Аутор Тема: Kursumlija u zalosti  (Прочитано 4878 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Igor Radunovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.463
Kursumlija u zalosti
« послато: 08-11-2009, 01:49:45 »
Evo mog druga,dobrog,pametnog i vrednog decaka,koji nastrada,razdvajajuci pomahnitale klince! :( :( :(

KURŠUMLIJA - Sukob dveju grupa mladića iz Kuršumlije bio je fatalan za Stefana Nešića (20), koga je nožem u predelu grudi ubo petnaestogodišnji M. D. iz kuršumlijskog naselja Mikuljana. Prema policijskim navodima, ubistvu, koje se dogodilo u subotu ujutru, prethodio je sukob između grupe mladića iz Mikuljane i centra grada.
- Pola sata posle ponoći u dvorištu zgrade u Kosovskoj ulici u centru Kuršumlije došlo je do tuče između više lica kada je maloletni M. D. nožem zvanim lepeza zadao ubod u predelu grudnog koša dvadesetogodišnjem Stefanu Nešiću koji je od posledica uboda preminuo na putu do prokupačke bolnice - navodi se u saopštenju prokupačke policije.
Prema navodima pravosudnih organa, mlađi maloletnik M. D. bio je u društvu nešto starijeg B. S. iz istog naselja. Posle verbalnog sukoba sa grupom mladića iz centra, sklonili su se u dvorište između bloka zgrada nameravajući da zametnu trag, ali su kod prilaza nedaleko od pošte naišli na grupu od pet mladića koji su ih najverovatnije pratili. U tom trenutnku S. B. je počeo da beži pozivajući i mlađeg druga da to učini, ali je M.D. izvadio nož i tom prilikom ubo Stefana Nešića koji je prvi naišao.
Prema nezvaničnim navodima ove dve grupe mladića bile su u sukobu već nekoliko meseci, a kobne noći posvađale su se u centru grada. Dalji sukob sprečile su patrole intevrentne jedinice policije i saobraćajne policije, čijim je autom Stefan prebačen u Hitnu službu kuršumlijskog doma zdravlja, a potom je kolima hitne pomoći upućen u prokupačku bolnicu, ali je u putu preminuo. Istovremeno, interventna patrola policije uhapsila je M. D. koji je još držao nož u rukama.
Ubistvo dvadesetogodišnjeg mladića ne ostavlja ravnodušnim ni žitelje Kuršumlije, uglavnom mirne varošice u kojoj se svi sa nevericom pitaju kako se tragedija dogodila. Posebno tužno je u poridici Nešić gde su rodbina i komšije sa bolom i u neverici.
- Od Stefanovih drugova čuo sam da je nameravao da spreči sukob drugova i mladića čiju porodicu poznajemo - ističe Stefanov stric Jugoslav, koji sa suprugom i troje odrasle dece živi na spratu porodične kuće, pokraj kuršumlijske crkve. Kaže da je njegov bratanac bio miran i radan mladić koga su svi voleli. Posle srednje škole radio je privatno najčešće u šumi kako bi imao za džeparac, a pogotovu od kada mu je otac Dragoslav(50) ostao bez posla. Nema utehe ni za mladićevu majku Zoricu(45) i sestre Jelenu (17) i Mariju (21).

VREDAN I OMILjEN
- U OVOJ kući je šestoro dece. Stefan je bio najvredniji, uvek spreman da pomogne. Bio je vedre naravi i zbog toga omiljen u čitavom komšiluku. Naša deca su bila mirna i poslušna. Spremali smo ih za udaje i ženidbe a Stefana za vojsku - kroz suze priča mladićeva strina Slavica.

OBDUKCIJA
ISTRAŽNI sudija okružnog suda u Kuršumliji Ljubomir Jovanović naložio je obdukciju tela pokojnog Stefana Nešića koji će biti sahranjen u selu Belo Polje nedaleko od Kuršumlije odakle je rodom njegova porodica.

Vecernje novosti

Sale morao sam da iskopiram ceo tekst,za neki dan obrisacemo temu!

Ван мреже Igor Radunovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.463
Одг: Kursumlija u zalosti
« Одговор #1 послато: 08-11-2009, 01:55:11 »
Moje saucesce porodici,ovaj dogadjaj me je mnogo pogodio,i naterao na razmisljanje kuda ide ovaj svet,ovako mali grad,nema veceri bes tuca.. zasto krivimo strane sile,kada ginemo medjusobno!
Velika tragedija za sve.. porodicu,grad,drzavu,svet..

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.522
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #2 послато: 08-11-2009, 02:17:53 »
Moje saučešće za porodicu Nešić i za celu Kuršumliju......
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.364
  • Године: 69
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #3 послато: 08-11-2009, 08:25:52 »
iskreno saučešće porodici Nešić

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.212
  • Године: 63
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #4 послато: 08-11-2009, 09:08:45 »
iskreno saučešće porodici nešić .   igore nije specifično samo za vas izgleda da je to po celoj našoj srbiji slučaj .i u bačkoj palanci su se takve stvari više puta dogodile , alkohol , droga mladost i to je to .

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #5 послато: 08-11-2009, 13:58:42 »
Iskreno saucesce porodici Nesic.
Igore,kuda ide svet...neka ide gde hoce,mi tu ne mozemo nista da promenimo,kada bi mogli promenili bi.
Sta je bitno...bitno je da iz ovakvih slucajeva izvucete odredjena iskustva.Jedan sin mi je stariji od tebe a jedan malo mladji.Isto pricam i njima.
Sistem vrednosti je postavljen naopako u nasoj zemlji.
Ja sam bio strasno zivahan mladic,mogu slobodno da kazem da mi je sam Bog sacuvao zivot.
Idealno je da sto ranije shvatite sta su prave stvari u zivotu i usmerite svoju snagu i volju u tom pravcu.
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.793
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #6 послато: 08-11-2009, 16:47:14 »
Искрено саучешће и од мене.

Нешо, слажем се од речи до речи ;)

Ван мреже erne palinko

• Starosedelac
  • Поруке: 1.528
  • Године: 57
  • Локација: Zrenjanin
« Одговор #7 послато: 08-11-2009, 19:05:10 »
Moje saucesce porodici Nesic.

Ван мреже Ljiljana Prtina

• Starosedelac
  • Поруке: 899
  • Године: 40
  • Локација: Стари Бановци
« Одговор #8 послато: 10-11-2009, 02:07:00 »

Нека му душа почива у миру, а телу да је лака земљица.