Аутор Тема: Anegdote u vezi poznatih ličnosti  (Прочитано 2733 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Krsta Sredojević

• Starosedelac
  • Поруке: 1.601
  • Локација: Valjevo
Anegdote u vezi poznatih ličnosti
« послато: 21-12-2018, 19:41:02 »
Anegdota o Albertu Ajnštajnu i njegovom oblačenju

Veliki i slavni naučnik Albert Ajnštajn bio je poznat po tome što nije pridavao neki poseban značaj svom oblačenju. Jednom mu dođe u posetu jedan takođe poznat naučnik iz Amerike. Očekivao je da vidi jednog uglađenog i doteranog gospodina a video je nešto sasvim drugo. U toku razgovora nije propustio priliku da Ajnštajnu prebaci kako se to oblači. Ovde me svi poznaju i dobro znaju ko sam ja i bilo šta da obučem ja sam opet Ajnštajn - odgovori mu Ajnštajn. Ode Ajnštajn u uzvratnu posetu kolegi Amerkancu. U toku razgovora Amerikanac mu opet prebaci kako se to oblači. Ovde me niko ne poznaje i nikoga nije briga kako se oblačim, vi koji me poznajete dobro znate ko sam ja i bilo šta da obučem ja sam opet Ajnštajn - odgovori mu Ajnštajn.

• Starosedelac
Одг: Anegdote u vezi poznatih ličnosti
« Одговор #1 послато: 25-12-2018, 19:24:41 »
Anegdota o Albertu Ajnštajnu i njegovom vozaču

Albert Ajnštajn, kao veliki naučnik, često je držao predavanja na raznim univerzitetima ali i na drugim mestima gde su ga pozivali. Imao je vozača koji je bio sličnih godina i vrlo bistar čovek koji je mogao da reprodukuje više predavanja koja je Ajnštajn držao. Jednog dana vozač reče Ajnštajnu kako mu zavidi na svim tim počastima koja mu se ukazuju na tim predavanjima. Ajnštajn mu predloži da on umesto njega održi predavanje na jednom provicijskom univerzitetu gde ga lično nisu poznavali i padne dogovor. Preruše se oni tako da vozač što više liči na Ajnštajna a Ajnštajn da što manje liči na sebe. Kada su došli tamo niko nije otkrio šta su oni uradili. Ajnštajn sedne u publiku a vozač vrlo sigurno i ubedljivo održi predavanje. Usledio je veliki aplauz i prešlo se kao što je to bio običaj na pitanja i odgovore predavača.
Na tom univerzitetu bio je jedan profesor koji zbog nečega nije voleo Ajnštajna. Javi se on za reč i postavi predavaču jedno pitanje na koje je i Ajnštajnu bilo teško da da odgovor. Predavač se u prvi mah zbunio ali pošto je bio bistar čovek ipak se snašao. Kolega, što mi postavljate tako prosto pitanje pa na to pitanje zna odgovor i moj vozač-reče predavač i pozva Ajnštajna iz publike da odgovori na postavljeno pitanje. Ajnštajn je izašao i odgovorio na pitanje i posle toga usledio još veći aplauz nego što je dobio predavač. Profesor koji je postavio pitanje bio je postiđen i posramljen i odmah je napustio salu za predavanje.
Bez obzira na sve vi dobiste veći aplauz nego ja - reče vozač Ajnštajnu kada su se vraćali nazad.

• Starosedelac
« Одговор #2 послато: 02-01-2019, 23:27:02 »
Anegdota o Albertu Ajnštajnu i njegovom sviraju na violini

Poznati naučnik Albert Ajnštajn amaterski je svirao na violini. Ponekad se prerušavao i odlazio da svira sa uličnim sviračima i drugim muzikantima. Uvek je zahtevao i uzimao svoj deo novca koji je zarađen sviranjem.
Ajnštajn se družio sa jednim profesorom klavira. Često su u slobodnom vremenu svirali zajedno, Ajnštajn je svirao na violini a profesor ga je pratio na klaviru. Ajnštajn je voleo da improvizuje i često je odstupao od metrike i ritmike melodije koju su svirali što je profesora nerviralo. Gospodine Ajnštajn, umete li vi da brojite do četiri - rekao je profesor jednom prilikom kada je Ajnštajn prevršio svaku meru sa svojim improvizacijama.

• Starosedelac
« Одговор #3 послато: 08-01-2019, 18:02:38 »
Anegdota o Albertu Ajnštajnu i njegovoj teoriji relativnosti

Poznatog naučnika Alberta Ajnštajna često su pitali da objasni svoju teoriju relativnosti. Stavite ruku na vrelu ringlu jedan minut i izgledaće vam kao jedan čas, ali kada provedete jedan čas sa lepom devojkom to će vam izgledati kao jedan minut, eto to je relativnost - odgovarao je Ajnštajn.