Аутор Тема: Codex Alimentarius  (Прочитано 34434 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Aleksandar Veselinović

• Starosedelac
  • Поруке: 417
  • Године: 47
  • Локација: Riđica
  • "Nije lako biti fin"
Одг: Codex Alimentarius
« Одговор #100 послато: 04-01-2013, 12:03:30 »
Nažalost piju "Aspartan" u većini obojenih gaziranih bezalkoholnih i dijetalnih pića :(

Ван мреже Sinisa Ognjenovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.261
  • Локација: Zajecar
« Одговор #101 послато: 04-01-2013, 16:05:26 »
Skoro mi jedan drugar rece da je coca kola prepuna otrova (to naravno odavno i malo dete zna), ali za mene je bila novost to sto mi je rekao da coca kola zeroo 0% koja se reklamira da je bez secera, u svom sastavu u stvari i nema nista drugo sem otrova.Dakle 100% otrovan proizvod sto je katastrofa , jer obicna kola je bila samo 60 % otrovna.
Ocigledno su zakljucili da to nije dovoljno... ;)
Pcelarstvo je najplemenitije zanimanje na planeti...
Opravdajmo ga time što ćemo sem što smo pčelari, BITI I LJUDI...

Ван мреже Aca Arandjelovic

• Starosedelac
  • Поруке: 369
  • Године: 68
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #102 послато: 05-01-2013, 11:34:31 »
poznato mi je šta se danas sve prodaje i većina ima deklaracije i sastojke koje sadrži aditive i sve što je propisano codeks alimentarijus da ne dužim,meni je u svemu tome bitno što se uvode novi zakoni koji propisuju da ako čovek želi da ponudi prirodno lekovito bilje ili voće,povrće moraće da plaća neke analize kako bi mogao da to proda i šta je garancija,koliko mogu da shvatim svrhu svega što se dešava i dešavaće se to je sveobuhvatna kontrola plaćanja svake ljudske aktivnosti onima koji su enormno moćni ikoji vladaju svime koji osnivaju razne institucije kontrole kao i sisteme onemogućavanja inicijative pojedinaca da mimo te kontrole ono što proizvede i ubere iz prirode bez pomoći hemije biće onemogućeno,a sa druge strane imamo nekontrolisano aero zagađivanje naše životne sredine raznim bioorganizmima koji napadaju i biljn i životinjski svet,tako direktno doprinose da se sve više koriste hemijski preparati za suzbijanje izazvanih poremećaja i bolesti,što čini da je sve ovo povezano a jedini cilj je profit koji će imati farmaceutsko-hemijska industrija a da dodam ako se ostvari i ovo plaćanje za carbonsko zagađenje atmosfere što sam imao prilike da se upoznam YU TUBE,jedino mogu da kažem mora se sve izdržati pa neka nam je sa srećom uz Božju pomoć

Ван мреже Vojko Aleksic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.779
  • Године: 66
  • Локација: Pozarevac
« Одговор #103 послато: 05-01-2013, 22:08:58 »
KAD ME VIDITE DA ŽIVIM U NEKOJ PEĆINI, ZNAČI, ĐAVO JE ODNEO ŠALU  8)

http://borbazaveru.info/content/view/5379/1/

Ван мреже Zoran Vujcic

• Starosedelac
  • Поруке: 345
  • Године: 59
  • Локација: Beograd
« Одговор #104 послато: 06-01-2013, 00:41:41 »
До купаца стиже производ изузетних нутритивних вредности, а по неким својим својствима и лековит.
Са друге стране, светски позната безалкохолна пића (знамо на које мислим), немају истакнут свој састав. Можемо да "гугламо" колико год хоћемо, али састав нећемо сазнати. Пију га наша деца! Шта пију?
Da li? Kako se to zna, ako se ne deklariše. A svaka dekleracija je kodeks.

Uzastopna poruka: 06-01-2013, 00:47:21
ako čovek želi da ponudi prirodno lekovito bilje ili voće,povrće moraće da plaća neke analize kako bi mogao da to proda i šta je garancija,koliko mogu da shvatim svrhu svega što se dešava i dešavaće se to je sveobuhvatna kontrola plaćanja
Pa to se radi van kodeksa. Ko je numerisao prasiće? Ko je doneo zakon o rakiji. A zna se da je to najbolji antidepresiv. I uopšte to što ste nabrojali nije kodeks. To je politika. Da VAs podsetim koliko je nadrilekra i nadrifarmaceuta na TV i leče li leče svašta. I tako imate lekovit jogurt, a 100% OTROVNU KOKA KOLU. Uzgred KK je samo 0,5% otrovna. Ostalo je voda. Jogurt ne leći, naročito ne ovaj sintetički. Jedete li picu. Ona se pravi od genetski kloniranoih enzima. ITD. Ono što kodeks definiše nije STRAH, već pravo izbora. Čovek može da jede hleb ili proju, ali ako krene da prodaje hleb nije lepo da piše da je hleb koji prodaje crni, a da je samo obojeni i to nedozvoljenom bojom. Po kedeksu je to zabranjeno. Sve kancerogene boje, pa i ona iz koka kole su povučene zbog kodeksa. Dakle ne nasedati neobaveštenim blogerima. Iza kodeksa je nauka i iskustvo. Kao i u pčelarstvu.
« Последња измена: 06-01-2013, 00:47:21 Zoran Vujcic »
Mudar čovek zna šta treba da se uradi, pametan kako, a vredan to jednostavno uradi.

• Starosedelac
« Одговор #105 послато: 06-01-2013, 12:53:56 »
poštovani kolega, meni je odavno jasno da je sve pitanje izbora,ali kako? kad se izbor nameće nonstop putem elaktronskih i pisanih medija i to se nudi takav izbor koji je očigledan. da bi se dao nekakav izbor treba se ponuditi i druga alternativa kao na primer:Coca Cola ili čista izvorska voda,ali ko će nuditi izvorsku vodu za koju treba samo dobra volja da se ode i natoči ili da se organizovano pristupi eksploataciji,koliko je zastupljeno propagiranje sakupljanje lekovitog bilja? a koliko ponuda raznih medikamenata zar nije sve to pitanje interesa i profita,pitanje sveobuhvatne kontrole zna se čije,da ne nabrajam ima toga isuviše.
 Što se mene lično tiče ja sam napravio svoj lični izbor,ne na osnovu sugestije reklama i ponuda već na praćenje reakcije svog organizma na uzimanje hrane i pića i ostalog,tako da sam izabrao da po vodu idem na izvor,hleb sam naučio da napravim od brašna kvasca i soli,umesto šećera med zato se i bavim pčelarenjem,umesto da kupujem medikamente sakupljam i koristim lekovito bilje itd.ali ovde nisam ja lično u pitanju i ne radi se o pojedinačnom slučaju,ovo je mnogo šire,što vi uvaženi kolega mnogo bolje znate i razumete od mene.     Pozdrav iz Vlasotinca

Ван мреже Zoran Vujcic

• Starosedelac
« Одговор #106 послато: 06-01-2013, 13:19:15 »
poštovani kolega, meni je odavno jasno da je sve pitanje izbora,ali kako? kad se izbor nameće nonstop putem elaktronskih i pisanih medija i to se nudi takav izbor koji je očigledan. da bi se dao nekakav izbor treba se ponuditi i druga alternativa kao na primer:Coca Cola ili čista izvorska voda,ali ko će nuditi izvorsku vodu za koju treba samo dobra volja da se ode i natoči ili da se organizovano pristupi eksploataciji,koliko je zastupljeno propagiranje sakupljanje lekovitog bilja? a koliko ponuda raznih medikamenata zar nije sve to pitanje interesa i profita,pitanje sveobuhvatne kontrole zna se čije,da ne nabrajam ima toga isuviše.
 Što se mene lično tiče ja sam napravio svoj lični izbor,ne na osnovu sugestije reklama i ponuda već na praćenje reakcije svog organizma na uzimanje hrane i pića i ostalog,tako da sam izabrao da po vodu idem na izvor,hleb sam naučio da napravim od brašna kvasca i soli,umesto šećera med zato se i bavim pčelarenjem,umesto da kupujem medikamente sakupljam i koristim lekovito bilje itd.ali ovde nisam ja lično u pitanju i ne radi se o pojedinačnom slučaju,ovo je mnogo šire,što vi uvaženi kolega mnogo bolje znate i razumete od mene.     Pozdrav iz Vlasotinca
Potpuno sam saglasan. Žao mi je kao i drugim ljudima u drugim zemljama, što su se klinci navukli na reklame, pa misle samo na pivo (u kome usput nema B vitamina), gazirane napitke, hranu iz kesica isl. I sve to propraćeno reklamom o zabavi, lepim devojkama i sl. Proučavajući tako hranu ne mogu da se načudim kako su nestali domaći kolači, pogače i sl. a u sve se dodaju aditivi, samo da bi loše brašno i loše mleko dali proizvod koji LIČI na željeni. Tako, pozdravljajući vaš izbor i napor da se hranite zdravo, čitam sinoć neki blog u kome korisnici napadoše čoveka koji je hteo da pravi domaći jogurt. Jer kažu bolji je i kvalitetniji kupovni. Sve je stvar profita i nemogućnosti izvornog hranjenja. Zar bi se inače unosili "badnjaci" kupljeni na ulici i 5 dana ranije? Hraniti se zdravo je možda način da se lansira novi Codex naturalis.
Mudar čovek zna šta treba da se uradi, pametan kako, a vredan to jednostavno uradi.

На мрежи Драгољуб Мијајловић

• Starosedelac
  • Поруке: 5.118
  • Године: 67
  • Локација: Ражањ
« Одговор #107 послато: 06-01-2013, 13:44:51 »

Ацо, то је то.
Свако однас треба то исто да уради, а не да наседа на рекламе и сл, или пак да диже панику безпотребно.
П.С. Није више ни изворска вода што је некад била, па је неопходна контрола.

Ван мреже Mirjana Bojovic

• Starosedelac
  • Поруке: 3.125
  • Године: 75
  • Локација: Ниш
« Одговор #108 послато: 06-01-2013, 15:48:53 »
Све воде долазе из неких извора,
ја на свом пчелињаку користим воду која долази из извора увале мени бочног брда, наравно прописним цевима,
сакупљање воде ,горе на изворишту, је у пластичном базену, па преливни испуст па цеви око500метара.
Господо, да ли ја и моје пчелице пијемо изворску воду? :)
Не верујем да је испитана још који пут, осим кад је требало да крене експлоатација?
У ПЧЕЛОСЕЛУ ПОЕТА је нејасно,
а требало би одговор бити прост,
ко је овде домаћин,
ко Богомдан гост. 
                      Град и Мир

• Starosedelac
« Одговор #109 послато: 06-01-2013, 16:36:44 »
Slažem se Dragoljube, a evo izneću jedno neprijatno iskustvo u vezi izvorske vode koju sam do pre možda više od godine dana imao,naime tada bila je kasna jesen a tog leta imali smo na nebu one tragove koji su prekrivali nebo i koji su padali na tlo a i sam sam našao u polju nešto nalik na sintetičku paučinu ali to je bilo posle kad sam većbio popio vode sa tog izvora koji nije bio zaštićen i kojeg je vetar nanosio ono što je padalo na zemlju,tog dana je duvao vetar a ja sam na voćnjak strugao neke lišajeve,pošto sam popio tu vodu osetio sam neki čudan osećaj u stomaku i odmah mi je sinulo da je uzrok voda koju sam popio,odmah sam prosuo iz balona i pošto od tog izvora ima jeden još više u brdo ja sam otišo tamo i natočio vodu koja je tekla iz kaptaže na cev i bila je zaštićena.Moji problemi su se javili tokom noći kad sam dobio jako znojenne i jake glavobolje i bolovi u grlu a pluća su mi svirala i nisam mogao da udahnem vazduh,takve komplikacije do tad u životu nisam imao,pokušao sam aspirinom i pntreksilom ali bez uspeha,za savet sam se obratio mom apotekaru koji mi je savetovao da uzimam Ecomer što sam i činio bez drugih lekova osim tablete kapilar.Posle prvih nekoliko doza osetio sam poboljšanje a sad već sam dozu smanjio povremeno po jednu tabletu jednu kapsulu na dan. Vodu sa onog otvorenog izvora više ne koristim ali ovu drugu redovno koristim i hvala bogu situcija se normalizovaala.Prirodne čajeve koristim ali sam zabrinut zbog sve opšteg aero zagađenja koje ima sav biljni i životinjski svet u našem okruženju. Pozdarav iz Vlasotinca

Uzastopna poruka: 06-01-2013, 16:53:48
Gospodine Zorane,slažem se sa vama u vašem komentaru i mogu da dodam da je teško napraviti neki veći pomak po pitanju codeks naturalis, jer je ova nova kultura življenja i usvajanja ponuđenog na tržištu lakšeg načina da se zadovolje biološke potrebe kod ljudi stvara zavisnost i lenjost da potraže neku zdravu alternativu za svoj život,ovako sve ima u supermarketua akose javi neki zdravstveni problem zbog konzumiranja onda se ide u apoteku i tako se to drži u podnošljivo stanje dokle je granica izdržljivosti organizma,skoro sam gledao na TV kako se preporučuje i za manju glavobolju ili prehladu jaki lekovi da ih ne reklamiram.   Pozdrav svima i srećno Badnje veče
« Последња измена: 06-01-2013, 16:53:48 Aca Arandjelovic »

Ван мреже Dragan Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.239
  • Године: 38
  • Локација: Zaječar
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ljudi izvikuju mnoge istine, ali, kako to čine bez stila, one nemaju dejstva"
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

Ван мреже Zoran Vujcic

• Starosedelac
« Одговор #111 послато: 07-01-2013, 19:40:45 »
Evo informacija o aditivima:
http://www.tehnologijahrane.com/hemijahrane/pozitivna-lista-aditiva
http://www.drfizio.com/2010/01/21/aditivi-u-ishrani/

Kad god vidim na nekom sajtu jednu sumnjivu stvar, teško mi je da prihvatim i ostalo. Prosto sumnjam. Drugi sajt tako navodi e 340 kao supstanciju koja izaziva bol u stomaku. RAdi se kalijum fosfatu koji nam cirkuliše kroz krv, kao normalni sastojak krvi. E 339 je natrijumova so. 338 je fosforna kiselina. Itd. Za aditive nije bitno samo šta su po hemijskom sastavu, već i kojoj su koncentraciji nalaze, ali i trenutak kada su dodati. Tako da s njima treba biti oprezna, ali lista je (doza, vreme i tipovi kompatibilnosti) proverena od najvećih eksperata. I ono što je najbolje, čim se uvii da nešto ipak nije ok, prestaje se s reklamiranjem i zabranjuje se upotreba. ZA razliku od braon šećera, crnog hleba i drugih urbanih legendi.

Ван мреже Vojko Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #112 послато: 07-01-2013, 21:34:40 »
Sve je to povezano.

[youtube]
Šta to za ime sveta prskaju? 2/8
[/youtube]

• Starosedelac
« Одговор #113 послато: 08-01-2013, 01:36:41 »
evo jednog priloga koji je zabeležen na našem nebu

Uzastopna poruka: 08-01-2013, 01:38:32
nije mi uspelo da skinem sa you tube

Uzastopna poruka: 08-01-2013, 02:08:07
ti avioni ne lete badava,neko je to platio prvo da se proizvede ta hemija kako bi kad padne tamo gde treba izazvala oboljenja za koja će narod da plaća lekove i da se nikad više ne izleči već da se drži na zalečeno stanje i stalno pod terapijom,treba pogledati danas apoteke nonstop gužva narod više kupuje lekove nego li normalne životne namirnice,samo cigare, lekovi,coca cola i ostalu marketinšku robu,posebno mi žao kad vidim malu decu koju mladi roditelji nose u naručje i punu kesu lekovi,žalosno i strašno!!
« Последња измена: 08-01-2013, 02:08:07 Aca Arandjelovic »

• Starosedelac
« Одговор #114 послато: 08-01-2013, 10:41:39 »
Aco, odgovor  je u SAMONIKLOM JESTIVOM BILJU.
Neki ga zovu i lekovito bilje. To nije lekovito bilje, nego bilje za normalnu ljudsku upotrebu...

Zorane...Sta reci... Vidi se da si pametan covek...
Ali ZNANJE  nije prednost. ZNANJE cesto zaslepljuje...
Covecanstvo trenutno zivi od hrane iz Supermarketa...
Da bi ta hrana bila i rafovima normalno je da u njoj mora da bude nekoliko tih  E dodataka...
Inace bi se pokvarila...

Stos je u tome sto mi NIKADA , ALI NIKADA U svojoj istoriji nismo jeli takvu hranu...
A istorija Homo sapiens vrste je JAKO JAKO DUGA u odnosu na period supermarketa, ajde da kazemo od 100 godina u Srbiji npr. 5o godina....
Ne treba biti neki prorok pa videti da covecanstvo koje se tako hrani NEMA NEKU VELIKU DALJU PRILIKU PREZIVLJAVANJA I RAZMNOZAVANJA...

Problem neplodnosti u nasoj vrsti je vec evidentan. Kazu da u Francuskoj je oko 60% populacije ispod 20 godina neplodno???!!!

Dakle Zorane molim te obrati paznju kada nipodastavas neke namirnice koje su se od davnina upotrebljavale kao sto je to npr. crni hleb jer time  pokazujes nesto sasvim suprotno od onoga u prvoj recenici....
A to ti stvarno ne treba.
KAo prikaz-u Ausvicu je gomila ljudi prezivela na jednoj tankoj kriski crnog hleba dnevno...MEsecima...I vratili se kuci...
 ;)

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 53
« Одговор #115 послато: 08-01-2013, 12:29:41 »

Siniša,  Zoran je to spomenuo kao "urbanu legendu", ne verujem da je mislio da pravi crni hleb, od brašna pšenice, mlevenog na potočari...

• Starosedelac
« Одговор #116 послато: 08-01-2013, 12:58:59 »
Siniša,nije greška ja samoniklo bilje smatram lekovitim i koristim kao dodatak ishrani,moje mišljene je da čovek treba svakodnevno da unosi korisne satojke iz prirodne samonikle biljke a ne kad oseti veliki poremećaj disbalans i onda misli da uzimanjem tableta reši problem koji je sam uzrokovao unošenjem marketinških proizvoda a sve više imamo priliku da na pijaci umesto našeg paradajza jabukara koji se znalo kad mu je vreme da se ubere imamo zamenu koja samo liči a ukus nema veze tako je i sa salatama, moja prva prolećna salata je Maslačak,a ove godine ću posejati seme od paradajz Jabukar koji sam prošle godine nabavio od moje prijateljice,nadam se da će uspeti
   pozdrav iz Vlasotinca

Uzastopna poruka: 08-01-2013, 13:00:50
PS. slažem se s tvojim komentarom

Ван мреже Vojko Aleksic

• Starosedelac
« Одговор #117 послато: 08-01-2013, 23:53:44 »

• Starosedelac
« Одговор #118 послато: 08-01-2013, 23:59:12 »
Pricao ja to jos od 1990, ali ljudi nece da slusaju pa to ti je...
SVAKOME SVOJE...
Vidis ovo me podseti da mozda pokrenem temu o vakcinaciji... ;)

• Starosedelac
« Одговор #119 послато: 09-01-2013, 01:34:10 »
bolje da se ne pokreće još se sećama šta se sve dešavalo u vezi vakcine kad je bio mibistar Tomica i one kampanje da se mora vakcinišu svi i one plaćene vakcine, a sve to se nekako umiri i vuk sit