešim (može mi se oprostiti konto alchajmera), ali ne pamtim da imaju pozitivan skor na mundijalima (računam i Jugoslaviju). Čak su 1974 u Minhenu imali više sreće, nego pameti, pa su izvukli nerešeno.

Mi njih 1930. u Montevideu 2:1 i 4:0 (praktično reprezentacija Srbije), a oni nas u Riu 1950. 2:0.
U Lozani 1954. nerešeno 1:1.
Jedini je problem što nama ne odgovara ni nerešeno... :-\
A i statistika...
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Jakovljevic Vladan

• Starosedelac
  • Поруке: 528
  • Године: 57
  • Локација: Loznica
« Одговор #55 послато: 24-06-2018, 08:54:16 »
У мечу Аргентина-Хрватска сам навијао за Аргентину али је на терену била само Хрватска. Поштено речено Хрвати су највише показали, бар у овим утакмицама које сам гледао. Пример тактике и борбености а и како се бране боје своје отаџбине. Напомињем да нисам неки фудбалски зналац па ми не замерите.
Нисам с
„Čovek koji može pobediti druge – jak je; čovek koji pobedi sebe – svemoćan je.“

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.258
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #56 послато: 24-06-2018, 10:16:19 »
U tom meču, navijao sam za Hrvatsku.
I uopšte, uvek, sem kad se bore protiv Srbije, navijam za sportiste i ekipe iz bivših SFRJ republika.
Neki kažu da je to posledica pogrešnog vaspitanja i nakaradnih shvatanja...
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже slobodanpejovic

• Starosedelac
  • Поруке: 6.617
  • Године: 42
  • Локација: rudnik
« Одговор #57 послато: 24-06-2018, 10:52:36 »
јесу Немци,пример за фудбал,али и они су имали помоћ судија >:(
100% пенал није свирао Швеђанима,плус последњи играч одбране,црвени картон,много пре овог 6-7 мин пред крај!
Кад играју два једначита,кад мало само једног гураш доле,овај други излази као победник.
Оно што ме највише фасцинира код Немаца је то кад шутну она иде ко да си је испалио из топа. Тако је било раније тако и синоћ кад онај мали у мал' није поломио стативу ;D
А ми једино ван шеснаест дајемо гол преко неког левоногог одбранбеног играча,итд.
Јесу хрвати остварили леп резултат,ал нису приказали неку лепршаву игру,типа Белгије,чији тим игра као у видео игрици.

Uzastopna poruka: 24-06-2018, 11:00:39
Ај Дуле да чачнем у политику. Кокеза је само слика и прилика функционера који сада долазе на многе дужности у нашем друштву. Погледај сам интервију са Војином Ђетковић,па ћеш видети која је тек туга код њега у позоришту и у опште у култури,итд. Зато кажем,да овде улазимо у политику,а то је забрањено на овом форуму. Јер се те ствари решавају на изборима,па како народ одлучи. Али и то је питање да ли народ одлучује,или неке више силе,које играју са нама и другима не само фудбалску утакмицу.
« Последња измена: 24-06-2018, 11:00:39 slobodanpejovic »

Ван мреже Jakovljevic Vladan

• Starosedelac
  • Поруке: 528
  • Године: 57
  • Локација: Loznica
« Одговор #58 послато: 24-06-2018, 18:58:52 »
Dragan Gagi Jovanović poručio fudbalerima Srbije: „Istorija se piše protiv Brazila, a ne protiv Švajcarske!“
„Čovek koji može pobediti druge – jak je; čovek koji pobedi sebe – svemoćan je.“

• Starosedelac
« Одговор #59 послато: 24-06-2018, 19:15:50 »
Ma sve su drugi krivi!  Ili što bi rekli loši đaci... "ja sve znam, ali me nastavnici mrze" :)
Postavio sam najobičnije pitanje vezano za organizaciju FSS, sve nadajući se da će mi neko ko više od mene prati sport i fudbal objasniti. I ja sam poreski obveznik ove zemlje. Dakle, to je i moj savez!
Ponoviću pitanje... Slabo se razumem u sport, pa ako neko može da mi objasni: kakve reference ima aktuelni predsednik Fudbalskog Saveza Srbije?
Jel završio neke visoke škole vezane za sport i fudbal ili je bio poznati fudbaler, reprezentativac, trener nekog fudbalskog tima itd.?
Nikada pre toga nisam čuo za njega, pa rekoh, možda sam propustio nešto?
Pošto vidim da i nema nešto odgovora, mogu samo da zaključim da je slabo ko, od kolega ovde na forumu, čuo za njega pre dolaska na mesto predsednika FSS.
A za ovog Krstajića što je sada selektor-jesam čuo. Sećam se da je igrao u Partizanu. Na Wikipediji sam pročitao da je došao iz Zenice. Igrao je u FK Čelik, FK Senta, OFK Kikinda, FK Partizan, Bremen i Šalke u Nemačkoj, pa opet u našem prvenstvu za Partizan, ali ga se slabo sećam iz reprezentacije. Jeste nastupao u reprezentaciji, 90-ih godina i to piše na Wikipediji, ali ne mogu da se setim njegovih reprezentativnih partija. Dobro je  što ima reference sa strane fudbalske karijere. I to je ok! Za mesto selektora, na žalost-nedovoljno.
Na primer, Dragan Stojković je imao i igračku karijeru i ostavio trag u našem fudbalu i dugo godina kao trener, uspešno, vodi fudbalske klubove u ozbiljnim ligama. Sigurno, nije on jedini izbor. Po meni bi to bile preporuke za mesto selektora  ozbiljne reprezentacije.
Krstajić, nikada nije bio trener ni u kom klubu, čak ni u mlađim selekcijama bilo kog tima i bilo koje lige, opštinske, međuopštinske, zone, prve druge. Nigde.
To me nekako navodi na poređenje, kao kada bi meni operisao kičmu maturant koji namerava, tek, da upiše medicinu i specijalizira neurohirurgiju? Sreća te se u zdravstvu još ne dešavaju takve stvari. Ili što neko reče... "ćuti, da se ne plaše za sopstveni život postavljali bi ih i na mesto pilota"!  :)
Ako bi se sve detaljno izanaliziralo-dobro je da smo i Kostariku pobedili.
Da se razumemo, ponekad i individualne sposobnosti fudbalera mogu odlučiti ishod fudbalske utakmice ili splet okolnosti itd. Sport je to. Možda nekim čudom i pobedimo Brazil i plasiramo se u drugi krug takmičenja, ali tu onda, svakako, neće imati udela dobra organizacija ili "strategija", nego isključivo maestralni potezi pojedinaca. Navijaću svim silama da se upravo to i desi u Sredu!
A Gagi Jovanović je jedan od naših najboljih zabavljača. Niko mu ne može poreći da je odličan humoristički glumac.   ;)