Аутор Тема: predstavljanje Đuro Bičanić  (Прочитано 1804 пута)

0 чланова и 2 гостију прегледају ову тему.

Ван мреже djuro.bicanic.vrz

• Prolaznik
  • *
  • Поруке: 4
  • Локација: Cerna pored Županje
predstavljanje Đuro Bičanić
« послато: 17-02-2019, 16:40:08 »
Predstavljanje

Dobar dan! Evo da se predstavim nakon dosta vremena provedenog na forumu, zovem se Bičanić Đuro dolazim Iz mjesta  Cerna  pored Županje ,počeo pčelariti zbog viška vremena prije 7 godina nakon prve operacije kralježnice sa AŽ košnicom i   brndinim  nukleusima ali sa 2/3 AŽ okvira  po dužini sa naranđastim ušicama i 2x1/3 tako da  zajedno tvore 2/3  I volumenom oko 15 l, spajanjem 2/3+1/3 može se umetnuti u AŽ košnicu  ili nukleus -7,-napisat ću poslije kako,u međuvremenu kao i ostali pčelari igrao se sa pčelama i polako učio,napravio alpsku-2 kom, tako da mi taj okvir od alpske štima-može se umetnuti u  pološku  (2 kom) i LR okomito (30kom) zajedno sa još 1/3 tako da zajedno čine satonošu od 480 mm, DB satna osnova po visini+1/2 DB  spojeno po visini sa onim brndinim spojem , pa to čini 480 mm tako da mi stane u LR košnicu kao središnji okvir za bolje  i sigurnije zimovanje,I to ću poslije napisati kako,AŽ nukleusima-7 (sa onim naranđastim ušicama ) tako da stanu jedan na drugi ako treba za proširenje,+nekoliko okomitih AŽ -7-(okvir stoji po visini na nosaču okvira )  I on može okomito u alpsku.
U međuvremenu još jednom operacija kralježnice, oporavak, opet puno vremena za igranje, pa prošle jeseni bol u koljenu, opet puno vremena- mirovanje  i sada jednim  dijelom  prelazim na Farrar da se nastavimo igrati , prezentacija  na pčelarskom sajmu u  Beogradu  u segmentu  inovacija 10.02 2019 ,( osvojeno treće mjesto za tehničko rješenje kako preči sa LR na Farrar I DB  I obrnuto) objasnit ću I to poslije .Nisam nikad težio nekoj   zaradi (a nisam ni mogao-stalno u remontu) i to mi nije  osnovni izvor prihoda pa su se  pčele igrale sa mnom i ja sa njima i sad nakon operacije meniskusa 11 .02 (odmah nakon sajma) opet puno vremena pa reko da se javim. Pčelario do sada bez amitraza I kemije, prvo 3 godine ništa ,rojile se, bilo je I uginuća  pa bevitalom ,sada sa organikom od Pašezada Zukića I jednom mravlja u 9. mjesecu, OZP oko 1.12. bez oksalne, I zadovoljan sam stanjem nakon tretiranja , pčelarim samo sa rupama I punom podnicom, ne koristim donje leto, sa nekim društvima I bez matičene  rešetke .Još učim  I željan znanja ove godine bi trebao krenuti sa  proizvodnjom matica –nikotom za svoje potrebe ,knjige su dobre ali na forumu ima toliko puno podataka kojih nema  u knjigama koje su meni dostupne I zato hvala svima onima koji Ih nesebično dijele I tako unapređuju pčelarstvo.

Pozdrav I medno.                   Bičanić  Đuro   32272 Cerna          /  098 979 5620
                                                                  K.Domagoja 26

Ван мреже Raša Radivoje Stojanović

• O Tim
  • Поруке: 2.866
  • Године: 53
  • Локација: Novi Beograd - Barajevo
Одг: predstavljanje Đuro Bičanić
« Одговор #1 послато: 17-02-2019, 16:44:11 »
Dobro došao ( zvanično),
Na dobrom si mestu,  samo nastavi spisanjem  :)

PS.  Postavljaj fotografije i video snimke,  kako bi dopunio dobar tekstualni opis onog što radiš. Rodiće se puno ideja,  pitanja,  saveta....
Мој пчелињак

"Искуство је најбоља школа, само је школарина врло скупа". Сократ

"Добро чини, добром се надај"

Ван мреже Tadić Savo

• moderator
  • Поруке: 11.652
  • Године: 42
  • Локација: Stanišić
  • što ne želiš sebi ne poželi ni drugom.......
« Одговор #2 послато: 17-02-2019, 17:48:08 »
Dobro nam došli
http://spos.info/forum/index.php?topic=15387.0

...pčelarstvo je postojalo pre nas ,nadajmo se da će i posle...

Ван мреже Makuljevic Predrag

• O Tim
  • Поруке: 1.062
  • Године: 45
  • Локација: Voluja,Kucevo
« Одговор #3 послато: 17-02-2019, 18:32:35 »
Dobro nam dosao.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.988
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #4 послато: 17-02-2019, 18:52:04 »
Kolega Djuro, dobro nam dosao i sve najlepse na Forumu...

Pozdrav iz Valjeva...

Ван мреже Milivoj Pocuca

• Starosedelac
  • Поруке: 822
  • Године: 63
  • Локација: beograd
« Одговор #5 послато: 17-02-2019, 19:43:16 »
Dobro dosli gospodine Duro

Ван мреже milijan trifunovic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.200
  • Локација: Gornji Milanovac
« Одговор #6 послато: 17-02-2019, 21:26:31 »
Dobro došao kolega Đuro

Ван мреже Dušan Lazić

• Starosedelac
  • Поруке: 1.447
  • Године: 67
  • Локација: Vojka
« Одговор #7 послато: 17-02-2019, 21:47:27 »
Dobro došao kolega.
Ovo kako si predstavio svoj pogled na pčelarenje - veoma mi se dopada. Moja razmišljanja su u tom pravcu: puna podnjača, okrugli otvori bez donjeg leta..."bez amitraza i kemije"...
Svako dobro.

Ван мреже nenad stasic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.109
  • Године: 43
  • Локација: Vrnjacka Banja
  • sve vise saznajem da nista ne znam
« Одговор #8 послато: 18-02-2019, 08:50:00 »
Dobro  nam došao.