Аутор Тема: 5Г мрежа у Србији  (Прочитано 4988 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.280
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
Одг: 5Г мрежа у Србији
« Одговор #20 послато: 21-10-2019, 13:43:01 »
Ima jedna emisija gde naš čovek govori o tome da ta pet ge mreža uopšte nije ni namenjena za ljude već za mašine.
Kako se dalje odmiče sa tehnološkim razvojem, biće sve više mašina koje će nezavisno izvršavati neke radnje. Recimo kamioni će sami voziti robu od tačke a do tačke b, automobili će verovatno ići sami, sve su češći pametni uređaji koje kontrolišemo na daljinu (recimo pčelari koriste SMS vagu kao neki oblik pametnog uređaja).
To zahteva da se velika količina informacija prenosi jako brzo i bez velikog kašnjenja. Koliko su objektivni oko toga šta je štetno i koliko, to ćemo videti jer može samo vreme da pokaže. Meni sve ovo liči na onu objavu kako je svinjska mast štetna i treba jesti samo biljnu, pa je sad otkriveno da je biljna štetna a da je svinjska u redu  ;D ;D ;D Još kad se umeša velika količina novca i interes većh kompanija, ja sam siguran da je istina nešto što tek vreme može da nam obelodani.
Da li je štetno ili ne, još uvek nismo dobili konkretna zapažanja a već više od dvadest godina koristimo mobilnu telefoniju, a da smo se fiksne skoro svi dobrovoljno odrekli. Preko pedeset se koristi bežični prenos za radio i tv. Osim efekta zagrevanja nikakav drugi odgovor nemamo.
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Dusan Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.012
  • Године: 36
« Одговор #21 послато: 21-10-2019, 13:47:59 »
Po tom pitanju treba samo, ali samo slušati profesore elektro tehničkog fakulteta u Beogradu.

Pozdrav

• Starosedelac
« Одговор #22 послато: 21-10-2019, 13:53:45 »
Od prilike, jer se samo oni bave elektromagnetnim talasima na taj način (što 5G zapravo jeste). Ne znam da li se neka druga struka možda bavi time i da to suštinski razume, možda medicina nešto malo... možda. Fizičari takođe to izučavaju.
Tako da je to po meni jedno od boljih izvora gde možete da se informišete iz prve ruke.
Pcelinjak u okolini Niša

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.796
  • Године: 40
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #23 послато: 21-10-2019, 13:56:45 »
Око овог ћемо се питати као и око ГМО хране.

Реалност је да ће доћи и једно и друго.

• Starosedelac
« Одговор #24 послато: 21-10-2019, 14:10:22 »
Najveći je štos što ne samo da će da dođe nego ćemo sami i da tražimo.
Kad bude klima okrenula naopako da ne može ništa da rađa kako valja.
Ako su iskreni stručnjaci od njih ćemo najbolje da saznamo. Ako nisu možemo samo da pretpostavljamo, vreme će svakako da obelodani
Pcelinjak u okolini Niša

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.360
  • Године: 56
  • Локација: Beograd
« Одговор #25 послато: 21-10-2019, 17:06:22 »
Kod mene je max. H+ nije ni G3 ... A i nesto ne vidim Uber da vozi po Crnoj travi ...

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.796
  • Године: 40
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #26 послато: 21-10-2019, 18:51:52 »
Промени сим картицу 8)

Ван мреже Dusan Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.012
  • Године: 36
« Одговор #27 послато: 21-10-2019, 20:24:35 »
Kod mene je max. H+ nije ni G3 ... A i nesto ne vidim Uber da vozi po Crnoj travi ...
Dobro je i to da ima. Brda zaklanjaju, kod mene u Svodju 2,3 i 4 G menja se na svaki korak. Sećam se pre 15 god da sam išao na vrh planine da se čujem sa devojkom jer nije bilo nikakvog dometa niže, danas smo ipak odskočili.
Kad stigne 5 G jedino će tvoje pčele preživeti revoluciju :) :) :)

Ван мреже Predrag Lakovic

• Starosedelac
  • Поруке: 592
  • Године: 52
  • Локација: Vrnjacka Banja
« Одговор #28 послато: 22-10-2019, 00:41:45 »
Ono što sam čuo je da će biti i češći broj antena a nauka sa izučavanjem talasa i njene primene ide i dalje, na primer da uz pomoću njih nam održavaju temperaturu tela (krčkamo se kao sarmica u sopstvenom telu) i ako na primer u hali u kojoj se radi je temperatura -10c.

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.060
  • Године: 58
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #29 послато: 22-10-2019, 07:16:23 »
Samo kukamo.

A mi pcelari smo prvi prihvatili SMS vage.
OK je nesto, ako je nama u prilogu i suprotno.
Kao brinemo o pcelama, a nagurali smo po sto, dvestotine kosnica na lokaciji oko naseg bunjista. I komsija isto.
Nismo realni. Ni u cemu.
U svemu smo ovakvi.
Zato su nam prinosi 5-6kg.
A kriv nam je .....tamo neko....

Ван мреже Miodrag S Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 2.360
  • Године: 56
  • Локација: Beograd
« Одговор #30 послато: 22-10-2019, 08:22:55 »
Промени сим картицу 8)

Imam kartice svih mreza - Telenor jedino mogu da podesim za kameru a najbolji VIP ali za njega nemam parametre, 064 slabo radi ...

Najbolji "domet" imam u stolici pored prozora ali cim prebacim mobilni na drugo uvo odmah se gube reci ...

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.744
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #31 послато: 22-10-2019, 10:22:07 »
Ono što sam čuo je da će biti i češći broj antena a nauka sa izučavanjem talasa i njene primene ide i dalje, na primer da uz pomoću njih nam održavaju temperaturu tela (krčkamo se kao sarmica u sopstvenom telu) i ako na primer u hali u kojoj se radi je temperatura -10c.

Moj imenjače, naša mašta može svašta. ;) :D :D Posebno je novinarska mašta bez granica.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.494
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #32 послато: 22-10-2019, 11:40:48 »

Moj imenjače, naša mašta može svašta. ;) :D :D Posebno je novinarska mašta bez granica.

Pozdrav Peca

Nije ovo iz novina.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

• Starosedelac
« Одговор #33 послато: 22-10-2019, 14:05:32 »
Čika Peco nije ovo iz novina, nije čak ni nemoguće. Iako je pitanje da li je uopšte potrebno.
Mikrotalasi kad prolaze kroz tkivo zagrevaju ga, tako radi mirkotalasna pećnica. Nisam siguran šta treba da pogode, dal vodu dal neke druge moliekule.
Poenta je da mogu da se puste u hali gde rade recimo radnici i da prolazeći kroz njih drže telesnu temperaturu. Nema grejanja u hali a nije ti hladno :)
To je zapravo jedini efekat mikrotalasa koji nije sporan, a koji je kod ovih sistema daleko daleko daleko od tog grejanja. Postoji jedinica koja meri ovu veličinu i zove se SAR. Spekuliše se sa činjenicama jel to izaziva neke promene na organima, jel ćemo da obolimo od raka, dal će da se rode deca ovakva ili onakva itd. To je ono čega se ljudi boje a za šta još uvek nema nikakvih konkretnih dokaza koje sam negde mogao da pročitam. U literaturi toga nije bilo, iako su se tamo ogradili i nisu diretno rekli ne.
Mada eto opet kažem, otac ceo život radi na 50 metara od radio antene, takođe spava na 10 metara od uređaja koji je napajaju a koji su velike snage.. Nikakav problem sa zdravljem nije imao (da nečuje djavo) a sestra i ja smo se rodili relativno normalni  ;D ;D ;D
Pcelinjak u okolini Niša

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.744
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #34 послато: 22-10-2019, 14:32:08 »
Slobo, jedno je biti na 50 metara od antene, a drugo je direktno usmeriti EM zrak na živ organizam sa ciljem da se greje. U tom slučaju postoji verovatnoća da će prilikom zagrevanja pojedini molekuli organizma biti i pregrejani (čitaj oštećeni). Da li bi pristao da staviš ruku u mikrotalasnu pećnicu (naravno sa kratkospojenim prekidačem na vratima)?
Poznato mi je da postoje ljudi koji rade na predajnicima različite snage i frekvencije. Najčešće je slučaj da što je veća frekvencija, to je manja snaga i obrnuto. U ostalom i ja sam neko vreme održavao TV repetitore i posle toga sam dobio dva zdrava sina. To što su pomalo blesavi, to je stvar gena  ;) :D.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Dušan Lazić

• Starosedelac
  • Поруке: 1.480
  • Године: 67
  • Локација: Vojka
« Одговор #35 послато: 22-10-2019, 14:45:10 »
Peco, nasmeja me...! :D
Neka su ti sinovi živi i zdravi! (imam i ja dvoicu...) :D

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.058
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #36 послато: 22-10-2019, 14:55:40 »
Dva komada (sina) imam i ja,,,, ;) :D 8), Hvala Bogu ni jedan nije na oca...al' po visini... ;) :)....

Ван мреже Akik Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 306
  • Године: 53
  • Локација: Батајница
« Одговор #37 послато: 22-10-2019, 17:02:48 »
Господо молио би вас да будете прецизни у изражавању. Ви сте нероткиње, тако да се једино поуздано зна, да ваше жене имају синове.

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.058
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
« Одговор #38 послато: 22-10-2019, 17:13:53 »
Господо молио би вас да будете прецизни у изражавању. Ви сте нероткиње, тако да се једино поуздано зна, да ваше жене имају синове.

Ja nisam to ni tvrdio, niti sam pominjao moju suprugu... ;) :D

• Starosedelac
« Одговор #39 послато: 22-10-2019, 17:44:24 »
Čika Peco sve se slažem.
Ima nas mnogo rodjenih od roditelja koji su zračeni tim talasima. Znači kol'ko tol'ko smo dobro ispali  ;D
Pcelinjak u okolini Niša