Аутор Тема: Zadruga 2  (Прочитано 16793 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже kolundzic radovan

• Starosedelac
  • Поруке: 620
  • Године: 41
  • Локација: beograd
Zadruga 2
« послато: 30-08-2018, 23:49:58 »
Danima, se po ceo dan, na svim medijima priča o Zadruzi 2, kao da je to najbitnija stvar za opstanak i život ovog naroda. Na televizoru, radiju, novinama, internetu, pa hteo ne hteo, moraš da znaš o čemu se radi.

Naravno da neću da je gledam, neću da budem deo hipnotisane mase i projekta „hleba i igara“. Naravno ne zameram ni onima koji je gledaju, jer je bolja od Dnevnika 2 i prenosa zasedanja Skupštine... manje više, slična ekipa.

Samo mi nisu jasne dve stvari.

Prva je, gde tvorac šoua kaže da 50 učesnika predstavlja, odnosno zastupljeni su svi socijalni slojevi (da ne kažem slučajevi) društva našeg podneblja. Ja lično nisam zastupljen i mene niko tamo ne predstavlja, zato neću ni da gledam. A da, ima i jedam pčelar Miki iz Kupinova, koji ne razlikuje pčelu i truta i nema ni jednu košnicu (ali će da zaradi para kao da ima 1000 košnica). Mada  mi je on super u odnosu na druge predstavnike socijalnih kategorija... po ovome ispada da u Srbiji ima ubedljivo najviše starleta ( da ne kažem k....) i kriminalaca. Tu se nađe po neki „bivši muž“, porodični nasilnik, preljubnik i da ne nabrajam dalje.

Najviše me boli što današnja deca odrastaju uz Zadruge a moja generacija je odrastala uz Branka Kockicu, Metlu bez drške, Muzički tobogan...

Druga stvar mi je kao ekonomisti jako zanimljiva. U projekat su uloženi milioni, rekao bih da su stotine miliona u pitanju... dvorci, kule, jahte, oldtajmeri, bazeni, helikopteri, leteći ljudi, umetnine i što sve ne, da više ne nabrajam.
Nigde se ne pominje cifra. Koliki je porez plaćen na to i odakle tolike pare?
Sve ispred očiju hipnotisanog naroda. Fenomenalno! Ovo je stvarno za pohvalu!

Ajmo ljudi! Koji su vaši favoriti? Moj je pčelar Miki! Čim iziđe iz realitija poklanjam mu 3 košnice!

P.S.
Mora nešto da se piše, pa makar i van pčelarstva. Predpostavljam da se većina spremamo, za Zadrugu 2, jer imamo toliko iskusnih i stručnih pčelara i predavača, a tako malo stručnih i poučnih tekstova vezanih za pčelarstvo na Forumu u zadnje vreme!
https://www.blic.rs/zabava/orkestar-akrobate-brodovi-i-helikopteri-ovo-su-svi-detalji-spektakla-na-otvaranju/2wyvygf
MOJ PČELINJAK
http://spos.info/forum/index.php?topic=30672.msg682579#msg682579
"A u ruke Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita"
                                             Petar Petrović Njegoš
A u ruke dobroga pčelara, svaka košnica biće puna meda...

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.293
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
Одг: Zadruga 2
« Одговор #1 послато: 31-08-2018, 01:05:53 »
po ovome ispada da u Srbiji ima ubedljivo najviše starleta ( da ne kažem k....) i kriminalaca. Tu se nađe po neki „bivši muž“, porodični nasilnik, preljubnik i da ne nabrajam dalje.

Radovane, to je deo Pink kulture, od devedesetih, od samog početka. Krenulo je sa emisijom, koju je vodio slavni Minimaks, gde nam je predstavljao sve kvalitete striptizeta (Ruža Black Rouz), mafijaša (Ražnatović) i silikonskih pevaljki (njegova žena), dovodio neke ljude nedefinisanog pola (Karamela, i neki vidovnjak-inja iz Bijeljine, Kleopatka li beše), razne bele, crne i sive magove. Učio naše ćerke da budu sponzoruše i prostitutke, a sinove da je glupo školovati se i raditi, već prangije u ruke i juriš. Ništa se od tada suštinski nije promenilo.
Dugo je u mojoj kući bilo zabranjeno da se gleda bilo koja emisija na toj televiziji. Sada su odrasli i mogu sami da biraju. No, Nikola uopšte ne gleda TV, a Dunja sledi njegov primer. Sluša se radio BG1 i BG2. Tamo nema vrištulja, iranskog melosa i elektronskog iživljavanja na glasovima antisluhista.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже miodrag jovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.458
  • Локација: Donja Rasovača
« Одговор #2 послато: 31-08-2018, 07:02:33 »
Radovane, za nekog ko ne prati zadrugu dobro si informisan o njoj, barem za mene koji kako reče Nenad nemam Pink kanal u memoriji TV-a. A da je bruka, jeste i to velika. Godinama niko ne prati šta se emituje po tv kanalima i ne cenzuriše, moral kao u Sodomi i Gomori, strašno! Pozz

Ван мреже kolundzic radovan

• Starosedelac
  • Поруке: 620
  • Године: 41
  • Локација: beograd
« Одговор #3 послато: 31-08-2018, 07:45:34 »
Radovane, za nekog ko ne prati zadrugu dobro si informisan o njoj, barem za mene koji kako reče Nenad nemam Pink kanal u memoriji TV-a. A da je bruka, jeste i to velika. Godinama niko ne prati šta se emituje po tv kanalima i ne cenzuriše, moral kao u Sodomi i Gomori, strašno! Pozz
E, da je samo Pink... Ne možeš da odeš na internet i da otvoriš bilo koje novine a da ne iskaču novosti sa Zadruge...
Ovo je postalo nasilje nad zdravim razumom, a sve sa ciljem da se narod umrtvi i hipnotiše...
Najgore je to, što to narod gleda... Guta sve što mu se servira... bitno je da sedi kući, hipnotisan, daleko od stvarnosti u kojoj živi...
Strah me je da otvorim frižider da ne iskoče Luna ili Kija, ili Miki sve sa teglom meda kao pravi pčelar...
MOJ PČELINJAK
http://spos.info/forum/index.php?topic=30672.msg682579#msg682579
"A u ruke Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita"
                                             Petar Petrović Njegoš
A u ruke dobroga pčelara, svaka košnica biće puna meda...

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #4 послато: 31-08-2018, 07:59:25 »
I ne treba to pripisivati poslednjoj garnituri...
Čovek za sva vremena (i sve režime) to radi od početka devedesetih prošlog veka.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже Dejan Andrić

• Starosedelac
  • Поруке: 963
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #5 послато: 31-08-2018, 08:27:14 »
Drugari, nema to veze sa pinkom. Mitrovic kao pametan covek je samo iskoristio mogucnost koja mu je pruzena. Problem je poceo onda kada je ukinuto radno vreme sa  06- 14 na 09-17. Jednostavno ljudima ne preostaje mogucnosti da kvalitetno isplaniraju dan.  Zadruga je posledica a ne uzrok.

На мрежи Dobrica Vulićević

• Starosedelac
  • Поруке: 584
  • Локација: smederevska palanka
« Одговор #6 послато: 31-08-2018, 08:55:45 »
Eto kako ne možeš da zaobiđeš takve teme. Radoznalost šta o tome imaju da kažu Radovan, Nenad i Andrić. Strogo sam odlučio da to ne gledam. Samo mi sam uočio kako se kupuju čamci, slike, pravi ogroman bazen o trošku firme, a sve to ostane kad zadruga završi.

Ovo je posledica globalizacije. Tako me zanimalo šta ima da kaže Ivan Pernar u Hrvatskoj, Malagurski, Beli Preletačević i drugi ljudi vešti na jeziku , Bolji humor nego u tim rijalitijima, ali u osnovi pogrešan.

Ostade mi ovaj forum, ali se i ovde sve otanjilo : niko ne piše o ceni suncokreta 1,7 EUR i zašto je toliko ; da je paša iskorišćena samo 5 % ; otkupljivačima koji naš med prodaju u svetu raznim zadrugama, a ovde se gradi doo ; realnim perspektivama pčelarstva.... 

Ван мреже IVANISEVIC DAMIR

• Starosedelac
  • Поруке: 647
  • Године: 36
  • Локација: Indjija
« Одговор #7 послато: 31-08-2018, 09:03:05 »
Problem je sto su i pcelari hipnotisani i kao mrtva puvala cute o tih 1,7,cute o subvencijama,cute o svemu sto je od njihovog zivotnog znacaja i precutno odobravaju jer smatraju da su nemocni.Kao organizacija pod krovom Sposa smo nula jer se nismo pomerili sa mrtve tacke.Ostaje nam jos da se uklopimo u sistem i ne gasimo pink.Bilo bi dobro da se ovi iz sposa oglase zbog ovih subvencija a ne samo ruzicaste vesti da nam plasiraju.Na kraju od koga i da ocekujes tako nesto!

Uzastopna poruka: 31-08-2018, 09:09:45
Sve ovo sto gledam u zadnjih par godina me izuzetno podseca na 90-e.Sve je cenzurisano.Glas razuma se ne cuje nigde i retko.
« Последња измена: 31-08-2018, 09:09:45 IVANISEVIC DAMIR »

Ван мреже slobodanpejovic

• Starosedelac
  • Поруке: 6.682
  • Године: 42
  • Локација: rudnik
« Одговор #8 послато: 31-08-2018, 10:01:07 »
Искрено, највише ми се свиђа Нешин први коментар,од националних фреквенција само ове две станице емитују нормалан програм. Није лош ни 202 радио за популарнију музику.
Ја некако не пратим пинк годинама,и једно време сам стекао утисак да то нико не гледа. Али авај. Ових дана читам чланак да се на Пинку води највећа политичка битка и да власт не интересује скупштина и посланици колико дешавања на Пинку.
Кад пребацује тв канале, често дођем до увида да је на свакој телевизији  све исто,да подједнако нема ништа као на Пинку . Имају они музички канали па слушаш тв ;D
И ја сам видео најаву Задруге2,па никако да  укапирам,искрено,шта фабула радње у тим емисијама. Мислим,знам да је суштина те свађе и тако то,него зашто улагати те милионе у те грађевине,чему то?

Ван мреже Blagoja Daniloski

• Starosedelac
  • Поруке: 4.109
  • Године: 45
  • Локација: Тајмиште 1069м.н.в,Македонија
« Одговор #9 послато: 31-08-2018, 10:10:08 »
Мени је све ово некако веќ виѓено,ми смо то прошли,скоро 11 гонина су се овакве и сличне ствари и код нас дешавале(једино што је код нас те ријалити шоуа сместа забранио) од цензуре медиумске кампање и сл,па све до тобожног патриотизма преко религије и небесних достигнуќа,а магарце добро утоварили за белизе!!!
Светот го разбирам единствено,како поле за културен натпревар меѓу народите!

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 499
  • Године: 36
  • Локација: Фекетић
« Одговор #10 послато: 31-08-2018, 10:18:09 »
Човјек умијешан у два убиства уређује телевизију. Баш супер. Нису му ни остале колеге магнати ништа бољи. А плате техничком особљу 20000 и то нередовно. У кућу сам цензор,нема турских серија ни глупости,тако да се слабо пали тв.

Ван мреже Milos Mirkovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.115
  • Године: 35
  • Локација: Lajkovac - Šabac
« Одговор #11 послато: 31-08-2018, 10:33:35 »
Radovane, gresis.
Ja nisam imao pojma da se to najavljune i planira. Usao sam na temu jer sam mislio da je nesto vezano za zadrugarstvo, a bas jednu pcelarsku zadrugu treba da otvorimo u Lajkovcu. Pa se ponadah da je to. Ali o toj temi uskoro na drugom mestu.
Nikad nisam nesto voleo tv. Kao klinac sam upravo obozavao Branka, metlu bez drske posebno i neke crtace. Sa godinama sam nekako skroz odvikao od tv-a. Sad pogledam neku utakmicu i po nekad 24kitchen.  :)
Nemam pojma nista o tome. A i ne interesuje me. To je samo stvar izbora coveka.
Sa jedne strane kic i sund sa druge strane kbalitetno vreme sa decom ili porodicom. Pa birajte.
PROIZVODNJA KOŠNICA SUNNY BEE
http://spos.info/forum/index.php?topic=26927.0

069 615-157

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.010
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #12 послато: 31-08-2018, 10:43:43 »
Ovo je posledica globalizacije.

Mitrovic je Tramp na srpski nacin, tako je i Tramp poceo sa rijalitijem....Malo se zezam, ali me je ipak strah od ovog poredjenja...

Bas me  interesuje ko je izdao gradjevinske dozvlje za gradnju onih skalamerija...

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #13 послато: 31-08-2018, 10:49:59 »
Problem je sto su i pcelari hipnotisani i kao mrtva puvala cute o tih 1,7,cute o subvencijama,cute o svemu sto je od njihovog zivotnog znacaja i precutno odobravaju jer smatraju da su nemocni.
Sve je cenzurisano.Glas razuma se ne cuje nigde i retko.

Ili se plaše da ne izgube i to malo, što imaju.
Eto recimo vezano za "Mister 62.500" - sem par nas, svi ćute i tako odobravaju nepotrebno arčenje naših para od članarine. Svi ćute. Ima li bar nekoga, ko može da objasni čemu se te pare bacaju?
Glasovi razuma se proglašavaju lobistima, neprijateljima i vaskoliko zlonamernima...
Ovo je posledica globalizacije.

Mitrovic je Tramp na srpski nacin, tako je i Tramp poceo sa rijalitijem....Malo se zezam, ali me je ipak strah od ovog poredjenja...

Bas me  interesuje ko je izdao gradjevinske dozvlje za gradnju onih skalamerija...

Tvoj je strah opravdan. Verujem da će se uskoro naći rame uz rame na listi najbogatijih ljudi sveta.
Gradjevinsku dozvolu je izdao onaj, ko je shvatio da je narodu bitnije da vidi da li će se kamenjarka pariti i oploditi pred očima javnosti, nego da razmišlja šta će i da li će sutra ručati...
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже Jakovljevic Vladan

• Starosedelac
  • Поруке: 536
  • Године: 57
  • Локација: Loznica
« Одговор #14 послато: 31-08-2018, 15:07:40 »
Počevši od sebe iliti od nas ovaj naš forum ponekad izgleda kao rijaliti. Izvinjavam se ako sam preterao sa ovom konstatacijom. Kome ne odgovara ne učestvuje i ne prati temu ili forum. Druži se npr sa knjigom . Evo viđenje Čomskog na neke pojave u savremenom društvu:

http://www.medijskapismenost.net/dokument/comski:-Deset-strategija-manipulacije-ljudima
„Čovek koji može pobediti druge – jak je; čovek koji pobedi sebe – svemoćan je.“

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.010
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #15 послато: 31-08-2018, 15:33:01 »
Ova strategija Comskog o manipulaciji masama mi je odnekud poznata... ::) Ako je neko pomislio da se tako radi u Srbiji, sam je kriv... ;)

Ван мреже rade stankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 814
  • Локација: Pojate
« Одговор #16 послато: 31-08-2018, 20:48:37 »
   Ja sam sad prvi put čuo za tu zadrugu (ovde na forumu). Više puta sam video da se piše o nekoj zadruzi, pomislio sam da je neko udruženje pčelara, pa ajd da vidim šta je.

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 429
  • Године: 52
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #17 послато: 01-09-2018, 07:16:54 »
Meni Mitrović ne izgleda subleskasto,ono našmrkano da ali blesavo ni u kom slučaju u ostalom kao ni ljudi koji rade za kompanije koje plaćaju reklame da bih se emitovale baš u tom terminu kada je rijaliti program na tvu.Priznali mi ili ne,gledali ili ne,informacije o stanju i dešavanjima u pomenutom rijalitiju sasvim sigurno dobićemo,neko od majke,žene,sestre,strine,komšinice, u kancelariji,pijaci,busu,na klupi u parku ili bilo gde drugo ali majčin sine znaćeš da je Miki kresno Staniju ili Sloba KIju ili šta već znam ko koga i po meni je to još i dobro bar nije Miki kreso Marka a još sve to na nacionalnoj frekvenciji.Što se mene tiče neka se j... materi svi odreda, kom se gleda neka gleda,Savo i dalje ustaje u pet, rinta radi do sedam osam i tako šlogiran zaglavi u krevet,a šta će ko gledat,čitat,pisat itd stvar je ličnog izbora i ličnog interesovanja. Ko sam ja da menjam svet kad često neću ni onako kako ja hoću.

Ван мреже goran radic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.435
  • Године: 52
  • Локација: Bijeljina,Republika Srpska
  • Goran Radic
« Одговор #18 послато: 01-09-2018, 08:41:51 »
Kada sam cuo cifru koju je neka tv stanica zaradila od sms poruka (rijec je o milionima eura), u nekom rijaliti programu,
moja reakcija je bila da nam hitno treba povecati cijenu hljeba,mlijeka i osnovnih zivotnih namjernica,bar za 200%,
kad za takve gluposti dajemo tolike pare.

Ван мреже Raša Radivoje Stojanović

• O Tim
  • Поруке: 2.904
  • Године: 53
  • Локација: Novi Beograd - Barajevo
« Одговор #19 послато: 01-09-2018, 09:13:59 »
Kada sam cuo cifru koju je neka tv stanica zaradila od sms poruka (rijec je o milionima eura), u nekom rijaliti programu,
moja reakcija je bila da nam hitno treba povecati cijenu hljeba,mlijeka i osnovnih zivotnih namjernica,bar za 200%,
kad za takve gluposti dajemo tolike pare.

Svakog dana ide apel "Pomozimo maloj.... pomozimo malom.... operacija, terapija košta xxxxxx €, pošaljite sms na br....."
     Za takve apele veoma slab odziv - za "koje koga i šta je reko..." ubiše sporukama. To je naša realnos, takvi smo mi, neprijatelji nam netrebaju, sami sebe uništavamo......
Мој пчелињак

"Искуство је најбоља школа, само је школарина врло скупа". Сократ

"Добро чини, добром се надај"