Аутор Тема: Upozorenje pcelarima  (Прочитано 11759 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Угљеша Булатовић

• Starosedelac
  • Поруке: 536
  • Године: 37
  • Локација: Фекетић
Одг: Upozorenje pcelarima
« Одговор #100 послато: 18-06-2019, 07:41:21 »
Мислим

Ван мреже Marko Volarevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.567
  • Године: 36
  • Локација: Novi Banovci
  • 10xLR, 3xNukleus
    • http://mojmed.rs
« Одговор #101 послато: 18-06-2019, 09:43:24 »
Zasto mislite da covek ne postoji? Mozda samo ne zeli da kaci slike sto je potpuno ok! Mozda i bolje kada se sve uzme u obzir. Nekad mislim da je forum izlog za lopove.
Pa je mozda i bolje da ostane skriveno sve.
A covek ima zilion postova, meni je tesko da poverujem da bi neko bio toliko poremecen da sve to lazira.
Inace imao sam istu ili slicnu situaciju kao sto je pominjao @igor
Bio sam na jednoj lopoj lokaciji u gostima. Onda sam bio dobar pa je dosao jos neko i sve ok dok nije postala guzva. Onda sam zamoljen da odem... Pa smo svi na kraju otisli.. jbg... Desava se.

Inace ko zna sta se ovde desilo. Mi imamo samo sturu prepisku mozda je tak neko bio bahat, bezobrazan, nadr..n itd. Pa je moralo tako. Nekad ljudi nisu ljudi pa nije samo stvar u tome sto je tu 5-10 kosnica vise vec je neko los.
A mozda je i Krsta negativac. Ko zna?!  ;D
Svakako treba uvek prvo probati da se ljudi dogovore.

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
  • Поруке: 2.563
  • Године: 43
  • Локација: Beograd-Borca
« Одговор #102 послато: 18-06-2019, 10:04:47 »
Marko , ovde je poenta kao i u svemu u nasem drustvu.
Biti dobar se pokusava izjednaciti sa budala.
Ujedno pokusavamo da sve koji su zapravo koretni izvrgnemo ruglu  ,a zapravo ove lose predstavimo pozitivno jer avaj oni imaju jednaka prava.
Malo se gubimo u obrazlaganju stava.

Jedno kad ja odem na bagrem,lipu,suncokret, kad neko dodje kod mene na bagremac ili suncokret.
Bilo koji solidniji unos.
Ali da taj isti ostavi tu pcele i u bezpasnom periodu ne moze da bude dobro , a da se ja predstavljam kao los jer se bunim.

Zapcelario sam neki broj ljudi.
Ucio prvim koracima jos veci broj ljudi.
Razmenjivao misljenja i savetovao jos veci.
Naravno isto je bilo i kad sam ja poceo.
Neko je mene ucio.

Problem je sto se danas upravo oni koji uce ponasaju bahato i bezobrazno prema onima od kojih uce.

Mi smo gospodo konkurencija!

Postoje trenuci kad mozemo nesto deliti i kad nemamo sta i ne mozemo.

Proslog jula mi se doselio Pozerevljanin na 200m sa 100-tinak drustava i od tog trenutka krece minus.
Nikakvih podataka ko je i sta je .
On ima svoj stacionar , a ja svoj.
Obilne pase nema na mom stacionaru.
Ako vec nece biti u plusu, zasto da ja budem u minusu.

Ja sam bio korektan, ali hocu li opet nisam siguran.

Sve vise je pobuna po podrucjima gde se seli na suncokret.
Ljudi su ugrozeni od dzukela ne od kolega.
Ali kako ih prepoznati i spreciti , a ne biti prozvan.

Krsta mozda preteruje.
Ali svakako bi trebali poceti da primenjujemo propise koji su zapravo u zajednickom interesu.

Razumem i stav onih koji su uvek na tudjem terenu, a i one koji nemaju problema sa prenaseljenoscu pa sve gledaju sa cudjenjem.

Trenutno na ranije pomenutoj lokaciji imam 120fr rojeva.
Minus je poprilican.
Sta bi mogao ocekivati od jos 50-60 gladnih drustava koja su realno visak posle bagremca koji nije ni medio , ali jeste bilo Nekog unosa.
Neka sad ide svako svojim putem drugari.
Nisam spreman na grabez.
Mnogo sam vremena i sredstava ulozio.
Na kraju krajeva to mi hrani decu.

Ne budite povrsni i sebicni.
Treba uzeti u obzir sve aspekte , a mi kao i obicno samo svoj ugao gledamo .
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA
http://spos.info/forum/index.php?topic=20736.0  

Moj pcelinjak
http://spos.info/forum/index.php?topic=18340.0

Ван мреже Milan D. Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.237
  • Године: 58
  • Локација: Kragujevac
« Одговор #103 послато: 18-06-2019, 12:43:06 »
Ja kada trazim pasni teren gledam da odem gde nema nikoga, koliko moze. U suprotnom zasto dolazim ako je pasa oskudna. To ocekujem i od drugih.
Na mom stacionaru bilo je oko pedesetak kosnica. Malo po malo, u okruzenju nakupilo se za ovih zadnjih tridesetak godina desetostruko visa cifra. Ne radim kao Krsta, kako da zabranim komsiji da u svom dvoristu, gde je rođen postavi svoj, zetovljev pcelinjak. Ne ide. A zajedno smo nekada igrali fudbal, druzili se. Sve je to moja raja.
Zato ja bezim iz radnog dvorista, sve kontejnere sam izmestio naokolo gde nema guzve, u dvoristu su mi samo rezerva. Pobegao sam iz guzve na par km u krugu.
Mislim da nisam pogresio.

Ван мреже Krsta Sredojević

• Starosedelac
  • Поруке: 1.605
  • Локација: Valjevo
« Одговор #104 послато: 18-06-2019, 16:39:18 »
Pogrešio si i to mnogo. Zašto ti moraš da ideš iz gužve, zašto ne idu oni koji su je napravili? Zašto ti imaš obzira prema nekome kada taj isti nema obzira prema tebi? Zašto pokušavaš da budeš dobričina kada to nisi?

Ван мреже Akik Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 357
  • Године: 54
  • Локација: Батајница
« Одговор #105 послато: 18-06-2019, 17:04:40 »
kako da zabranim komsiji da u svom dvoristu, gde je rođen postavi svoj, zetovljev pcelinjak. Ne ide. A zajedno smo nekada igrali fudbal, druzili se.

Ово је суштина.
Ко може неком забранити, да користим свој простор, за који редовно плаћа обавез према држави?
Што су моја права већа од других или његова од мојих?
Да ли мој комшија треба да прода своују кућу или плац и купи на другом месту, да би између пчелињака била "Законом" дефинисана раздаљина. Замисли производ оваквог размишања, па кроз промену  закона о пољопривреди и да између њива са сунцокретом или житом или кукурузом, још боље малињаци морају бити удаљени минимално 500 метара. Да ли ту повезати и свињце или кокошињце или овчарнике или штале.

Игоре да ли си ти поштовао Закон о постављању пчелињака, кад си поставио кошнице са друге стране ливаде, супротно од два комшијска пчелињака. Зашто би цветови, на њивама и ливадама неких трећих лица, више припадала пчелама твојих комшија, него паши твојих пчела. Није Пожаревљанин направио беспашни период око твог сталног или привременог пчелињака, већ неуки, под водством високо образованих стручњака, који немилице уништавају корове по њивама и тако испошћију земљу. И они ће брзо почети, да се боре против комшијских засада, који им одузимају хранљиву материју из њива, а која је суштински била производ биолошког распада корова. Да, то је тај коров, који је нашим пчелама неопходан. 

Замисли те да је Крста, уместо Законског најуривања комшијиног пчелињака, успео наговорити да посеју фацелију, перко, ждралику, еспарзету (све крмно биље) или да је тражио, да му се пошаље семена медоносног дрвећа, да са комшијом новим пчеларом рашири медоносно дрвеће које цвета у време оскуних паша. Истог момента би му послао семе еводије и керлеутерије. Крстин комшија, због зетових пчела, после скидања жита престао прскати њиву против корова, па у августу њива пуна белог босиљка, од кога има још једно врцање после сунцокрета и пуно плодиште за зиму.

Слажем се са Игором кад је написао "Ne budite povrsni i sebicni.
Treba uzeti u obzir sve aspekte". Све време и пишемо о томе. Могућности су невероване, само треба да се договоримо, а не протерујемо.
Сасвим друга прича је безобразлук при селидби на велике паше, кад се неко понаша као керина. 

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
« Одговор #106 послато: 18-06-2019, 18:43:28 »
Zoki , ja uvek postujem zakon i pcelarsku etiku.
Posebno ne idem tamo gde sam visak u muci.
Za svaku poziciju placam uredno zakup i uredno sam prijavljen.

Pomenuti kolega je dosao posle suncokreta na podrucju kojem gazduje PKB i gde nema jednog cveta koji bi mogao da nesto da.
A pored toga je nasip pescani i posle 10 susnih dana izgleda kao oprskan totalom.

I meni nije mnogo drago sto sam tu , ali nemam mnogo izbora upravo zbog prenaseljenosti i smetanja.
20km ja prelazim do pcelinjaka.
3km prelazim svaki put vise samo da bi bio udaljen od duseda sto je vise moguce.
400kosnica ima u tom delu.

I sad po tebi treba da tamo dosele svi sa suncokreta bez ikakvog reda i poredka.

Evo primera od danas.
Zali se momak na fb kako je oterao ocele na sunju i da su ga zvali seljani jer imaju problem (pored puta)
On ih je prebacio 1km i vratile mu se izletnice.
Jos veci problem.

I sta sad.
Jel' treba celo selo da trpi zbog toga sto i on ima pravi na cvet?
Pomalo mesate korektnos i glupost.
Ja ne zelim na dalje da budem korektan.
Zelim da svi posruju mene kao sto ja postujem sve.
Tu se prica zavrsava.

Sto rece Miodrsg, svi hocete uredjenu drzavu , ali nuko nece da je uredjuje.
Zbog javasluka koji donosi 1% dobti gubite mnogo bolji i uredjeniji zivot kakav pominjete u ti dragim stranim zemljama.
Dovedimo inostranstvo ovde ,a ne idimo u inostranstvo.
Ne zalim sto su drugi pokrali moje ideje. Zalim sto nemaju svoje.           Nikola Tesla

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA

Moj pcelinjak

• Starosedelac
« Одговор #107 послато: 18-06-2019, 18:54:04 »
Samo treba potpuno primeniti zakon i nikakvih problema više neće biti. Sve priče o nekakvoj solidarnosti i kolegijalnosti a što nije po zakonu otpadaju. Vreme je da se počne da se striktno primenjuje zakon i sve sankcije protiv onih koji zakon ne poštuju.

Ван мреже Akik Zoran

• Starosedelac
« Одговор #108 послато: 18-06-2019, 19:33:14 »
Samo treba potpuno primeniti zakon i nikakvih problema više neće biti. Sve priče o nekakvoj solidarnosti i kolegijalnosti a što nije po zakonu otpadaju. Vreme je da se počne da se striktno primenjuje zakon i sve sankcije protiv onih koji zakon ne poštuju.

Слажем се да се поштују сви делови Закона, који нису супротни Уставу, као највишем правном акту. Све што је супротно са основим Уставним начелима, да се одмах суспендују и крене у измену Закона, како би отклониле супротности. 
Време је да се почне стриктно примењивање Устава и све санкције против оних који Устав не поштују.

• Starosedelac
« Одговор #109 послато: 18-06-2019, 20:28:06 »
Ima ona poslovica: ko pijan za plot.
E tako i vi za zakon, zakon....
Ima zakona koji nemaju veze sa zivotom. I ovaj lici na to.
Evo primera.
Ja sam nađzak covek imam dve kosnice u dvoristu i ne dozvoljavam da komsija zapati pcele u njegovom dvoristu, ono je manje od 500m, koliko nalaze zakon, pa ce njegove kosnice ds ugroze moje dve. Ljut sam na njegovu zenu i ne moze.
I sta onda, sve je po zakonu, cist racun, nedam dok se ne pomirim sa njegovom zenom, a ona nece . I ja sam u pravu, kaze zakon, kaze Krsta i kazu mnogi forumasi. A ja teram svoj inat.....ja sam baraba od coveka, stiti me zakon, moze mi se.

E ja bi napisao zakon da Krsta i Krstini trabanti ne mogu da pisu na forumu. Imaju ogranicenje 500 dana.

E tako i ovaj zakon uzurpira pravo da ja u svojoj kuci spavam pored otvorenog prozora. Smetam komsiji Krsti.

Los zakon, nejasan i kako kaze Đole sve cu da vas polomim, ne lomite mi bagrenje....ne branite ga vise.....

• Starosedelac
« Одговор #110 послато: 18-06-2019, 21:10:02 »
Neki pojedinci ovde na forumu ne znaju šta reguliše Ustav a šta zakoni. Svi odnosi odnosi u državi regulisani su konkretnim zakonima. Ustav je opšti i načelni zakon i svi zakoni moraju sa njim biti usklađeni. Znači sve se radi po zakonima a ne po Ustavu.
Ako neko smatra da neki zakoni ili neki njihovi članovi nisu u skladu sa Ustavom može da podnese Ustavnu žalbu. Da li je neki zakon u skladu sa Ustavom ili ne odlučuje po Ustavnoj žalbi Ustavni sud koji je za to nadležan a ne Akik Zoran.

Слажем се да се поштују сви делови Закона, који нису супротни Уставу, као највишем правном акту. Све што је супротно са основим Уставним начелима, да се одмах суспендују и крене у измену Закона, како би отклониле супротности. 
Време је да се почне стриктно примењивање Устава и све санкције против оних који Устав не поштују.

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
« Одговор #111 послато: 18-06-2019, 21:39:39 »
Milane , ovde sam prosle godine pohvalio jedan teren .
I dobio pretnje da ne pisem i obrisem da mi ne naprave neku stetu.
Toliko o kolegijalnosti takvih koji su na tastaturi pamuk.

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA

Moj pcelinjak

Ван мреже Akik Zoran

• Starosedelac
« Одговор #112 послато: 18-06-2019, 22:38:34 »
Neki pojedinci ovde na forumu ne znaju šta reguliše Ustav a šta zakoni. Svi odnosi odnosi u državi regulisani su konkretnim zakonima. Ustav je opšti i načelni zakon i svi zakoni moraju sa njim biti usklađeni. Znači sve se radi po zakonima a ne po Ustavu.
Ako neko smatra da neki zakoni ili neki njihovi članovi nisu u skladu sa Ustavom može da podnese Ustavnu žalbu. Da li je neki zakon u skladu sa Ustavom ili ne odlučuje po Ustavnoj žalbi Ustavni sud koji je za to nadležan a ne Akik Zoran.

[/quote]
[/quote]

Неки појединци овде на форуму не знају, да у процедири изгласавања, не сме ићи предлог закона, који није сагласан са Уставом. Са те стране гледано, до поднеска Уставне жалбе Акик Зорана, не би смело доћи, јер је то онда пропуст у раду надлежних нивоа. Нажалост, ти проусти нису санкционисани и онда се стално дешавају, а кад се поднеском од стране Уставног суда потвди сумња, приписује тим, групи итд.
Дакле, било који закон, треба да ти гарантује слободу, а да при томе истовренео, по истој основи, другоме не спутава слободе које су највишим правним актом, читај Уставом, дате. Предметни Закон баш то крши и низ других раније набројаних ствари.
Свесни смо сви овде да форуму, да ти мораш бранити свој поступак. Највећа грешка твог комшије и његовог зета је, што нису купили ројебе од тебе и тад би прича ишла другим током. Тад би писао хвалоспеве о себи и како си запчеларио комшијиног зета.
Закон који није усаглашен са Уставом је правно ништаван. Молим те, да поштијеш Устав и сваки његов члан и алинеју. То је обавеза свих грађана Р.Србије, закључно са председником Р.Србије.

Ван мреже kolundzic radovan

• Starosedelac
  • Поруке: 755
  • Године: 41
  • Локација: beograd
« Одговор #113 послато: 18-06-2019, 22:39:55 »
Milane , ovde sam prosle godine pohvalio jedan teren .
I dobio pretnje da ne pisem i obrisem da mi ne naprave neku stetu.
Toliko o kolegijalnosti takvih koji su na tastaturi pamuk.

Čitam, ne komentarišem, ali ovo moram...
Nisam uopšte pamuk, a nije ti uopšte ni trebalo da se pozivaš na moju kolegijalnost!
Prolazilo si Tamiškim nasipom pored pčelinjaka mojih drugara, koji nisu aktivni na forumu, i javno si pisao kako tamo lepo medi i da pčelinjak miriše na med. Oni su me pitali da li te znam, i rekli su da te upozorim da ne pišeš o njihovim pčelinjacima i lokacijama njihovih pčelinjaka, a još manje da ih obilaziš.
Niko ti nije pretio, samo ti je skrenuta pažnja da se kloniš njihovih pčelinjaka i da ne pišeš o njima...
Da si nastavio, ja stvarno ne znam što bi bilo...
To bi ste rešavali međusobno!
Da li misliš da je kolegijalno, da sam obilaziš tuđe pčelinjake i javno pišeš kako tamo ima unosa?
A ovamo sa druge strane kukaš, kako su Kraljevčani došli pored tebe i otimaju ti pašu?
Da li ti to zoveš kolegijalnost?
 Još me ničim izazvan perfidno prozivaš!
A lepo sam ti rekao da me se kloniš!
MOJ PČELINJAK
http://spos.info/forum/index.php?topic=30672.msg682579#msg682579
"A u ruke Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita"
                                             Petar Petrović Njegoš
A u ruke dobroga pčelara, svaka košnica biće puna meda...

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
« Одговор #114 послато: 19-06-2019, 07:05:04 »
Nigde ja pominjao pcelinjake nisam.
To si ti nesto umislio.
A taj nasip nije 100m.
Niti sam pominjao mirise.
Niti je zabranjeno njime proci i izvoditi zakljucke.
Samo sam pomenuo da mi se dopada kako to sve izleda i da je u tom trenutku bilo boljeg unosa.
A moguce da imam i ja nekog prijatelja ko tamo ima pcele , a da ne moram da izmisljam.
Jedino je bezbednost veoma upitna i zato se ne odlucujem.
Tu je negde razlika izmedju tvojih lazi i istine.
« Последња измена: 19-06-2019, 07:11:35 ilic igor »

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA

Moj pcelinjak

Ван мреже kolundzic radovan

• Starosedelac
  • Поруке: 755
  • Године: 41
  • Локација: beograd
« Одговор #115 послато: 19-06-2019, 08:32:29 »
Sad sam i lažov!
Administratori znaju istinu i ko je lažov, oni su obrisali tvoje postove!
Ako me negde sretneš, nemoj da mi se javljaš!
Još ti jednom kažem, zaobiđi me!
Zbog takvih kao što si ti, ne zelim da uopšte bilo što pišem na ovom forumu, a verovatno i neću!
MOJ PČELINJAK
http://spos.info/forum/index.php?topic=30672.msg682579#msg682579
"A u ruke Mandušića Vuka, biće svaka puška ubojita"
                                             Petar Petrović Njegoš
A u ruke dobroga pčelara, svaka košnica biće puna meda...

• Starosedelac
« Одговор #116 послато: 19-06-2019, 08:53:40 »
Molim kolege da pređu na PP. Molim Urednike da ovu poruku izbrišu.

• Starosedelac
« Одговор #117 послато: 19-06-2019, 09:36:24 »
Krsto kao inicijator ovakvog ishoda i sirenja netolerancije ne pravi se mirotvorac.
Ti i tvoje ponasanje je ovo izazvalo, inspirisao si zlu narav.
Nema pp, ovo treba prekinuti.
Ovakve rasprave ne moze ni jedan zakon da gefinise.
Ovo je primer kako ne treba pcelari da pricaju.

Ван мреже ilic igor

• Starosedelac
« Одговор #118 послато: 19-06-2019, 10:14:36 »
Milane , na koji recnik mislis.
Ja nikog nisam pomenuo.
Samo sam opisao situaciju.
U njoj nisam dobio imena ljudi koji me upozoravaju pa smatram da to nije u celosti istina.

Ja nista ruzno nisam napisao.
Tamo nisam nasao povoljnu (dovoljno osamljenu ) i sigurnu lokaciju i odustao sam.
Podelio sam svoje misljenje sa svima.

Gde je tu losa namera i zla krv?
Neke ljude sa foruma odavno izbegavam i ignorisem , ali ne pisem o tome.
Mada oni to dobro znaju , a neki se prave ludi.

Ja sam potpuno iskren.
Kad ima , ja sam za da pokupimo.
Kad nema ,svako na svoju stranu.
Sta je tu lose?

063--711-6-345
065--820-75-10

IZRADA KOSNICA

Moj pcelinjak

• Starosedelac
« Одговор #119 послато: 19-06-2019, 10:45:31 »
Nisam u temi ne znam detalje i ne mogu da komentarisem, ali vidim nesto ne stima.
Treba uvek kalkulisati i izabrati naj resenje u sirem konteksu.
I jos nesto, pretnje, strasti, ljutnje bude i prođe. Treba ih izbegavati.
Ali mora obostrano.