Аутор Тема: moja AVALA  (Прочитано 5139 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
moja AVALA
« послато: 22-04-2010, 12:33:16 »
  bila tema o mojoj avali ma mojoj iz moje prespektive gledanja svacija je pa da postavim ponovo razloga sada ima vise nego ikada postala je ona opet lepa opet onakva kakva je bila :)
  cestitam svima nama novi stari toranj orjentir i putokaz
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.723
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
???: moja AVALA
« Одговор #1 послато: 22-04-2010, 18:27:45 »
Pa da. Kada je toranj gra?en, onda ga gradi Srbija i srpski je simbol. Sada je simbol Beograda.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.362
  • Године: 69
  • Локација: St.Kostolac
Одг: moja AVALA
« Одговор #2 послато: 22-04-2010, 19:11:14 »
Pa da. Kada je toranj građen, onda ga gradi Srbija i srpski je simbol. Sada je simbol Beograda.

Pozdrav Peca
Baš tako Peki na otvaranju više obezbeđenja nego...
Gradnja je započeta za vreme Koštinice i Velje Ilića nisu pozvani
ništa nije sa moje strane politički već gledano sa strane proceduralne

Ван мреже Živoslav Žika Stojanović

• Starosedelac
  • Поруке: 425
  • Локација: Palić
« Одговор #3 послато: 22-04-2010, 20:09:20 »
 bila tema o mojoj avali ma mojoj iz moje prespektive gledanja svacija je pa da postavim
G-ospon uredniče,
veliko hvala na postavljenoj temi i na lepim fotografijama!
Još kada bi mogli i hteli vratiti sve poruke i diskusije koje su bile u nekadašnjoj obrisanoj sličnoj temi ...

izbrisan bobanov post posto je bio ... pa je izbrisan i zikin komentar na isti    nesa/size]
« Последња измена: 23-04-2010, 08:38:15 nenad savic »

Ван мреже Rancic Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 4.532
  • Године: 48
  • Локација: Velika Plana
« Одговор #4 послато: 22-04-2010, 22:19:01 »
Dal ce da postave opet TV repetitor?Pre sam imao kamaru programa samo sa te strane,bilo bi super kad bi opet pustili preko tornja signale.

• Starosedelac
« Одговор #5 послато: 22-04-2010, 22:28:34 »
Nego šta - to je zapravao glavna namena.
Negde u "inozemnim" stručnim komentarima sam pročitao da je ugrađena najsavremenija tehnika i za digitalni prijem TV signala.

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
« Одговор #6 послато: 22-04-2010, 22:35:02 »
  zoki ja mislim da ce sa tornja ici digitalni signal ako vec neide samo jos mi da kupimo takve prijemnike "pola zida" pa da krene prvenstvo :) uzivancija
  samo jos malo da pojasnim zasto moja avala kao tema elem svako ko napise nesto sam se upecao pa je priznao da je i njegova da je i njemu milo samo se malo pretvara ;D
Pa da. Kada je toranj građen, onda ga gradi Srbija i srpski je simbol. Sada je simbol Beograda.
 mislim peco da je ovo simbol balkana pa srbije pa beograda najveca i jedinstvena gradjevina na ovim prostorima na ponos celoj srbiji nepriznajem ja da je samo nas beogradski u ovom veku sjedinjavanja ogradjivanje u svoj pasaluk je veliki greh ajmo malo da se opustimo da uzivamo da pomislimo bar malo da ce da nam krene ako je toranj i taj putokaz mozemo slobodno biti ponosni lep nam je putokaz ;) :)

• Starosedelac
« Одговор #7 послато: 22-04-2010, 23:32:18 »
G-spon Nešo,
evo ja da se vratim tvojoj temi, ali me nemoj brisati jer je ovo bilo u ranijoj sličnoj temi.
Sada sam malo se prisećao, čini mi se da je bilo nešto ovako:

Kada sam progledao,
Avalu sam prvu ugledao.
Kada bejasmo deca mala
prvi izlet nam beše Avala.
Do stanice Beli potok vozom,
pa onda malom nogom.
Kada imah dvadeset  leta,
zbog beograđanke crnke male
na Avali mi pamet bi oduzeta.
Zato svakom  hvala
ko mi reče Avala !
« Последња измена: 22-04-2010, 23:52:29 Zivoslav Zika Stojanovic »

Ван мреже Lazovic Zivojin

• Starosedelac
  • Поруке: 1.837
  • Локација: Горњи Милановац
« Одговор #8 послато: 23-04-2010, 15:05:37 »

.... ponovo.... novi stari toranj orjentir i putokaz...

...Za NATO avijaciju...
Жить хорошо, а хорошо жить ещё лучше
Бити жив је добро, а добро живети је још боље...

Што више рупа у сиру, то мање сира ... што више сира, то више рупа >>> што више сира то мање сира

Ван мреже Petrović Boban

• Starosedelac
  • Поруке: 635
« Одговор #9 послато: 23-04-2010, 15:15:41 »

...Za NATO avijaciju...

;D  ;D  ;D Bravo za ovaj komentar !  ;D  ;D  ;D
Obraz...On se ne uči...On se ne stiče...To nije ispit koji spremaš...On se ne pere...Ne pozajmljuje...Ili ga imaš, ili ga nemaš...Tvoja je slika...On te odaje...Ne kupuje se i ne prodaje...Kad se izgubi, ne vraća se...Nekom nagrada, a nekom kazna...Neko, tako, bez njega živi, a da ga nema i ne sazna

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
« Одговор #10 послато: 23-04-2010, 15:34:53 »
...Za NATO avijaciju...
  ... mislis li ozbiljno da cemo vise ikad biti tako glupi da ratujemo sa 17 najmocnijih zemljama na svetu i dali ovaj narod moze to jos jednom da izdrzi
  taj putokaz i ojentir nije sigurno napravljen u tu svrhu znas i ti laki samo pravis parodije ako je sala onda uredu
   svarno nemogu da verujem da u nasem pcelarskom svetu samo meni bude to veliki utisak nemogu da verujem da se samo na ovaj toranj gleda kao orjentir za neprijateljske strele ako je to zbog mene ja vam se izvinjavam kazite samo izbrisacu temu ako je samo ojentir za nato a nije prvi znak napretka onda ja neznam svarno ... stvarno neznam kavi smo mi to ljudi postali sve nam smeta moze neko u nasem dvoristu da napravi da bude prlepo da nam pokloni mi cemo imati komentar sto niste napravili ranije sa tarasom na drugoj srtani sto nije vec sto ... ma ajte ljudi

Ван мреже Dejan Jankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 685
  • Године: 44
  • Локација: Šar planina, Brezovica
  • od 2005. LR
« Одговор #11 послато: 23-04-2010, 16:34:50 »

...Za NATO avijaciju...

;D  ;D  ;D Bravo za ovaj komentar !  ;D  ;D  ;D

??? ??? Neverovatno !!  :-X :-X
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.992
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #12 послато: 23-04-2010, 18:54:57 »
Meni je samo zao sto nisu zvali Solanu ili Klintona da preseku vrpcu.
Kakvi smo i to bi progutali...
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Tatjana Mrdak

• Član Izvršnog odbora SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.515
  • Године: 47
  • Локација: Сивац
  • Какве су ти мисли такав ти је живот!
    • www.pcelarisivac.co.rs
« Одговор #13 послато: 23-04-2010, 19:02:11 »
...Za NATO avijaciju...
 ... mislis li ozbiljno da cemo vise ikad biti tako glupi da ratujemo sa 17 najmocnijih zemljama na svetu i dali ovaj narod moze to jos jednom da izdrzi
  taj putokaz i ojentir nije sigurno napravljen u tu svrhu znas i ti laki samo pravis parodije ako je sala onda uredu
   svarno nemogu da verujem da u nasem pcelarskom svetu samo meni bude to veliki utisak nemogu da verujem da se samo na ovaj toranj gleda kao orjentir za neprijateljske strele ako je to zbog mene ja vam se izvinjavam kazite samo izbrisacu temu ako je samo ojentir za nato a nije prvi znak napretka onda ja neznam svarno ... stvarno neznam kavi smo mi to ljudi postali sve nam smeta moze neko u nasem dvoristu da napravi da bude prlepo da nam pokloni mi cemo imati komentar sto niste napravili ranije sa tarasom na drugoj srtani sto nije vec sto ... ma ajte ljudi

Mој коментар боље да не напишем  >:( :( >:( :( Само додајем да би ја радије обрисала по неке одговоре а тему НЕ...па друштво коме се свиђа свиђа а коме не немојте да читате ПРЕСКОЧИТЕ и тачка. :P

Ван мреже Dragi Pavlov

• Doseljenik
  • Поруке: 113
  • Године: 62
  • Локација: Demir Kapija, Makedonija
« Одговор #14 послато: 23-04-2010, 19:40:10 »
Cestitam svima koji su na bilo koji nacin doprineli da se ponovo izgradi Avalski toranj.
Secam se da su pre 3-4 godine na Tasmajdanu pcelari sakupljali priloge, kako bi dali doprinos izgradnji.
Konacno je i meni laknulo, jer sam kao ucenik bio na ekskurziji i posetio Avalu, a onaj snimak rusenja izazvao mnogo negativnih osecaja.

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.788
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #15 послато: 23-04-2010, 22:12:58 »
Мале занимљивости торња ;)

...Za izgradnju novog tornja utrošeno je 5.000 metara kubnih betona i oko 500 tona armature, a njegova konstrukcija može da izdrži i jake zemljotrese.

Na 120. metru nalazi se restoran površine 100 metara kvadratnih, a posetioce će do vidikovca koji se nalaza na 124. metru prevoziti dva lifta brzinom od 3 metra u sekundi.

Elektrooprema ugrađena u ovo zdanje predstavlja najmoderniji sistem te vrste, jedan od sedam takvih u Evropi. Toranj je osvetljen od temelja do vrha zahvaljujući agregatima, tako da ne može ostati bez napajanja električnom energijom....

Пренето са...

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #16 послато: 23-04-2010, 22:15:46 »
Secam se ekskurzije na Avalu. Mislim da sam bio u petom osnovne.

E Neso, znas sta mi pade na pamet. Ona nasa prica na druzenju u BVSelu i Kikindi. Mozda bismo mogli da pravimo okuplanje i na Avali? Ti da budes domacin.

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 8.926
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
« Одговор #17 послато: 23-04-2010, 23:58:55 »
Secam se ekskurzije na Avalu. Mislim da sam bio u petom osnovne.

E Neso, znas sta mi pade na pamet. Ona nasa prica na druzenju u BVSelu i Kikindi. Mozda bismo mogli da pravimo okuplanje i na Avali? Ti da budes domacin.
Kandidature su istaknute. ;)
Nesa staje u red :D :D

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
« Одговор #18 послато: 24-04-2010, 00:06:58 »
  mnogo vremena je proslo a da nisam od tuge mogao na nase brdasce da vidim tu nesrecu dotad su sve sklonili pa onda sam gledao kako nice rekoh necu gore dok se neotvori sad cu ici puna srca moja deca sa biciklom vec isla vise puta pokusacu i ja samo sto sam otezao dosta od poslednjeg izlaska sa ponikom
  momci ja neibegavam obavezu napravicu program mozda ne tako atratktivan ko stele i nasi banacani ali od srca nisam hteo da prenaglim da netrcim mislio sam da malo oganizovanija drustva to obave da idemo malo juznije da svi ucestvuju kod mene na nasoj avali na nas toranj kad god pozelite nema problem savici ce biti domacini nadam se dobri

• Starosedelac
« Одговор #19 послато: 24-04-2010, 00:07:51 »
Ja sam odlazio na Avalu bezbroj puta, a prvi put u prvom osnovne 1957.
Od mog sela Suvodola do žel.stanice Kolari putovali smo u dve traktorske prikolice koje su vukla dva mala fergusona sive boje. Od Kolara do Belog potoka vozom, a onda pešaka do vrha Avale i spomenika Neznanom junaku.
E kada i kako je to bilo?