Аутор Тема: Kako se na forumu evidentiraju poruke, njihov broj?  (Прочитано 6710 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Aleksandar Stanković

• Starosedelac
  • Поруке: 291
  • Године: 81
  • Локација: Aранђеловац
  • Поздрав из Шумадије
Kako se na forumu evidentiraju poruke, njihov broj?
« послато: 10-06-2010, 13:05:27 »
Mada mi nije stalo do tačnog evidentiranja broja mojih poruka na forumu ( i pored toga što u tom pogledu vidim da postoji ezvesno takmičenje ) palo mi je u oči da je se broj mojih javljanja "zamrtao" na broju 72!
U čemu je problem?

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
  • Поруке: 5.767
Одг: Kako se na forumu evidentiraju poruke, njihov broj?
« Одговор #1 послато: 10-06-2010, 13:16:16 »
  nepises u pcelarskim temama
  ajd da pojasnimo kako si i sam uvideo na nasem forumu postoji tiho takmicenje u broju poruka pa smo podelili malo forum u pcelarski deo usko srucni u kojima se broje poruke i posto smo zivi ljudi volimo da se i druzimo da procaskamo na temam koji nisu usko srucni nebroje se poruke
Kap nebusi kamen snagom nego cestim kapanjem

• Starosedelac
  • Поздрав из Шумадије
« Одговор #2 послато: 10-06-2010, 13:37:45 »
  ajd da pojasnimo kako si i sam uvideo na nasem forumu postoji tiho takmicenje u broju poruka pa smo podelili malo forum u pcelarski deo usko srucni u kojima se broje poruke i posto smo zivi ljudi volimo da se i druzimo da procaskamo na temam koji nisu usko srucni nebroje se poruke
Nešo, dali "pčelarska" platforma ne spada u "pčelarske" teme? Nateraćeš me da prokontrolišem dali tvojih 2816 poruka spadaju u isključivo "pčelarske".

Ван мреже samir piragić

• Starosedelac
  • Поруке: 448
  • Године: 47
  • Локација: Srebrenik
« Одговор #3 послато: 10-06-2010, 13:39:53 »
takmičenja je bilo i bit će dok je svijeta i vijeka, al po meni je bitnije koliko poruka bude od koristi nego koliko je poslano... kao što su tvoje nenade ili od gosp.  jevtića i drugih  korisne za mene (nek oproste nisam upamtio imena skorašnji sam član ovog foruma)
ko zna, zna, a ko nezna može da nauči

Ван мреже Dragoljub Krstic

• Administrator foruma
  • Поруке: 3.788
  • Године: 39
  • Локација: Врбас
  • Следимо дух својих предака...
« Одговор #4 послато: 10-06-2010, 13:50:29 »
Nešo, dali "pčelarska" platforma ne spada u "pčelarske" teme? Nateraćeš me da prokontrolišem dali tvojih 2816 poruka spadaju u isključivo "pčelarske".

Чика Ацо,

На неким подфорумима су бројачи порука искључени, као што је случај са "Честиткама" , "Остатак осталог ван пчеларства", на делу где је подфорум "алати" бројач је укључен.

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac

• Starosedelac
  • Поздрав из Шумадије
« Одговор #6 послато: 10-06-2010, 15:56:06 »

Nešo, raduje me što ovo moje pitanje i obraćanje tebi nisi pogrešno shvatio, možda sam malo bio i netaktičan, zbog čega se izvinjavam.
Uopšte mi nije stalo koliko će mojih postova biti registrovano nego me je zaitrigirala stalno brojka od 72.
Srdačan pozdrav tebi i svim forumašima,
čika Aca

• Starosedelac
  • Поздрав из Шумадије
« Одговор #7 послато: 01-01-2011, 21:23:08 »
Posle skoro šest meseci evo mene sa istim pitanjem, ali ovog puta i sa konstatacijom da sa brojačem poruka ipak nešto nije u redu.
Evo primera: U temi "Rošfusova podnjača" (pošto sam danas i ja uzeo učešće u istoj) pade mi u oči da pokretač teme Boža Trbojević koji je i najaktivniji i ima najviše postova (broj 26,28,33,36,38,41 i 44) broj poruka koje je poslao na forum "zaleđen" je na broju 562?
U čemu je problem ili ja ne razumem tehniku brojanja, evidentiranja poruka?

Uzastopna poruka: 01-01-2011, 21:24:29
Evo i moje poruke su stale na broju 89!

Ван мреже Slobodan Jevtic

• Dokazani prijatelj foruma SPOS Info
  • moderator
  • Поруке: 18.362
  • Године: 69
  • Локација: St.Kostolac
« Одговор #8 послато: 01-01-2011, 21:32:45 »
Aco ajde čestitaj pobedniku na pčelinjake staće na90

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.212
  • Године: 63
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #9 послато: 01-01-2011, 22:18:08 »

Nešo, raduje me što ovo moje pitanje i obraćanje tebi nisi pogrešno shvatio, možda sam malo bio i netaktičan, zbog čega se izvinjavam.
Uopšte mi nije stalo koliko će mojih postova biti registrovano nego me je zaitrigirala stalno brojka od 72.
Srdačan pozdrav tebi i svim forumašima,
čika Aca
72 su godine života

Ван мреже dejan milosevic

• Član Izvršnog odbora SPOS-a
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.123
  • Године: 43
  • Локација: Drmno , Pozarevac
  • 063/221-501
    • www.pcelar-milosivic.com
« Одговор #10 послато: 01-01-2011, 22:30:04 »
Pa i ovo nije korektno od predsednika Rodoljuba kada su ljudi napucali sa porukama predsednik sada nagradjuje troje prvoplasiranih sa 10 € centi po poruci ko dostigne ove magicne brojke do karaja 2011god.

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #11 послато: 01-01-2011, 22:33:25 »
O ovom smo negde vec pisali i cini mi se ne samo jednom. Kako bismo koliko toliko odvojili ozbiljne pcelarske razgovore od sala i stvari nevezanih za  pcelarstvo, odavno smo iskljucili brojace poruka u opustenim temama, stimulisuci time kolege koje zele da im se poruke evidentiraju da pisu o pcelama i pcelarstvu.
Postoji jos jedan razlog zasto smo ovo ucinili, a on je vise praktican... Kada neki nov clan dodje na forum i vidi kolegu sa vise hiljada poruka u pcelarstvu, od takvog biipak trebao da ocekuje i pomoc, mada to ne mora da bude pravilo. Zelim da kazem da veci broj poruka nikom ne donosi nikakav drugaciji status.  

Postovani Aleksandre, napisite nesto u temama koje se bave pcelarstvom i svakako da ce vam se broj postova uvecati, a ako bude problema i tad, molim da mi se javite.

Ван мреже stojković dušan

• Starosedelac
  • Поруке: 619
  • Године: 83
  • Локација: Kruševac
    • Pčelarske inovacije
« Одговор #12 послато: 01-01-2011, 23:58:17 »
Lično mislim da brojanje poruka samo otežava rad foruma. Kao što već postoji mišljenje brojanje poruka samo gura neke kolege u slanje po 10 i više poruka dnevno. Često su te poruke besmislene, jedna rečenica, polurečenica ili samo jedna reč. Tu urednici moraju odigrati svoju ulogu i svaku neobrazloženu poruku brisati, kao što je predviđeno pravilnikon Foruma. Takvim postupanjem pisači poruka radi brojanja bi zakočili a Forum bi imao čistiji prostor.
  Dule

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #13 послато: 02-01-2011, 00:58:29 »
Uh kolega Dule... I ovako nas zovu raznim imenima, jedna od blazih je "antidemokrate", a kada bismo primenili recept koji nam nudis, ne bi nas ni Sava ni Dunav oprali. U svim opcijama se nekako trudimo da ocuvamo ono zbog cega smo pomosni a to je sirenje drugarstva i poznanstava koje je druga pored osnovne namene, pcelarstva. Razmisljali smo mi o tome da se brise sve sto "prlja" prostor, ali bismo onda bili previse suvoparni. Znas ono: Nesto me zanima, pitam, dobijem odgovor, hvala, dovidjenja... a to ljude ne drzi na forumu.
Upravo zato i jesmo postupili tako sto smo izdvojili teme koje nemaju veze sa pcelama i koje nisu za brojanje poruka od onih koje imaju vrednost.
Razmisljali smo i o potpunom ukidanju brojanja postova... Gledajuci sve forume, pa i one nevezane za pcelarstvo, nisam naisao ni na jedan da je ta opcija ukinuta... No videcemo kako ce se dalje odvijati prica pa cemo se u skladu sa njom i ponasati.

• Starosedelac
  • Поздрав из Шумадије
« Одговор #14 послато: 02-01-2011, 08:33:52 »

"Postovani Aleksandre, napisite nesto u temama koje se bave pcelarstvom i svakako da ce vam se broj postova uvecati, a ako bude problema i tad, molim da mi se javite"

Saša, primer koji sam naveo u mom pitanju (Rošfusovi oplodnjaci) mislim da pripada kategoriji ozbiljnog pčelarenja.
Moj predlog je da bi najbolje rešenje bilo da se brojanje poruka ukine čime bi se na neki način i sprečila pojava "pisanja samo radi pisanja" o čemu je i Dule dao svoje mišljenje.
Srdačan pozdrav.

AS

• moderator
« Одговор #15 послато: 02-01-2011, 08:56:57 »
Aco i ova poruka je u sasvim opuštene teme, nevezane za pčelarstvo

Opet imaš 89 poruka molim te napiši jednu bilo gde vezano za pčelarstvo promeniće se broj.

Isto za Božu Napisao je u opuštene i ostalo i dalje 562

Svi forumi gledaju se po važnosti, stručnosti, broju članova i poštovanju istih, pravo na pisanjena na određene teme bez zabrane ,samo  ne skretanje sa istih, po broju tema, postova, kada te statistike nebi bilo forum bi bio u svrstavanju sa istim ili sličnim na poslednjem mestu koje ne zaslužuje.

pozdrav

Ван мреже Goran Cirovic

• Starosedelac
  • Поруке: 889
  • Године: 51
  • Локација: Arandjelovac
« Одговор #16 послато: 02-01-2011, 09:01:41 »
  I meni nije jasno cemu brojanje poruka,po meni bolje je postaviti broj kosnica i duzina pcelarskog staza,mada i to nije relevatno za pricu.Najvise poruka vidim da je u cestitanju rodjendana i dobrodoslica na forum a u zadnje vreme i cestitanje na broju poruka.Otkad je vazniji kvantitet od kvaliteta.Nisam razumeo ovo sa nagradjivanjem..... 0,1 e po poruci,sta to znaci?
  Na ovom forumu ima toliko kvalitetnih pcelara i ljudi od ideja da mi je zadovoljstvo da sam sa njima na grupi i njihove poruke sa zadovoljstvom citam i ako je potrebno nekoga nagraditi nagradimo takve poruke a ne.....
   Zato apelujem da se bar postavi koliko kosnica ima svako od nas i koliko pcelari da se u raspravi odvoji teoretisanje pojedinih kolega preuzeto iz knjiga od onih koji to tako i rade.

• moderator
« Одговор #17 послато: 02-01-2011, 09:27:58 »
Gorane te poruke u čestitkama ne broje se, ne broji se ni ovo što mi sada pišemo ni muzika vicevi sve što je van pčelarstva
Poruke broje se samo one koje su vezane za pčelarstvo
To je Dejan Milošević  napisao šalu za 0,1e neznam na čiji komentar
Ako bi stavljali broj košnica i samo komentare i poštovanje istih bila bi velika nepravda prema mladima,
vama ljudima koji počinju.
Ovaj forum je za edukaciju i privlačenje mladih pčelara da se prihvate pčelarstva, da mi sede glave, imamo bar dvojicu mladih iza sebe. Kada pogledaš slike sa neke skupštine vidiš beli se nešto kao sneg to su članovi gde i ja spadam, zato svi trebamo da se borimo za dolazak mladih , poštovanje i ukazivanje na njihov rad , i upućivanje istih na pravi put pčelarstva.
Ja sam sretan kada uspem makar 5% da pokažem ili ukažem nekom mladom čoveku u vezi pčelarstva
srdačan pozdrav

• Starosedelac
  • Поздрав из Шумадије
« Одговор #18 послато: 02-01-2011, 12:30:50 »
"Opet imaš 89 poruka molim te napiši jednu bilo gde vezano za pčelarstvo promeniće se broj"

Slobo, evo dole moje poruke od juče na temi "Rošfusovi oplodnjaci"- molim te za mišljenje dali ova spada u temu o pčelarstvu ili ne?
Više po ovom pitanju neću davati svoje mišljenje da se nebi shvatilo kako mi je mnogo stalo do broja poslatih poruka na forum.
Nastojaću, kao do sada, da moje obraćanje ima nekog smisla i koristi za sve nas okupljene u ovom lepom društvu.

"Pre svega želim da Boži odam priznanje što je na forum postavio dobru i interesantnu temu čime je proizveo znatiželju i mladih pčelara da upoznaju jedan od boljih postupaka u odgoju matica, a nas starije aktivirao da o ovom iznesemo svoja iskustva.
Obzirom da sam se priličan broj godina služio ovom metodom (od 1994-2003) kada sam za sebe, a većim delom za tržište, uzgajao matice, to ću, čim mi vreme to dozvoli, snimiti sav pribor sa kojim sam radio i detaljno opisati postupak koji sam koristio.
Napominjem, da sam Rošfusov postupak prvi put upoznao 1987 godine na Jugoslovenskom pčelarskom kongresu u Kragujevcu i to od pok. Ivana Vener koji mi je dozvolio da u detalje snimim njegovu rešetku, telo (LR) i hranilice koje je koristio.
Kao što rekoh da sam matice uzgajao i za tržište u svom radu koristio sam i druge tipove oplodnjaka (na pr. četvorodelni kasetni stakleni oplodnjak F.Tomažin), ali najkvalitetnije matice dobijao sam iz Rošfusovih oplodnjaka.
Obzirom, da se nalazimo na početku zime, a da je moj pčelarski pribor van mesta stanovanja, to ne mogu tačno reći kada ću biti  spreman da o ovom detaljnije nešto napišem, ali ostajem u obavezi da to uradim, jer sam čitajući danas sve postove ove teme rešio da se i ja uključim i kažem nešto iz svog iskustva.
Srdačan pozdrav i sretna vam i berićetna Nova 2011 godina."

Sve najbolje želim, dragim kolegama (naravno i koleginicama)

AS

Ван мреже nenad savic

• Starosedelac
« Одговор #19 послато: 02-01-2011, 12:54:50 »
  kolega aleksandre kad pisete u pcelarskim temama dali vam kucaju poruke na brojacu ?
  ako vam kucaju cemu ovolike pisanije ?
  ovde nisamo svi jednaki jednostavno neko je od prvog dana neko se sad prikljucio jedna razlika druga neko se trudi da napise nesto neko samo cita aktivnost se vrednuje brojcanikom u cemu je problem da budemo svi jednaki ? ja neznam nijedan forum gde nema brojcanika