Аутор Тема: sugestija urednicima 2  (Прочитано 45747 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Sasa Colak

• Гост
Одг: sugestija urednicima 2
« Одговор #20 послато: 13-08-2010, 18:59:27 »
...Možda se nekad i upoznamo pa sjednemo i uz piće proćaskamo..

Mislim da je u celoj temi ova recenica upravo srz svega. Potpisujem je Drago, i prva tura je moja.

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
  • Поруке: 940
  • Локација: Mala Moštanica
« Одговор #21 послато: 13-08-2010, 19:21:46 »
Kako reče Drago, posle ove poruke i ja ću sa završiti sa javljanjem u ovoj temi ali pre toga moram dodati nešto što me je podstaklo da produžim nepotrebnu diskusiju. Možda me i urednici sklone ali rizikovaću. U današnjoj poruci sam kolegi Pavlovic dr Milanu pokušao da dam smernice zašto treba ili ne treba bojiti košnice naseljene pčelom sada. Potrudio sam se da i njega podstaknem da posmatra ponašanje pčele i sam odredi šta sme, a šta ne sme. Tada primetim poruku koja stiže u 16:04:18 “…mi stariji imamo valjda iskustva da kažemo šta želimo u dve rečenice”. . i dali postajem paranoičan povežem sa zaključkom moje poruke poruke: “Zašto sam, naizgled, jednostavnu radnju duže obrazlagao”. Imajući u vidu ranije takve reakcije tog kolege, koji pčelari u “brdsko-planinskim” uslovima, na moje poruke, koje nije ni uspeo da pročita (pretpostavljam) ali je iznosio takve uvrede i beskrajno se izrugivao, da to nema smisla. Naravno nije imao takav odnos samo prema meni. Zato sam i pomenuo onu reč koja se zove prostakluk i za koju Sale kaže da je uvredljiva. Bezbroj ranije pretrpljenih nekorektnosti čoveku zasmeta i reaguje kad tad, čak i na sitnice. Zato me zanimalo zašto se menja nešto bez potrebe. Pre bi čoveku trebalo skrenuti pažnju da u okviru svoje teme u poglavlju: Moji pčelinjaci ne blati kolege. Neka to uradi u okviru teme a ne da perfidno komentariše tamo gde ne postoje potrebe za tim. Upravo zato sam nastavio diskusiju iako znam da, praktično nema smisla, sada trenutno, ali može za ubuduće imati neke koristi po sve nas sa ciljem smanjenja tenzija, koje lako prerastu u mržnju.
„1984“ George Orwell

Čega se pametan stidi, tim' se budala ponosi. (Za new Tihomir OVDE;D

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #22 послато: 13-08-2010, 19:27:04 »
A sta sad? Ti na kraju ne zavrces drugu turu?  ;D Opusteno prijatelju moj. Kada bih ja tebio napisao kakve sam sve uvrede trpeo i ovde i preko privatnih poruka, emaila, drugih sajtova... ti bi rekao da sam bio lud sto sam to podnosio, ali na kraju sve bude kako treba.

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #23 послато: 13-08-2010, 19:38:08 »
Eto, koji sam karakter: rekoh neću da se javljam ali tura mora da se uzvrati. Ali kako brate kada sam kritikovao to pivo. Moraće nešto drugo. Uzgred toloko je jelenka na forumu pa vidi hoće li apatinci da kanu neku kintu za promociju. Ja bih predložio Nešu Ilića da bude maneken za pivo. Ima šmekerski šarm. Kaži mu da nema pravo na repliku tako što ćeš mu jednostavno narediti da prihvati.
„1984“ George Orwell

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #24 послато: 13-08-2010, 19:49:06 »
Eto ti sad.

1. Ne videh da sam spomenuo pivo. No, ako ne moze pivo, moze sta bilo. Kod mene u selu kazu "Za dobru krmacu nema loseg napoja", prema tome, nije pice vazno, vazno je druzenje.  ;D

2. Nikad ni jednom uredniku nisam nista naredio, niti na to imam pravo pa ni Nesi. :-\

Ван мреже Drago Duronjic

• Starosedelac
  • Поруке: 553
  • Године: 49
  • Локација: Derventa
« Одговор #25 послато: 13-08-2010, 20:06:31 »
E ljudi, da prekršim onda i ja obećanje..
Treća runda zna se čija je..
A sad idem da dam Pčelama sirup.Kiša je stala..

Pozdrav Svima, ma gdje bili..
Ne raspravljajte se sa budalama. Posmatrači neće konstatovati nikakvu razliku.

Sasa Colak

• Гост
« Одговор #26 послато: 13-08-2010, 20:08:14 »
Pozdrav drugari, i nadam se skorom susretu ma gde to bilo...

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 9.030
  • Године: 58
  • Локација: Uzice
« Одговор #27 послато: 13-08-2010, 20:57:22 »
Kako reče Drago, posle ove poruke i ja ću sa završiti sa javljanjem u ovoj temi ali pre toga moram dodati nešto što me je podstaklo da produžim nepotrebnu diskusiju. Možda me i urednici sklone ali rizikovaću. U današnjoj poruci sam kolegi Pavlovic dr Milanu pokušao da dam smernice zašto treba ili ne treba bojiti košnice naseljene pčelom sada. Potrudio sam se da i njega podstaknem da posmatra ponašanje pčele i sam odredi šta sme, a šta ne sme. Tada primetim poruku koja stiže u 16:04:18 “…mi stariji imamo valjda iskustva da kažemo šta želimo u dve rečenice”. . i dali postajem paranoičan povežem sa zaključkom moje poruke poruke: “Zašto sam, naizgled, jednostavnu radnju duže obrazlagao”. Imajući u vidu ranije takve reakcije tog kolege, koji pčelari u “brdsko-planinskim” uslovima, Sole

Sole, jeste da ste zavrsili sa temom ali moram da se ukljucim. Mislim da si ovde pogresio. Jednostavno moraju se sve poruke procitati a ne samo jedna izvuci iz konteksta. Poruka koju je kolega napisao bila je u jednom finom razgovoru sa drugim kolegom. Onda si mogao na neki nacin sa tom pricom povezati i drugog kolegu kome se ta izjava svidja. Narocito mi nije jasno brdsko planinsko pominjanje vezano za pomenutog kolegu. Jednostavno ne stoji.
Saglasan sam da se ona tvoja recenica nije trebala izbrisati jer je bila sasvim simpaticno recena kada se procitaju sve prethodne poruke. Verovatno kolega nije sve procitao. Na tom delu i ja sam urednik i mislim da tutvoju recenicu mozemo i da vratimo jer sam siguran da nije uradjeno zlonamerno.

Pozdrav.

Uzastopna poruka: 13-08-2010, 21:56:26
Shvatio sam naravno sam da smo se razumeli. Ali urednici skreću pažnju kada se jedva malo skrene sa teme jer neko ko je na datoj temi učestvovao nastavi sa pitanjem, koje se inače tiče pčela, a pri tome je početnik i možda mu je košnica otvorena, pa je utrčao do kompjutera da potraži savet i biva opomenut ili poruka premeštena, obrisana…. A svastike, tetke, prasići pivo i ostalo ostaje kao svedočanstvo tehnike rada.

Opet PS Dobro pošto smo se razumeli dodao bih da učenje od drugih nije politika, u onom deformisanom izdanju kako se to kod nas radi i sprovodi. Mi ne možemo oteti zemlju od mora, jer ga nemamo. Ali treba sačuvati ono što imamo: npr od useve od grada. Ali nemamo raketa!!! To se dešava kada neko radi posao koji ne bi trebalo da radi. E, a sada ti završi nekom kratkom primedbom u stilu razlaz ili nešto slično da moja ne bude poslednja. Ti si “ćale” foruma. Svako dobro ti želim i naravno onima koji “trpe” ovo što ja pišem

Ne ti, bre, Drago. Sale odredjuje fajront.

Sole, vraceno je. Pozdrav
« Последња измена: 13-08-2010, 21:56:26 marjanovic slobodan »

Ван мреже Nenad Ilic

• Starosedelac
  • Поруке: 8.995
  • Године: 55
  • Локација: Krusevac
« Одговор #28 послато: 13-08-2010, 22:39:34 »
Sole,za pivo nikako ne mogu da budem "maneken"(sta god to znacilo)jer ga jednostavno ne pijem... ;)
Pozdrav.
Govori samo o onom što razumeš, inače ćuti.

Ван мреже Dragan Šošić

• Starosedelac
« Одговор #29 послато: 13-08-2010, 22:48:09 »

Nešo mala šala, a podrazumevala je degustatora... izvini što sam te pomenuo

Slobo primoravaš me da ponovo produbljujemo diskusiju u ovoj temi i ako ti ne odgovorim mislićeš da te ignorišem. Već sam ti ostao dužan po pitanju one teme o rešetkama i rojevima, ali nisam hteo da se vraćam i ne znam gde da udenem taj odgovor. Ukratko u pravu si po tom pitanju jer sam žurio na bus i površno pogledao tvoju poruku.

U ovoj temi nikakve velike diskusije nije trebalo biti. Dat je predlog, ponudi se rešenje i zdravo-živo.

A sada evo ti majstorskog odgovora na tvoju poruku u dve rečenice.

Pročitaj ti pažljivo to štivo i obrati na vreme kada nastaju komentari koji ispadaju iz konteksta. a ima puno da se čita i videćeš da se odjednom pojave komentari (ali perfidni- prikriveni) koji se tiču Brndušića, sada Voje, mene, tamo gde im nije mesto. Pobegne čovek sa teme u svoje pčelinjake razvlači zajebanciju i smajliće dok mu ne dosadi aludirajući na doktorate, tone šećera prodatog bolesnima  u vidu meda itd i sl...bez ikakvog razloga i potrebe.

PS. Objasniću jednog dana šta je „brdsko planinsko“ pčelarenje.
Uputstvo za upotrebu: obratiti pažnju na znake navoda.
Uputstvo za isčitavanje teme: nađi prevodioca. I što reče jedan uman čovek: „sve je počelo od meda“, a ja bih dodao „Sazrevanja meda“ ali ne vidim nigde tu temu.
A sledeći komentar koji očekujem je verovatno u smislu: „vidi budalu zapeo da mu vrate jednu rečenicu“...
„1984“ George Orwell

• moderator
« Одговор #30 послато: 13-08-2010, 23:12:04 »
Pročitaj ti pažljivo to štivo i obrati na vreme kada nastaju komentari koji ispadaju iz konteksta. a ima puno da se čita i videćeš da se odjednom pojave komentari (ali perfidni- prikriveni) koji se tiču Brndušića, sada Voje, mene, tamo gde im nije mesto. Pobegne čovek sa teme u svoje pčelinjake razvlači zajebanciju i smajliće dok mu ne dosadi aludirajući na doktorate, tone šećera prodatog bolesnima  u vidu meda itd i sl...bez ikakvog razloga i potrebe.

PS. Objasniću jednog dana šta je „brdsko planinsko“ pčelarenje.
Uputstvo za upotrebu: obratiti pažnju na znake navoda.
Uputstvo za isčitavanje teme: nađi prevodioca. I što reče jedan uman čovek: „sve je počelo od meda“, a ja bih dodao „Sazrevanja meda“ ali ne vidim nigde tu temu.
A sledeći komentar koji očekujem je verovatno u smislu: „vidi budalu zapeo da mu vrate jednu rečenicu“...  Sole

Nista ti meni ne moras da objasnjavas. Moras prvo da objasnis sebi.
zar ocekujes da u svakom komentaru trazim nesto zlonamerno?
Najgore je kada covek sve posmatra sa jedne strane i svaciji komentar koji je usmeren prema nekome ko mu je u datom trenutku simpatican i "uman" posmatra samo tako dok komentare koji dolaze od tih umnih svesno ignorise i zaboravlja. Procitaj malo kako se pisalo i verovatno ces se i sam iznenaditi sta si propustio.. ili neces.
Tvoja uputstva za upotrebu, niti prevodioci mi nisu potrebni. Sa vecinom se vrlo dobro razumem.
Verovatno se i vi u vasoj filozofiji vrlo dobro razumete.

Ван мреже zdravkoobradovic

• moderator
  • Поруке: 5.214
  • Године: 64
  • Локација: Bačka Palanka
« Одговор #31 послато: 14-08-2010, 09:22:47 »
svi komentari otvoreni , prikriveni , loši ili dobri nečim su izazvani. Ovo je forum pčelara , dobrih ljudi i prijatelja.Tako bi trebalo i da se ponašamo.Osnovna tema je pčela i pčelarstvo i to nas je okupilo ako neko misli drugačije ovde mu nije mesto.    politika  , religija  , nacionalnosti  , razne spletke moraju odavde biti isključene i molim da urednici strogo takve postove brišu ljutio se ko ili ne . ovo je moja sugestija urednicima
                      srdačan pozdrav

Ван мреже Predrag Brajkovic

• Pepi
  • Starosedelac
  • Поруке: 2.213
  • Године: 62
  • Локација: Zajecar
« Одговор #32 послато: 15-08-2010, 01:42:32 »
svi komentari otvoreni , prikriveni , loši ili dobri nečim su izazvani. Ovo je forum pčelara , dobrih ljudi i prijatelja.Tako bi trebalo i da se ponašamo.Osnovna tema je pčela i pčelarstvo i to nas je okupilo ako neko misli drugačije ovde mu nije mesto.    politika  , religija  , nacionalnosti  , razne spletke moraju odavde biti isključene i molim da urednici strogo takve postove brišu ljutio se ko ili ne . ovo je moja sugestija urednicima
                      srdačan pozdrav

Здравко, то је то. Хвала ма поздраву.

Што се ове теме тиче, она би имала за циљ да помогне нама уредницима, да искористимо сугестије сваког добронамерног корисника и форум учинимо бољим на опште добро. Тема је сувишна, јер свако има могућност да се обрати било ком уреднику, путем ПП или преко ''Пријави уреднику'' и дискретно упозори, сугерише, предложи и слично. Такав начин помоћи уредницима би био од далеко веће користи, него ли посебна тема ''сугестијке уредницима'' из разлога тог што, хтели ми то да признамо или не, нису сви добронамерни. Лично, у крајњој линији, нисам против такве теме, али ако се осврнемо на написане постове, можемо видети да и нема неке посебне конструктивности, а што би помогло нама да учинимо форум бољим. Уморих се да из ове јалове полемике извучем нешто што би побољшало форум. Зато мислим да таква тема врло брзо постане јалова полемика и бесциљно надмудривање,како се може видети из приложеног (види се да је тако и нико не може рећи да није).

Шошићу, упознао сам твоју личност искључиво на овом форуму и имам заиста високо мишљење о теби. Не би наводио никакве појединости, али ценим твоју озбиљност, стручност, комплексност, доследност, јасност, искреност и углавном много тога што те у мојум очима чини велимим пчеларом и човеком. Зато немој да се разбацујеш енергијом. Убеђен сам да би свака твоја сугестија била од користи. Не замери што сам имао слободе да то напишем. Могао сам ово да напишем и путем ПП, али лично сам одлучио да буде овде. Ако ико сматра да сам нешто лоше написао, лично ћу то да бришем.

Поздрав свима!

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.793
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #33 послато: 17-08-2010, 11:35:56 »
Poštovani urednici evo i od mene jedna sugestija.

Mislim da ne bi bilo pravedno da "čistite" temu "Uskoro 100.000 pregleda u temama o Rodnoj Voji"

Neko moje mišljenje........

Nadam se da ovo mišljenje nije uvredljive sadržine i da ne umanjuje vaše sposobnosti i da i samo neće biti sankcionisano.

Hvala na razumevanju.......
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

• moderator
« Одговор #34 послато: 17-08-2010, 12:12:59 »
Poštovani urednici evo i od mene jedna sugestija.

Mislim da ne bi bilo pravedno da "čistite" temu "Uskoro 100.000 pregleda u temama o Rodnoj Voji" Vojtek

Vojo, naravno da necemo cistiti temu od korektnih poruka, ali ako se vredjanje nastavi sigurno cemo je od takvih poruka ocistiti

Nadam se da ovo mišljenje nije uvredljive sadržine i da ne umanjuje vaše sposobnosti i da i samo neće biti sankcionisano.

A sad mi prijatelju reci nesto ali iskreno.
Mislis da je ovo prethodno citirano napisano korektno? Da li mislis da smo mi deca koja ne znaju sta je pisac hteo da kaze.
Ja mislim da sam prema tebi bio vrlo korektan i da ne treba da se igras i sa mojim strpljenjem.

Pozdrav za prijatelja

Ван мреже Lazovic Zivojin

• Starosedelac
  • Поруке: 1.837
  • Локација: Горњи Милановац
« Одговор #35 послато: 17-08-2010, 12:30:21 »
Uz svo uvažavanje i članova Foruma i urednika, drago mi je što nisam urednik.
Svi ovde prisutni očekujemo mnogo više o pčelarstvu,...
Veliki pozdrav svima
Жить хорошо, а хорошо жить ещё лучше
Бити жив је добро, а добро живети је још боље...

Што више рупа у сиру, то мање сира ... што више сира, то више рупа >>> што више сира то мање сира

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.793
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #36 послато: 17-08-2010, 12:41:08 »
Slobo prijatelju, tvoja pitanja su lako i jednostavno sro?ena ali imaju izuzetnu te
« Последња измена: 17-08-2010, 13:04:02 Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

• moderator
« Одговор #37 послато: 17-08-2010, 12:43:05 »
Uz svo uvažavanje i članova Foruma i urednika, drago mi je što nisam urednik.
Svi ovde prisutni očekujemo mnogo više o pčelarstvu,...
Veliki pozdrav svima

Veruj mi Lazo urednici to najvise zele

Ван мреже Igor Radunovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.463
« Одговор #38 послато: 17-08-2010, 17:21:42 »
Lazo,apsolutno si u pravu,i mnogo puta smo o tome pricali..Ali za to nisu krivi samo urednici..Ne mogu samo urednici pisati o pcelarstvu,da bi se to postiglo,potrebno je angazovanje svih.Kazu i da mnogo toga iz oblasti oko koje smo se okupili,nije napisano..i opet bih pozvao clanove,da otvaraju nove teme koje bi se odnosile na to sto fali.
Takodje,molim i nove clanove posmatrace,da se ne ustrucavaju da pisu,niko ih ni za sta nece osudjivati ili napadati sto ne znaju,siguran sam da pored ostalih,postoji i mnogo iskusnih clanova koji zele da pomognu i pisu o pcelama,kojima su poklonili dobar deo zivota.Imamo mi mnogo clanova koji imaju sta da kazu,samo ih treba pitati,i iz njih izvuci ono najbolje.
Postoji mnogo toga sto nije vezano za pcelarstvo.. ali.. obrises jednu poruku,a njih deset napisu jos po deset,sa kritikama,zasto je to tako i sto nije ovako i sta mi umisljamo i sta nam je to trebalo,tako da posle izvesnog vremena,svaki urednik ce popustiti,i gledati da svako skretanje s teme sto bezbolnije prodje,i opet ali.. jave se oni kojima ta poruka smeta,pa onda,zasto nije obrisano,sto mi popustamo odredjenim clanovima,sto dozvoljavamo to,jesmo li urednici ili nismo,zasto uopste postojimo..itd.
Pa ti druze Lazo presudi,sta nam je ciniti,u svakom slucaju,jedno prozivanje nam ne gine.
Popustili smo malo i dozvolili nebitne teme,koje s vremena na vreme se obrisu,kako bi iz svih tih pisanja izvukli srz,i ono bitno,i to je ono najkvalitetnije sto posedujemo,clanovi ostaju ovde,mnoge od nas,pored pcelarstva povezuje priroda,biljke,cvece,voda,vazduh.. i siguran sam da vecina nasih clanova vole to,opet ne svi.
I jedan savet za clanove,postoji na netu mnogo foruma,i sajtova na kojima ima ono sto nam se svidja ili ne,cak i najpoznatiji YouTube ispod video klipova sadrzi prostor za komentarisanje,tamo ljudi cesto pisu da im se sadrzaj videa svidja,ali..postoje i oni drugi,koji idu redom,od jednog do drugog videa,i pisu razne gadosti kako im se to ne svidja itd.. takve nazivaju hejterima.
Molim clanove da ne rade to od nasih tema,sta vam se ne svidja,ne citajte,i pustite one kojima se to svidja,da uzivaju i na miru pricaju o temi koja ih interesuje.A vi,pisite u temama u kojima ste dobri,i tako ce svaka tema imati strucne ljude za to spremne da daju odgovor na vase pitanje.
Posto je ova tema,za to,da se sugerise urednicima,ja rekoh da i ja objasnim sta je problem,urednici nisu madjionicari da vade zeca iz sesira,i jednim potezom sve srede,ali cak i madjionicari cesto traze pomoc publike,tako da,pomozite i vi nama,pisite ono sto najbolje znate,i po nekad progledajte kroz prste sagovorniku.Ovako,mozemo da idemo do sto jedan i nazad,napadamo,branimo se,i nista!Dajte da malo napredujemo!

Pozdrav!

Ван мреже Gradimir Avramovic

• O Tim
  • Поруке: 5.538
  • Године: 53
  • Локација: Beograd
« Одговор #39 послато: 17-08-2010, 23:31:11 »

Pozivam sve učesnike na ovom forumu da daju sve od sebe da diskusija zadrži neki "nivo" jer tema pčelarstva nije bilo koja tema, niti se pčelartsvom bavi bilo ko...molim sve da u sebi pronađu snage da se drugima obraćaju sa dužnim poštovanjem, bez obzira kakvo mišljenje imaju o stavu toga kome se obraćaju jer svako ima pravo na svoje mišljenje.

Molim sve posebno, za razumevanje za pronalazača V. Brstinu, i njegov način obraćanja na forumu, jer je krajnje  umeren ( ako zaboravimo njegov stav da sve ostale košnice treba koristiti jednokratno- za pečenje rakije) i da taj njegov stav niko ne shvata lično, a ko želi da pročita ono što on piše- neka pročita, ko ne želi- niko ga ne tera.

Morate priznati da je svim pronalazačima teško. Prisetite se primera iz svih oblasti. Teško da se neko, ko ima 30. godina iskustva sa DB košnicom i 90. košnica, može NEPRISTRASNO izjasniti o nečemu novom, pa šta god to bilo a da podrazumeva da čovek treba da podloži kazan sa onim što ima.

Čudi me da Voja nema malo više takta sa, vrlo britkom pčelarskom kritikom...  ali takvi su pronalazači.

Čudi me da nije već priredio tu brošuru sa svojom tehnologijom a kad razmislim bolje... i ne čudi me- koliko je prisutan na forumu; a gde je pčelinjak, a gde je porodica, a gde su čajevi sa kajsijama i šljivama, treba ubediti komšije da je to lekovito, tolike posete drugih pčelara na njegovom na pčelnjaku, pa treba primiti i otposlati te silne pošiljke... ne bih se menjao sa njim ...

Gospodu urednike molim da imaju strpljenja za sve komentare i da preduzimaju mere samo u kranjnjom nuždi, da sebe ne žale mnogo jer da je lako biti urednik- svi bi mi to bili, a koliko vidim niko se za to ne otima. Jednostavno, prihvatite da ste za nekoliko jači o ostallih i da morate, za toliko, i da ponesete više, a za vaš trud imaćete od mene iskreno poštovanje i bićete prvi na listi- ako ja mogu nešto da uradim za vas.
      To je sudbina svih- koji su bolji od proseka.