Аутор Тема: Почетак глади  (Прочитано 19288 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Dragan Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.239
  • Године: 38
  • Локација: Zaječar
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
Одг: Почетак глади
« Одговор #40 послато: 15-02-2011, 18:50:11 »
 ,, da bi zlo trijumfovalo, samo je dovoljno da dobri ljudi ne učine ništa ''
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ljudi izvikuju mnoge istine, ali, kako to čine bez stila, one nemaju dejstva"
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

Ван мреже dragan.rakic

• Rado viđen gost
  • Поруке: 64
  • Године: 61
  • Локација: Кучево
  • dobro dobrim dobri
« Одговор #41 послато: 15-02-2011, 19:07:45 »

,, da bi zlo trijumfovalo, samo je dovoljno da dobri ljudi ne učine ništa ''
   Imenjace, zarad tog bebceta u tvojim rukama, MORAS grebati i rukama i nogama!!!
   Meni je stalo do njih, maleckih, neiskvarenih, nejakih, ... Sta im ostavljamo i kome?!?
   Pa onaj monstrum od hitlera (namerno malo slovo) je bio "humaniji", odvrne ventil i za par minuta gotovo!!! A ova svetska zgadija bi da me truje godinama!!! E pa nece da moci!!!
   Zdravi bili.

Ван мреже Marko Pokrajac

• Starosedelac
  • Поруке: 257
  • Године: 35
  • Локација: Рушањ, Београд, Србија
« Одговор #42 послато: 15-02-2011, 22:07:16 »
Danas sam odlučio da ću ove godine izgraditi jedan skromni plastenik radi uzgajanja povrća...
Kako će ići, videćemo. Svaki čovek u Srbiji bi trebalo da obrađuje bar komadić zemlje.

Inače, nafta u svetu će biti uskoro iscrpljena. Malo se skoncentrišite i pogledajte za šta se sve koristi nafta. Gde god se okrenete, tu je nafta...

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
  • Поруке: 1.632
  • Године: 67
  • Локација: kostolac
« Одговор #43 послато: 16-02-2011, 12:54:19 »
Dobro je to kada ovako mlad covek razmislja na ovaj nacin.Ne znam da li imas porodicu ali i za decu je bolje da se hrane zdravom hranom.Moj savet ti je da probas da se bavis bioloskom proizvodnjom,znaci bez herbicida i vestackog djubriva.Mozda u tvojoj okolini ima nekoga ko proizvodi glistnjak,to je pravo djubrivo za bastu.Ovu diskusiju mozemo da nastavimo sami,da druge neumaramo,ako si zainteresovan.
Za coveka je najvaznije da bude istinit.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже Milanko Bjelic

• Starosedelac
  • Поруке: 486
  • Године: 60
  • Локација: Нова Варош
  • Ко ХОЋЕ нађе начин-Ко НЕЋЕ нађе разлог
« Одговор #44 послато: 16-02-2011, 16:51:49 »
Tako je Zivoslave.Sto se tice Markovog razmisljanja to neka posluzi kao primer svima mladima ali bogami i nama starijima.Nema cekanja zasucimo rukave i na posao nema vise hleba na drzavnim jaslama.Sacuvajmo autohtona semena i posvetimo se iskljucivo proizvodnji zdrave hrane,jer kao sto se moze videti ukoliko to pod hitno ne uradimo zaista nam preti glad.Pozdrav svima!!!

Ван мреже rajic zivoslav

• Starosedelac
  • Поруке: 1.632
  • Године: 67
  • Локација: kostolac
« Одговор #45 послато: 16-02-2011, 17:08:05 »
Da me neko ne shvati pogresno,ja samo dajem predlog.Mozda ne bi bilo lose da se otvori tema u kojoj bi, oni koji imaju nesto staro i originalno(biljke ili zivotinje),nudili to drugima.Isto tako da se traze i daju saveti oko bioloske hrane(hrana bez pomoci hemije).Verovatno ima ljudi koje ovo interesuje a nemaju gde da pitaju.Dajte da uradimo nesto korisno za mladje generacije.Sigurno ima ljudi koji se profesionalno bave takvim oblastima,mi ostali da samo svojim iskusvima pomazemo.Kao i u pcelarstvu.Ako budemo imali zdravu prirodu imacemo zdrave pcele i zdrav meg.
Za coveka je najvaznije da bude istinit.
               Otac Sava Rukumijski.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
  • Поруке: 553
  • Године: 49
  • Локација: Derventa
« Одговор #46 послато: 16-02-2011, 18:27:21 »
Već dugo pokušavam da pronađem sjeme paradajza, ali onakvog kakav su sadile naše bake.Rasad kupujem na pijaci ali kad sazri nije mu okus, ni miris kao nekad prije..
Da li zato što se ostarilo, ili je to bilo do sorte, ko će ga znati..
Ne raspravljajte se sa budalama. Posmatrači neće konstatovati nikakvu razliku.

Ван мреже Todor Popov

• Starosedelac
  • Поруке: 2.085
  • Године: 64
  • Локација: Novo Miloševo
  • Deda i unuka
    • Bee Cloud
« Одговор #47 послато: 16-02-2011, 18:43:30 »
Drago potraži sortno seme novosadski rani i osetićeš pravi ukus  pozdrav
Život je kratak,iskoristite ga maksimalno!
http://bee-cloud.co - Web aplikacija za pčelare

Ван мреже Lazarevic Vlastimir

• Namernik
  • **
  • Поруке: 16
  • Локација: Topola
« Одговор #48 послато: 16-02-2011, 19:23:17 »
Ma ovo je još dobro dok ne pođu po selima da dele seme ali sa policijom.Bio sam dete kad su mog pokojnog matorog milicajci sa puškama naterali da povadi mulevinu,gržđe koje se nije prskalo.A bilo je za vino boli glava.E pa aj sad tih sorata i semena više nema ili ima al tamo gde je bog reko laku noć.Trka za prinosima lepim izgledom istom veličinom.Komšija je sejao beli kukuruz ali ne hibrid nego neko seme pitaj boga od kada,a kad kokama da žuti neće da jedu valda i one znaju šta je bolje.U al se raspisah.

Ван мреже Jugoslav Perović

• Starosedelac
  • Поруке: 820
  • Године: 60
  • Локација: Raska
« Одговор #49 послато: 16-02-2011, 19:33:27 »
Nema nam spasa ako se ne okrenemo selu,sopstvenoj,po mogućstvu organskoj proizvodnji hrane,a naša zemlja ima idealne uslove za to.Na žalost,umesto tezgi sa našim,domaćim poljoprivrednim proizvodima imamo nakupce sa uvoznim voćem i povrćem,mesom i mesnim preradjevinama u megamarketima i radnjama sumnjivog kvaliteta iz ko zna odakle...Čak se i med,koji ustvari to nije,prodaje a da niko ne mari za to.Imamo desetkovan stočni fond,zakorovljene njive i livade,opustela sela,hiljade napuštenih seoskih kuća,zatvorenih,oronulih škola,porušenih domova kulture...I ono malo stanovništva što se u selima trenutno nalazi staro je i oronulo,nejako i samo po koji neženja koji se ne snadje u vrtlogu vremena koje je iza nas osta da ima ko da kopa rake na zapuštenim grobljima.Svakim danom na stotine dimnjaka po Srbiji prestaje da puši dim.Umiru naša sela na očigled svih nas,a oni što mogu nešto učiniti da prestane ta agonija ne čine ništa za spas tih sela,za spas našu!Možda isuviše pesimistički razmišljam,ali ovo je istina,na žalost.Ne čudi onda to da nam preti glad,preti nam i nestajanje kao nacije.

Ван мреже vladica stojanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.381
  • Године: 51
  • Локација: Nördlingen Nemačka
  • via militaris
« Одговор #50 послато: 16-02-2011, 19:39:29 »
Evo kako to radi moj tast.

Ван мреже dragan.rakic

• Rado viđen gost
  • dobro dobrim dobri
« Одговор #51 послато: 16-02-2011, 20:00:28 »
   Kolega Zivoslave, otvaraj novu temu slobodno, nesto poput "zdrava hrana", ko hoce neka izvoli, u svakom slucaju, nece da skodi!!! Posto si na mrezi, kicaj temu!

Ван мреже Tihomir Mačkić

• Starosedelac
  • Поруке: 2.008
  • Године: 47
  • Локација: Banja Luka
« Одговор #52 послато: 17-02-2011, 07:59:17 »
Već dugo pokušavam da pronađem sjeme paradajza, ali onakvog kakav su sadile naše bake.Rasad kupujem na pijaci ali kad sazri nije mu okus, ni miris kao nekad prije..
Da li zato što se ostarilo, ili je to bilo do sorte, ko će ga znati..

Drago,
kad ti bude trebao rasad  najavi mi se, dobićeš od mene. Sorta je novosadski jabučar.
Te stare sore nekako odumiru, npr. poznati paradajz sa Grblja (Crna Gora - područje između Budve i Tivta) polako nestaje, a kod mene u Vilusima je bila sorta jabučara, koja je već nestala. Nije na svakom području isti ukus paradajza.
Ako ti treba rasada paprike, slobodno mi se javi ;)

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #53 послато: 17-02-2011, 08:39:17 »

[/quote]

Drago,
kad ti bude trebao rasad  najavi mi se, dobićeš od mene. Sorta je novosadski jabučar.
Te stare sore nekako odumiru, npr. poznati paradajz sa Grblja (Crna Gora - područje između Budve i Tivta) polako nestaje, a kod mene u Vilusima je bila sorta jabučara, koja je već nestala. Nije na svakom području isti ukus paradajza.
Ako ti treba rasada paprike, slobodno mi se javi ;)
[/quote]

Javljam se..

Uzastopna poruka: 17-02-2011, 08:40:11
Da rezervišem..;D ;D ;D

Ван мреже Dragan Djordjevic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.239
  • Године: 38
  • Локација: Zaječar
  • pčelar početnik
    • Društvo Pčelara Grljan
« Одговор #54 послато: 17-02-2011, 10:21:55 »
 Sacuvajmo autohtona semena - neka ovo bude pravilo i praksa. Sa verom!
" Bolje je upaliti i jednu malu svetiljku nego proklinjati tamu. " ( Konfucije )
"Ljudi izvikuju mnoge istine, ali, kako to čine bez stila, one nemaju dejstva"
"Ne volim političare. Zašto bi ih voleo? To je kao da imaš kamen u žuči: treba para da bi se uklonio. Pa zašto bi ga onda imao?" (Bukovski)

Ван мреже Marin Marinic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.768
  • Године: 56
  • Локација: sombor
« Одговор #55 послато: 17-02-2011, 10:29:56 »
Moje supruga i majka svake godine rade malu bastu, paradajz, papriku, luk, krompir,... sve neptskano. Problem je samo u tome sto nikad ne znamo kakvo seme nabavljamo, osim onoga koje se svake godine sacuva iz sopstvene baste.

Slobodne pitajte nekog strucnjaka za zastitu bilja da li koristi prooizvode iz svoje firme ili sam iste netretirane proizvodi kod kuce.

Svi smo u vecoj ili manjoj meri otrovani.
+45° 47' 50.88", +19° 6' 40.11"

Činjenica da postojimo gotovo je nepodnošljivo iznenađujuća.

Ван мреже Goran Stanojevic

• Urednik foruma
  • Поруке: 4.675
  • Године: 47
  • Локација: Smederevska Palanka
« Одговор #56 послато: 17-02-2011, 11:07:31 »
Ajde i ja malo da pohvalim moj grad. U S. Palanci postoji institut za ratarstvo i povrtarstvo, bez uvrede za druge, ali mislim da je ovaj najkvalitetniji u Srbiji sto se tice semenske robe, paradajza, paprike,...
Ako nekom treba neko seme mogu da odem i da se raspitam. Sto se paradajza tice, znam da su imali neki hibrid koji se ni ne zaliva, ne trebaju pritke, seje se traktorskom sejalicom, a radja izmedju 30 i 50 tona po hektaru. Izuzetnog je ukusa i nije vodenjav kad se isece, jedina mana je ta sto stize za ostavljanje zimnice.
Sto se tice domacih sorti, moj otac je sacuvao vrstu duguljastog paradajza jos iz, ajd lupicu sad, 50-tih godina. Taj paradajz je maltene sladak kad ga jedes, a inace je iz Krusevackog kraja.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #57 послато: 17-02-2011, 12:22:45 »
Otvorena nova tema, zamolio bih da pogledate, mislim da će manoge zanimati.http://spos.info/forum/index.php?topic=12479.new

Ван мреже dragan.rakic

• Rado viđen gost
  • dobro dobrim dobri
« Одговор #58 послато: 17-02-2011, 18:35:06 »
    YES, YES, YES !!!

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.389
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #59 послато: 17-02-2011, 20:39:47 »
Moje supruga i majka svake godine rade malu bastu, paradajz, papriku, luk, krompir,... sve neptskano. Problem je samo u tome sto nikad ne znamo kakvo seme nabavljamo, osim onoga koje se svake godine sacuva iz sopstvene baste.

Slobodne pitajte nekog strucnjaka za zastitu bilja da li koristi prooizvode iz svoje firme ili sam iste netretirane proizvodi kod kuce.

Svi smo u vecoj ili manjoj meri otrovani.

Ми можемо да питамо ,али ретко ћемо да добијемо искрен одговор.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index