Аутор Тема: Zajecarci, kakav vam je vodostaj  (Прочитано 3460 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже sima petrovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.310
  • Године: 60
  • Локација: Genève
  • Sima Petrovic
Zajecarci, kakav vam je vodostaj
« послато: 23-02-2010, 21:18:57 »
   Zajecarci.!
Kakav vam je vodostaj. Dali se Timok povloaci.?

Ван мреже Predrag Brajkovic

• Pepi
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.197
  • Године: 61
  • Локација: Zajecar
Одг: Zajecarci, kakav vam je vodostaj
« Одговор #1 послато: 23-02-2010, 23:54:00 »
Симо, Тимок се повлачи, али су штете велике. Имамо инфирмацие да је страдало неколико пчелињака. Вечерас смо имали Управни одбор Удружења, као припрему за Скупштину и донели одлуку да извршимо евиденцију и процену штете на пчелињацима и да покренемо акцију помоћи. На Скупштини ћемо апеловати и организовати прикупљање помоћи, новчане у материјалу или ројевима.

Мој мали школски пчелињак од две кошнице је био под водом. Кошнице сам подигао подметнувши још по један блок. Нисам могао да приђем након повлачења воде, јер је идаље окружен водом, али кошнице стоје, а данас сам примио поруку од једног колеге, који је у комшилуку, да су добро прошле.

Тај колега, чија је кућа у том поплављеном делу, је своје кошнице, пре потапања, подигао на спрат куће и тако их обезбедио. Шта ће сада са њима, није ми познато. Најбоље би било да их вози на другу локацију.

Мој пчеларски комби, који је паркиран у Вратарници (село поред Зајечара), био је поплављем, али како сам добио информацију, вода није дошла до патоса.

Да ли ће бити нових таласа, када крене даље топљење снега, видећемо. Многи не памте да је било тако великог изливања Тимока.

Поздрав!

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
« Одговор #2 послато: 23-02-2010, 23:57:09 »
  pepi pa zar nije sve otopljeno kakav novi talas aman
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #3 послато: 24-02-2010, 00:37:14 »
  pepi pa zar nije sve otopljeno kakav novi talas aman

Нешо, код нас још увек има снега, а са Старе Планине тек треба да се топи. Него надамо се да ће бити лаганог топљења и да се добар део отопио.

Ја читам, код вас високе температуре и завидим вам. Сви сте прегледали пчеле, а ја сам имао прилику једино ове последње суботе. Нисам ништа урадио,пустио сам их да се прочисте. Већ у недељу је пала температура.

Наддам се, да и ако буде повећан водостај, не би требало да буде тако великог изливања.

Ван мреже Dragan Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.239
  • Године: 38
  • Локација: Zaječar
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #4 послато: 24-02-2010, 08:10:13 »
 Pepi, ako treba neka pomoć slobodno se obrati.
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ljudi izvikuju mnoge istine, ali, kako to čine bez stila, one nemaju dejstva"
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.744
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #5 послато: 24-02-2010, 11:24:52 »
Samo onaj ko je imao takvog nezvanog gosta, zna kakva je to nesreća. I dalje su mi sećanja sveža na 26.06.1988. i reku Vlasinu koja je tada bila 150 (nisam pogrešio) puta veća od svog normalnog protoka. Neznaš šta je gore. Vatra ili voda. Ne mogu da pišem.

Pozdrav Peca

Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже sima petrovic

• Starosedelac
  • Sima Petrovic
« Одговор #6 послато: 24-02-2010, 19:59:26 »
    Pepi.!
 Vratarica je isto polavljena.?
Dali je voda stigla do z. stanice u Vratarici (mada kako ti pricas verujuem da jesta)
Kako li je od Vratarice nize prema Izvoru, tamo je ravica.
Pepi bas mi je zao za te ljude tamo,(imam prijatelje i u Vratarnici i u Zagradju) za pcelare i pcele mi je isto zao.
Valjda ce da se povuce Timok. Zelim vam da se voda povuce danas.
                                       Iskremo mo je zao.

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #7 послато: 25-02-2010, 01:04:37 »
Нисам обишао Вратарницу, али имам информације да скоро није било такве поплаве. Железничка станица у Вратарници је на већој висини и нема шансе да је поплављена. Каква је ситуација низводно у Грљану не знам, а Велики Извор је био одсечен од Зајечара, док се вода није повукла.

Вода се повукла, али је остала у нижим деловима и по подрумима. Надирање воде је било брзо, па људи нису успели да евакуишу ствари из неких кућа и подрума, поготову ониу који су били одсутни. Сада се стање стабилизовало, па се процењује и санира штета. Неке породице су привремено расељене.

Позззззззззз!

Ван мреже sima petrovic

• Starosedelac
  • Sima Petrovic
« Одговор #8 послато: 26-02-2010, 09:34:21 »
   Pepi,
 Citam danas na serbiancafe da se situacija kod tebe ne smiruje, to jest da crno timok i dalje raste.?

• Pepi
  • Starosedelac
« Одговор #9 послато: 26-02-2010, 15:10:38 »
   Pepi,
 Citam danas na serbiancafe da se situacija kod tebe ne smiruje, to jest da crno timok i dalje raste.?

Јесте, јуче је Црни Тимок порасо па у јаруги, која пролази кроз град, тече доста воде. Јутрос видим да це на неким местима и изливала. У нашем школском подруму где је котларница су избиле подземне доде, па данас није било грејања. Бели Тимок је поново надошо, али није као предходни талас.
Јуче је падала киша, па је и то допринело водостају, а срећа наша што су ниже температуре, па је топљење снега успорено.
Ако не би рачунали проблеме са поплавом, толики снег охрабрује да ће бити добре пчелиње паше, а хладно време и успоравање вегетације, да неће бити измрзавања (бар су боље шансе). Једино бринем, да има довољно меда у реону легла и да друштва преживе овај критични период.

Поздрав!

Ван мреже Dragan Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.239
  • Године: 38
  • Локација: Zaječar
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #10 послато: 26-02-2010, 21:24:17 »
 Evo najnovijih vesti! Čuo sam se sa prijateljima iz Gam Banje (ne znam kako se ovo piše...) kaže da je Crni Timok mnogo narastao i da je poplavio bazene rehabilitacionog centra, kao i da se taj talas kreće ka ostatku.
 Bojim se da kad stigne u Za i udari u kontra talas iz Belog Timoka, da će se sve ukupno ponoviti nezgoda od pre par dana (Blago onima koji su na preko 1000 m nadmorske visine).
 Ako je neko čitao danačnji Blic, čovek na slici sa nekom kutijom u ruci i u vodi, je moj odličan prijatelj. Kaže da voda počinje ponovo da nadolazi, ali postepeno po 5-6 cm. To je desno od Izvorskog puta u Ljubotenskoj ulici.
 Da sve bude još lepče, kiša pada, a za sutra najavljuju padavine i do 20l po metru kubnom. Da ne poveruješ!
 Što se tiče pčelinje paše, mislim da vlaga, jaka zima i zaraze koje će se sigurno širiti posle ovih poplava neće pogodno uticati ni na koga, pa i na pčelinje zajednice. Daj Bože da grešim!
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ljudi izvikuju mnoge istine, ali, kako to čine bez stila, one nemaju dejstva"
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)