Аутор Тема: Put do zdravlja - neki (novi-stari) aspekti  (Прочитано 16137 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже ZoranAndric

• Starosedelac
  • Поруке: 1.851
  • Године: 70
  • Локација: Vrnjačka Banja
  • 060 621 7150
Одг: Put do zdravlja - neki (novi-stari) aspekti
« Одговор #40 послато: 21-12-2010, 23:43:03 »
Pogledajte na Google

aronija
   aronija i zdravlje

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #41 послато: 22-12-2010, 18:07:43 »
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже ZoranAndric

• Starosedelac
  • Поруке: 1.851
  • Године: 70
  • Локација: Vrnjačka Banja
  • 060 621 7150
« Одговор #42 послато: 22-12-2010, 22:42:07 »
O aroniji sam cuo u emisiji znanje na poklon , pa sam se zainteresovao i ono sto sam nasao na netu me odusevilo i zamalo da bazim sve lekove iz kuce al pomislih dali je sve to tako ili je u pitanju neka reklama.

Ван мреже Nikola Ivankovic

• Starosedelac
  • Поруке: 312
  • Године: 48
  • Локација: Lazarevac
« Одговор #43 послато: 08-03-2011, 15:11:11 »
Evo priloga sa B-92 vezano za Aroniju. Inače imao sam prilike da vidim da je (ukoliko cena već nije bajata) za flašicu 1/2 litre treba izvojiti oko 1.200,00 din.

U nastavku veoma interesantan serijal iz sedam delova "Divna istina" pa toplo preporučujem da pogledate, a pored drugih iznetih činjenica vezane za "modernu" upotrebu dodataka u hrani, hemije u poljoprivredi, veštačkim zaslađivačima, GMO..., radi se ukratko o sledećem:

Pre više od 80 godina dr. Max Gerson je razvio terapiju koja nudi rešenje za većinu bolesti koje danas u zapadnom svijetu odnose nebrojene živote i narušavaju kvaliet življenja velikog dela stanovništva.

Iako je Gerson zbog svojih nekonvencionalnih metoda još u Europi nailazio na negodovanje struke, pravi napadi počeli su po dolasku u SAD. Nakon što je uz pomoć svojih zahvalnih, izlečenih pacijenata otvorio vlastitu kliniku teško je nalazio pomoćnike. Mladi lekari koji bi s entuzijazmom došli u njegovu kliniku ubrzo bi počeli primati pretnje da će im, nastave li s njim raditi, biti zabranjen pristup bolnicama, da im drugi lekari neće slati pacijente i slično. Kako su bili u dugovima zbog kredita za školovanje, mladi lekari nisu sebi mogli dopustiti da se dovedu u takvu situaciju. Uprkos svim Gersonovim naporima, medicinski časopisi odbijali su objavljivati njegove radove. Istovremeno, pacijentima koji su se u Američkom udruženju lekara raspitivali o Gersonu govorili su da je njegova metoda "tajna" jer je "odbijao objavljivati radove". Gerson je na kraju prikupio svoje materijale i objavio ih 1958. u svojoj poslednjoj knjizi A Cancer Therapy: Results of 50 Cases (Terapija za rak: Rezultati 50 slučajeva). Umro je sledeće godine.

Gersonova najmlađa kći Charlotte, koja je bila uključena u njegov rad i pomagala mu u klinici, tvrdi da je jedan od lekara koji su radili u njihovoj klinici bio agent establišmenta. Navodno je za vreme dok je radio u njihovoj klinici nestalo nekoliko važnih dokumenata. Isti je lekar kasnije povukao svoje pozitivne izjave o Gersonovoj terapiji iz medicinskih časopisa.

Charlotte ujedno tvrdi da je njen otac umro od posljedica trovanja arsenom koji mu je neko podmetnuo u kafu. Forenzički dokazi podupiru njene tvrdnje jer mu je u urinu zaista pronađen arsen. Oslabljen trovanjem obolio je od upale pluća koju nije preživeo. Establišment tvrdi da je umro od raka pluća.

Divna ISTINA 1/7

Divna ISTINA 2/7

Divna ISTINA 3/7

Divna ISTINA 4/7

Divna ISTINA 5/7

Divna ISTINA 6/7
''Ono što vodi i vuče svet, nisu lokomotive, nego ideje'' -  Viktor Igo

• Starosedelac
« Одговор #44 послато: 03-05-2011, 16:14:55 »
U EU stupili na snagu rigorozni propisi koji regulišu promet lekovitog bilja...

nešto više o ovome na sledećoj strani: http://www.magicnobilje.com/aktuelno-2011-05/biljni-lekovi.html

• Starosedelac
« Одговор #45 послато: 08-06-2012, 10:06:36 »
"Moja zemlja je svet, a moja religija je da činim dobro." - dr Slađana Velkov

dr Slađana Velkov rođena je 1964. god u Skoplju. Odrasla je u Srbiji. Sada živi i radi u Saudijskoj Arabiji.
Studirala je medicinu u Nišu i Skoplju gde je i diplomirala.
Radila je za Ujedinjene Nacije u Makedoniji, kao lekar opšte prakse na urgentnom odeljenju u Vranju i u Kuvajtu kao lekar i menadžer za razvoj medicine. U zadnjih nekoliko godina, bavi se besplatnim obrazovanjem ljudi o samoizlečenju pravilnom ishranom i načinom života. Održala je preko 100 predavanja, radio i TV gostovanja u Saudijskoj Arabiji, Indiji, Srbiji, Makedoniji, Kuvajtu, Španiji i Australiji.

Jedno od serije predavanja /sledeći snimak je sa održanog 01.06.2012. u amfiteatru SO Novi Beograd/

[youtube]
[/youtube]