Аутор Тема: sugestija urednicima 2  (Прочитано 45793 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
  • Поруке: 940
  • Локација: Mala Moštanica
sugestija urednicima 2
« послато: 13-08-2010, 11:14:31 »
Postoji jedna tema koja je (ne)opravdano zaključana pa se moraju otvarati nove sa sličnom tematikom. Naslov je “sugestija urednicima”. Imam utisak da su se urednici našli uvredjeni i ovu temu zaključali, što nije dobar razlog. Deluje kao afektivno a ne razumno rešenje. Dragan Rakita je započeo tu temu i u pravu je. Kako je sada varoa aktuelna primetio sam da postoje dve teme istog naslova i iste tematike u dva poglavlja, ali postojanje obe isključuje puno korisnih saveta i predloga po pitanju varoe, jer će svako sve informacije po tom pitanju normalno tražiti u poglavlju VAROA. Ako to nije veliki problem trebalo bi da urednici,  iz poglavlja „Razni radovi na pčelinjaku i metode pčelarenja“ temu „Ram građevnjak“ prebace u poglavlje VAROA i spoje poruke sa postojećim porukama ili, još bolje, u okviru istog poglavlja (VAROA) otvore novu temu npr Postavljanje rama gradjevnjaka ili nešto slično u koju bi se smestile te poruke. Jer dečko (Dragan) je apsolutno u pravu neke teme se dupliraju ili po naslovu ili po sadržaju.
„1984“ George Orwell

Čega se pametan stidi, tim' se budala ponosi. (Za new Tihomir OVDE;D

Sasa Colak

• Гост
Одг: sugestija urednicima 2
« Одговор #1 послато: 13-08-2010, 11:23:24 »
Dragane lako je kritikovati i davati sugestije. Znas da sam ti poodavno ponudio da budes urednik pa si to odbio. Uvek sam za to da kada se kritikuje da se preuzme i malo odgovornosti. U svakom slucaju cemo razmotriti tvoje sugestije i adekvatno reagovati.

Pogledaj: http://spos.info/forum/index.php?topic=2671.msg115630#new Kao sto vidis vec smo uocili tvoju sugestiju, citavih 5 minuta pre tebe ;D pa cemo da vidimo sta cemo.

Postoji opcija da prijavite uredniku direktno ako ima takvih stvari, ali vrlo malo vas to koristi.

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #2 послато: 13-08-2010, 11:56:21 »
Sale, pozdravljam te. Nema potrebe odmah zauzimati gard i reći frazu: ...lako je kritikovati“..Ovo kao i predlozi Dragana Rakite nisu zlonamerni već izvesan vid pomoći urednicima. Nema ama baš nikakve loše namere. Valjda svi treba da se potrudimo da forum izgleda ozbiljno kod ozbiljnih tema. Nije lepo kada se u ozbiljnoj temi pomenu „tri praseta“ u cilju ruganja, a bilo je toga. Kasnije sam primetio da takvi olako prisvajaju ono što sam na ovom forumu opisivao i objašnjavao davno pre njih. Citirao bi Duška Radovića ali nema potrebe. Kada sam citirao Pekića to je uklonjeno. Naravno da nešto ne treba da bude sterilno, ali preteruje se. Uz sve to, svi ili bar ogromna većina shvatamo da i vi (urednici) imate puno obaveza i problema, pa ovakve sugestije su dobrodošla pomoć. Ako već navodiš da sam odbio da budem urednik, to deluje grubo, kao da sam to kategorički odbio jer sam naprimer lenj ili to smatram glupostima i sl. Molim te da potvrdiš, kratko, radi istine da sam odbio jer bih bio prestrog. Kada kažem prestrog to se ne odnosi na nekoga lično, već na temu. A poznato ti je da sam imao teških neprijatnosti na ovom forumu kada se radilo o čistoj tehnici pčelarenja. To me je razočaralo i na izvesno vreme udaljilo sa foruma da bih se izbegla vulgarna reakcija sa moje strane. Kao što ti je poznato zamereno mi je što sam pismen (to se i drugima zamera i to od strane urednika), što sam završio srednju školu i bilo je izrugivanja po tom pitanju, rečeno mi je da sam nezahvalan itd. Niko od urednika nije reagovao, ali npr ja sam morao u jednoj temi da citiram Ustav da bih ukazao na izvitoperenost shvatanja pojedinaca i to me košta na neki način. I kao što vidiš nisam ljut nisam uvređen i i dalje raspravljam samo u okviru „struke“. I ovo je tematski u cilju boljeg foruma i medjusobnih odnosa. Ako sam ovim miinimalno doprineo da forum bude bolji, biće mi drago. Ako urednici ovo shvataju lično, onda  j..... ga. Nema smajlića.

PS Zašto mislim da ponešto treba da je i ozbiljno? Ne zato što sam tutumrak i ne umem da se nasmejem. Ovaj forum se prati i iz susednih država pa ima nepotrebnih vulgarnosti tamo gde im nije mesto a pismenost pojedinaca je očajna. Žao mi je što sam ovo morao javno da kažem, ali to je činjenica. Pogledajte npr na forumu HPS raspravu Akarlovica i Ekomede. Milina da se čita. (mada počinjem slabije da posećujem njihov sajt zbog npr poruka sa sadržajem -za dom spremni...i sličnih stvari). Sve se, znači vidi..
« Последња измена: 13-08-2010, 12:05:59 Dragan Šošić »
„1984“ George Orwell

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #3 послато: 13-08-2010, 12:23:42 »
Joj druze moj, kaoad nekom takve stvari brisemo, onda ipadamo babaroge i diktatori, kada ih ostavimo, bivamo kritikovani ovako kako sad ti radis. Vrlo je tesko naci zlatnu sredinu i za vukove da budu siti i za ovce da budu na broju.

Sto se tice prisvajanja tudjih tekstova, ne znam sta da ti kazem sem da je forum javno napisana rec i da je svako licno odgovoran za ono sto napise, reklamira ili vredja (daleko bilo...). Eto sam kazes da stelinost nije krajnje resenje.

Ne bih mogao da ti dam analizu tvojih sukoba sa bilo kim, jer 100000 tekstova, pa makar pola njih bilo smajliji i cestitke, jednostavno mi ne dozvoljavaju da sve ispratim. Znam da smo ti i ja imali nekih rasprava (korektnih), ali da me neko pita o cemu se tu radilo, ne bih se mogao setiti, sem da trazim po forumu, a to mi ne pada na pamet, jer samo 5 takvih prica danas, ode dan...

Potpuno si u pravu ovo sto si napisao za to odbijanje da budes urednik. Doslovno si rekao da si osoba koja tera da kraja i da bi bio prerstrog i da smatras da to ne bi bilo dobro za nikog. Nisam ni mislio da si lenj covek, naprotiv. Tvoji tekstovi su uvek korisni i sadrzajni.  Samo sam rekao da je lako kritikovati, ali da se uvek moze pomoci ako covek ima volju, iskrenu volju da pomogne.

O tome ko je koju skolu zavrsio stvarno ne bih, jer meni ne smeta nicije obrazovanje niti stepen obrazovanja, naprotiv. Svi znamo da u pcelarstvu ne treba biti doktor da bi se nesto znalo i prenoslio drugima.

Shvati, a znam da hoces jer si razuman covek, mi ovde imamo svakog dana "Skupstinu SPOS-a" sa prisutnih 250-300 "delegata" sa istim tolikim brojem, ako ne i vecim, stavova i misljenja i tesko je svima sve udesiti, jer ono sto se tebi dopada, drugi ocima ne moze da vidi i obrnuto i svi smo pametni na svoj nacin, svi propagiramo svoje stavove i branimo svoje interese.

Da rezimiramo, svaka pomoc je dobrodosla i uvek je dobro izanaliziramo u urednistvu i takodje je i primenimo ako se slozimo da je iskrena, dobronamerna i ispravna. Sem prve recenice, to jest tvog misljenja da je tema (ne)opravdano zakljucana, nista me nije iziritiralo. Ali dobro, to je tvoj stav i ja ga postujem, mada licno mislim da apsolutno nisi u pravu.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
  • Поруке: 553
  • Године: 49
  • Локација: Derventa
« Одговор #4 послато: 13-08-2010, 12:30:22 »
Postoji jedna tema koja je (ne)opravdano zaključana pa se moraju otvarati nove sa sličnom tematikom. Naslov je “sugestija urednicima”. Imam utisak da su se urednici našli uvredjeni i ovu temu zaključali, što nije dobar razlog. Deluje kao afektivno a ne razumno rešenje. Dragan Rakita je započeo tu temu i u pravu je. Kako je sada varoa aktuelna primetio sam da postoje dve teme istog naslova i iste tematike u dva poglavlja, ali postojanje obe isključuje puno korisnih saveta i predloga po pitanju varoe, jer će svako sve informacije po tom pitanju normalno tražiti u poglavlju VAROA. Ako to nije veliki problem trebalo bi da urednici,  iz poglavlja „Razni radovi na pčelinjaku i metode pčelarenja“ temu „Ram građevnjak“ prebace u poglavlje VAROA i spoje poruke sa postojećim porukama ili, još bolje, u okviru istog poglavlja (VAROA) otvore novu temu npr Postavljanje rama gradjevnjaka ili nešto slično u koju bi se smestile te poruke. Jer dečko (Dragan) je apsolutno u pravu neke teme se dupliraju ili po naslovu ili po sadržaju.

Kolega Šošić je samo dao konstruktivan prijedlog urednicima kako da nama korisnicima olakšaju pretragu, a na osnovu naših sugestija i primjedbi. Nigdje se ne može pročitati da on na bilo koji način kritikuje urednike i da omalovažava njihov rad...

Pozdrav svima..
Ne raspravljajte se sa budalama. Posmatrači neće konstatovati nikakvu razliku.

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #5 послато: 13-08-2010, 12:59:44 »
..Nigdje se ne može pročitati da on na bilo koji način kritikuje urednike i da omalovažava njihov rad...

Pozdrav svima..

Drago, kada neko kaze da si nesto pogresno uradio (neopravdano zakljucao temu) onda to jeste kritika na tvoj rad. Nije problem u tome sto je Sosic napisao, naprotiv. Covek je postavio pitanje i dao sugestije a mi smo uvideli bas te greske koje je on signalizirao i koje jesu evidentne (ne urednicke greske, nego opet nepostovanje osnovne ideje teme) i vec smo poceli da radimo na sredjivanju istih. Pogledaj u temi "Vojin lekic" i videces da imamo cak iste stavove po pitanju dupliranaj tema.

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #6 послато: 13-08-2010, 13:04:09 »
Nije mi namera da polemišem i kopam po sajtu, niti ima potrebe, ja sve svoje poruke koje šaljem radim u Word-u i sve ih čuvam. Takođe ne kmečim što je neko uvredio moju malenkost. Uvek se trudim, koliko to mogu da govorim o rešenjima ili problemu koji treba rešiti u korist svih, a ne za mene lično. Ali kad već polemišemo, problem je što u zemlji Srbiji prekršioci „avnzuju“. Stalno se povlačimo pred prostaklukom. Ali to nije tema pa neću dalje. Jedino što moram dodati je da je Dragan Rakita opravdano reagovao i ponudio pregled jedne teme besplatno, koliko vidim, a tu je trebalo truda. Dobronamerno, zar ne. Nije čovek tražio put za ličnu promociju, kao što je ni ja sada ne tražim. Radi se o suštini. Eto možda bi dečko bio dobar urednik jer shvata posao pravilno. Svakako da ne želim raspravu radi rasprave. Jedan običan predlog koji nije moja ideja ni po naslovu.

PS po pitanju obrazovanja ne mogu da ćutim, moram dodati sledeće: niko se ne hvali i ne nabacuje nekome na nos „ja sam završio fakultet, a ti nisi“, jer poznata je stara izreka koja kaže: Velike škole pameti ne uče. Ali insistirati na pitanju zašto je to važno ko je kakvu školu završio i što je video šta to rade Slovenci (ili neki drugi), po meni je isticanje važnosti zaostalosti i ksenofobije. Naročito kada to radi urednik. To je važno s tačke gledišta opšteg napretka. Treba videti šta su npr. u Holandiji uradili i kakve grandiozne projekte osmislili i ostvarili u zaštiti od mora. Na drugoj strani uvek kažem da mi ni rupu ne znamo da iskopamo. Mislim na kanale ili nedaj Bože veštačka jezera. Kako smo prošli ove godine u poljoprivredi tek ćemo se češati.
„1984“ George Orwell

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #7 послато: 13-08-2010, 13:41:46 »
PS Zašto mislim da ponešto treba da je i ozbiljno? Ne zato što sam tutumrak i ne umem da se nasmejem. Ovaj forum se prati i iz susednih država pa ima nepotrebnih vulgarnosti tamo gde im nije mesto a pismenost pojedinaca je očajna. Žao mi je što sam ovo morao javno da kažem, ali to je činjenica. Pogledajte npr na forumu HPS raspravu Akarlovica i Ekomede. Milina da se čita. (mada počinjem slabije da posećujem njihov sajt zbog npr poruka sa sadržajem -za dom spremni...i sličnih stvari). Sve se, znači vidi..

Ovo nisam video, verovatno si kasnije dopisao, ali svakako da zasluzuje odgovor. Gde god naidjemo na vulgarnosti, brisemo ih, gde god naidjemo na uvrede, brisemo i njih, ali neke stvari se i provuku. Veruj mi da radimo svim srcem i najbolje sto mozemo i znamo. Sto rece jedan moj drug urednik, "Mozda radimo sasvim pogresno i krajnje lose, ali se trudimo da radimo najbolje moguce sto znamo". Kako radimo i koliko je to dobro ili lose ne bih da sudim, kao sto ne bih da sudim ni o jednom drugom forumu ili sajtu. Nas forum je nas, jedan i jedinstven kao za druzenje tako i za ucenje.
Ne znam sta da kazem o bilo cijoj pismenosti, jer nisam ni sam nesto narocito potkovan gramatickim zavrzlamama, alisvakako ne bih nikom branio da pise ako slabo stoji sa pravopisom.

...Ali kad već polemišemo, problem je što u zemlji Srbiji prekršioci „avnzuju“. Stalno se povlačimo pred prostaklukom. Ali to nije tema pa neću dalje.

I bolje nemoj dalje, jer rec prostakluk moze da bude vrlo uvredljiva.

Jedino što moram dodati je da je Dragan Rakita opravdano reagovao i ponudio pregled jedne teme besplatno, koliko vidim, a tu je trebalo truda. Dobronamerno, zar ne. Nije čovek tražio put za ličnu promociju, kao što je ni ja sada ne tražim. Radi se o suštini. Eto možda bi dečko bio dobar urednik jer shvata posao pravilno. Svakako da ne želim raspravu radi rasprave. Jedan običan predlog koji nije moja ideja ni po naslovu.

PS po pitanju obrazovanja ne mogu da ćutim, moram dodati sledeće: niko se ne hvali i ne nabacuje nekome na nos „ja sam završio fakultet, a ti nisi“, jer poznata je stara izreka koja kaže: Velike škole pameti ne uče. Ali insistirati na pitanju zašto je to važno ko je kakvu školu završio i što je video šta to rade Slovenci (ili neki drugi), po meni je isticanje važnosti zaostalosti i ksenofobije. Naročito kada to radi urednik. To je važno s tačke gledišta opšteg napretka. Treba videti šta su npr. u Holandiji uradili i kakve grandiozne projekte osmislili i ostvarili u zaštiti od mora. Na drugoj strani uvek kažem da mi ni rupu ne znamo da iskopamo. Mislim na kanale ili nedaj Bože veštačka jezera. Kako smo prošli ove godine u poljoprivredi tek ćemo se češati.

O izboru urednika ne bih pricao, jer je to ipak apsolutno pravo administratora koga ce postaviti a koga ne za urednika, a Draganu jeste ponudjena saradnja ako se ne varam.  To sto si rekao za ksenofobicost, neko drugi bi nazvao patriotizmom... Ma tesko druze, tesko je naci ideano resenje koje svima pase, uvek je neko podignut, a neko ponizen.

A Holandija i slicne Holandije.... Otese zemlju od mora i postadose bogate i prebogate zemlje od sadnje lala i zita. Ili... mozda su mnoge kolonije decenijama radile za njihovo blagostanje, ali to je vec politika u koju ne bih ovde. Osnovna tema je bila spajanje par tema i mislim da se trebamo vratiti njoj, a ne da bistrimo svetsku politiku, koja nas je i dovela dovde.

« Последња измена: 13-08-2010, 13:58:21 Sasa Colak »

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #8 послато: 13-08-2010, 14:10:45 »
"Nemojte ljudi, ko Boga vas molim"  ;D ;D ;D

Uzastopna poruka: 13-08-2010, 14:13:18
Hajde da prekinemo ovu polemiku, ovo ne vodi nikuda.
Sve u svemu u pravu su i urednici i korisnici foruma.   :) :) :)

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #9 послато: 13-08-2010, 14:14:36 »
Shvatio sam naravno sam da smo se razumeli. Ali urednici skreću pažnju kada se jedva malo skrene sa teme jer neko ko je na datoj temi učestvovao nastavi sa pitanjem, koje se inače tiče pčela, a pri tome je početnik i možda mu je košnica otvorena, pa je utrčao do kompjutera da potraži savet i biva opomenut ili poruka premeštena, obrisana…. A svastike, tetke, prasići pivo i ostalo ostaje kao svedočanstvo tehnike rada.

Opet PS Dobro pošto smo se razumeli dodao bih da učenje od drugih nije politika, u onom deformisanom izdanju kako se to kod nas radi i sprovodi. Mi ne možemo oteti zemlju od mora, jer ga nemamo. Ali treba sačuvati ono što imamo: npr od useve od grada. Ali nemamo raketa!!! To se dešava kada neko radi posao koji ne bi trebalo da radi. E, a sada ti završi nekom kratkom primedbom u stilu razlaz ili nešto slično da moja ne bude poslednja. Ti si “ćale” foruma. Svako dobro ti želim i naravno onima koji “trpe” ovo što ja pišem

Ne ti, bre, Drago. Sale odredjuje fajront.

« Последња измена: 13-08-2010, 21:54:29 marjanovic slobodan »
„1984“ George Orwell

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #10 послато: 13-08-2010, 15:41:55 »
 Fajront. Nemoj da se ljutis, sad stvarno imam velik problem. Pricacemo drugom prilikom.
« Последња измена: 13-08-2010, 18:13:01 Sasa Colak »

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #11 послато: 13-08-2010, 17:17:52 »
Eto taman sam mislio da smo završili temu u vedrom raspoložanju kad neko je izmenio poruke. Čemu to? Dzaba sva priča... Drago, dali sam te nečim uvredio?
„1984“ George Orwell

Ван мреже Vladimir Kovacevic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 4.742
  • Године: 52
  • Локација: Kikinda
« Одговор #12 послато: 13-08-2010, 17:23:39 »
  O čemu se radi Dragane,gde su izmenjene poruke?Koliko vidim, a ovu temu sam pročitao ranije, da nema nikakvih ispravki niti brisanja,bar ja neprimećujem.
http://spos.info/forum/index.php?topic=14201.msg220345#msg220345
"Baci dobro niz vodu, voda će opet tebi da donese"

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #13 послато: 13-08-2010, 17:41:44 »
Kada sam stigao s posla, video sam jedno, slatko se nasmejao jer je Sale prihvatio šalu i dao fajront. I posle 5 minuta je rečenica obrisana u mojoj poruci, a Sašina promenjana. « Последња измена: данас у 16:14:17 Damljan Dramlić »

Ništa tragično, ali besmisleno. Ili je neko pogrešio nešto ili loš postoji namera da se izazove nervoza.
„1984“ George Orwell

Ван мреже Vladimir Kovacevic

• Član redakcije časopisa "Pčelar"
  • Starosedelac
  • Поруке: 4.742
  • Године: 52
  • Локација: Kikinda
« Одговор #14 послато: 13-08-2010, 18:02:57 »
  Neznam Dragane,ponovo sam pročitao nekoliko zadnjih postova i to je ono što sam i video.

Verovatno je Damjan intervenisao kod nekih tehničkih sitnica,slova i sl. ali neverujem da je suština promenjena,kako i sam primećuješ da nije ništa tragično.

Verujem da ni slučajno nije bilo loše namere od strane urednika Damjana da Vas isprovocira sa sitnim izmenama,jednostavno,Damjan je čovek koji voli da sve pregleda i da iza toga tekst ostane tehnički perfektan, bez izmene suštine.

A nervoza......pa pored ove vrućine  netreba nam još nervoze i ovde,
meni lično,ovaj forum je mesto za opuštanje-veruj mi da sam iskren do kraja.

Pozdrav
http://spos.info/forum/index.php?topic=14201.msg220345#msg220345
"Baci dobro niz vodu, voda će opet tebi da donese"

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #15 послато: 13-08-2010, 18:13:28 »
Sosicu, ne znam sta je u pitanju, upravo proveravam.

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #16 послато: 13-08-2010, 18:30:29 »
Imam problema sa mrežom pa kasnim sa odgovorom. Spor je.
Nažalost moraću da se bavim strahovito perifernim stvarima, ali ima tu i onoga o čemu sam danas polemisao sa Saletom. Došlo je do spajanja poruka i pisalo je:

„Ne ti bre, Drago. Sale odredjuje fajront“.

Sale je odgovorio:

„Fajront. Nemoj da se ljutis, sad stvarno imam velik problem. Pricacemo drugom prilikom”.

Ako je tu nešto neprimereno. Skidam kapu. Ali ako se Drago nije uvredio ( a i ne znam zašto bi, jer uzrečicu bre koristimo svi na ovim prostorima i osim ako je neko nije zaštitio pa se ne sme) zašto je menjan smisao i tekst koji je simpatičan i predstavlja određenu bliskost u komunikaciji. To su te stvari gde urednik ne treba da interveniše. Dzaba smo krečili…
„1984“ George Orwell

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #17 послато: 13-08-2010, 18:30:41 »
Eto taman sam mislio da smo završili temu u vedrom raspoložanju kad neko je izmenio poruke. Čemu to? Dzaba sva priča... Drago, dali sam te nečim uvredio?
Ne znam o čemu se radi.. ??? ??? ???

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #18 послато: 13-08-2010, 18:35:35 »
Ma ljudi, dajte malo opusteno. Neverovatno je kako u sekundi coveku moze milion stvari tumbe da se okrene, a mi se bavimo bas perifernim stvarima sto ti rece Sole. Krecenje mnikad i ne uspe da pokrije iz prve. Ja sam kod mene kuci morao neke prostorije i 3x da predjem, a opet nisu bile bas bele, ali se moze pristojno stanovati.

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
« Одговор #19 послато: 13-08-2010, 18:40:03 »
Aaaa sad sam vidio, bez brige druže nisi me ničim uvrijedio.

P.S. Urednici se zovu baš zato što uređuju ovaj forum. Ostavim im da to rade kako su i do sad radili, ako nase sugestije nisu dobro dosle, nema veze. Ja sam ionako više nego zadovoljan forumom. Samo sam mislio da i mi korisnici pokušamo dati svoj doprinos, ali možda je bolje da se ne miješam..
Neću se više oglašavati u ovoj temi, nisam ljut, ali svaki komentar vuče neki drugi, a to ničemu ne vodi..
Možda se nekad i upoznamo pa sjednemo i uz piće proćaskamo..

Puno lijepih pozdrava svima iz Dervente...