Аутор Тема: Pčelari=šahisti  (Прочитано 25471 пута)

0 чланова и 1 гост прегледају ову тему.

Ван мреже Dragan Stantić

• Starosedelac
  • Поруке: 610
  • Године: 58
  • Локација: Subotica
Одг: Pčelari=šahisti
« Одговор #40 послато: 26-08-2009, 21:57:47 »
Javnost je bila prilično sumnjičava u regularnost tih mečeva protiv programa "Duboko plavo", a sećate li se kad je gospodin Kasparov vratio svoj odigrani potez protiv Judite Polgar?
De lingua stuita veniunt incommoda multa
Većina nevolja dolazi od luda jezika

На мрежи Rancic Zoran

• Starosedelac
  • Поруке: 4.601
  • Године: 48
  • Локација: Velika Plana
« Одговор #41 послато: 26-08-2009, 23:49:09 »
Po meni je on najjaci igrac svih vremena i mislim da mu se ni sada nebi niko primakao samo kada bi imao volje da igra ozbiljno.A radio je svasta-od vracanja poteza do raznih "vidovnjaka".Kako je samo Karpova pobedio,na misice i mladost.Savetovali ga da igra ako treba i 100 remija za redom ,samo da ovaj "padne" za tablom od premora.Tako i bilo-Karpov zavrsio u bolnici!

Ван мреже Vojo Brstina

• Starosedelac
  • Поруке: 6.827
  • Године: 57
  • Локација: Novo Milosevo
  • tel. 063 383 114 i 023 782 015
    • www.kosnicevoja.rs/forum
« Одговор #42 послато: 27-08-2009, 01:37:03 »
Ma jok "bolan ne bio" Zorane.

Ja bih bio najbolji igrač svih vremena samo da sam se šahu ozbiljno posvetio. He, he, he,......
Ma šalim se naravno.

Rušio sam sve pred sobom, sve prvake okolinih opština i prvake tih kojekakvih takmičenja ali nikada nisam učestvovao na njima.
A ne igram već desetak i više godina.

Za uspeh u šahu potrebna je ljubav a ja je prema šahu već odavno nemam.
Tako da vam svima neku eventualnu partiju unapred predajem.
A tako predanu bez neke velike obaveze možda bi i mogao skupiti strpljenja je dovršim do kraja.

Pozdrav svima.......
« Последња измена: 27-08-2009, 01:42:59 Vojo Brstina »
Српска решења за препород српског пчеларства.

Родна Воја, Еко Воја, РЕВ, Прелазни РВ и ЕВ наставци, Брстивар, Нозевој, Војвир.

Три века испред света!

Нека блиста српско пчеларство.

Нађи ме у потпису..
http://www.kosnicevoja.rs/forum

Ван мреже Dragan Stantić

• Starosedelac
  • Поруке: 610
  • Локација: Subotica
« Одговор #43 послато: 30-08-2009, 01:05:25 »
Po meni je on najjaci igrac svih vremena i mislim da mu se ni sada nebi niko primakao samo kada bi imao volje da igra ozbiljno.A radio je svasta-od vracanja poteza do
do izbacivanja naše reprezentacije sa prvenstva Evrope u Debrecenu i to posle trećeg kola jer smo tada bili pod sankcijama, pa do potpisivanja peticije za bombardovanje naše zemlje, itd. a sve to kao zahvalnost za sva gostoprimstva koja je uživao u našoj zemlji kao mlad igrač.
« Последња измена: 30-08-2009, 01:12:36 Dragan Stantić »
De lingua stuita veniunt incommoda multa
Većina nevolja dolazi od luda jezika

На мрежи Rancic Zoran

• Starosedelac
« Одговор #44 послато: 10-09-2009, 12:55:14 »
Evo me posle 100 godina opet!Bili mi iskljucili telefon-a platio sam racun(za malo na noz da se zavadimo).Bili smo u Ubu i prosli opet(treci put) ko bosi po trnju.4:2 za njih,izgleda da se predplatili na Nas.U pravu si sto se tice Kasparova(moralne strane) ispao je pravo ....ili prava....Na slavu necu da ga zovem,pominjem ga samo kao igraca.Danas vracam poslednju turu kosnica-imam jos dosta meda da izvadim a ne znam kad cu.I sa tretmanima sam zakasnio,valjda nece biti posledica.Ove nedelje sa sahom idemo u Bajinu Bastu.Pozdrav za sve prijatelje.........Za malo da zaboravim-igram drugu tablu-druga liga-remizirao sam belima prvo kolo!

На мрежи Rancic Zoran

• Starosedelac
« Одговор #45 послато: 05-03-2010, 08:59:07 »
Sad cu opet da se malo oprobam na internetu sa sahom.Kad ce da odigramo neki turnir(forumasi)?Vidim da se i Zivoslav Stojanovic vratio na forum a nekada je igrao po malo.Bolje je ovde da se "tabamo" nego u nekim bezveznim temama.Pozdravljam Vas sve....i nove i stare...

Ван мреже Živoslav Žika Stojanović

• Starosedelac
  • Поруке: 425
  • Године: 69
  • Локација: Palić
« Одговор #46 послато: 05-03-2010, 10:18:14 »
Nisam ja nekada igrao po malo.
Igrao sam nekada po previše, a sada igram po nekada, obično cuger.
Šta to znači nekada previše?
Evo ovako:
1. kod kuće sednem uveče u 20,00 i cepam do ujutru u 05,00 (obično petkom ili subotom).
2. ili odem na more, pa prvi dan, još ne pripremljen za sunčanje, sednem na plažu i po ceo dan igram, zaboravim se, čak ni stranu da promenim,
   pa uveče budem šatiran, recimo leva strana celog tela (čak i lica) pocrnela, a desna ostala bela - kao danas neki ofarbani fudbalski navijači!!! :)

Najviše, zbog svega toga, moja žena je imala samnom problema.
Kada igram ja uopšte niti čujem niti vidim, može da priča šta god hoće.
Ili nakon par meseci bračnog staža odem na Radničko prvenstvo Jugoslavije u Vrnjačku banju(1975), problema koliko voliš.
Bi i meni i krivo i žao, ali šah je važniji i preči, pa otuda pošaljem svojoj mladoj supruzi razglednicu sa ovakvom tekstom:

Oprosti,
ljubavi oprosti,
usijanoj glavi šahovskoj
bez milosti!

Znam da mi ne valja posao, mnogo se okrećem prošlosti, ali neka to bude savet i nauk vama mlađima:

volite i igrajte šah, ali ne zapostavljajte svoje supruge!!!
[/b][/i]

На мрежи Rancic Zoran

• Starosedelac
« Одговор #47 послато: 05-03-2010, 21:15:50 »
E zato ja vodio prosle godine i zenu na ligu u V.Banju.Sad sam opet miran 2-3 godine...

На мрежи Rancic Zoran

• Starosedelac
« Одговор #48 послато: 27-12-2010, 07:59:27 »
Za vikend sam bio do Titela,moj stari klub organizovao jedno super lepo okupljanje.Sumultanku na preko 20 tabli je odrzao velemajstor Petar Popovic-nekada trideseti igrac sveta.Bilo je puno sahista i to dobrih,a slavlje su uvelicala imena naseg sporta kao:bokseri Slobodan i Tadija Kacar,rukometas Jovica Elezovic,dzudista Pavle Bajcetic,odbojkas Vasa Mijic........Klub je dobio nove prostorije pa je bio red da se malo i zalije.Na sahu je bilo dosta remija a ja posto sam dosao sa najdalje destinacije,zaboravili da mi kazu direktivu da niko ne sme da pobedi velemajstora-i ja po obicaju zajebem stvar pa ga pobedim...ha-ha......

Ван мреже Zarko Sljukic

• Starosedelac
  • Поруке: 470
  • Године: 76
  • Локација: Сомбор
  • "Ако је мед сладак, ма не ваља прст ујести" - пос
« Одговор #49 послато: 27-12-2010, 13:43:47 »
Eh, kako sam voleo da igram šah. Sad kad čitam, setim se svojih omladinskih dana. Kasno sam počeo učiti šah, negde u četvrtom razredu srednje škole. Kad sam zagrizao i počeo skupljati kategorije upoznam moju buduću suprugu i onda pade moja šahovska zastavica. I evo život dovede da skoro četerdesetak godina nisam seo za tablu. Zamolim ponekad sina (MK) da probam, da vidim dali smem otići u ŠK ili neko drugo mesto gde se sa nekim penzionerom može odigrati partija, a on nema strpljenja. Nije mi teško primiti poraz, ali se bojim da ne pokažem nikakav nivo maštu i borbenost.
U mladosti sam učestvovao u organizaciji šahovskih susreta omladine i vojske, simultanki sa poznatim šahovskim imenima, kasnije u sindikalnim sporskim aktivnostima u kojima sam učestvovao i kao igrač. Imam lepih sećanja na neke rezultate u tim susretima.
Kažu da šah oštri um, a čeliči karakter. Ne treba mnogo o ljepoti te igre, ali ima jedan problem što traži puno vremena koje čoveka odvoji od porodice, društva pa i drugih stvari.
U Somboru se dugo godina, dok je postojala Jugoslavija, održavao Memorijalni šahovski turnir "Ivan Parčetić", na kojem su učestvoval velemajstori svetskog nivoa. Bila su to lepa šahovska vremena.
Pozdrav šahistima, ali mislite i na pčele čeka nas proleće.
"Добро те свако чуло и виђело"

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.389
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #50 послато: 27-12-2010, 21:07:17 »
И ја волим да играм шах .
Шах сам научио да играм још у детинству. Тада сам скоро сваки дан играо шах са другарима.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже Jugoslav Perović

• Starosedelac
  • Поруке: 820
  • Године: 60
  • Локација: Raska
« Одговор #51 послато: 27-12-2010, 21:58:40 »
Šah volim,igrao sam ranije redovno sa drugarima u lokalnom šah klubu.Na žalost,sada ga igraju samo penzioneri u njihovim prostorijama.I u svetu je šah potpuno devalvirao,nema više vrhunskih igrača poput Fišera,Spaskog,Talja,Petrosjana,Korčnoja,Karpova,Kasparova,LJubojevića,Glige...i još čitave plejade vrhunskih majstora ove igre.Od kada je ukinuto prvenstvo sveta po starom principu-zonski pa medjuzonski turniri,pa mečevi kandidata,kada se kroz takav filter dobije izazivač aktuelnog prvaka,šah je krenuo stranputicom,strmoglavo i neizbežno u anonimnost i prosečnost.Nema više medijskog praćenja mečeva,turnira.Nekada su po dve strane dnevnih novina bile namenjene zbivanjima u šahu,komentarima partija,problemima.Sada svi igraju sa kompjuterima.Radim to i ja,jedino što ne mogu,kada se iznerviram svojim lošim potezom,da u znak ljutnje porušim figure!

Ван мреже predrag zajovic

• Starosedelac
  • Поруке: 1.065
  • Године: 37
  • Локација: Kačarevo
« Одговор #52 послато: 27-12-2010, 22:18:23 »
šah je super, obožavam ga. dok je lepo vreme radim sa pčelama, a kada ovako zahladi igram šah. jedno vreme nisam igrao jer prosto nisam mogao da ukomponujem slobodno vreme sa drugarima. sada je tu računar ali ne kao mašina već kao sredstvo posredovanja između ljudi. ako koristite facebook ukucajte multiplayer chess, gde možete online igrati sa ljudima koji se nalaze ko zna gde na planeti :)

Ван мреже vladica stojanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.381
  • Године: 51
  • Локација: Nördlingen Nemačka
  • via militaris
« Одговор #53 послато: 19-01-2011, 23:35:15 »
Ja sam aktivni sahista clan kluba Cast i slava iz Pirota.
Imam odavno prvu kategoriju i rejting oko 2000.
Prosle godine osvojii smo i Kup i Srpsku ligu Jug.
Ove godine po prvi put cemo se oprobati  u drugoj ligi.
Inace radim na otvaranjima uz pomoc sahovskog programa rybka i akvarium.

На мрежи Rancic Zoran

• Starosedelac
« Одговор #54 послато: 19-01-2011, 23:52:59 »
Do sada sam se mlatio na netu s nekima na onom playchess,pobeleo sam gledajuci u ekran .Ubice me zena,sutra mi slava!!!Dodzite tamo da Vas preslisam...pozdrav...

Ван мреже marjanovic slobodan

• moderator
  • Поруке: 9.034
  • Локација: Uzice
« Одговор #55 послато: 20-01-2011, 00:06:11 »
Zoki prijatelju srecna ti slava

Ван мреже vladica stojanovic

• Starosedelac
  • Поруке: 2.381
  • Године: 51
  • Локација: Nördlingen Nemačka
  • via militaris
« Одговор #56 послато: 20-01-2011, 11:47:53 »
Srecna slava Zorane.
Sa pcelarima ne igram cuger.

Ван мреже Радосављевић Ненад

• Starosedelac
  • Поруке: 7.389
  • Локација: Осаоница
  • Чини другима оно што би волео да други чине теби.
« Одговор #57 послато: 20-01-2011, 12:09:18 »
Срећна слава Зоране.
Добро чини , добру се надај.
Помозимо слабијим и немоћним и људима у невољи јер се добро се добрим враћа.
Да су људи само мало бољи и да имају више вере у Бога , било би нам боље свима.
http://www.pouke.org/forum/index

Ван мреже stojanovic predrag

• Starosedelac
  • Поруке: 5.814
  • Године: 72
  • Локација: Vlasotince
« Одговор #58 послато: 20-01-2011, 12:51:14 »
Zoki, srećna ti slava.

Pozdrav Peca
Uzimaj med kao hranu da ga ne bi uzimao kao lek.

Ван мреже Zarko Sljukic

• Starosedelac
  • Поруке: 470
  • Године: 76
  • Локација: Сомбор
  • "Ако је мед сладак, ма не ваља прст ујести" - пос
« Одговор #59 послато: 20-01-2011, 14:38:33 »
I oni koji ne igraju šah znaju šta znači "taknuto maknuto", a ima puno šahista koji to pravilo ne mogu da ispoštuju. Jedan od razloga je što ne mogu da pretrpe poraz. Jedan od tkvih nije me nervirao, a ja sam uživao što me stalno izazivao kako bi dokazao da je bolji. Takodje uživao sam kada bi i kibiceri sa strane počeli na neki način da učestvuju u igri protiv mene. Naravno govorim o slobodnim partijama u kojima se izgubi mnogo vremena pa onda strahujemo kako će nas lepša strana dočekati. Tu bi bilo lek jedino i njih naučiti šahu, ali onda bi nas tek praslišali, ali pošto je to nemoguće dobro je i ovako - podnosimo. Malo šale.
Ne znam da objsnim, ali me ne privlači igra na kompjuteru. Možda mi fali njegov brz potez koji govori o mom slabom potezu ili obrnuto i slično.
Zoranu srećna slava sa lijepim delijom na ramenima.
"Добро те свако чуло и виђело"