Аутор Тема: Trazenje vode za bunare  (Прочитано 11504 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Milan Lenticc

• Novi stanovnik
  • Поруке: 154
  • Године: 21
  • Локација: Ub
Trazenje vode za bunare
« послато: 27-11-2018, 21:29:37 »
Zdravo svima,posto nema odgovarajuca tema otvorio sam novu.
Dali neko u vasem okruzenju zna da pronalazi vodu za bunare? Bio bih vam zahvalan ako biste mogli da mi date njegov kontakt.
Naime dovodio sam jednog  coveka dolazio je obelezio mesto i kada sam doveo coveka da busi vode nije biloo, a on uzeo 20e za to sto je ''pronasao'' vodu i boli ga uvo  za mene.
Znam recicete mi da je arterski najbolje i da ne razmisljam ali trenutno nisam u mogucnosti za toliku investiciju.

Unapred zahvalan...

Ван мреже Vasiljevic Dejan

• Starosedelac
  • Поруке: 871
  • Године: 42
  • Локација: Beograd
Одг: Trazenje vode za bunare
« Одговор #1 послато: 27-11-2018, 21:36:20 »
GEO ING SYSTEM
34000 KRAGUJEVAC, SRB
BULEVAR KRALJICE MARIJE 3 G, LOK. 3

034 6327 327
034 6356 800
063 639 038
034 6327 327
MARKO RADAKOVIĆ

Ovi rade pronalaženje, bušenje i daju garanciju na količinu vode koju bunar može da da na dnevnom nivou.

Kod mene su bili, našli vodu na oko 120 m , ja im se zahvalio (100eur, po tarifi) i za sada odustao od bunara. Doveo druge koji su našli istu tačku na placu (površina oko 1Ha) i rekli da je na oko 110m . Zahvalio se i njima (100eur, kao da su se dogovorili) i to je to.

Ван мреже Milan Lenticc

• Novi stanovnik
« Одговор #2 послато: 27-11-2018, 21:51:52 »
Hvala Dejane na informaciji, ali oni izgleda kopaju samo dubinske bunare koji ce me kosnati minimum 4000-5000e a to mi je sada mnogo.
Nadam se da me neces pogresno razumeti, da ne pomislis hocu vodu a necu da platim ipak nadam se da mogu da nadjem na manjoj dubini.
Na primer moj teca je iskopao bunar i na 6 metru dubine je naisao na vodu koju ne moze da izlije, pumpa od 5/4 radi dan i noc i vode ima.

U svakom slucaju hvala.

• Starosedelac
« Одговор #3 послато: 27-11-2018, 21:56:21 »
Ovi naplaćuju oko 60-70 e po metru sve komplet sa čeličnim cevima.
Najbolje je da ih nazoveš i sve direktno pitaš. Ja sam njih zvao jer sam dobio dosta preporuka za njih, a ništa loše nisam čuo.

Ван мреже Predrag Ivanković

• Starosedelac
  • Поруке: 3.314
  • Године: 37
  • Локација: Barajevo
« Одговор #4 послато: 27-11-2018, 22:44:18 »
Na tako maloj dubini ne može bunar sa cevima , neće imati kapacitet. Mora da se iskopa širi bunar da skuplja vodu. Meni je davno Miško Jovanović iz Društva pčelara iz Lajkovca dao telefon nekog lika iz okoline koji to radi. Pozovi Miška on će ti dati broj.
Oprostite mi moju prošlost.

Ван мреже Savo Todorović La

• Starosedelac
  • Поруке: 446
  • Године: 52
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #5 послато: 28-11-2018, 06:15:26 »
Zdravo svima,posto nema odgovarajuca tema otvorio sam novu.
Dali neko u vasem okruzenju zna da pronalazi vodu za bunare? Bio bih vam zahvalan ako biste mogli da mi date njegov kontakt.
Naime dovodio sam jednog  coveka dolazio je obelezio mesto i kada sam doveo coveka da busi vode nije biloo, a on uzeo 20e za to sto je ''pronasao'' vodu i boli ga uvo  za mene.
Znam recicete mi da je arterski najbolje i da ne razmisljam ali trenutno nisam u mogucnosti za toliku investiciju.

Unapred zahvalan...
Vesa iz Obrenovca,Hidrogeolog samo čoveku kažeš gde se tačno nalaziš i on ti kaže na kojoj dubini ti je voda i koliko je ima itd itd,kad iskopaju to je to i ne košta bog zna koliko.062 253 075.

Ван мреже Milan Lenticc

• Novi stanovnik
« Одговор #6 послато: 28-11-2018, 06:59:03 »
Da Predraze tako sam i mislio, tecin bunar je precnika 60cm cisto, a dubok svega 8 metara i ne moze da izlije vodu.
Hvala kontaktiracu Miska.
Hvala Savo i tebi nazvacu ga ovih dana pa cu videti sta on misli.

Mnogo vam hvala, najbolji ste.

Ван мреже Aleksandar Mosurovic

• Starosedelac
  • Поруке: 864
  • Локација: Novi Beograd
« Одговор #7 послато: 28-11-2018, 10:48:15 »
Jedno je kopati a drugo busiti bunar...Tu na Ubu vode ima na 7 -12 metara I busenje takvig bunara kosta izmedju 200-300e u zavisnosti od precnika . A precnik se definise pre busenja u zavisnosti od potrebe I izvora energije koja pokrece pumpu ...Monofazne,trofazne...

Ван мреже Milan Lenticc

• Novi stanovnik
« Одговор #8 послато: 28-11-2018, 11:15:18 »
Jedno je kopati a drugo busiti bunar...Tu na Ubu vode ima na 7 -12 metara I busenje takvig bunara kosta izmedju 200-300e u zavisnosti od precnika . A precnik se definise pre busenja u zavisnosti od potrebe I izvora energije koja pokrece pumpu ...Monofazne,trofazne...

Kopanje bunara je rucno, dok je masinsko busenje.
Nema smisla da busim mali precnik ovde na mom terenu jer je tesko naci bas tako jaku vodu za mali precnik rupe.
A  ovde je busenje bunara oko 30e  po metru+ stubline koje su oko 20e to izadje oko 50 e po metru.

• Starosedelac
« Одговор #9 послато: 28-11-2018, 17:15:12 »

Verovatno je najbitinije kojim kablom se napaja pumpa, od toga drastično zavisi prečnik bunara  ;D ;D ;D

Ван мреже Александар Велимировић

• Rado viđen gost
  • Поруке: 94
  • Године: 38
  • Локација: Љиг
« Одговор #10 послато: 28-11-2018, 21:23:15 »
Код мог оца у околини Уба су бушили ручно и нашли воду на око 11метара ако се добро сећам, ставили пластичне цеви пречника до 20цм, мислим 16...коштало бушење око 200 и неки евро...избацује пумпом око 100литара у минути и нема проблем са дотоком воде...чак је и вода добра за пиће...е сад, можда си ти негде у брду па ово ништа не важи за тебе јер је он у близини Тамнаве...овде у Љигу људима су бушили те артеријске за око 50-55е по метру и знам да су помињали неке људе из Крагујевца, чуди ме да Дејан помиње цифру од 100е

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 28-11-2018, 21:30:21 »
Kolega, nisi me razumeo, 100e je samo što su došli i prstom pokazali gde je voda. Za cenu bušenja jeste ta koju pominješ plus neke cevi.
Postaviću njihovu ponudu pa možete da vidite, samo da je iskopam.

Ван мреже Александар Велимировић

• Rado viđen gost
  • Поруке: 94
  • Године: 38
  • Локација: Љиг
« Одговор #12 послато: 28-11-2018, 21:54:05 »
Извињавам се Деки...колико знам постоје неке карте на којима се види на којој је дубини вода, ваљда уз помоћ тих карти и траже воду

• Starosedelac
« Одговор #13 послато: 29-11-2018, 08:39:55 »
Sve ok.
Evo iskopah i ponudu pa možete videti šta je i šta koliko košta.

• Starosedelac
« Одговор #14 послато: 29-11-2018, 09:59:27 »

Verovatno je najbitinije kojim kablom se napaja pumpa, od toga drastično zavisi prečnik bunara  ;D ;D ;D
Najceca monofazna pumpa izbacuje 160l/s ...ako je to nedovoljno onda je potrebna trofazna struja koju nema ni jedna njiva I 2/3 sela u Srbiji .... To je sustina... Energija koja pokrece pumpu je faktor ogranicenja bilo da se busi ili kopa bunar....

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.214
  • Године: 63
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #15 послато: 29-11-2018, 11:22:33 »
Na Fruškoj Gori sam pre dvadesetak godina rešio da bušim bunar. Isto sam se ovako raspitivao i zvao razne majstore i ekipe koji su bušili i kopali bunare . sa rašljama sam sam našao gde ima vode ali je dilema bila kako ? .
Nazvao sa jednog čoveka iz temerina koji radi bunare i upitao me je ima li u okolini tvoje vikendice neko selo. Odgovorio sam da ima.Otidji u selo vidi kako su radili seljani u kućama i isto ti uradi  ništa ne izmišljaj i najbolje ćeš proći.
Tako je i bilo doveo sam trojicu iz sela i rekao gde da kopaju. Na 22 m su mi iskopali bunar i hvala bogu i danas ima vode.Zidali su prva tri metra  i zadnjih pet metara ostalo nije trebalo.
           pozdrav

Uzastopna poruka: 29-11-2018, 11:34:06
.
« Последња измена: 29-11-2018, 11:34:06 zdravkoobradovic »

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.097
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #16 послато: 29-11-2018, 12:26:48 »
Zdravko to mu dodje kao ono "kartu citaj,  a seljake pitaj"....

• Starosedelac
« Одговор #17 послато: 29-11-2018, 13:07:10 »

Najceca monofazna pumpa izbacuje 160l/s ...ako je to nedovoljno onda je potrebna trofazna struja koju nema ni jedna njiva I 2/3 sela u Srbiji .... To je sustina... Energija koja pokrece pumpu je faktor ogranicenja bilo da se busi ili kopa bunar....

Ja se tebi divim. 160 l u sekundi je skoro 10 kubnih metara u minuti, što je skoro 600 kubnih metara na sat... Koliko je to na dan nećemo da računamo... Pa niko bre neće da pravi jezero,  ;D ;D

• Starosedelac
« Одговор #18 послато: 29-11-2018, 15:20:06 »
To je stvar potrebe ,ja imam 6 izbusenih bunara I ove godine se pokazalo da ni to nije dovoljno. Pri tom neke pumpe rade I po 24h neprekidno...Niko ne busi ili kopa bunar da pije vodu...Moj prvi komsija ima bar duplo vise bunara od mene pa mu je zemlja u avgustu opet bila kao u Mexiku...

• Starosedelac
« Одговор #19 послато: 29-11-2018, 15:29:41 »
Jel životati, a šta radite sa tolikom vodom? Flaširate original pekamsku?  ;D ;D ;D