Аутор Тема: Forum vraca СФРЈ i ujedinjuje staru ЈУГОСЛАВИЈУ  (Прочитано 6198 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Nikola Vucinac

• Starosedelac
  • Поруке: 2.997
  • Године: 67
  • Локација: Subotica
Одг: Forum vraca СФРЈ i ujedinjuje staru ЈУГОСЛАВИЈУ
« Одговор #20 послато: 17-01-2010, 09:44:53 »
Jernej
dok je sveta biće majstora nema sikiracije
mladi dolaze zaljubljenici u pčele
šta im prenesemo toliko će znati
ali će svoje znanje i dopunjivati
srdačan pozdrav

Ovde na nasem forumu ima dosta mldih 20-25 god. a tu je Milos koji tako zanosno pise da ce sigurno omladina ako ne raditi bar zapamtiti pa kasnije raditi blize prirodnim uslovima sa pcelama. 8)

preuredio ceo tekst je bio citat    nesa
« Последња измена: 17-01-2010, 10:28:07 nenad savic »
46* 01' 37" 07 N
19* 41' 17" 50 E

Ван мреже Jernej Mehle

• Rado viđen gost
  • Поруке: 95
  • Локација: Slovenija
« Одговор #21 послато: 17-01-2010, 11:09:12 »

Ovde na nasem forumu ima dosta mladih 20-25 god. a tu je Milos koji tako zanosno pise da ce sigurno omladina ako ne raditi bar zapamtiti pa kasnije raditi blize prirodnim uslovima sa pcelama. 8)

Tako je Nikola, ali ako ga ne pitamo, detaljno, i da on ne zapiše, skitačemo. I još više; napisano je osnova, koja će se uklopit v pravi napredak jutaršnjice, osnova, koju suvremeno pčelarstvo gubi vrlo brzo. Ma, i nema ga više.

Lep pozdrav, J
Ključ do zdrave pčele prirodno je saće.
Ali prirodno saće još nije prirodno pčelarenje,
kao "hot-dog" još nije vruči pas.

Ван мреже sima petrovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.296
  • Године: 60
  • Локација: Genève
  • Sima Petrovic
« Одговор #22 послато: 19-01-2010, 21:32:45 »

Kolega Jernej.
 Koliko ima pcelara sa Vrskarama kod vas.?

Ван мреже Jernej Mehle

• Rado viđen gost
  • Поруке: 95
  • Локација: Slovenija
« Одговор #23 послато: 21-01-2010, 08:51:42 »

Kolega Jernej.
 Koliko ima pcelara sa Vrskarama kod vas.?

Kolega Sima, ja neznam ni za kojeg. Ali ove zime se plete nekoliko vrškara u nekoliko mjesta Slovenije baš povodom teme o vrškari na ovom forumu i nekih malih pisanja mene in još kojeg entuziasta. Ljudi su počeli tražit i pletare i kupuju ih po nekoliko u Hrvatskoj a i kod nas. Možda me nije ko dobro razumeo, šta govorim, ali u "razvijenome svetu" zaista je veliki problem sa pašama, kod nas su sve slabije, ne mogu se više uspoređivat sa 20 godina unazad, kad je kolega bez rada vrcao po 50 kila u jadnome AŽ. A i zdrave pčele dosta je teško "napravit".

To što ja i još par drugih tražimo je nešto, što pčelu vraća nazad u njezinu prirodnu kondiciju in problem sa varoom, CCD i puno drugih bolesti smanjuje se na prirodni minimum. To mnogima u svetu već uspjeva. Pošto zvanično pčelarstvo uči samo biologiju pčele u industrijskoj varianti, mi, koji počinjemo i tražimo nešto novo, tražimo Profesora i u Vrškari. Jer, ako neko ima jedan koš jednu ili dve sezone, nauči o prirodnim pčelama puno više od svih predavanja i suvremenih knjiga.

Zbog toga, iako možda nema ni jedne vrškare kod nas, biće ih sve više i više. Čuo sam i za hrvatskog pčelara, koji radi sa 40 pletara, a još nije tretirao za varozom, pošto nije bilo potrebe. To je za pametne dovoljno, da počnu skupljat pruče i slamu.

Puno pozdrava, J
Ključ do zdrave pčele prirodno je saće.
Ali prirodno saće još nije prirodno pčelarenje,
kao "hot-dog" još nije vruči pas.

Ван мреже sima petrovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.296
  • Године: 60
  • Локација: Genève
  • Sima Petrovic
« Одговор #24 послато: 17-02-2010, 08:28:47 »
  Ovo kaze Predsednik Boštajn Noč.
Pčelarski savez Slovenije i Savez pčelarskih organizacija Srbije do sada veoma dobro sarađuju. Razmenjujemo iskustva i savetima pomažemo jedni drugima. Pčelarski savez Slovenije je spreman na svaku vrstu saradnje koja služi razvoju pčelarstva, a pre svega smatramo, da srpskim pčelarima možemo dosta pomoći u nastojanjima da uđu u EU.