Аутор Тема: Codex Alimentarius  (Прочитано 34026 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Aleksa Djuric

• Starosedelac
  • Поруке: 443
  • Године: 52
  • Локација: Celije-Krusevac

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.214
  • Године: 63
  • Локација: Bačka Palanka
Одг: Codex Alimentarius
« Одговор #21 послато: 20-01-2011, 23:44:09 »
pogledajte

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #22 послато: 21-01-2011, 00:34:23 »
Strasno.
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Ivan Ristic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.752
  • Године: 42
  • Локација: Negotin
« Одговор #23 послато: 21-01-2011, 11:17:09 »
Погледао сам клип и јако сам потршен они што сам видео и о овоме не треба ћутати него ширити даље да што више људи зна и сазна за ово и на крају ако треба изаћи и на улице јер ови ће да нас затру
Čovek daje malo kad raspolaže samo materijalnim dobrima,ali daje mnogo kad predaje celog sebe.

Ludim proglašavaju onog čije se ludilo ne poklapa sa ludilom većine.

Тек кад и последње дрво буде срушено,последња река затрована,последња риба уловљена,човеку ће постати јасно да се новац не може јести.

Ван мреже miodrag stanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 469
  • Године: 54
  • Локација: Zajecar
« Одговор #24 послато: 21-01-2011, 12:36:41 »
Samo me interesuje dal takve biljke uopste mede,dal imaju polen?il ce pcele unositi riblje ulje mozda umesto meda?ogorcen sam i kad bi ja sad pokazivao na pojedine poljoprivrednike oterali bi me u P....Materinu.neinformisanost i neobrazovanost je strasna stvar.

Ван мреже Safet Sarajlić

• Stanovnik
  • Поруке: 246
  • Локација: SAD
« Одговор #25 послато: 21-01-2011, 13:52:44 »
Šećer od repe je odličan
Tihomire ne znam kako je kod vas tamo ali u SAD-u nije tako.

U Americi oni koji se bave organskim uzgajanjem pčela ne daju repicin šećer pčelama (u slučaju da je neophodno potrebno za prihranjivanje) zato što je repica genetski modifikovana (GM).  Neki dan je državni sudija zabranio i uzgoj GM repice zato što je po njegovim riječima "štetna za ljude".
« Последња измена: 21-01-2011, 14:00:32 Safet Sarajlić »
Ili budi svjetlo ili širi svjetlo.

Ван мреже kuzmanovic ivica

• Doseljenik
  • Поруке: 128
  • Године: 36
  • Локација: Велика Плана-Нови Сад
« Одговор #26 послато: 21-01-2011, 14:10:13 »
Mogli bi smo da pomognemo skupljanju potpisa za peticiju protiv GMO http://www.ekopokret.org.rs/?q=node/9

Svako od nas + nase porodice prijatelji, mozda bude od koristi.

pozdrav svima
''Не брини се за сутра,сутра ће се бринути за се.Доста је сваком дану свога зла''
''Сиромаштва и богатства не дај ми,храни ме хлебом по оброку мом''

Ван мреже Rajan Aleksov

• Rado viđen gost
  • Поруке: 91
  • Локација: Pirot
« Одговор #27 послато: 22-01-2011, 01:18:36 »
ti potpisi zajedno sa peticijom ima da zavrse u skupstinskoj kotlarnici, covek je lepo rekao sta treba da se radi.

Ван мреже dragan.rakic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 64
  • Године: 61
  • Локација: Кучево
  • dobro dobrim dobri
« Одговор #28 послато: 19-02-2011, 01:12:40 »
ti potpisi zajedno sa peticijom ima da zavrse u skupstinskoj kotlarnici, covek je lepo rekao sta treba da se radi.
   Pozdrav kolege, izvolite, ako niste, pogledati teme "Pocetak gladi" i "Genetski modifikovane biljke".   Peticija u Kucevu vec ide, a valjano bi bilo da svi na forumu napisu komentar, kako bi u dogledno vreme neko imao argumente (pisane), pa to poturio pod nos ministarstvu, i naravno, peticiju sa druge strane!!! Nadam se da ce se izroditi jos koji vid protivljenja ukidanju postojeceg zakona!!!
   Zdravi bili.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
  • Поруке: 553
  • Године: 49
  • Локација: Derventa
Ne raspravljajte se sa budalama. Posmatrači neće konstatovati nikakvu razliku.

Ван мреже Nikola Ivankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 312
  • Године: 48
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #30 послато: 10-05-2011, 11:40:19 »
Najpre bih pitao iz kog je razloga zakljucana tema „Genetrski modifikovane biljke" http://spos.info/forum/index.php?topic=12056.20 ???

U nastavku, našao sam na FB mreži poziv na protest za 2. jun 2011.god. sledeće sadržine koji smatram interesantnim i za nas pčelare:

"Општенародни протестни скуп против ГМО хране"
На захтев многобројних забринутих грађана Србије, посебно мајки забринутих за будућност своје деце, Еколошки покрет је прихватио одговорност да организује народни скуп у Београду који ће бити одржан у Београду 5. јуна, на Светски дан заштите животне средине, са почетком у минут до 12.00 часова на платоу испред Народне скупштине.

Какав ће то бити народни скуп, зависиће од власти којој је упућен јавни захтев којим се захтева:

- тренутни престанак тровања становништва запрашивањем са неба непознатим хемијским једињењима која се избацују из необележених авиона непознатог порекла и нама непознате сврхе и циљева,

- доношење одлука којом се Србија проглашава за територију без генетски модификованих организама (ГМО), о забрани извођења експеримената са ГМО, о забрани увоза ГМО и производа од ГМО,

- поништавање потписа којим је Србија приступила Codexu Alimentariusu,

- поништавање свих стандарда проистеклих из Codexа Alimentariusа,

- одустајање од намере приступања Светској трговинској организацији,

- утврђивање одговорности лица која су продала сопствени народ и небо изнад Србије ради извођења експеримената над становништвом Србије in vivo,

- утврђивање одговорности лица која су и поред забране узгоја ГМО увозила ГМ семена и пуштала их у комерцијалну производњу.

Уколико до тог времена поднети захтеви не буду прихваћени, од свих одговорних државних функционера затражиће се оставке и утврђивање одговорности пред народом Србије уз свакодневне протесте.

Еколошки покрет позива грађане Србије не да се руши Уставом утврђени друштвени систем, нити да се пали Народна скупштина, него да се брани Устав и важећи закони, да се одбрани Србија од покушаја брисања са географске карте.

Зато Еколошки покрет позива све свесне и одговорне грађане Србије, свесних пред собом и својом децом, да се са породицом придруже позиву на свеопшти народни скуп ради одбране свог природног и уставног права на живот и здравље, на очување природе и на одбрану свог права на опстанак.

Ношење страначких застава и иконографије сматраће се злоупотребом народне воље и организатор ће се тако и односити према носиоцима.

Грађани Србије који су и до сада подржавали активности Еколошког покрета и његово програмско опредељење на заштити животне средине и духовног наслеђа, имају обавезу да овај проглас проследе свим својим истомишљеницима и пријатељима у свету да би сви грађани схватили размере опасности која се надвила над Србијом и њеним становништвом.

Позивају се добронамерни и свесни добротвори да пруже материјалну помоћ организатору ради испуњења техничких и законских обавеза оргаизације свеопштег народног скупа у Београду. Помоћ могу да уплате на жиро рачун Еколошког покрета Новог Сада (базе Еколошког покрета Србије):

335-1856-19

Грађани Србије, у борби за опстанак Србија нема никог другог осим вас!

Председник Организационог одбора

општенародног скупа

Никола Алексић, с.р.

IZVOR - Link: http://www.facebook.com/event.php?eid=160955387295075

Uzastopna poruka: 10-05-2011, 11:42:34
Skup je za 5. jun - izvinjavam se (greška u kucanju) Pozdrav!
''Ono što vodi i vuče svet, nisu lokomotive, nego ideje'' -  Viktor Igo

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #31 послато: 10-05-2011, 12:31:45 »
Apsolutno podržavam ovaj skup..

Ван мреже дејандстефановић

• Starosedelac
  • Поруке: 373
  • Године: 52
  • Локација: Požarevac
  • члан Надзорног Одбора СПОС-а
« Одговор #32 послато: 10-05-2011, 12:40:16 »
Podržavam i ja ovaj skup!Pa vidimo se tamo!

Ван мреже StajkovicSrdjan

• Rado viđen gost
  • Поруке: 58
  • Локација: Beograd,Karaburma a pcelinjak na Kosmaju
« Одговор #33 послато: 10-05-2011, 14:48:05 »
Podrzavam takodje
...mozda ste dobili pogresan broj ali ste dobili onog koga ste trazili!

Ван мреже Rusmir Cohodar

• Starosedelac
  • Поруке: 359
  • Године: 73
  • Локација: Rača (Kragujevačka)
« Одговор #34 послато: 10-05-2011, 23:52:48 »
Ово треба свако ко држи до боље будућности да здушно подржи. Видимо се у Београду за боље и здравије сутра наше деце. 8)
Rusmir

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #36 послато: 01-07-2011, 09:38:58 »
Najpre bih pitao iz kog je razloga zakljucana tema „Genetrski modifikovane biljke" http://spos.info/forum/index.php?topic=12056.20 ???

Koliko vidim, niko ne odgovori čovjeku, a lijepo je i kulturno postavio pitanje.
Možda još nekog od forumaša interesuje pa bih i ja naljubaznije molio da odgovorite na pomenuto pitanje..

Usput, tražio sam tu temu da postavim link, a pošto je nađoh zaključanu, evo postavljam ovdje..

Pozdrav..

[urlhttp://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/otrov-na-srpskim-njivama-99028.php][/url]

Ван мреже Nikola Ivankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 312
  • Године: 48
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #37 послато: 01-07-2011, 10:35:32 »

Koliko vidim, niko ne odgovori čovjeku, a lijepo je i kulturno postavio pitanje.
Možda još nekog od forumaša interesuje pa bih i ja naljubaznije molio da odgovorite na pomenuto pitanje..

Usput, tražio sam tu temu da postavim link, a pošto je nađoh zaključanu, evo postavljam ovdje..

Pozdrav..

[urlhttp://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/otrov-na-srpskim-njivama-99028.php][/url]

Drago podrška i od moje malenkosti da se ta tema "otključa" kao i da se da objašnjenje iz kog je razloga zaključana tj "zakucana"

Inače ovo što si ovde postavio napravio sam isto ali na novoj temi - evo na sledećem deelu:
http://spos.info/forum/index.php?topic=14081.msg218620#msg218620

Pozdrav
''Ono što vodi i vuče svet, nisu lokomotive, nego ideje'' -  Viktor Igo

Ван мреже Dragomir Spasojević

• Rado viđen gost
  • Поруке: 92
  • Локација: Kosjerić
  • Doktor veterinarske medicine
    • Orgonit Srbija
« Одговор #38 послато: 01-07-2011, 21:41:24 »
Pridružujem se predlogu da se tema „Genetrski modifikovane biljke" otključa. To je veoma važna oblast od koje nam svima zavisi budućnost, i to ne u smislu kakva će nam budućnost biti već hoćemo li je uopšte imati.

Ван мреже Safet Sarajlić

• Stanovnik
  • Поруке: 246
  • Локација: SAD
« Одговор #39 послато: 09-08-2011, 21:37:00 »
Hungary Destroys All Monsanto GMO Corn Fields
Madjarska unistava sva Monsantova GMO (genetski modifikovana) polja zasadjena sa kukuruzom

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2011/08/09/hungary-destroys-all-monsanto-gmo-corn-fields.aspx?np=true
Ili budi svjetlo ili širi svjetlo.