Аутор Тема: Naša Zvezda  (Прочитано 303422 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.935
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
Одг: Naša Zvezda
« Одговор #40 послато: 31-07-2010, 20:16:06 »
Slažem se,kolega,ali ne treba generalizovati stvari.Huligana i manijaka ima,ali nisu svi navijači ludaci.Uz malo dobre volje institucija sistema,prepisati i primeniti Engleski zakon o ponašanju na sportskim priredbama,i to je to!Za pola godine i bebu u kolevci smeli bi poneti na stadion!

Slazem se. Zasto se tako ne uradi?
Zato sto mnogima odgovara ovakvo stanje. I zato sto klubovi ne razgovaraju sa "normalnim" navijacima vec bas sa manijacima i huliganima. Ako si pre par godina gledao na RTS u emisiju sa vodjama navijaca onda ti je jasno na kom intelektualnom nivou oni zive i sto je najgore oni su " vodje"
Prihvatamo li da nam takvi budu vodje? Ja ne.

Ван мреже Jugoslav Perović

• Starosedelac
  • Поруке: 820
  • Године: 59
  • Локација: Raska
« Одговор #41 послато: 01-08-2010, 08:56:21 »
Svakako,potpuno se slažemo!Na žalost,to nam je i sahranilo domaći fudbal i svelo ga na kvalitet Farskih Ostrva,Azerbejdžana,Malte ili Lihtenštajna...Da mi se ovi predjašni ne uvrede...

Ван мреже Milan Miladinovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.258
  • Године: 38
  • Локација: Петровац на Млави
  • milan@homoljskimed.rs
    • Web sajt pčelarstvo Miladinović
« Одговор #42 послато: 01-08-2010, 11:00:44 »
Ljudi cvrst zakon sve menja !!! I sami znate da ja ne izmisljam tolu vodu,kako su to resili Englezi !!! Ali ovde nekome ne odgovara da uvede "cvrstu ruku",jer to su glasaci pa ih ne treba mnogo pritiskati a i sluze im za kriminalne malverzacije pa ih ne valja juriti!

Ван мреже Moma Milovanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 9.037
  • Године: 70
  • Локација: Valjevo-Osecina-Gornje Crniljevo
???: Na
« Одговор #43 послато: 01-08-2010, 12:36:02 »
MIlane "cvrst" zakon je zakon samo ako se "cvrsto" primenjuje i nikako vise....

ps: svi smo svedoci da se "cvrst" zakon o saobracaju, vec menja iako prakticno nije ni poceo da se primenjuje. Nema vise zatvora za siledzije za volanom....

Pozdrav Moma.

Ван мреже Lazovic Zivojin

• Starosedelac
  • Поруке: 1.837
  • Локација: Горњи Милановац
« Одговор #44 послато: 01-08-2010, 12:44:46 »
MIlane "cvrst" zakon je zakon samo ako se "cvrsto" primenjuje i nikako vise....

ps:...Nema vise zatvora za siledzije za volanom....

Pozdrav Moma.
Al' ima 3000 din ako zaboraviš da uključiš svetla... To je najveća opasnost na našim putevima ;D
Pozdrav
Жить хорошо, а хорошо жить ещё лучше
Бити жив је добро, а добро живети је још боље...

Што више рупа у сиру, то мање сира ... што више сира, то више рупа >>> што више сира то мање сира

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.935
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
« Одговор #45 послато: 01-08-2010, 13:45:54 »
Ljudi cvrst zakon sve menja !!! I sami znate da ja ne izmisljam tolu vodu,kako su to resili Englezi !!! Ali ovde nekome ne odgovara da uvede "cvrstu ruku",jer to su glasaci pa ih ne treba mnogo pritiskati a i sluze im za kriminalne malverzacije pa ih ne valja juriti!

Jel pricamo o navijacima ili kriminalcima? ;D

• Starosedelac
« Одговор #46 послато: 01-08-2010, 13:52:21 »
Za nas koji smo prešli 40 postoje neke druge zvezdice ;D

Што више рупа у сиру, то мање сира ... што више сира, то више рупа >>> што више сира то мање сира

• Starosedelac
  • milan@homoljskimed.rs
« Одговор #47 послато: 01-08-2010, 14:15:10 »

Jel pricamo o navijacima ili kriminalcima? ;D

Zvezda šampion Evrope... po poseti
Ako je za utehu navijačima Crvene zvezde posle poraza fudbalera od Slovana, na "Marakani" je zabeležena najveća poseta u četvrtak u Evropi, u trećem kolu kvalifikacija za plasman u Ligu Evrope.

U prvom meču sezone, u ne toliko atraktivnoj rundi takmičenja, protiv ne baš atraktivnog rivala, na našem najvećem stadionu se okupilo blizu 40.000 navijača, podseća Sport. Ovakav odziv, prilično masovan, pokazao je da su crveno-beli makar u nečemu sačuvali svetsku reputaciju. Navijači Zvezde su i ovoga puta položili ispit za razliku od igrača i stručnog štaba. U četvrtak je meč Crvena zvezda - Slovan bio najgledaniji od svih koji su bili na programu - odigrana su još 33, a igrali su takvi velikani poput Liverpula, Galatasaraja, Juventusa, Štutgarta, Sportinga...

Izvor : http://sportal.rs/news.php?id=32601
« Последња измена: 01-08-2010, 14:25:11 Milan Miladinovic »

Ван мреже Dragan Stantić

• Starosedelac
  • Поруке: 610
  • Године: 57
  • Локација: Subotica
« Одговор #48 послато: 01-08-2010, 16:40:43 »
Nije nikakva uteha i ne palite se više na njih, besmisleno je rivalstvo Delija i Grobara, a ne znaš koji je klub lošiji (po rezultatima). Laza, za sirotinju, i Sloba su pogodili suštinu. Za ilustraciju kakva nam je liga, moj Spartak igra u Evropi, a za vreme SFRJ je uglavnom bio drugoligaš, ali ne zato što je izrastao u vrhunski klub u proteklih dvadeset godina, nego zato što su i ostali katastrofalni. Što je najgore, boljitak se uopšte ne nazire. Ili gledajte neki drugi sport ili provodite vreme na pčelinjacima
De lingua stuita veniunt incommoda multa
Većina nevolja dolazi od luda jezika

Ван мреже Veselin Miletić

• Stanovnik
  • Поруке: 211
  • Године: 49
  • Локација: NIkšić - Crna Gora
« Одговор #49 послато: 02-08-2010, 09:14:51 »
  u bre veseline taj vas "veliki" klub vise nemoze da pobedi taj "mali" u nijednom sportu mani se te velicine lakse ces ziveti a ovu jucerasnju utakmicu mora da nisi gledao ja partizanovac gledao a ti ne pa u dobrom delu drugog poluvremena terali ste trenera zalosno
  ja vas volim sve iako sam popio jedno svlacenje i malo batina ali to su bili samo huligani ja volim sve prave zvezdase u celoj familiji imamo samo jednog takvog pa nam nije tesko ;D

Nešo druže moj,

raduje me svako pisanje na sportske teme sa tobom, jer mislim da u tom dijelu dosta toga navijački kažemo (ne huliganski, ne zlonamjerno, ne kvarno), čisto branimo boje koje volimo. Avaj, znam ja za sve probleme, namještaljke, igrači sa snom o velikom novcu a mi sa tribina, kraj TV-a, u mislima sa čistim srcem i ljubavlju prema klubu.

Nešo, imam ja kuma, šuru... i nemogu da se setim više osoba koje navijaju za taj klubčić. I vjeruj mi jako su mi drage osobe i moj kumašin i moj šura sa kojim i uđoh u ove pčelarske vode. I česte su naše navijačke priče između nas, ali nam to nikada nije bio povod za svađe ili uvrede.

Eto poseban odnos imam prema manjinama, treba ih njegovati i čuvati na ovom našem jevropskom putu... Živi mi bili.  ::)

• Starosedelac
  • milan@homoljskimed.rs
« Одговор #50 послато: 10-08-2010, 13:28:47 »
Napadač sve bliži "Marakani"

Aleksandar Kristić sedeće na klupi Crvene zvezde u Smederevu, a pre novog trenera na „Marakanu" bi trebalo da stignu napadač i štoper. Rukovodstvo crveno-belih  će krajem nedelje krenuti u realizaciju transfera reprezentativca Gane Lija Adija, pošto „crne zvezde" u sredu čeka prijateljski meč sa Južnom Afrikom. U Ljutice Bogdana zato su krenuli u ofanzivu za igrača koji bi trebalo da pojača špic, a poznato je da je prvi pik Andrija Kaluđerović.

Posle višečasovnih pregovora sa finansijerom Rada Rankom Stojićem, Kaluđerović je sve bliži crveno-belom dresu, pišu Večernje novosti.

- Kaluđerović je napadač koji po svemu odgovara Crvenoj zvezdi i zato smo otpočeli pregovore sa Radom. Postoji obostrani interes da se transfer ostvari, ali nismo sa Stojićem postigli i konačni dogovor. Rad ima još neke ponude iz inostranstva za najboljeg strelca, ali je dogovoreno da se vidimo za neki dan i da, ako bude moglo, definišemo ugovor. Kaluđerović je za korak bliži dolasku u Zvezdu, ali sumnjam da ćemo uspeti da ga dovedemo za meč prvog kola u Smederevu - istakao je sportski direktor Zvezde Ivan Adžić.

Kaluđerović (23) je u prošloj sezoni postigao 17 golova u 29 mečeva za "građevinare".

Izvor http://sportal.rs/news.php?id=33220

• Starosedelac
  • milan@homoljskimed.rs
« Одговор #51 послато: 17-08-2010, 11:07:39 »
Zvezda ima drugoligaške igrače!

Druga Zvezdina zvezda Dragoslav Šekularac pažljivo prati dešavanja na "Marakani" i ističe da su glavni krivci za eliminaciju iz Evrope i remi u Smederevu igrači!

- Ljudi koji vode crveno-bele zaista se trude. Uložili su veliki napor da vrate klub na stare staze i za sada dobro posluju. Nije lako napraviti dobar rezultat, pogotovo kada nema para. Oni se krvavo bore i nadam se da će uspeti da se izdignu iznad trenutne situacije. Najveći problem su igrači. Kada niste u stanju da savladate, uz dužno poštovanje, tim Smedereva, kada ne možete da sačuvate prednost u prvenstvu u samom finišu šampionata, što je bio slučaj u prošloj sezoni, znači da nemate kvalitet. Verujem da će i ove godine Zvezda biti konkurent za titulu, možda će dugo biti u vrhu tabele, ali mi se čini da u timu ima puno igrača koji su za jaku Drugu ligu. Zvezdi su potrebna još petorica ili šestorica kvalitetnih fudbalera - rekao je Šekularac u intrevjuu za Danas.

• Starosedelac
  • milan@homoljskimed.rs
« Одговор #52 послато: 24-08-2010, 13:08:07 »
Indjija - C.Zvezda 0 - 1

STADION: FK Inđija.
GLEDALACA: 4500.
SUDIJA: Dimitrijević Dejan, pomoćnici: Đurđević Dalibor i Rasinac Darko.

Strelac: 0:1 Trifunović u 7. minutu.
Žuti kartoni: Dubljević, Čovilo (Inđija), Ignjatijević (Crvena zvezda).

INĐIJA : Poleksić, Novaković, Ljubinković, Dubljević, Jakšić, Kostić, Janković (od 55. Isidorović), Čovilo, Naglić (od 58. Batioja), Davidov (od 84. Anđelković), Bubalo.

CRVENA ZVEZDA : Stamenković, Ninkov, Đorđević (kap.), Tošić, Ignjatijević, Isah, Milovanović (od 68. Savio), Kadu, Vešović (od 89. Perović), Trifunović i Kaluđerović (od 56. Koroman).

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su prvu pobedu u novoj sezoni. Zahvaljujući golu Trifunovića u 7. minutu meča protiv Inđije crveno-beli su se u Beograd vratili sa tri boda. Kako to obično biva na gostovanjima, te tako i na ovom, naša ekipa imala je snažnu i glasnu podršku svojih vernih navijača.

Za ovaj duel protiv debitanta u Super ligi trener Aleksandar Kristić je poprilično promešao karte, na šta su ga primorali kadrovski problemi izazvani povredama i prehladama . U zadnjoj lini promena je bila uslovljena povredom Vilotića, pa je njega odmenio Tošić, te se na poziciji levog beka našao Ignjatijević. Novajlija Kaluđerović odmah je dobio šansu da zaigra u najboljih jedanaest, a od prvog minuta na terenu je bio i Vešović, pa se Koroman preselio na klupu.

Početni presing odmah je našoj ekipi doneo željeno. Šutevi Kadua i Isaha u uvodnim minutima meča bili su samo zagrevanje za efetkan šut Trifunovića u 7. minutu. Naš napadač se odlično namestio i bez ikakvih problema  matirao iskusnog Poleksića. Domaćin je bio potpuno bezopasan, pa se sve svodilo na Zvezdine proboje i pokušaje. I mogli su crveno-beli brzo da povećaju vođstvo, u 14. minutu samo malo je nedostajalo Milovanoviću da zatrese mrežu Inđije, a dva minuta kasnije isto toliko falilo je Trifunoviću. Za jednu u nizu Zvezdinih akcija, protivnički igrači nisu imali pravo rešenje osim faula, što je konkretno bio slučaj u 28. minutu kada je u kaznenom prostoru oboren Kaluđerović, međutim, glavni sudija nije reagovao. Do odlaska na odmor, Zvezda je više puta zapretila, a najbliži pogotku bio je ponovo Trifunovića (43. minut).

Tempo meča koji su crveno-beli nametnuli na početku duela znatno je opao u nastavku. Zvezda je i dalje dominirala,  međutim, sada je teže dolazila u gol šanse. Uglavnom se sve zasnivalo na šutevima sa distance, pa je trener Kristić uvođenjem Koromana umesto Kaluđerovića pokušao da primiri akcije svog tima i učini ih opasnijim. Ali opasnost se dogodila na drugoj strani. U 64. minutu gužvu u šesnaestercu iskoristio je Bubalo, šutirao glavom, ali na sreću našeg tima na pravom mestu bio je Stamenković. Kako se bliži kraj meča tako se i domaćin oslobađao i razigravo, što je umalo iskoristio Agusto deset minuta pre kraja meča. U završnim momentima utakmice Kristić je osvežio napad uvođenjem Perovića umesto Vešovića. I na kraju se gol Trifunovića sa početka meča pokazao kao ključan i sasvim dovoljan da naša ekipa Inđiju napusti sa osmesima na licu i tri boda u džepu.

• Starosedelac
  • milan@homoljskimed.rs
« Одговор #53 послато: 27-08-2010, 13:34:51 »
"Triler" dolazak Adija u Zvezdu!

Kako SPORTAL.RS saznaje, večiti rivali Crvena zvezda i Partizan vodili su tihi rat oko dovođenja štopera reprezentacije Gane Li Adija, koji je u četvrtak potpisao trogodišnji ugovor sa Crvenom zvezdom.

Trka između večitih rivala trajala skoro mesec dana, a Zvezda je uspela prva da se dogovori sa sada već bivšim klubom štopera iz Gane FC Bechmen Chelsea. Dogovor je postignut tokom proteklog vikenda, a odlučujuću reč imao je jedan uticajni član uprave Zvezde, koji je u poslovnim odnosima sa ministrom iz Gane, koji je svojevremeno studirao u Beogradu, a navijač je crveno-belih. Ovaj član uprave je posle dogovora sa klubom u ponedeljak, u Akri dogovorio transfer. Partizan je pokušao da "pokvari" posao večitom rivalu dajući jaču ponudu kao što je nedavno Zvezda uradila njima u slučaju Dragana Mrđe.

Kako ugovor nije konačan dok ga ne potpiše i igrač, a kako Partizan nije odustajao od angažovanja ovog igrača, dvojica „bezbednjaka“ Crvene zvezde otputovala su u Ganu i zajedno sa igračem posle skoro 24 sata i tri presedanja stigla u Beograd. Adi je na surčinski aerodrom stigao posle devet uveče i odmah je, po obavljanju pasoških i carinskih formalnosti, "prebačen" na "Marakanu", na potpis ugovora! Zvezda nije htela ništa da prepusti slučaju, pa je štoper reprezentacije Gane negde posle 22 sata u Fudbalskom savezu Beograda potpisao i pristupnicu i definitivno postao igrač Crvene zvezde.

Kako saznajemo, za vreme puta, Adija su predstavnici Partizana pokušavali da kontaktiraju, nudeći mu bolje uslove i naravno, mogućnost igranja u Ligi šampiona.

Kako nam je rekao jedan član uprave Zvezde koji je insistirao na anonimnosti "imali smo informacije da ljudi iz Partizana žele da presretnu Adija na beogradskom aerodromu i zato su mere bezbednosti podignute na najviši nivo".

Adiju su bile izvađene čak tri različite avionske karte ne bi li potencijalni protivnici verovali da će na Surčin sleteti u neko drugo vreme! Iz tog razloga je iz Zvezde, prošlog vikenda, plasirana netačna informacija da je Adi u Gani potpisao ugovor sa klubom. To je razlog zbog koga su sinoć na "Marakani" skoro do ponoći sva svetla bila upaljena i zbog koga je oko upravne zgrade bilo primetno pojačano obezbeđenje.

Ovo filmsko potpisivanje ugovora ličilo je na osamdesete godine kada su večiti rivali bukvalno jedni drugima otimali igrače u poslednjem trenutku. Tako je poznato da su svojevremeno Dragan Stojković i Mitar Mrkela nedeljama skrivani od drugih klubova na tajnim lokacijama do početka prelaznog roka, kako ne bi potpisali za drugi klub. Na sličan način se Partizan borio sa splitskim Hajdukom za Predraga Mijatovića, dok su Splićani skoro sve dogovorili u vezi sa transferom Dejana Savićevića, koji je na kraju ipak došao u Zvezdu. Nešto slično se desilo prošle zime kada je bek Napretka Nikola Mikić krenuo u Beograd na potpisivanje ugovora sa Partizanom, da bi se na "pola puta" predomislio i potpisao za Crvenu zvezdu.

Najnoviji slučaj sukoba između Zvezde i Partizana desio se nedavno oko Dragana Mrđe kada je Zvezda svojom ponudom u poslednjem trenutku sprečila skoro dogovoren transfer. Tako se predsednik Vojvodine našavši se između dva agresivna i ljuta rivala očigledno opredelio da (ne)naljuti oba i Mrđa je potpisao za švajcarski Sion.

Ван мреже Marin Marinic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.768
  • Године: 56
  • Локација: sombor
« Одговор #54 послато: 27-08-2010, 13:45:14 »
Fudbal mi nista ne znaci, vec godinama ga ne pratim. Nema kod nas sta da se gleda od fudbala. Samo se trose veliki novci, zaludjuju deca. Dok je bila SFRJ bilo je kvaliteta u fudbalu. Kao student ni jednu utakmicu u Novom Sadu nisam propustio. A sad?  Za koga da navijam? 
Lepse mi je na pcelinjaku ili u udruzenju pcelara.
+45° 47' 50.88", +19° 6' 40.11"

Činjenica da postojimo gotovo je nepodnošljivo iznenađujuća.

• Starosedelac
« Одговор #55 послато: 29-08-2010, 18:28:58 »
Sve stadione potrebno izmestiti na Pasuljanske Livade :D

• Starosedelac
  • milan@homoljskimed.rs
« Одговор #56 послато: 31-08-2010, 10:38:08 »
Crvena Zvezda - Jagodina 2 - 1

Stadion: Marakana.
Gledalaca: 15000.
Sudija: Glođović Vlado, pomoćnici: Pavlović Branko i Bogićević Saša.

Strelci: 1:0 Kaluđerović u 27, 1:1 Đenić u 56. i 2:1 Kadu u 72. minutu.
Žuti kartoni: Ninkov, Milovanović, Isah (Crvena zvezda), Bojović, Protić, Đenić, Bondžulić (Jagodina).

CRVENA ZVEZDA : Stamenković, Ninkov, Đorđević, Tošić, Ignjatijević (od 75. Mihajlović), Isah, Milovanović (od 84. Savio), Kadu, Vešović (od 59. Koroman), Trifunović i Kaluđerović.

JAGODINA : Bondžulić, Popović, Protić, Simić, Ilić, Šljivić, Marijanović (od 75. Živković), Beljić (od 79. Ognjenović), Bojović, Đenić (od 66. Đilas), Novković.

Počela je Zvezdina ovosezonska serija pobeda. Led je probijen u Inđiji, a večeras na Marakani protiv Jagodine je potpuno uklonjen. Prijalo je našim igračima da posle dva kola konačno zaigraju kod kuće, igrali su crveno-beli za svog Milana Vilotića, kojeg je sever „pozdravio“ povicima „Vilotić Milan“ i transparentom „Vilota sever je uz tebe“. Utakmicu koja je odigrana u izuzetnoj atmosferi obeležio je gol prvenac Andrije Kaluđerovića (28. minut) i pogodak Kadua za preokret nakon izjednačenja (71. minut).

Trener Crvene zvezde Aleksandar Kristić na teren je izveo onaj sastav koji je prošle nedelje u Inđiji upisao prvu pobedu u novoj sezoni. Njegovi izabranici od prvog minuta su se ustremili ka golu rivala. Sve tri Zvezdine šanse u prvih 15. minuta meča „potpisao“ je Andrija Kaluđerović. Ali, i u 2, 12, odnosno 13. minutu nedostajalo mu je samo malo koncentracije da loptu sprovede u cilj. Za promašeno naš novajlija se iskupio u 28. minutu. Odlično je po levoj strani prošao Ignjatijević, pronašao Andriju koji je bez problema prevario golmana Bondžulovića. Naš čuvar mreže Stamenković skoro da je bio potpuno besposlen do 38. minuta, kada se ođednom probudila Jagodina. Najpre je zapretio Beljić, ali je Stamenković sjajno intervenisao, a onda samo dva minuta kasnije, tačnije u 40. minutu Milovanović je faulirao protivničkog igrača u kaznenom prostoru, a neprecizan sa bele tačke bio je Novković (poslao loptu preko gola). Taman kada se čekalo da sudija pošalje igrače na odmor još jednom je zapretio Beljić, a ovoga puta isprečila se stativa.

Odličan uvod u drugo poluvreme napravili su naši najverniji navijači sa severne tribine. Pesmom, vatrometom, barjacima gurli su ekipu u novu prvenstvenu pobedu. Taj uticaj se i te kako osetio u igri našeg tima, koji je rivala pritiskao sa svih mogućih strana. Pokušali su Isah, Kaluđerović, Ignjatijević već u prvih pet minuta nastavka, te golmanu Bondžuloviću u tim momentima nije bilo nimalo lako. A onda potpuno neočekivano, iz  kontre koja nije plašila, uspela je Jagodina preko Đenića u 56. minutu da poravan rezultat. Na izjednačenje, naš trener odgovorio je uvođenjem rovitog Koromana umesto Vešovića. Stvari u prvobitno stanje umalo je vratio Trifunović u 61. minutu, odlično je šutirao glavom i milimetri su bili u pitanju, jer je loptu Bondžulović bukvalno skinuo sa gol linije. U dobroj prilici bio je ponovo Kaluđerović, sve je sam dobro uradio u šesnaestercu gostiju, ali je na kraju preslabo šutirao, a odmah za njim sjajanu šansu promašio je i Trifunović. Snažnim udarcem sa preko 20 metara na muke golmana Jagodine stavio je i Koroman. Sve je bilo tu, falio je samo gol. Ali brzo je došao. U 71. minutu poigrao se Kadu sa odbranom gostiju i veoma efektno sproveo loptu na željeno mesto. Od 75. minuta na terenu smo mogli da vidim još jednog novajliju, defanzivca Mihajlovića (Ignjatijević). Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, te su naši igrači mirno priveli kraju ovo emotivno veče i utakmicu koja im je donela nova tri boda.
http://www.crvenazvezdafk.com/crvena-zvezda-jagodina-2-1-3788-c9-video.htm

• Starosedelac
  • milan@homoljskimed.rs
« Одговор #57 послато: 17-10-2010, 18:28:47 »
Zvezda ne posustaje

Crvena zvezda nanela prvi poraz Slobodi Sevojno, i to u Lučanima - 3:0 (1:0). Strelci Trifunović, Savio i Kaluđerović.

Crvena zvezda je u 8. kolu Jelen Superlige rutinski osvojila Lučane, gde Sloboda Sevojno igra kao domaćin, ponovo pobegla Partizanu tri boda, odnosno Vojvodini četiri, a Radu pet... Igrači Aleksandra Kristića u miru mogu da dočekuju "večiti derbi" naredne subote.

Ujedno, crveno-beli su anulirali neprijatna sećanja od pre dve godine kada ih je tadašnji prvoligaš Sevojno eliminisao iz polufinala Kupa.

Crveno-beli su sedmom uzastopnom pobedom (posle uvodnog remija sa Smederevom) došli do 22 boda. Strpljivo su čekali šanse pred oko 3.500 gledalaca i naneli prvi poraz Slobodi - 3:0 (1:0) i sada su, uz Vojvodinu, jedini u Superligi koji nisu "popili gorku pilulu".

I ne samo to, prvi su koji su u Lučanima ove sezone zatresli domaću mrežu. A učinili su to tri puta.

Miloš Trifunović je četvrtim ovosezonskim pogotkom na isteku prvog poluvremena načeo Slobodu, Savio je na početku drugog nagovestio epilog, a tačku na meč stavio je Andrija Kaluđerović u finišu.

Triufunović je u 34. minutu precizno naciljao mrežu sa sedam metara pošto mu je sjajan centaršut Duška Tošića "pao" na glavu između dvojice domaćih defanzivaca.

Kada je Savio u 50. minutu opalio sa 25 metara, a "žabica" po klizavom terenu prevarila golmana Milorada Nikolića bilo je jasno da će ceo plen otići u Beograd.

Da pobeda bude ubedljiva pobrinuo se Kaluđerović u 85. minutu. Iskupio se za dva promašaja kod rezultata 0:0. Rezervista Vladimir Bogdanović je centrirao, a Zvezdin golgeter u svom stilu, glavom, iz duela sa čuvarem, pogodio cilj - 3:0.

Sloboda Sevojno je ostala sa 11 bodova (dve pobede, pet remija i poraz).

Možda ne bi tako bilo da je Đuro Stevančević u desetom minutu doveo domaćina u vođstvo. A imao je idealnu šansu posle kontranapada u kome ga je proigrao Nemanja Arsenijević.

Stevančević se našao oči u oči sa golmanom Sašom Stamenkovićem, bio je malo iskosa sa desne strane, gađao je suprotan ugao gola, ali neprecizno.

Takav promašaj se, kao po pravilu, u fudbalu kažnjava. I crveno-beli su ga surovo kaznili, sa tri precizna hica.

Tim Aleksandra Kristića igrao je bez Dejana Milovanovića, zbog žutih kartona.

ZVEZDA: Stamenković - Ninkov, Li Adi, Đorđević, Tošić - Savio, Isah (od 74. Bogdanović), Kadu, Koroman - Trifunović (od 84. Perović), Kaluđerović.

Ван мреже Savic Zdravko

• Gost
  • Поруке: 36
  • Локација: Ribari, Sabac
« Одговор #58 послато: 23-02-2011, 20:19:34 »
A od mene jedna pesmica za kolege grobare, jer koliko sam video na drugim sportskim portalima navijaci partizana radije citaju i komentarisu vesti o nasoj ZVEZDI... Ovo je pesma koja govori o velicini partizana jer ipak su oni samo komsije EVROPSKOG I SVETSKOG SAMPIONA (zbog cega im zavidi veci deo Evrope i Sveta :-))...
A pesma glasi:
Lepo je biti uz tebe partizane
jer ti igras pored MARAKANE...
Komsije tvoje PRVACI SU SVETA,
uvek si drugi i to ti ne smeta :-)

Unapred se izvinjavam kolegama koji navijaju za partizan ako ih je pogodila ova pesma...
Kazu da istina najvise boli :-)
Pozdrav iz Ribara kod Sapca
Мудар човек не каже све што мисли, али мисли све што каже.

Ван мреже Pero Vukalović

• Starosedelac
  • Поруке: 354
  • Године: 51
  • Локација: Trebinje-Republika Srpska
« Одговор #59 послато: 25-03-2011, 12:15:13 »
Nije to ZVEZDA, više zvezdica, dok je bila ZVEZDA na Marakanu su iz tunela izlazili Bajern, Real, Milan..... i to klecajućih kolena.
E druže i takvoj zvezdi gost je Vladimir Putin!Veliki su uvijek veliki ;).
Čini mi se,zemljače,da je standard pokvario ljude...