SPOS logo
  • Bulgarian
  • Croatian
  • English
  • French
  • German
  • Hungarian
  • Macedonian
  • Romanian
  • Russian
  • Serbian
  • Slovenian
  • Spanish

SPOS
Savez pčelarskih organizacija Srbije

SPOS Ul. Dr Agostina Neta 30 A, 11070 Novi Beograd [email protected] 011/61-28-071 060/444-0-121 060/444-0-124 060/444-0-287

 

KOMPLETAN PROGRAM JUBILARNOG

X DRŽAVNOG PČELARSKOG SAJMA

 

U hali 2 Beogradskog sajma 3. i 4. februara 2018. godine održaće se jubilarni Deseti državni pčelarski sajam sa međunarodnim učešćem u organizaciji SPOS-a. Ulaz za građane potrošače pčelinjih proizvoda je i dalje besplatan, kao i ulaz za članove SPOS-a (obavezno poneti ID karticu SPOS-a koja je besplatna ulaznica, ali morate biti član za 2018. godinu kako bi vam ID kartica bila aktivna), a ulaz za pčelare koji nisu u SPOS-u je 200 dinara za jedan ulazak (cena ulaznica je snižena u odnosu na prošlu godinu za čak 43%), a uvedena je i dnevna ulaznica (za tri ulaza) koja košta 500 dinara. Parking ispred sajma je besplatan (pre prelaska pruge, sa leve strane), a nakon prelaska pruge se plaća 300 dinara na dan za automobile, a 900 dinara za autobuse, dok se u krugu sajma plaća po satu. Ovde možete pročitati kompletan stručni program sajma, kao i uslove učešća.

 

 

DESETI DRŽAVNI

PČELARSKI SAJAM

SA MEĐUNARODNIM

UČEŠĆEM

Hala 2 Beogradskog sajma
3-4. februara 2018. godine

Radno vreme: 9.00-18.00 (subota), 9.00-16.00 (nedelja)

Subota, 3. februar 2018.

MEĐUNARODNI STRUČNI SEMINAR

“SOPSTVENIM POGONOM DO PLASMANA MEDA”

 

 

09.45-10.30 Ceremonija otvaranja sa kulturno-umetničkim programom

10.30-10.45 „POGON SPOS-a ZA PLASMAN MEDA KAO JEDINO PRAVO REŠENJE

Dr med. Rodoljub Živadinović, predsednik SPOS-a

10.45-11.05 „KONKURENTNOST MEDA NA SAVREMENOM TRŽIŠTU I POVOLJNI TRENDOVI NA SVETSKOM TRŽIŠTU KOJI IDU U PRILOG GRADNJI POGONA SPOS-a

Dipl. ecc. Darko Mandić, generalni direktor inovativnog startapa „Happy honey“ doo

(Bivši direktor jedne od najvećih i najuspešnijih firmi za otkup meda u Srbiji. Aktivno se bavi inovacijama u sektorima hrane i tehnologije. Usavršavao se i vodio projekte u SAD. Promovisao je srpski med na najvećim svetskim sajmovima od Holandije do Japana. Promoter je zdravog stila života)

11.05-11.50 „NAČIN RADA KOOPERATIVE CONAPI I ŠTA ONA ZNAČI PČELARIMA

Diego Pagani, Italija, predsednik najveće italijanske nacionalne kooperative pčelara „CONAPI“

Govoriće o načinima na koje je kooperativa pomogla pčelarima da povećaju vrednost svojih proizvoda i da se uspešno bore na sve surovijem tržištu. Pogon za prikupljanje i plasman meda pčelara SPOS-a „Naš med“ doo, preuzeće od kooperative CONAPI sve dobre strane poslovanja primenljive u Srbiji

(Predsednik je kooperatice CONAPI (Consorzio Nazionale Apicoltori – Italijanski nacionalni konzorcijum pčelara), koji je najveća nacionalna kooperativa pčelara u Italiji i jedna od najvažnijih u Evropi. Rođen je 1973. godine, pčelari od 1996. godine, danas gaji pčele u oko 1000 košnica.

CONAPI danas u svom članstvu ima 248 individualnih ili kolektivnih biznisa, sa preko 600 pčelara koji gaje preko 88.000 košnica širom Italije, koje proizvedu svake godine oko 2.500 tona meda.

CONAPI se nalazi u Monterenziu, u provinciji Bolonja. Ova kooperativa omogućila je svojim članovima da izgrade efikasniji biznis, te su u stanju da se bore na tržištu, povećavajući vrednost svojih proizvoda.

CONAPI je kompletan lanac snabdevanja medom. Obuhvata aktivnosti od proizvodnje na pčelinjaku, do marketinga i prodaje krajnjeg proizvoda.

CONAPI bira samo one pčelare za svoje članove koji koriste tradicionalne, konsolidovane metode, koji posvećuju veliku pažnju zdravlju pčela, koji su odgovorni u proizvodnji i skladištenju svojih proizvoda i garantuju apsolutni kvalitet. Članovi moraju biti posvećeni stvaranju visokokvalitetnih proizvoda, kreiranih u skladu sa strogim specifikacijama navedenim u „Internim pravilima“ na koje su pristali kada su se pridružili kooperativi, to je nešto slično „Dobroj pčelarskoj praksi“ koju je ustanovio SPOS)

11.50-12.35 „KVALITET MEDA, AUTENTIČNOST, PROPISI, OČEKIVANJA, METODE ANALIZE I OTKRIVANJA FALSIFIKATA“

Dr Kurt-Peter Raezke, Ritterhude, Nemačka, Viši tehnički direktor za bezbednost hrane i inovacije laboratorije EUROFINS

(Rođen je 1958. godine, hemičar je sa velikim iskustvom u razvoju laboratorijskih metoda analize hrane, pre svega autentičnosti meda i otkrivanja ostataka veterinarskih lekova u medu. U februarau 1997. osnovao je čuvenu laboratoriju APPLICA (kasnije INTERTEK, od 2008) u Bremenu, koja je nakon uspešnog uvođenja metoda za utvrđivanje veterinarskih lekova u medu postala jedna od vodećih laboratorija za kompletnu analizu meda u svetu. Od 2012. postaje generalni direktor laboratorije INTERTEK. Od 2017. se pridružuje laboratoriji EUROFINS, gde postaje Viši tehnički direktor za bezbednost hrane i inovacije)

12.35-13.20 „MELISOPALINOLOGIJA – NAUKA O IZUČAVANJU PRISUSTVA POLENA U MEDU I NJEGOVOG POREKLA, KAO GARANCIJA KVALITETA MEDA“

Dr Christoph Joachim, najbolji stručnjak za melisopalinologiju laboratorije za ispitivanje meda INTERTEK iz Bremena, Nemačka  

 

 

MEĐUNARODNI STRUČNI SEMINAR

“ZNANJEM DO MEDA”

 

 

13.20-14.30 „SAVREMENO SUZBIJANJE VAROE U ŠVEDSKOJ

Preben Kristiansen, Tjällmo, Švedska, pčelar i savetodavac za zdravlje pčela

(Rodom iz Danske, živi u Švedskoj. Počeo je da pčelari u Danskoj 1984. godine. Proveo je dosta vremena u mnogim zemljama sveta vezano za pčelarstvo. Tokom 1991. godine završio je pčelarski tehnički kurs u Kanadi. Nakon toga se zaposlio kao savetodavac za pčelarstvo u Danskoj. Januara 1994. godine prelazi u Norvešku da radi kao savetodavac za suzbijanje varoe i drugih pčelinjih bolesti u Pčelarskom savezu Norveške. Tokom rada u Norveškoj započeo je saradnju sa naučno-istraživačkim timom Poljoprivrednog univerziteta Švedske, i 1997. prelazi u Švedsku da radi kao savetodavac za pčelinje zdravlje u Pčelarskom savezu Švedske. Zajedno sa profesorom Ingemarom Friesom (SPOS ga je dovodio kao predavača u Srbiju novembra 2008. godine) napisao je knjigu o bolestima pčela. Važan deo njegovog posla je rada sa pčelarima na terenu i širenje pčelarskog znanja. Učestvovao je u radu Evropske radne grupe za integralno suzbijanje varoe. Član je Međunarodne organizacije za istraživanje pčela COLOSS. Zajedno sa suprugom, poseduju malu kompaniju APINORDICA, koja se takođe bavi obukom pčelara i razvojnim projektima u pčelarstvu)

14.30-15.45 „SAVREMENO SUZBIJANJE VAROE U VELIKOJ BRITANIJI

Norman Carreck, Brighton, Velika Britanija, Univerzitet Sussex, Laboratorija za pčelarstvo i socijalne insekte

(Završio je Poljoprivredni fakultet na Univerzitetu Nottingham. Pčele gaji od svoje 15. godine. Od 1991. do 2006. godine bio je odgovoran za 80 pčelinjih društava uključenih u brojne naučne eksperimente vezane za bolesti pčela, njihovu biologiju i oprašivanje. Nakon toga bavio se aspektima uzgoja pčela i njihovog higijenskog ponašanja. Poslednjih godina, on i Francis Ratnieks, radili su zajedno na efektima pesticida na pčele.

Vođa je uredničkog tima čuvenog naučnog časopisa „Journal of Apicultural Research“, koji izdaje IBRA (Međunarodna organizacija za istraživanje pčela).

Član je Kraljevskog entomološkog društva od 2004. godine, a Biološkog društva od 2011. godine. Član je Komiteta za životnu sredinu Pčelarskog saveza Velike Britanije. Član je Izvršnog odbora Međunarodne organizacije za istraživanje pčela COLOSS)

15.45-16.45 „SUZBIJANJE BOLESTI PČELA U ŠVEDSKOJ, SA OSVRTOM NA NOZEMOZU I AMERIČKU KUGU

Preben Kristiansen, Tjällmo, Švedska, pčelar i savetodavac za zdravlje pčela

16.45-17.45 „TEHNIKA PČELARENJA U SKANDINAVIJI

Preben Kristiansen, Tjällmo, Švedska, pčelar i savetodavac za zdravlje pčela

 

 

Nedelja, 4. februar 2018. godine

PREDSTAVLjANjE INOVACIJA

Nedelja, 4. februar 2018. godine, 11.00 sati 

 

 

11.00-12.30 Predstavljanje svih prijavljenih inovacija u sali za predavanja – takmičarski deo

(Glavni kriterijumi za ocenjivanje inovacija biće: 1. Jednostavnost primene u praksi; 2. Unapređenje ekonomičnosti pčelarenja inovacijom)

Sve prijave slati na mejl predsednika Komisije za ocenjivanje inovacija, Dejana Miloševića iz Požarevca ([email protected]), ili poštom na njegovu adresu: selo Drmno, 12208 Kostolac, najkasnije do 10. januara 2018. godine. Kontakt telefon: 063/221–501. Prijava inovacije treba da sadrži kratak tehnički opis, fotografije ili video snimak. Sve inovacije doneti na sajam najkasnije u nedelju 4. februara 2018. godine do 9 sati. 

Inovacije koje se prijavljuju za takmičarski deo, mogu se izlagati na Sajmu bez nadoknade (isključivo bez prodaje), ali sa prethodnom prijavom na mejl [email protected], radi određivanja mesta izlaganja (inovatori sami obezbeđuju štand ne veći od jednog kvadratnog metra, ili izlažu bez štanda). Svi izlagači se brinu o svojim eksponatima od otvaranja do zatvaranja sajma.

 

 

PROGLAŠENjE NAJBOLjIH INOVACIJA

Nedelja, 4. februar 2018. godine, 13.00 sati 

 

 

13.00-13.30 Dodela pehara SPOS-a pobednicima takmičenja (za prvo, drugo i treće mesto)

            Najbolji inovator dobija i besplatni štand na Pčelarskom sajmu u Celju u Sloveniji marta 2019. godine.

 

 

NE ZABORAVITE SVOJU IDENTIFIKACIONU

KARTICU SPOS-a, JER SA NjOM NA X DRŽAVNI

PČELARSKI SAJAM ULAZITE BESPLATNO (ZA OSTALE

JE ULAZNICA 200 DINARA PO JEDNOM ULASKU U HALU

(43% jeftinije nego prošle godine),

ILI DNEVNA ULAZNICA 500 DINARA ZA TRI ULAZA,

ŠTO JE ULAZNICA KOJA SE PO PRVI PUT UVODI!)

 

 

 

DESETI DRŽAVNI

PČELARSKI SAJAM

SA MEĐUNARODNIM

UČEŠĆEM

Hala 2 Beogradskog sajma
3-4. februara 2018. godine

U organizaciji SPOS-a, 3. i 4. februara 2018. godine održaće se u Beogradu Deseti državni pčelarski sajam sa međunarodnim učešćem, sa kompleksnim prodajnim, izložbenim, obrazovnim, promotivnim, privrednim i turističkim sadržajem. 
SPOS je obezbedio da ulaz na sajam bude besplatan za građane koji dolaze da kupuju pčelinje proizvode, u izdvojenom delu Hale 2 Beogradskog sajma. 
Očekujemo još veću posećenost i značajno veći broj izlagača, jer je interesovanje za sajam očekivano veliko, nakon spektakularnog uspeha dosadašnjih sajmova. Prošle godine Sajam je posetilo skoro 10.000 pčelara. Od prošle godine, SPOS je predavanja prebacio na donji nivo hale 2, te sada više nema problema sa gužvom između štandova, usled sve većeg broja posetilaca iz godine u godinu.  
Svaki izlagač opreme za pčelarstvo biće dužan da organizatoru neposredno pre početka sajma uruči povlašćeni sajamski cenovnik svih proizvoda, kao i da ga istakne na vidljivom mestu na štandu te da ga strogo poštuje. Podizanje cena tokom održavanja sajma nije dozvoljeno, a ako se dogodi, izlagač neće moći da izlaže na sajmu naredne dve godine, i biće udaljen sa sajma odmah po utvrđivanju prekršaja, isto važi i ako ne istakne cenovnik na vidnom mestu na štandu. 
 

USLOVI UČEŠĆA NA SAJMU

 

SPOS je svojim značajnim finansijskim učešćem u organizaciji sajma, opet obezbedio znatno povoljnije cene izložbenog prostora od redovnih sajamskih cena, pošto se pokazalo da je sajam izuzetna prilika za plasman većih količina meda naših pčelara, plasman opreme po povoljnim cenama za pčelare i posebno za ugovaranje budućih poslova – što je sve učestalija pojava koja izlagačima donosi najveći profit, usled posete velikog broja stranih kupaca opreme na veliko. 
I ove godine smo uspeli da zadržimo ekskluzivnu halu 2 za naš sajam, koju smo prvi put koristili 2013. godine, potpisivanjem posebnog ugovora sa Beogradskim sajmom. 
CENOVNIK IZLAGANJA OSTAO JE POTPUNO ISTI KAO PROŠLE GODINE!Puna kotizacija za sve izlagače iznosi 18.990 dinara (+PDV), za tezge i štandove do 6 m2. Za članove SPOS-a koji izlažu isključivo pčelinje proizvode cena se umanjuje na svega trećinu pune cene, tj. iznosi 6.330 dinara (+PDV). Zabranjeno je korišćenje jednog štanda za više izlagača, u suprotnom se nosiocu štanda utvrđuje obaveza da na prvom narednom SPOS-ovom državnom sajmu na kome učestvuje, plati duplo veću kotizaciju SPOS-u, plus što se odmah po utvrđivanju prekršaja udaljava sa sajma. Prodaja van hale 2 je najstrožije zabranjena pravilima Beogradskog sajma, i pored snošenja posledica shodno pravilima Beogradskog sajma, onaj za koga se utvrdi da se time bavi, takođe je dužan da na prvom narednom SPOS-ovom državnom sajmu na kome učestvuje, plati duplo veću kotizaciju SPOS-u, plus što se odmah po utvrđivanju prekršaja udaljava sa sajma. Prodaja repromaterijala (satne osnove…) i opreme, na štandovima namenjenim prodaji pčelinjih proizvoda i preparata na bazi pčelinjih proizvoda, najstrožije je zabranjena, i oni koji to budu radili odmah će biti udaljeni sa sajma, a takođe su dužni da na prvom narednom SPOS-ovom državnom sajmu na kome učestvuju, plate duplo veću kotizaciju SPOS-u. Kotizacija za izlaganje literature je povlašćena na poseban način.

CENE KOTIZACIJE (bez PDV)

Uplate do 10.12.2017.

Uplate od 11.12.2017. do 29.12.2017.

Uplate od 30.12.2017. do 10.1.2018.

Uplate od 11.1.2018. do početka Sajma

Oprema i ostalo (za tezge i štandove ne veće od 6 kvadratnih metara)*

18.990

23.737

28.485

33.232

Oprema i ostalo (za štandove od 6 do12 kvadratnih metara)*

21.020

26.275

31.530

36.785

Oprema i ostalo (za štandove od 12 do 24 kvadratnih metara)*

23.070

28.837

34.605

40.372

Oprema i ostalo (za štandove veće od 24 kvadratnih metara)*

29.130

36.412

43.695

50.977

Pčelinji proizvodi (za firme i nečlanove SPOS-a)*

18.990

23.737

28.485

33.232

Pčelinji proizvodi (za članove SPOS-a)*

6.330

7.912

9.495

11.077

Literatura (u pisanom i elektronskom obliku)*

1.100

1.375

1.650

1.925

*- cena se uvećava za 10% u slučaju da izlagač na tezgi ili štandu namenjenom prodaji opreme želi da prodaje i pčelinje proizvode (med, polen, propolis, sirovi vosak, perga, matični mleč… ili preparate na bazi pčelinjih proizvoda), a za 30% ako želi da bira lokaciju svoje tezge ili štanda na sajmu (ako neko ima dva izlagačka mesta, i za opremu i za pčelinje proizvode, za svaki od njih se posebno doplaćuje izbor lokacije). Zahtev za izbor lokacije šaljite na mejl [email protected] najkasnije do 29. decembra 2017. godine, ali prethodno najpre obavite uplatu po redovnoj proceduri. Lokaciju ćete birati na osnovu preliminarnog rasporeda od prošle godine, a možemo vam ponuditi samo ona mesta koja već nisu zauzeta pre vašeg javljanja. Dimenzije navedene u pomenutom preliminarnom rasporedu moći će da se menjaju shodno specifičnim zahtevima izlagača. NAPOMINJEMO da će prednost u izboru lokacije imati oni izlagači koji su ranije poslali mejl. Ako na poslati mejl ne dobijete povratni mejl sa informacijom da je vaš mejl stigao, smatrajte da nije stigao pa ga hitno ponovite.

 
Nije dozvoljeno zauzimanje prostora van okvira izlagačkog štanda. U slučaju da neko od izlagača to čini, biće odmah udaljen sa sajma. 
Nije dozvoljena prodaja bilo kakvih drugih proizvoda osim pčelinjih (u koje su uključene mešavine i proizvodi na bazi pčelinjih proizvoda), na štandovima za koje je plaćena povlašćena kotizacija za članove SPOS-a za izlaganje pčelinjih proizvoda i proizvoda na njihovoj bazi. U slučaju da se to dogodi, izlagač će trenutno biti udaljen sa štanda, a takođe je dužan da na prvom narednom SPOS-ovom državnom sajmu na kome učestvuje, plati duplo veću kotizaciju SPOS-u. Pčelari izlagači – članovi SPOS-a, koji plaćaju povlašćenu kotizaciju, moraju biti članovi SPOS-a i u 2017. i u 2018. godini da bi izlagali pod povlašćenim uslovima. 
Svi izlagači su dužni da svoju robu plasiraju na sajmu u skladu sa zakonskim propisima, a u suprotnom sami snose kompletnu zakonsku odgovornost. 
Prijava za učešće na sajmu obavlja se sledećom procedurom. Najpre izvršite uplatu na račun SPOS-a u Erste banci: 340-11000568-51, a uplatnicu sa podacima ispisanim na propisanom obrascu (ime i prezime, puna adresa, telefoni, mejl, spisak svega što izlažete, naziv društva pčelara preko koga ste član SPOS-a) šaljete na adresu SPOS-a sa naznakom “Za sajam”. Takođe morate dostaviti precizan tekst koji želite da stoji iznad štanda, na površini namenjenoj toj svrsi koja je deo štanda (naziv firme, svog pčelarskog gazdinstva, vaše ime i prezime i slično, po želji). Ako ne dostavite ovaj tekst, organizator će ispisati vaše ime i prezime. Ispisivanje je uključeno u cenu štanda. Raspored izlagača u hali određuje organizator. 
Izlagači iz inostranstva plaćaju potpuno istu kotizaciju (u evrima), ali se za uputstva o uplati moraju javiti knjigovođi SPOS-a Jagodi Milenković na telefone (011) 61-28-071, (060) 444-01-24, radnim danom od 9 do 13 sati, ili na mejlove: [email protected] ili [email protected]

OBAVEZNI SAJAMSKI ŠTANDOVI ZA SVE 

 

Pored kotizacije, SVI izlagači su dužni da zakupe štand od Beogradskog sajma, bez izuzetaka (osim: inovacija bez prodaje, istorijski eksponati). Marketinški nastup treba prilagoditi izabranom štandu. 

Znači, da pojasnimo, ukupna suma za izlaganje na sajmu dobija se kada se sabere vrednost kotizacije i cena zakupa štanda od Beogradskog sajma. 
Beogradski sajam nudi izlagačima iznajmljivanje više tipskih štandova ili štandova po želji. Za iznajmljivanje tipskih štandova javljajte se direktno Sajmu, tj. Ljiljani Andrejević na 063/342-771 i 011/2655-121, mejl: [email protected], najkasnije do 10. januara 2018. godine. Izlagačima koji ne zakupe štand isključivo od Beogradskog sajma do 10. januara 2018. godine, neće biti omogućeno izlaganje na Sajmu, i imaju pravo na povraćaj 50% vrednosti uplaćene kotizacije bez uračunatog PDV-a, koju će im SPOS vratiti najkasnije do 30. aprila 2018. godine. 
Osnovni štand 4 m2 (trisi konstrukcija, natpis firme iznad štanda, pult 2×1 m, dve stolice sa mestom za stajanje 2×1 m), po ceni od 45 evra u dinarskoj protivvrednosti (+PDV) za sve vreme trajanja sajma (2 dana). Cena se preračunava u dinare na dan izdavanja profakture za uplatu od strane Sajma, a izlagač je dužan da dinarsku vrednost zakupa štanda uplati najkasnije u roku od 7 dana od izdavanja profakture, ili je dužan da zatraži novu profakturu. 
Ponuđeni su i tipski standardni štandovi (3 vrste) po ceni od 12 evra u dinarskoj protivvrednosti (+PDV) po m2. Po istoj ceni možete naručiti i štandove po svojoj želji. Minimalna veličina štanda je 6 m2
Za izlagače iz inostranstva važe druge cene štandova, te se oni moraju obratiti gore pomenutoj Ljiljani Andrejević za dodatne informacije.

OSTALO 

 

Obezbeđeno je: besplatan parking za izlagače koji se nalazi odmah pored hale, grejanje hale 2 u oba dana sajma, hala na raspolaganju za postavljanje štandova i drugih elemenata dan pre i jedan dan nakon sajma, čišćenje hale tokom svih dana. Po komercijalnim uslovima, svi izlagači mogu dobiti priključak struje, vode, telefona, interneta, izdavanje marketinških prostora van hale 2 (obratiti se direktno Ljiljani Andrejević na 063/342-771 i 011/2655-121, mejl: [email protected], najkasnije do 10. januara 2018. godine). Nakon tog datuma nećete moći da dobijete ove dodatke.

DOBIJANJE MARKETINŠKOG PROSTORA 
U HALI 2

Dobijanje marketinškog prostora u hali, van štanda izlagača, doplaćuje se SPOS-u uz kotizaciju, 1.700 dinara (+PDV), po metru duže strane reklame, ili 1.300 dinara (+PDV) za reklame čija je duža strana kraća od jednog metra. Izlagač sam izrađuje reklamu i bira mesto za nju na ogradi galerije i sam je postavlja (u skladu sa bezbednosnim zakonskim propisima), kao i na drugim mestima u hali 2 koje Sajam i SPOS mogu da ponude. Za postavljanje reklama od strane Sajma, dodatno se plaća.

INOVACIJE 

Glavni kriterijumi za ocenjivanje inovacija biće: 1. Jednostavnost primene u praksi; 2. Unapređenje ekonomičnosti pčelarenja inovacijom. Sve prijave slati na mejl predsednika Komisije za ocenjivanje inovacija, Dejana Miloševića iz Požarevca ([email protected]), ili poštom na njegovu adresu: selo Drmno, 12208 Kostolac, najkasnije do 10. januara 2018. godine. Kontakt telefon: 063/221–501. Prijava inovacije treba da sadrži kratak tehnički opis, fotografije ili video snimak. Sve inovacije doneti na sajam najkasnije u nedelju 4. februara 2018. godine do 9 sati. Inovacije koje se prijavljuju za takmičarski deo, mogu se izlagati na Sajmu bez nadoknade (isključivo bez prodaje), ali sa prethodnom prijavom na mejl [email protected] (najkasnije do 10. januara 2018), radi određivanja mesta izlaganja (inovatori sami obezbeđuju štand ne veći od jednog kvadratnog metra, ili izlažu bez štanda).

Svi izlagači se brinu o svojim eksponatima od otvaranja do zatvaranja sajma.

PRIJAVA ZA UČEŠĆE NA 
DESETOM DRŽAVNOM PČELARSKOM SAJMU

 

Ime firme sa imenom i prezimenom vlasnika:

 

Ime i prezime (za one koji nemaju firmu):

   

Puna adresa:

   

Fiksni telefoni:

   

Mobilni telefoni:

   

Mejl:

   

Naziv društva preko koga ste platili članarinu SPOS-u (za izlagače pčelinjih proizvoda koji nemaju firmu):

   

Visina uplaćene kotizacije SPOS-u:

   

Datum uplate kotizacije SPOS-u:

   

Tip izlagačkog prostora (tezga ili štand) koji ćete zakupiti od Sajma:

   

Kvadratura tezge ili štanda koji ćete zakupiti:

   

Tekst koji želite da se ispiše na tezgi ili štandu:

   

Potpis izlagača:

   

Spisak svega što izlažete: