Аутор Тема: Пчеларске анегдоте  (Прочитано 3246 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
  • Поруке: 1.388
  • Локација: Београд
Пчеларске анегдоте
« послато: 13-06-2010, 15:59:11 »
Мислио сам да ли да причу ставим у "мало смеха" али мислим да истините а смешне пчеларске приче заслужују тему.

Јутрос пре пет сам ишао до плаца на Фрушкој гори и на уском локалном путу стоји ауто и приколица са кошницама; два времешна пчелара, један низак и мршав, други крупан и дебео истоварују и носе кошнице тридесетак метара. Станем, угасим мотор, изађем напоље и махнем да не журе.

Гледам, лепе ДБ кошнице, уигран тим. Све је ишло глатко до последње кошнице. Њу су однели трчећи а кад су је спустили наставили су да трче кроз густиш још стотинак метара. Одмах сам погодио шта је било - једно лето им се на калдрми отворило. Вратили су се и путем протрчали поред мене. Пчеле су наставиле да јуре њих, мене нису дирале.
А ја мислио да се то само мени догађа.
Наставио сам да весело возим мислећи како донедавно скоро да нисам примећивао кошнице а сад их виђам свуда. Као кад гураш колица са бебом - на све стране колица.
« Последња измена: 13-06-2010, 16:24:55 Рајко Борић »

Ван мреже predrag zajovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.065
  • Године: 37
  • Локација: Kačarevo
Одг: Пчеларске анегдоте
« Одговор #1 послато: 13-06-2010, 17:43:43 »
xaxaxa! ovo me podseća na neke selidbe pčela gde smo neke košnice selili u "rinfuzu" :) i sve prodje kroz smeh! svi smo srećni kada završimo selidbu, a ubode niko ne broji... jednom sam pri podizanju košnice šakom uhvatio za podnjaču ispod koje je zaostala "brada" pčela, samo su se rasporedile po mojoj ruci i kao po komandi počele da ubadaju. pored svega toga , košnicu smo odneli na kamion i tek kada smo je spustili, drugom rukom sam svlačio pčele i žaoke i propustio jedan krug nošenja. onda smo nazdravili i nastavili utovar uz veselu atmosferu ;)

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 52
  • Локација: Beograd
« Одговор #2 послато: 13-06-2010, 20:41:11 »

E pa sve je lakše kad se nazdravi...

Ван мреже predrag zajovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.065
  • Године: 37
  • Локација: Kačarevo
« Одговор #3 послато: 13-06-2010, 20:54:01 »
a pre nego što se otvore košnice i u kompletu završi posao, obavezno se "otvori šank" na nekoj košnici, da se malo predahne  pre nego što krenemo kući ;)

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
Воз
« Одговор #4 послато: 16-06-2010, 09:22:19 »
Ово није баш смешно али не знам где друго да ставим.
Правимо у Карашу (код Сремских Карловаца) зем. задругу пољопривредника и викендаша. Свако има по нешто да понуди. За сада почива на доброј вољи које има. Касније ћемо да све прецизирамо.

Једном од пчелара су требале ситнице из пчеларске радње. Пут ка Новом Саду је под водом, около далеко. Шта да се ради?
Човек станује поред пруге, између две станице, па ми се чинило логично да некако пошаљем возом. Купио сам ситнице, запаковао у више кеса обложио новинама и крпама и нашао познаницу која је планирала пут на север. Убедио сам је да је возом лепше (јесте), јефтиније (дупло) и безбедније (углавном).
Пчелар је уредно чекао са својим шеширом, пакет бачен где треба, ништа се није сломило. Само је детаљ покварио идеалан план: воз је каснио 45 минута. Како може да касни толико?

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
Пчеларске анегдоте
« Одговор #5 послато: 04-07-2010, 23:32:17 »
Ово није смешно али је поучно*:

Чуо сам причу да су синоћ двојица пчелара селили кошнице са липе~ на сунцокрет~. Пред олују. Пчеле никако да се смире али су их на крају некако спаковали. Док су носили пар последњих кошница у камион, један се оклизнуо у блату и пао, кошница се отворила и изуједало га пар десетина. Позлило му и пао је у несвест. Повратили су га водом и дали му неки лек да попије. Дигли су руке од сунцокрета и однели пчеле кући~

* јефтиније је купити траке за везивање кошница
~ Намерно сам изоставио локације

Ван мреже Momčilo Janjičić

• Rado viđen gost
  • Поруке: 58
« Одговор #6 послато: 22-08-2010, 14:27:16 »
Да премештање кошница може имати и озбиљних последица доказ је догађај у Добрићу код Шапца. Док је дизао кошнице на приколицу, мој комшија, Обрад Д. је једну упустио. Пчеле су га изуједале да је завршио у Шабачкој болници где се још налази. Једва је преживео.

Ван мреже Рајко Борић

• Starosedelac
Пчеларске анегдоте
« Одговор #7 послато: 14-10-2010, 23:50:04 »
Ja danas obezbedio dehidrat oksalne kiseline iz apoteke. Što je sigurno, sigurno. Cena 130 din za tačno razmerenih 35gr. Jedino što se prodavačica zbunila kada mi je objašnjavala da to pčelari koriste za pčele i da verovatno čovek kome kupujem zna kako se to koristi!!! Samo sam kratko rekao: znam ja kako se koristi, ja pčelarim, a ona sa nevericom. Kako to treba da izgleda pčelar? Šta meni fali??

Фали можда што јој ниси тражио број телефона?

Ван мреже Marin Marinic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.768
  • Године: 56
  • Локација: sombor
« Одговор #8 послато: 15-10-2010, 00:53:04 »
Pre nekoliko godina selili pcele na suncokret. Posto je bilo dosta kosnica trecalo i dosta ljudi. Dvojica na prikolici, po dvojica nose kosnice, ukupno nas 6. Posto sam nasao cetvoricu i ja fali mi jos jedan. Pozovem ja komsiju, zavrsio covek skolu za popa i nikako da se ozeni pa po cele noci izbiva iz kuce i juri sojke. On prihvatio. Dogovorili se mi da ga probudim rano posto ujutro selim pcele. Pozovem ga zaista rano, on se u trenutku javi na mobilni i rece mi da je upravo stigao iz grada, samo se presvukao i ceka. Odemo na pcelinjak, stigne kamion, potovarimo kosnice bez problema i to je to. Kad smo stigli na odrediste na kamionu bez cerade roj pcela leti iznad kosnica. Momci koji su bili na prikolici kad im je dosadilo da nose kosnice do mesta na koje ce ih staviti oni poceli da ih vuku po podu prikolice kamiona. Tri-cetiri kosnice su tako postavili dok im nisam skrenuo paznju. Tako se desilo da su se podnjace delimicno pomerile i pcele pocele masovno da izlaze napolje. Niko ne sme da pridje. Pcele bodu nemilice. Jedan mlad pcelar i ja se popeli gore i poceli sa dodavanjem kosnica. Kad je mladom pcelaru dosadilo  da ga bodu on skocio dole, na prikolicu se popeo popa, a namirisan kao da ide u provod. Mirise covek za sve pare.  U trenutku ga je spopala gomila pcela i ubolo ga dvadesetak. Tad smo spustili i tu poslednju otvorenu kosnicu. Popa poceo da se zali i da bezi, a jedan drugar vice -Najeba otac Nesa. Srecom nije bilo posledica po popu. Posle godinu dana  se ozenio devojkom koja je odmah dotrcala kad je cula da su ga pcele izbole. I sad se seca toga. Ima dve kosnice koje mu ja povremeno pregledam i izvadim med. A kad se okupimo uvek se setimo uzvika naseg drugara kad je video kako popu napadaju pcele - Najeba otac Nesa.
« Последња измена: 15-10-2010, 00:58:54 Marin Marinic »
+45° 47' 50.88", +19° 6' 40.11"

Činjenica da postojimo gotovo je nepodnošljivo iznenađujuća.

Ван мреже sasa bauk

• Starosedelac
  • Поруке: 2.095
  • Године: 44
  • Локација: Banja Luka, pčelinjak Banja Luka - Drvar
« Одговор #9 послато: 15-10-2010, 19:16:27 »
Marine bas sam se nasmijao.
Kada su sojke i pcelari u pitanju ima i ona prica kada je lala posao na pijacu da kupi tele.
Isao on tako i slucajno naisao na neki pcelinjak gdje su ga dobro izujedale pcele.
Onako sav otecen vratio se kuci i bogami zbog njegovih otoka bilo drago i njegovoj sojki.
Sutradan rano se probudio,pita ga zena kuda je posao?
Kaze on,idem opet na pijacu po tele.
A ona ce njemu:JEBES TELE KUPUJ PCELE   :D ;D :D ;D :D
,,,da mi daju pola svijeta mom je srcu preče,ono parče đedovine kuda Unac teče'''