Аутор Тема: 5Г мрежа у Србији  (Прочитано 4987 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Akik Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 306
  • Године: 53
  • Локација: Батајница
Одг: 5Г мрежа у Србији
« Одговор #40 послато: 22-10-2019, 18:34:04 »
Dva komada (sina) imam i ja,,,, ;) :D 8), Hvala Bogu ni jedan nije na oca...al' po visini... ;) :)....

Момо ниси тврдио, ал` си се изјаснио. Ни другу реченицу ниси могао да тврдиш. То ради само ДНК анализа.  :D

Погедај код мене. Сва су женина. Мени се свиђа њихово друштво, па сам их признао као своје.  :D

Ван мреже Vasiljevic Dejan

• Starosedelac
  • Поруке: 871
  • Године: 42
  • Локација: Beograd
« Одговор #41 послато: 22-10-2019, 18:43:42 »
Čika Peco nije ovo iz novina, nije čak ni nemoguće. Iako je pitanje da li je uopšte potrebno.
Mikrotalasi kad prolaze kroz tkivo zagrevaju ga, tako radi mirkotalasna pećnica. Nisam siguran šta treba da pogode, dal vodu dal neke druge moliekule.
Poenta je da mogu da se puste u hali gde rade recimo radnici i da prolazeći kroz njih drže telesnu temperaturu. Nema grejanja u hali a nije ti hladno :)
To je zapravo jedini efekat mikrotalasa koji nije sporan, a koji je kod ovih sistema daleko daleko daleko od tog grejanja. Postoji jedinica koja meri ovu veličinu i zove se SAR. Spekuliše se sa činjenicama jel to izaziva neke promene na organima, jel ćemo da obolimo od raka, dal će da se rode deca ovakva ili onakva itd. To je ono čega se ljudi boje a za šta još uvek nema nikakvih konkretnih dokaza koje sam negde mogao da pročitam. U literaturi toga nije bilo, iako su se tamo ogradili i nisu diretno rekli ne.
Mada eto opet kažem, otac ceo život radi na 50 metara od radio antene, takođe spava na 10 metara od uređaja koji je napajaju a koji su velike snage.. Nikakav problem sa zdravljem nije imao (da nečuje djavo) a sestra i ja smo se rodili relativno normalni  ;D ;D ;D

Slobo, mikrotalasna radi na principu "teranja " molekula vode da vibriraju i tako se zagrevaju i oni i sve oko sebe.
To što pominješ za grejanje, to ti je odavno odomaćeno kod nas, one tzv kvarcne grejalice rade na principu IC zračenja i dok si ispred njih toplo ti je, čim se mrdneš hladno, a pri tome ona metalna rešetka ispred grejača je skoro hladna - nema molekule vode u sebi...
5G.... Je priča za sebe, ali je odlično ovde čitati o toj tehnologiji ;D ;D ;D

Ван мреже Akik Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 306
  • Године: 53
  • Локација: Батајница
« Одговор #42 послато: 23-10-2019, 18:19:56 »
Од почетка 10-тог минута човек прича о 5Г мрежи.

https://www.youtube.com/watch?v=sljAT0aifGs

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.411
  • Године: 59
  • Локација: Pančevo
    • Pčelarska i radio-amaterska stranica
« Одговор #43 послато: 23-10-2019, 22:34:09 »
Mada eto opet kažem, otac ceo život radi na 50 metara od radio antene, takođe spava na 10 metara od uređaja koji je napajaju a koji su velike snage.. Nikakav problem sa zdravljem nije imao (da nečuje djavo) a sestra i ja smo se rodili relativno normalni  ;D ;D ;D
Da li će elektromagnetno zračenje biti štetno, zavisi od jačine elektromagnetnog polja, ali i od frekvencije. Kažu da frekvencije do 30MHz nisu štetne po živi svet, bez obzira na snagu.
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković
Kakvih nas ima, takvih nas i treba - Radićeva baba

Ван мреже Slobodan Jakovljevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.280
  • Године: 34
  • Локација: Nis
  • Pcelarimo DB 12 kosnicama
« Одговор #44 послато: 23-10-2019, 23:59:25 »
Jačina se podešava da ne bude štetna čak iako stojiš ispred antene, tako da osoblje može da radi godinama a da nema tegobe. Frekvencijski spektar za 5G se kreće oko 14GHz, ako se ne varam. Po tome što kažete ne bi trebalo da bude bojazni.
Ali da postavimo stvari tako da je priroda tih talasa slična prirodi svetlosti koja nas obasjava (sunčeva svetlost ima tu prirodu), ali je recimo preterano izlaganje istoj opasno jer peče kožu itd. Svaka novina je na neki način nepoznanica, a svaka nepoznanica normalno uliva i dozu straha.
Kad se pomene zračenje, asocira na nešto što može da izazove bolest. Ljudi se s razlogom boje, ali zato treba čuti više izvora.
Dejane ovo za kvarcnu grejalicu nisam znao, zanimljivo je :)
Pcelinjak u okolini Niša
Na forumu ga mozete posetiti ovde ;)

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #45 послато: 24-10-2019, 01:50:09 »
Ali da postavimo stvari tako da je priroda tih talasa slična prirodi svetlosti koja nas obasjava (sunčeva svetlost ima tu prirodu), ali je recimo preterano izlaganje istoj opasno jer peče kožu itd.
Kada se pominje ta "sličnost", govori se o kvazioptičkom prostiranju ultrakratkih i talasa manjih talasnih dužina (viših frekvencija). To znači da se, kao svetlost, prostiru pravolinijski, odbijaju i prelamaju. Nevezano za sam izvor svetlosti.
Sunce nas po koži peče infracrvenim zračenjem, a mikrotalasi dovode do podrhtavanja molekula vode, koji, tarući se jedni o drugim, pretvaraju kinetičku u toplotnu energiju (tako nešto, valjda :) )
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ako se ne preteruje u količinama šećera i pravilnim prihranjivanjem nema bojazni da šećer dospe u med za vrcanje i nema bojazni da se slabi imunitet pčela.  - Rade Stanković

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.744
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #46 послато: 24-10-2019, 09:44:00 »
Од почетка 10-тог минута човек прича о 5Г мрежи.

https://www.youtube.com/watch?v=sljAT0aifGs

I čovek lepo reče. Nije štetno ako se ne zloupotrebi. Pa i kaubojski pištolj nije štetan ako se ne zloupotrebi. Znači štetnost ne zavisi od 5G mreže, već od štetnog čoveka.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 516
  • Године: 36
  • Локација: Фекетић
« Одговор #47 послато: 24-10-2019, 13:03:28 »
Bez konkurencije najbolji tekst o ovoj temi. Uglavnom njemački naučnici su shvatili da je izgubljena bitka sa industrijskim lobijem i predlažu nadležnima da se u zakon uvede da neki predjeli ostanu nepokriveni sa mrežom,gdje bi ljudi dolazili na odmor od elektromagnetnog smoga.https://www.dw.com/sr/pametni-telefoni-i-ko%C5%A1mar-zvani-5g/a-46995581

• Starosedelac
« Одговор #48 послато: 24-10-2019, 18:04:46 »
Svetlost ima dvojaku prirodu,čestica i talas. Preko dva zakona se objašnjava nego sam hteo da uprostim da se svi ne zbunjujemo. Da kažem da se ide iz krajnosti u krajnost, žestokih protiivnika i pristalica. Ni jedno ni drugo nema potpuno opravdanje.
Mi smo mali točkić u svetskom mehanizmu, jako slab da može da se ozbiljno uključi u te stvari.
Imamo daleko ozbiljnije društvene probleme koji se bacaju u senku i guraju pod tepih. Kao društvo nestaje o i brojčano, pada nivo obrazovanja i zdravstvene zaštite iz decenije u deceniju. U Nišu je vazduh zimi toliko zagadjen da 5G izgleda smešno u poredjenju sa bolestima koje od ovoga nastaju. Ne mogu zimi talasi od tih antena da prodju kroz smog. Ljudi umiru od sepse u bolnicama, nema dovoljno stručnih kadrova jer odlaze vani.
Time bi trebalo da se bavimo to je pored pčela broj jedan stvar koju treba da pratimo, daleko smo mi i od teorije talasa i čestica, možemo čisto kao razbibrigu da to pomenemo.
Pcelinjak u okolini Niša

“Žao mi što nisam rođen ili malo gluplji, ili malo pametniji. Gluplji da ne primećujem neke stvari oko sebe, ili pametniji da ih primećene, ne komentarišem.”

Ван мреже slobodanpejovic

• Starosedelac
  • Поруке: 6.756
  • Године: 43
  • Локација: rudnik
« Одговор #49 послато: 25-10-2019, 14:39:03 »
Име,за смог није ко за 5 г,јер од смога може да се побогне,а од ове мреже и сл. неће моћи! Шта више многа решења су у бежанији из градова,али ми смо баждарени да не подносимо мале средине и скоро ко програмирани идемо из мањих средина у веће и наравно у још веће у иностранство,а тамо нас чекају неке друге мреже.
Искрено мене не плаше тс зрачења више се бринем за духовно упадање у те мреже и замену стварности са виртуелним светом,а највише ме нервира жеља система ка асполутној контроли грађана. Нервира ме што су на сваком кораку камере,неки радари,неко контролисање хде сам и шта сам. А све те наоредне технологије почињу више да служе томе него бољитку стандарда грађана.
Јуче чујем колеге у  школи,причају о школским проблемима,а ту су близу 60 година живота, и један каже,живи били па видели нећемо отићи у пензију а дочекаћемо да буду камере у учионици!
Нема у свим школама ваљаног нужника( да не кажем ве цеа), ал има дигиталног дневника!
А тамо где ови наши несрећни суграђани беже,лонци за кување жаба су још шаренији и лепши да кување лакше прође.

Ван мреже Branko Radovanović

• Starosedelac
  • Поруке: 841
  • Године: 45
  • Локација: Ljig
« Одговор #50 послато: 25-10-2019, 16:06:30 »
А тамо где ови наши несрећни суграђани беже,лонци за кување жаба су још шаренији и лепши да кување лакше прође.
E ova ti je ka u Njegoša

• Starosedelac
« Одговор #51 послато: 25-10-2019, 17:22:13 »
Jeste ime sve se slažem, malo smo se pokondirili. Primetio sam da ne samo da ljudi beže iz malih sredina nego se čak i stide svog porekla.
Imamo dosta da radimo na sebi.
5G je kako za nas tako i za veći deo sveta. Ako je njima ok ja nemam ništa protiv.
Pcelinjak u okolini Niša

• Starosedelac
« Одговор #52 послато: 26-10-2019, 20:18:19 »
Još nešto i pokušaću da izbegnem ove il slične teme, jer osim što se čovek loše oseća čitajući ih i pišući na njima nema druge veće vajde.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/crveni-alarm-zagadenje-vazduha-je-vec-ogromno-a-kad-krene-grejanje-lekari-apeluju-da/t0jmjr1

Evo ovo bi recimo trebalo da nas zabrine daleko više od 5 G mreže, a o tome niko ne govori. Malopre sam obišao pčelinjak i svuda po okolini je slično, nema mnogo veze sa time da li si baš gradu ili ne. Mediji su čudo i dok nešto ne krene da izlazi na naslovnu stranu i niko se time ne bavi.
Problemi ne znaju za granice a ljudi u većim i manjim sredinama se ne razlikuju mnogo, bar ne kada su mane u pitanju. Svi prljamo na isti način, neko tovari ispred zgrade, a neko baci u potok pa se to ne vidi dok ne krene jača kiša. Dakle problemi su prisutni ima ih mnogo ali nema volje za rešavanje.
Pcelinjak u okolini Niša

Ван мреже Nenad Tucakov

• Starosedelac
« Одговор #53 послато: 28-10-2019, 19:46:01 »
Slobodane, šta predlažeš, šta da preduzimamo?
Evo, u cilju smanjenja zagađenja čovekove životne sredine, prestao sam da trošim cigarete i emitujem čestice dima (za koje je dokazano da postoje, za razliku od fotona-bozona), još januara 2016.

Šta bi moj doprinos još mogao biti?
Kupujmo domaće
www.yu2m.rs/prodavnica

Ван мреже Dusan Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.012
  • Године: 36
« Одговор #54 послато: 28-10-2019, 21:16:09 »
Slobodane, šta predlažeš, šta da preduzimamo?
Evo, u cilju smanjenja zagađenja čovekove životne sredine, prestao sam da trošim cigarete i emitujem čestice dima (za koje je dokazano da postoje, za razliku od fotona-bozona), još januara 2016.

Šta bi moj doprinos još mogao biti?

Ti si najveću žrtvu podneo :) :)

Ван мреже Vasiljevic Dejan

• Starosedelac
  • Поруке: 871
  • Године: 42
  • Локација: Beograd
« Одговор #55 послато: 28-10-2019, 21:58:10 »
Ti si najveću žrtvu podneo :) :)

Nije... Još diše...   ;D ;D ;D

• Starosedelac
« Одговор #56 послато: 28-10-2019, 22:03:32 »
Ja sam moju žrtvu takođe podneo, ne pušim već dve godine  :)
Šalu na stranu ne može mnogo toga individualno da se uradi, može da se zabrane drva i ugalj ali ko može da plati grejanje na alternativna goriva. Evo moji roditelji prvi ne mogu to da priušte. Lože baš ta goriva. Gas u Nišu još je u fazi statistike. Kola se voze više nego što treba a gradski saobraćaj nije baš najbolje naštimovan, kad se to pitanje javno potezalo ko da nekom oćeš oči da izvadiš
Predlažem eto za početak da se reše te stvari i da se skine porez i putarina električnim kolima i hibridima. U Norveškoj sam video da ko ima takva kola, ne plaća parking i putarinu, kao i ostale namete i jedino oni mogu besplatno u uže zone da ulaze.. Pošto su ta kola skuplja eto tako su postala prihvatljivija da se kupe. Eto baš u selu gde pčelarim vidim da se tu i tamo neko zainteresovao za po koji solarni panel, verovatno pokušavajući da sebi smanji račun ali ni u tom pogledu nema nikakvog interesovanja na širem polju. Šta više ispada lud ko da pare za panele, a ne priključi se ilegalno na banderu  ;D
U selima bi neki možda i bacali otpad u kontejner kad bi kontejnera bilo, a opet sa druge strane kad ih postave neko se napravi pametan pa skine točkove.
Ja sam obično tehničko lice, ne mogu baš mnogo o tome da kažem osim onoga što ste svi ostali pročitali i možda videli više od mene. Ali mi jako smeta što institucije ne rade, pa neko tamo ko bi trebalo da se time bavi i ko od toga živi i prima platu njega to ne zanim,a a neko ko zna on nije zanimljiv bez članske knjižice, da ne kažemo koje. I čekamo svi godoa a život prolazi
Ne mora baš naša zemlja i ceo balkan da bude kao prljava periferija evropee, kao oni getoi u predgrađima velikih gradova gde zatvoriš prozor i prođeš bez zaustavljanja.
Mislim, živelo se do pre par decenija u iole normalnom društvu, pa bar za toliko možemo da se zakrpimo.
Mislim ceo taj sistem države je jako složen i ili radi ili ne radi.
Hvalimo se popravljena jetra al smo uprpastili srce i bubrezi otkazuju, a želudac smo stesnili tako da se ne manje oseća glad :D
Pcelinjak u okolini Niša

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.744
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #57 послато: 29-10-2019, 09:55:32 »
Slobo, nisam u stanju (zbog softvera i operatora  ;) :D) da malo više obradim sliku koju sam sada na brzinu slikao ali lepo se vidi sunčevi kolektor koji uspešno, preko leta a i više (juče sam ga isključio iz upotrebe za ovo leto, a uključiću ga početkom maja), greje vodu u bojleru od 1985. godine. Kada je očuvanje životne sredine od mene je puna kapa.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

• Starosedelac
« Одговор #58 послато: 29-10-2019, 11:51:28 »
Čika Peco imam i ja to, odlična stvar. Isto su ugradili pre nego što je počela kriza, greje vodu pa rastura, nema potrebe da se pali bojler celo leto
Pcelinjak u okolini Niša

Ван мреже Петар Пантелић

• Starosedelac
  • Поруке: 2.721
  • Године: 55
  • Локација: Гроцка -Пударци
« Одговор #59 послато: 10-11-2019, 17:19:45 »
 Шта мислите, да ли има везе увођење  5Г мреже са хемиским траговима?? Колико смо честица унели у организам? Како ће се оне понашати због овог зрачења? Некоме се жури да уведе ову мрежу? Случајно? Ништа се овде не догађа случајно. :o
Ко има очи нек види. Ко има уши нек чује. :o