SPOS logo
  • 18
  • 18
  • 18
  • 18
  • 18

SPOS
Savez pčelarskih organizacija Srbije

SPOS Ul. Dr Agostina Neta 30 A, 11070 Novi Beograd [email protected] 011/61-28-071 060/444-0-121 060/444-0-124 060/444-0-287

DRUŠTVA I UDRUŽENJA PČELARA

Red. br. Mesto Naziv društva Ime i prezime Adresa Poštanski broj i mesto PAK broj Telefon SPOS broj E-mail
1 Ada DP „Tamaško Jožef“ Lakatoš Žolt 8. oktobra br. 43/a 24435 Mol 448625 063/8191-116, 024/861-811   [email protected]
2 Aleksandrovac UP „Župa“ Zoran Džamić Kruševačka br. 35 37230 Aleksandrovac   062/554-685 061/8826-159  
3 Aleksinac DP Aleksinac Rodoljub Živadinović  Stojana Janićijevića br. 12 18210 Žitkovac 680101 060/444-0101 061/8826-200 [email protected]
4 Alibunar DP „Bagrem“ Kračun Lučijan Žarka  Zrenjanina br. 38 26310 Alibunar 305015 013/641-615, 069/117-1957 061/8824-046 [email protected]
5 Apatin DP „Dunav“ Rade Stevanović  Trg Oslobođenja br. 20/1 25260 Apatin 430207 025/778-475, 063/7799-008 061/8826-234 [email protected]
6 Aranđelovac DP Aranđelovac Sveta Milošević Kneza Mihaila 58 34300 Aranđelovac   063/7875-386 061/8826-233  
7 Arilje UP „Ariljska pčela“ Vidosav Teofilović  Slobodana Penezića Krcuna br. 2 31230 Arilje 505821 031/893-508, 064/0126-141 061/8826-231 [email protected]
8 Arilje DP „Savo Popović“ Dejan Ćojbašić Stupčevići bb 31236 Divljaka 506620 065/890-0080 061/8826-232 [email protected]
9 Babušnica UP „Babušnica“ Aleksandar Milenković Ivica Miladinović br. 10 18330 Babušnica   064/8577-614 061/8826-142  
10 Babušnica PD „Lužnica“ Ljubisav Mladenović Radnička br. 4 18330 Babušnica   064/5763-605 061/8826-230  
1+A12:J121 Bač UP „Mostonga“ Slavica Jurišić Vojvođanska 12 a 21420 Bač   063/8386-904   [email protected]
12 Bačka Palanka „Pčela“ Goran Bogunović  Cara Lazara br. 208 21400 Bačka Palanka 392924 021/604-7404, 063/105-0483   [email protected]
13 Bačka Topola UP Bačka Topola Mirko Spasojević  Nikole Tesle br. 25 24344 Tomislavci 442820 024/728-148, 062/581-060 061/8829-489 [email protected]ddor.co.rs [email protected] 
14 Bački Jarak UP „Eko pčelar“ Branislav Milosavljević Đure Jakšića br. 66 21235 Temerin 385435 063/589-661   [email protected]
15 Bački Monoštor PD „Pčela“ Stevan Štrangar Slavujev Venac BB/A/25 25000 Sombor   069/4041-953   [email protected]
16 Bački Petrovac UP „Pčela“ Jan Sljuka Jarmočna br. 22 21470 Bački Petrovac 395228 064/321-2341; 021/781-135   [email protected]
17 Badovinci DP „Milutin Rajlić“ Goran Sladojević 9 Jugovića br. 151 15358 Badovinci 276941 069/1110-717, 015/425-062    
18 Bagrdan UP „Pčelar“ Milorad Rašić Bagrdan bb 35204 Bagrdan 583901 065/827-5617    
19 Bajina Bašta UP „Omorika“ Rade Marjanović  Cvetka Jelisavčića br. 20 31250 Bajina Bašta 506956 031/866-971, 060/1318-500,    [email protected] 
20 Bajina Bašta DP „Polen“ Milovan Zekavica Hajduk Veljka br. 38 31250 Bajina Bašta   031/8645-791, 060/0864-579 061/8829-491  
21 Bajmok UP „Roj“ Slavko Miljković Solunskih ratnika b.b.  25212 Alekse Šantića   025/5838-340, 064/2636-968   [email protected]
22 Baljevac DP Baljevac Momir Tanasković Boška Buhe br. 3 36344 Baljevac na Ibru 568601 036/791-425, 064/3424-025 061/8826-226 [email protected]
23 Banatski Karlovac Udruženje pčelara „Pčelica B.K“ Planojević Milan Drinska br. 68 26320 Banatski Karlovac 305102 063/887-0788   [email protected]
24 Banatsko Veliko Selo UP „Matica“ Marko Sekulić Krajiška br. 1 23312 Banatsko Veliko Selo   061/804-5561   [email protected]
25 Barajevo PD „Barajevo“ Dragoljub Delić ul. Svetosavska br. 66a 11460 Barajevo   063/440-320 061/8826-225  
26 Batočina DP „Rogot“ Zoran Jovanović Vojvode Putnika br. 1/5 34227 Batočina 546026 034/9841-482,
063/698-103
061/8826-224 [email protected]
27 Bečej UP „Tisa“ Mile Mučalov  Petra Drapšina br. 32 21225 Radičević 381810 065/2670-100 061/8826-223 [email protected]
28 Bela Crkva UP „Češko selo“ Anton Hubert  Žarka Zlatara br. 48, Kruščica 26340 Bela Crkva 315203 066/9494-360   [email protected]
29 Bela Palanka UP „Kovanluk“ Radovan Dinić  Vuka Karadžića br. 3 18310 Bela Palanka 691011 018/854-207,
061/2692-647
061/8826-222  
30 Belušić DP „Levač“ Rajković Boban Belušić 35263 Belušić 589101 060/4122-712 061/8826-221 [email protected]
31 Beograd Pčelarsko udruženje „Batajnica“ Petar Dobrić Drage Mihajlovića 7 11000 Beograd-Zemun   011/8482-160        060/4440138   [email protected]
32 Beograd Beogradsko udruženje pčelara Stanko Rajić Lipa br. 6/27 11030 Beograd   063/241-601 061/8826-219 Slađan [email protected]
33 Beograd DP „Beograd“ Slobodan Čumić Molerova br. 13 11111 Beograd 17 126301 011/3440-121, 060/3080-253, 060/3080-251  061/8826-220, 061/8826-258, 061/8829-488 [email protected]
34 Beograd Udruženje za apiterapiju i unapređenje integrativne zaštite Mića Mladenović Nemanjina br. 6 11080 Zemun   064/1361-721   [email protected] 
35 Beograd Udruženje profesionalnih pčelara „Dren“ Zoran Kovačević Vladimira Rolovića br. 91 11132 Beograd – Čukarica 173788 063/332-519   [email protected]
36 Blace UP Blace Nemanja Sekulić Vožda Karađorđa br. 140 18420 Blace 654203 064/9762-915   [email protected]
37 Bogatić „Mačva“ Dejan Perišić Milana Nedeljkovića br. 47 15356 Glušci   064/1321-101 061/8826-218 [email protected]
38 Bogojevo UP „Tamaško Jožef“ Bođo Ferenc Aleja Maršala Tita 28, prvi ulaz 15  24000 Subotica   065/3005-044   [email protected]
39 Bojnik UP Bojnik Radovan Stamenković Selo Velika Crkvica bb 16205 Bojnik   061/821-513, 069/1634-878    
40 Boljevac PU „Rtanj“ Dušan Miletić Svetosavska br. 3/18 19370 Boljevac   060/0515-284 061/8826-270  [email protected]
41 Bor DP „Albina“ Stanimir Marković 9. brigade br. 5/2 19210 Bor   066/482-482 061/8826-217 [email protected] 
42 Bor DP „Luka“ Vlasta Jović Luka bb 19213 Donja Bela Reka   060/4212-953   [email protected] 
43 Bor DP Slatina Nebojša Buzej Slatina 19221 Slatina UP 603003 065/2028-402   [email protected]
44 Bosilegrad DP „Radilica“ Slađan Dončev Ul 7 juli br. 21 17540 Bosilegrad   065/8877517   [email protected]
45 Boževac PU „Matica“ Milan Stokić Hajduk Veljkova br. 18 12313 Boževac   064/9060-766   [email protected]
46 Brodarevo UP Brodarevo Rifo Viličić Bratstva jedinstva bb 31305 Brodarevo   064/2025-751    
47 Brus UP Brus Milomir Marković Cara Dušana br. 6 37220 Brus 663234 064/3886-117   [email protected]
48 Bujanovac UP „Polen 2012“ Zarije Mitić Braće Stošić br. 56 17520 Bujanovac 634202 064/2022-164 061/8828-751  
49 Bujanovac UP „Apicula“ Seljami Iseni Selo Nesalce 17520 Bujanovac 634411 062/345-015   [email protected]
50 Crepaja PU „MaraMax“ Milan Erski Partizanska br. 21 26213 Crepaja   066/6671-560   [email protected]
51 Crna Trava UP Crna Trava Blagoje Radovanović  Selo Gradska 16213 Sastav Reka 646110 063/7582-631, 016/818-221 061/8826-271  
52 Crnajka UP „Deli Jovan“ Tihomir Žurkić Crnajka bb 19222 Klokočevac   066/444-144,
063/444-143
  [email protected]
[email protected]
53 Čačak UP „Čačak“ Svetomir Stamenković (potpredsednik Dušan Kukić, njegova je adresa i njemu se sve šalje) Dragiše Mišovića br. 107 32102 Čačak  521713 032/374-921, 064/358-0869 Dušan Kukić 061/8826-214  
54 Čačak DP „Čačanska Pčela“ Vučko Radojičić Kumanovska br. 3 32102 Čačak 521802 032/5542-891, 064/3450-155 061/8826-213  
55 Čajetina DP „Zlatibor“ Vladan Škodrić Jovana Dučića br. 17 31310 Čajetina 508838 031/8318-22, 065/8318-222 061/8826-211 [email protected]
56 Čelarevo DP „Čelar“ Rade Zavišić Ive Lole Ribara br. 8 21413 Čelarevo    064/6695-085 061/8829-475 [email protected]
57 Ćićevac DP Ćićevac Dragoslav Nagulić Dr. Ilija Nagulić br. 65 37212 Stalać   064/4539-574    
58 Ćuprija DP „Ravanica-Nemanja“ Milan Nikolić Strahinjića Bana br. 2 35230 Ćuprija 594521 063/822-3394 061/8826-210 [email protected]
59 Despotovac DP „Nektar“  Zoran Nikolić Beljanička br.14 35213 Despotovac 597128 035/611-946 063/8230-137 061/8826-209 [email protected]
60 Dimitrovgrad Udruženje pčelara Opštine Dimitrovgrad Danilo Nikolov Hristo Botev br. 43 18320 Dimitrovgrad 625114 062/8034-601; 064/140-88-21 061/8824-047 [email protected]
61 Dimitrovgrad Udruženje građana „Harmonija“ Caribrod Aleksandar Andrejević Bora Stankovic br. 6 18320 Dimitrovgrad   063/435174   [email protected]
62 Dobričevo UP „Karaš“ Jožef Virag JNA br. 35 26346 Dobričevo (Jasenovo) 314992 060/0430-976    
63 Donja Šatornja UP „Gornja Jasenica“, Donja Šatornja Slobodan Milošević  Gornja Trešnjevica 34314 Donja Šatornja 544341 034/533-186,
063/890-8204
   
64 Donji Milanovac DP „Poreč“ Ivan Milanović  Nikole Pašića br. 68 19220 Donji Milanovac 606005 030/590-527 065/556-2233 061/8826-144 [email protected]
65 Elemir DP „Okanj“ Nikola Momirov Pariske komune br. 29 23000 Zrenjanin 350224 064/3411-636    
66 Erdevik UP „Lipa“ Ognjen Delić J. Čmelika 17 22230 Erdevik   064/233-1187   [email protected]
67 Gložane UP „Lipa“ Predrag Antić slo Gložane 35210 Svilajnac   061/8824048 061/8824-048  
68 Golubac PD „Golubački grad“ Predrag Perić  Radoševac bb 12223 Golubac 297201 064/665-9269; 012/679-506 061/8829-494  
69 Gornji Milanovac PD „Matica“ Mihailo Vulović Balkanska br. 10 32300 Gornji Milanovac 1 526650 065/8625-869 061/8826-208 dpmati[email protected]
70 Grocka UP „Pčela“ Dragan Stefanović Hajduk Stanka 60b 11306 Grocka   060/1522-333    
71 Grocka DP „1985“ Radovan Mrvić Virska br. 47 11307 Boleč   064/3100-189    
72 Inđija „Roj“ Dragan Vučenović Zmaj Jovina br. 61b 22320 Inđija 346256 060/3454-055 061/8826-207 [email protected]
73 Irig „Irig“ Nikola Bošković Tursko brdo br. 9 22406 Irig    064/353-4244   [email protected]
74 Ivanjica   Mirko Pantović Dubrava bb 32252 Prilike   069/641-978 061/8826-205 [email protected]
75 Jagodina „Pomoravlje“ Boban Mišić Selo Voljavče bb 35000 Jagodina   060/5555-718 061/8826-184 [email protected]
76 Jarmenovci Orlovac Zoran Novaković Jarmenovci bb 34318 Jarmenovci 544408 060/7259-836    
77 Kamenovo ,,Kalina“ Vladan Ž. Jevremović Kamenovo bb 12300 Petrovac 280601 062/1090-852 061/8801-861 [email protected]
78 Kanjiža „Nektar“ Bernat Laslo Đačka br. 10 24420 Kanjiža 444395 065/8511-874;  061/8826-192 [email protected]
79 Karavukovo „Matica“ Milovan Milenković Ive Andrića br. 26 25255 Karavukovo 435314 025/762-727, 063/754-8866   [email protected]
80 Knić Knić Dragan Todorović Cara Konstantina 73 34000 Kragujevac   064/303-5163   [email protected]
81 Kikinda   Saša Čolak Željeznička br. 6 23312 Banatsko Veliko Selo 372366 063/8855-496 061/8826-182 [email protected]
82 Kladovo   Ljubomir Čolević  Graničarska br. 3/12 19320 Kladovo 618937 019/801-636, 065/634-7749 061/8826-240 nema
83 Kladovo Đerdap Slađan Bobić Pantelije-Pante Jakovljevića br. 8/3/9 19320 Kladovo   064/8754-010   [email protected]
84 Kljajićevo PD „Matica“ Matko Srećko Kralja Petra Prvog br. 134A  25221 Kljajićevo   065/2346-070    
85 Knjaževac Udruženje pčelara za proizvodnju organskog meda „Organik“ Zoran Milisavljević Kaplarova br. 2-2/4 19350 Knjaževac   060/3773-843 061/8824-049 [email protected]
86 Knjaževac „Lipa“ Miroslav Milošević Mile Julina br. 38 19351 Knjaževac   063/8542-217 061/8826-185  
87 Koceljeva Svešteničko i monaško društvo pčelara eparhije šabačke Nebojša Jeremić Miloša Pocerca br. 4 15216 Mišar   064/800-6200,
064/800-6230
  [email protected]
88 Koceljeva   Živojin Janjić Karađorđeva br. 12 15220 Koceljeva 277724 063/266-025 061/8826-156  [email protected]
89 Koceljeva Tamnava Novo Petrović Ljutice Bogdana 36 15220 Koceljeva   064/392-5002    
90 Konak „Čeda Vojnov“ Živo Sekulić  Maršala Tita br. 44 23253 Konak 368701 023/856-002, 064/9459-097 061/8829-497  
91 Kosjerić „Miladin Zarić-Mišo“ Ivica Starčević Makovište bb 31263 Varda   064/0545-266 061/8826-167 [email protected]
92 Kovačica Kovačičko pčelarsko društvo Jan Durgala Sonje Marinković br. 21 26215 Padina 308427 063/8811-410 061/8826-195 [email protected]
93 Kovin „Deliblatski med“, Deliblato Slobodan Lacku Ive Lole Ribara br. 64 26225 Deliblato   060/3765-401   [email protected]
94 Kovin  „Peščara“ Nebojša Stanković Pesnička br. 8 26220 Kovin 306219 060/3561-031   [email protected]
95 Kragujevac   Zoran Milenković Đenerala Kovačevića br. 5 34000 Kragujevac   069/3839-746; 034/312-645 061/8826-202, 061/8826-257 [email protected]
96 Kraljevo   Dragan Rakićević  Dečanska br. 5 36103 Kraljevo 3 563658 036/373- 419, 062/587-687 061/8826-194; 061/8829-482 [email protected]
97 Krepoljin „Gornjak“ Srba Milosavljević Krupaja bb 12316 Krepoljin   062/9626-933 061/8826-181 [email protected]
98 Krivelj „Krivelj“  Dragutin Adamović Krivelj 19219 Krivelj 602701 030/473-123, 060/6811-214 061/8826-179 [email protected]
99 Krupanj   Milan Sredojević Zmajevac br. 3 15314 Krupanj 264853 015/581-006, 064/431-6705  061/8826-277  
100 Krupanj Udruženje pčelarskih porodica „Sokolske planine“ Zlatomir Maksimović  Maršala Tita br. 57 15314 Krupanj 264859 015/581-299, 063/256-899, 064/3185-630 061/8829-473 [email protected]
101 Kruševac „Dr Bogoljub Konstantinović“ Miodrag Bučić Kolubarske bitke br. 75 37000 Kruševac   063/624-839  061/8826-198 [email protected]
102 Kučevo Udruženje homoljskih pčelara „Pek“ Slobodan Šulejić Njegoševa bb 12240 Kučevo 1 286002  012/851-387, 069/2807-755 061/8826-253  
103 Kuršumlija „Toplica“ Božur Ilić Kastrat bb 18430 Kuršumlija   062/355-534 061/8826-146  
104 Lajkovac DP Lajkovac Zoran Petrović Lajkovac 14224 Lajkovac   063/374-343 061/8826-162 [email protected]
[email protected]
[email protected]
105 Lapovo   Miroslav Solunac Solunska br. 78 34220 Lapovo  547041 063/600-011    
106 Lazarevac „Budućnost“ Mihajlo Belošević Dušana Petrovića Šana br. 22/3 11550 Lazarevac   065/8759-054 061/8826-199, 061/8826-261 [email protected]
107 Lazarevo „Cvet Banata“ Anica Batinić  Milana Simovića br. 5 23241 Lazarevo 355507 023/896-085, 064/0715-183   [email protected]
108 Lebane „Jablanica“ Nebojša Jović Koste Stamenkovića br. 23 16230 Lebane 647505 063/4233-52 016/846-122   [email protected]
109 Leposavić „Ibarski Cvet“ Radomir Bogdanović 24 novembar br. 46 38218 Leposavić 900801 064/8224-732   [email protected]
110 Leskovac „Leskovac“ Zoran Marković Borivoja Kocića br. 5 16000 Leskovac   064/405-9575 061/8826-164 [email protected]
111 Leskovac „Dubočica“ Ilić Dragoslav  Slavka Zlatanovića br. 35 16000 Leskovac   016/281-666, 063/428-236 061/8826-193 [email protected]
112 Leskovac „Beli Bagrem“ Petar Savić Obilićev venac br. 20 16000 Leskovac 642317 016/3454-457, 065/2544-577 061/8826-246 [email protected]
113 Lešnica „Vidojevica“ Jovan Oljačić Stanka Orelja br. 44 15307 Lešnica 263790 015/840-748, 061/8826-255 [email protected]
114 Loznica   Zoran Radišić Gornji Dobrić bb 15308 Jadranska Lešnica   064/870-1135,
015/824-002
061/8826-174 [email protected]
115 Lučani „Dragačevski Pčelari“ Damljan Dramlić (sekretar Miljko Sinđelić) 4. Decembar br. 11            (Omladinska br. 7/13) 32240 Lučani 535205 060/444-0136, 064/3611-627, sekretar 062/8088-619 061/8826-206 [email protected] 
116 Ljig „Rajac“ Vladimir Sredojević 1300 kaplara br. 7 14240 Ljig 245102 014/3445-810, 064/155-4293 061/8824-053 [email protected]
117 Ljubovija „Azbukovica“ Zoran Sević  Planinska bb 15320 Ljubovija 268460 015/562-041, 063/385-625 061/8826-245 [email protected]
118 Ljubovija „Soko“ Živorad Petrović Vrhpolje bb 15324 Vrhpolje   064/2517-172 061/8826-140 [email protected]
119 Mali Zvornik „Matica“ Rade Pavlović Brasina 15317 Donja Borina   063/256-833 061/8826-168  
120 Malo Crniće „Stig“ Nebojša Ivković Salakovac bb 12311 Malo Crniće 299250 064/320-6391 061/8829-495 [email protected]
121 Medveđa Pčelarsko društvo Medveđa Milisav Miletić  Jablanička br. 63/3 16240 Medveđa 648019 016/891-110, 064/527-8471   [email protected]
122 Melenci DP „Rusanda“ Milan Popov Braće Barnić br. 47A 23270 Melenci 355217 023/731-259 069/3095-494   [email protected]
123 Mladenovac „Kosmaj“ Milovan Pantić Kralja Aleksandra Obrenovića br. 123 11400 Mladenovac 220301 064/2083-283 061/8826-238 [email protected]
124 Mokrin Udruženje „Nekina bara“ Stevan Popadić Trg Deveti Januar bb 23305 Mokrin 378153      
125 Mužlja „Akac“ Peter Mezei Kun Bele 98 23206 Zrenjanin   060/3577-075   [email protected]
126 Negotin „Hajduk Veljko“ Slavko Luković 12. Septembar br. 6А/II-8  19300 Negotin 614505 063/481-430,   060/444-0117, 019/543-403, 019/548-853. 061/8826-188; 061/8829-480 [email protected]
127 Nikinci „Srem“ Ivan Hegediš Matije Huđi br. 21/20 22000 Sremska Mitrovica 321122 069/3031-939    
128 Niš „Matica“ Dobrosav Milovanović selo Grkinja 18240 Gadžin Han 692140 060/6390-616 061/8826-175, 061/8826-263 [email protected][email protected]
129 Niš  UP „Niš“ Milorad Novković  Žarka Jerkovića br. 18 18106 Niš 701659 018/550-653, 060/444-0112 061/8826-187, 061/8826-262 [email protected]
130 Niška Banja „Suva Planina“ Nebojša Videnović Salvadora Dalija br. 61 18103 Niš 706279 065/999-0250   [email protected]
131 Nova Crnja UP „Moja pčela“ Boris Vrbljanac Bosanska br. 116 23220 Srpska Crnja   064/6579-146    
132 Nova Pazova „Polen“ Radoslav Knežević  Pinkijeva br. 57 22330 Nova Pazova 344956 022/323-625, 064/613-0182   [email protected]
133 Nova Varoš „Zlatarka“ Predrag Tomašević Magistralni Put br. 71/14 31320 Nova Varoš   069/3201-086 061/8826-249 [email protected]
134 Novi Bečej Društvo pčelara Novi Bečej Ivica Stojšin Narodnog fronta br. 30/E 23272 Novi Bečej 365101 023/774-986, 061/110-6697 061/8829-499 [email protected]
135 Novi Kneževac „Suncokret“ Ivan Farago  Svetog Save br. 18 23330 Novi Kneževac 375251 063/8279-201 061/8826-148 [email protected]
136 Novi Pazar   Sabahudin Emrović  Novopazarska banja bb 36300 Novi Pazar 571817 064/8155-439 061/8826-172 [email protected]
137 Novi Pazar UP „Matičnjak“ Edip Murtezić  Palih boraca br. 36A 36300 Novi Pazar 570920 065/312-8855 061/8826-243  
138 Novi Sad „Jovan Živanović“ Milan Bulajić Žarka Zrenjanina br. 117 21400 Bačka Palanka    021/824-220, 064/9877-873 060/444-0122; 061/8826-235, 061/8826-264   
139 Novo Miloševo „Nektar“ Florijan Marijaš Marka Oreškovića br. 10 23273 Novo Miloševo    064/394-2834    
140 Obrenovac   Branislav Vilotić Kralja Petra Prvog br. 8 11500 Obrenovac   063/8918-501 061/8826-236 [email protected]
141 Odžaci „Suncokret“ Aleksandar Stojanović Mostonga 57 25250 Odžaci 433029 025/5744-110, 061/1376-709    
142 Opovo Društvo pčelara „Amorfa“ Boris Humbal Branka Radičevića br. 11 26204 Opovo   013/681-794, 064/0920-364   [email protected]
143 Osečina „Pera Jovanović Komirićanac“ Aleksandar Nikolić Ostružanjski put bb 14253 Osečina   064/9936841 061/8826-161  
144 Padina „Padina“ Bojan Antić Selo Padina 18258 Krajkovac – UP 695240 018/898-034, 064/2741-426 061/8829-498 [email protected]
  Pančevo „Omoljica“ Lazar Deheljan Kralja Petra Prvog 22 26230 Omoljica        
145 Pančevo Podružnica Aleksandar Cvejić Isidore Sekulić br. 16/3 26000 Pančevo   060/7222-269 061/8826-254 [email protected]
146 Paraćin „Grza“ Nebojša Ponjavić Dubrovačka br. 1 35250 Paraćin 590878 069/699-574 035/561-393 061/8826-191 [email protected]
147 Pecka „Petar Vragolić“ Marković Rodoljub Ljubomira Pavlovića br. 3 14000 Valjevo 253006 014/225-635,
 064/3576-072
   
148 Perućac „Tara“ Filip Tadić Nikole Tesle br. 17 31256 Perućac 507704 064/2175-817 061/8826-183  
149 Petrovac „Mlava“ Dragiša Jović Osmog oktobra br. 55 12300 Petrovac 280343 012/332-080, 064/350-8709 061/8826-152 [email protected]
150 Pećinci Udruženje poljoprivrednih proizvođača opštine Pećinci Marijana Panić Slobodana Bajića br. 5 22410 Pećinci   064/317-9850; 064/898-3631   [email protected]
151 Pirot „Pirotska dolina“ Bogdan Kostić Kapetana Karanovića br. 100 18300 Pirot 620911 010/345-808, 064/300-3706 061/8826-285  
152 Pirot „Stara planina“ Miljan Tošić Dragoljuba Milenkovića 41 18300 Pirot   064/2838543    
153 Plandište „Banatska Matica“ Malijar Vladimir Gavrila Principa br. 56 26370 Hajdučica 316903 013/864-200, 063/8286-192 061/8826-252 [email protected]
154 Požarevac   Dejan Stefanović Moše Pijade br. 52/21 12000 Požarevac 291902 060/8280-316 061/8826-176, 061/8826-150 [email protected]
155 Požega „Matica“ Nenad Mandić Knjaza Miloša br. 159 31210 Požega    064/3069-066 061/8826-197 [email protected]
156 Preševo „Bleta“ Dašnor Osmani  Ramiza Sadikua br. 125 17523 Preševo 637018 063/472-026    [email protected]
157 Priboj   Nikola Miković Sastavci 31335 Sastavci   064/653-1644 061/8826-248 [email protected]
158 Prijepolje   Mirsad Hodžić Milosava Stikovića bb 31300 Prijepolje   064 8756800    [email protected]
159 Prnjavor   Branko Mijić Drinska br. 28 15310 Ribari 274713 064/3676-434 061/8826-242  
160 Prokuplje „Jastrebac“ Ivan Đorđević Ozrenska br. 78 18400 Prokuplje 650750 027/325-547, 064/2858-129   [email protected]
161 Prokuplje „Pčelica“ Miroljub Jović 7. juli br. 15 18400 Prokuplje   064/1321-536 061/8826-241  
162 Prokuplje „Toplička Epigenija“ Petar Peković Ratka Pavlovića br. 291/11 18400 Prokuplje 650801 064/6713-503    
163 Rača „Karađorđevo Trmčište“ Dragan Milovanović Nikole Tesle br. 25 34210 Rača 545018 034/752-118, 063/7883-772 061/8826-279 [email protected]
164 Raška   Branko Zečević Stara strugara A 5/14 36350 Raška   064/2328-940   [email protected]
165 Ražanj   Dejan Blagojević  Smilovac 37213 Vitoševac 669831 063/621-636,  037/847-187 061/8826-237 [email protected]
166 Resavica „Gornja Resava“ Vladan Spajić 6. avgusta bb 35237 Resavica   063/461-772   [email protected]
167 Ripanj   Miroslav Đorđević Palanski put 31 11232 Ripanj 1 168610 060/1333160 061/8829-477 [email protected]
168 Rosica „Jastrebac“ Boban Stamenković Trg Pistoje br. 21 37000 Kruševac 671433 064/2265-393    
169 Rudnik   Milija Miljković Guriševci bb 34318 Jarmenovci   034/534-806, 063/8984-950    
170 Ruma ,,Maslačak“ Dane Knežević Vinogradska br. 15/a 22400 Ruma 330827 063/540-743   [email protected]
171 Ruma „Nikola Mileusnić“ Marko Ćulibrk Naselje igralište l8/22  22401 Ruma   022/479-981, 063/7353-539 063/101-91-35 [email protected]
172 Sečanj „Banatska Matica“ Tomić Zlatomir Trg Stanislava Bukurova br. 3 23250 Jarkovac 367714 023/857-017  069/1857-017 061/8829-472 [email protected]
173 Senta i Čoka   Čaba Fekete Novosadski put br. 48 24400 Senta   063/1214-413   [email protected]
174 Sivac „Sivac“ Mrdak Tatjana Žarka Zrenjanina br. 113 25223 Sivac 438006 025/711-160, 063/111-6045 061/8827-120 [email protected]
175 Sjenica „Sjenička Pčela“ Eldin Čolović Kralja Petra bb 36310 Sjenica   062/8336-577   [email protected]
176 Skorenovac PD „Skorenovački nektar“ Erno Kiš JNA br. 48 26228 Skorenovac   064/0169-792   [email protected]
177 Smederevo   Mitrović Toplica Kosmajskih partizana br. 7 11300 Smederevo  231033 026/652-548, 063/224-898 061/8826-153; 061/8829-487 [email protected]
178 Smederevska Palanka „Jasenica“ Goran Stanojević Druge proleterske brigade br. 6 11420 Smederevska Palanka   064/1285-796 061/8826-160  [email protected], [email protected][email protected]
179 Sokobanja Sokobanja Toplica Miletić Selo Resnik BB 18230 Sokobanja   064/8560-746    
180 Sokobanja UP „Krajinska matica“ Saša Radivojević Mužinac 18230 Sokobanja   062/263-203    
181 Sombor Udruženje pčelara „Avram Maksimović“ Mastilović Milorad Suvajska br. 3                          Venac Petra Bojovića br. 7  25101 Sombor           25101 Sombor 421301, 421259 025/436-391, 064/8188-064 061/8826-180 [email protected]
182 Srbobran „Suncokret“ Dragan Kurjački Save Kovačevića br. 16 21480 Srbobran   063/503-082   [email protected],
[email protected]
183 Sremska Mitrovica „Jovan Živanović“ Tomislav Kostić Đure Daničića br. 57A 22000 Sremska Mitrovica 321203 022/618-310, 060/6183-100 061/8826-256 [email protected]
184 Sremski Karlovci „Jovan Živanović“ Nemanja Lukić Miloša Crnjanskog br. 6 21205 Sremski Karlovci 412322 063/8536-639    
185 Sremski Karlovci „Stražilovo“ Bikar Aleksandar Mitropolita Stratimirovića br. 43 21205 Sremski Karlovci 412126 021/881-656; 063/562-428   [email protected]
186 Stara Pazova ,,Jedinstvo“ Milorad Hadžić Vojvode Mišića br. 73 22313 Vojka 344160 063/8386-597   [email protected]
187 Starčevo   Goran Stanković Maršala Tita br. 83 26232 Starčevo 307976 013/633-268,
065/4164-610
061/8826-204  
188 Stragari   Aca Živković 25. Srpske divizije br.3 34000 Kragujevac   060/2340-184   [email protected]
189 Stubal Pčelarsko udruženje „Morava-RS“ Radovan Stojković Stubal b.b. 17512 Stubal 633811 017/484-490, 063/415-734   [email protected]
190 Subotica „Pčela“ Dragoljub Matić Radnoti Mikloša br. 24/a 24000 Subotica   024/7555-24, 069/3429-711 061/8826-203 [email protected]
191 Surdulica „Matica“ Ivica Kostić  Selo Alakince 17530 Surdulica 635511 060/670-1340 061/8826-250 [email protected]
192 Svilajnac „Resava“ Božidar Golubović Vojvode Putnika br. 21 35210 Svilajnac 586325 035/311-782, 064/361-3205 061/8826-177  
193 Svilajnac „Morava“ Dragan Milošević Njegoševa br. 12 35210 Svilajnac   064/8671-264   [email protected]
194 Svrljig   Miljan Mihajlović Hadžićeva br. 27/b 18360 Svrljig 688151 060/5053974 061/8826-296  
195 Šabac DP Šabac Dragan Malešević Kasarska br. 19 15000 Šabac   064/501-6050 061/8829-481  
196 Šabac „Pčelarski farmeri Podrinja“ Matić Milan Vojislava Ilića br. 77 15000 Šabac 271886 015/335-646 062/415-075   [email protected]
197 Šabac PD „Cer“ Željko Mijatović Radivoja Markovića br. 45 15353 Majur 274047 015/379840, 064/8394-033 061/8804-074 [email protected]
198 Šabac Asocijacija pčelarskih organizacija okruga: Mačvanskog, Kolubarskog i Sremskog Milorad Evtić Senjak 26 14000 Valjevo   060/444-0118   [email protected]
199 Šid   Bogdan Čemerlić Filipa Višnjića br. 101 22246 Višnjićevo   063/8712-942 061/8826-155 [email protected]
200 Šilovo „Prilepac“ Vladimir Denić Prilepnica (Gnjilane) 38252 Šilovo   064/0194-024   [email protected]
201 Štrpce „Šarplaninska pčela“ Boban Staletović Cara Lazara BB Štrpce 38236   064/063-0894 [email protected]  
202 Štrpce „Šarski roj“ Miljan Krstić  Berevce 38239 Drajkovce 961307 064/4452-719, 029/071-298,  00377/45/604-582   [email protected]
203 Temerin „Šigeti Šandor“ Babković Zoltan Ruža br. 65 21235 Temeri_mn n 385259 021/842-167, 069/675-499   [email protected]
204 Titel „Titelsko udruženje pčelara“ Miodrag Cvetković  Petra Konjevića br. 52 21240 Titel 386132 021/862-037, 063/886-5296   [email protected]
205 Topola „Oplenac“ Radomir Ćirković Karađorđeva br. 2 34310 Topola 543007 064/221-3335 061/8826-297 [email protected]
206 Trgovište „Pčinja“ Slađan Stanojev  Ivo Lola Ribar br. 21 17525 Trgovište   017/52-140, 064/390-4325    
207 Trstenik „Pomoravlje“ Radomir Bradić  Pana Đukića br. 2/2 37240 Trstenik 665542 063/608-697 061/8826-158 [email protected]
208 Trstenik „Sreten Adžić“ Zoran Mihajlović Kneginje Milice br. 65/2 37240 Trstenik   065/8333-882 061/8826-287 [email protected]
209 Tutin „Pešterska matica“ Ismet Selmović Veljka Vlahovića br. 18 36320 Tutin 576188 020/810-670, 063/658-373 061/8826-292  
210 Tutin „Tutin“ Hasim Ibrahimović Bogoljuba Čukića BB 36320 Tutin   069/622-767 063/622-767  
211 Tutin „Gornja Pešter“, Đerekare Nedžad Tahirović Zelengora 7 36320 Tutin   063/656-868   [email protected]
212 Ub „Sveta Popović“ Miloje Jakovljević Svetog Save br. 2 14210 Ub   063/766-2363, 014/411-241 061/8826-149 [email protected]
[email protected]
213 Užice Društvo pčelara Užice Ljubiša Vučetić Ul. Mihaila Pupina 1/2 31004 Užice    065/2320-238 061/8826-293, 061/8826-265 [email protected]
214 Valjevo „Nukleus“ Goran Gavrilović Dročinska bb 14000 Valjevo  250808 060/0506-075 061/8826-166 [email protected]
215 Valjevo  UP „Valjevo“  Zoran Bogićević Dušanova br. 111 14000 Valjevo  251401 064/2261-433 061/8826-294  
216 Varvarin „Temnić“ Radoja Aleksandar Selo Varvarin 37260 Varvarin 668132 037/787-412, 060/147-0009  061/8826-291 [email protected]
217 Velika Plana Udruženje pčelara „Bagremac“ Mirko Blagojević Kralja Petra I 111 11324 Staro Selo   069/116-2293     026/851-241   [email protected]
218 Velika Plana „Radilica“ Dragan Nikolić Alekse Šantića br. 21 11320 Velika Plana 238202 026/514-229 069/20-777-20 061/8826-170  
219 Veliko Gradište Društvo pčelara opština Veliko gradište i Golubac Stanislav Mađar Ivo Lola Ribar br. 23 12222 Kusiće, Veliko Gradište   012/666-732, 065/8844-912 061/8826-151 [email protected]
220 Vladičin Han „Medena“ Ivan Nikolić Jug Bogdana bb 17510 Vladičin Han   063/1023-941 061/8826-290  
221 Vladimirci   Stekić Dragan Svetog  Save br. 35 15225 Vladimirci 279021 015/514-622, 063/261-566 061/8826-141 [email protected]
222 Vlasotince   Stojanović Staniša Selo Orašje 16210 Vlasotince 645935 016/873-767,  064/5843-533 061/8826-163 [email protected]
223 Vranje „Matica“ Čedomir Mladenović Stevana Mokranjca br. 23 17500 Vranje 630621 063/8542-898 061/8826-295, 061/8804-089 [email protected]
224 Vranje „Pčelica“ Žika Nedeljković Jovana Hadživasiljevića 34 17500 Vranje 630107 064/890-7874 061/8826-281  
225 Vranjska Banja PD „Vranjska Banja“ Zanko Jovančov Selo Izumno bb 17542 Vranjska Banja 632548 064/7009-483   [email protected]
226 Vrbas UP „Vrbas“  Dragoljub Krstić Sivč Jovgena br. 146/a 21460 Vrbas 399002 021/722-052, 060/000-6402 061/8826-286 [email protected]
227 Vrnjačka Banja „Vrnjačka Banja“ Veroljub Trifunović Vuka Karadžića br. 1 36210 Vrnjačka Banja 567494 036/621-218,
063/1578-403
061/8826-283  
228 Vrčin UP Vrčin Dobrosav Đorić Beogradska br. 86 11224 Vrčin   064/4424-777    
229 Vršac DP „Vršac“ Dragan Čejić Gundulićeva br. 16A 26300 Vršac   063/8863-819 061/8826-288 [email protected]
230 Zaječar DP „Timok“ Nenad Žikić Nikole Pašića br. 7 19206 Veliki Izvor 612202 064/2809-273 061/8826-267 [email protected]
231 Zavlaka UP „Rađevina“ Milan Marić Gornje Brezovice 15312 Zavlaka 265071 015/592-312 064/357-1190    
232 Zrenjanin PD „Milivoj Bugarski“ Milenko Milošević Pančevačka br. 17 L3/8 23101 Zrenjanin 351939 060/0548-911 061/8826-189 [email protected]
233 Zvečan DP „Sokolica“ Živadinka Nikolić Veliko Rudare bb 38227 Zvečan   064/0017-211    
234 Zubin Potok Udruženje pčelara „Berim“ Aleksandar Trifunović Arsenija Čarnojevića br. 17 38228 Zubin Potok   064/5842-033   [email protected]
235 Žabari UP „Medna Kosa“ Živorad Obradović Kneza Miloša br. 102 12374 Žabari 289003 062/8857-212    
236 Žabari Društvo pčelara „Brzohode“ Slaviša Kostić Brzohode bb 12374 Žabari 289101 069/259-2680    
237 Žagubica Udruženje pčelara „Vrelo Mlave“  Ilija Avramović Kralja Milana br. 4/7 12320 Žagubica 284002 063/8281-711 061/8826-282 [email protected]
238 Žitorađa DP „Toplički cvet“ Vladimir Pejčić selo Donje Crnatovo bb 18414 Donje Crnatovo, Žitorađa 659701 027/65-880, 064/2191-404   [email protected]
239 Žitorađa Udruženje za razvoj poljoprivredne proizvodnje „Agrotim“ Miodrag Stevanović  Ratka Pavlovića br. 24 18412 Žitorađa 658115 027/836-1189; 060/165-3632    
                   
  Brčko Udruženje pčelara Brčko Velimir Živanović Vukosavačka br. 35 76100 Brčko, BiH   065/416-481   [email protected]
  Vukovar Pčelarska udruga „Cornacum“ Boško Gvero Đure Jakšića 35, Klisa 31000 Osijek, Hrvatska       [email protected]
  Skoplje Sojuz na pčelarski združenija na Makedonija „Pčela“ Skopje – Gazi Baba Mende Trajkovski Fustani br. 9 7000 Bitola, Makedonija       [email protected]
  Prilep Pčelarsko združenie „Bratstvo“ Zvonko Petroski Borka Vlačarot br. 23 7500 Prilep, Makedonija   +38971214133   [email protected] 
Izrada sajta Tirien