• 18
  • 18
  • 18
  • 18
  • 18

SPOS
Savez pčelarskih organizacija Srbije

SPOS Ul. Dr Agostina Neta 30 A, 11070 Novi Beograd spos.rs@gmail.com 011/61-28-071 060/444-0-121 060/444-0-124 060/444-0-287

DRUŠTVA I UDRUŽENJA PČELARA

Mesto Naziv društva Ime i prezime Adresa Poštanski broj i mesto Telefon SPOS broj E-mail
Ada „Tamaško Jožef“ Lakatoš Žolt 8. oktobra br. 43/a 24435 Mol 063/8191-116, 024/861-811 061/8801-860 lakatos.zolt.kantor@gmail.com
Aleksandrovac „Župa“  Tomislav Đukić  Vojvode Petra Đukića br. 1 37230 Aleksandrovac 064/1790-743,  037/751-312 061/8826-159  
Aleksinac ,,Aleksinac“ Rodoljub Živadinović  Stojana Janićijevića br. 12 18210 Žitkovac 060/444-0101 061/8826-200 rodoljubz@open.telekom.rs
Alibunar „Bagrem“ Kračun Lučijan Žarka  Zrenjanina br. 38 26310 Alibunar 013/641-615, 069/117-1957 061/8824-046 lucijank@krstarica.com
Apatin „Dunav“ Rade Stevanović  Trg Oslobođenja br. 20/1 25260 Apatin 025/778-475, 063/7799-008 061/8826-234 stevra64@gmail.com
Aranđelovac   Miloš Stanić Selo Banja 34304 Banja – UP 060/4480-484 061/8826-233 milosstanic@ymail.com
Arilje „Ariljska pčela“ Vidosav Teofilović  Slobodana Penezića Krcuna br. 2 31230 Arilje 031/893-508, 064/0126-141 061/8826-231 chedochaba@gmail.com
Arilje „Savo Popović“ Mićo Pećinar Vigošte bb 31230 Arilje 065/6141-866 061/8826-232 micopecinar@gmail.com
Babušnica „Babušnica“ Dragoslav Jocić  Selo Suračevo 18330 Babušnica 064/5269-827 010/386-114 061/8826-142 u.p.babusnica@gmail.com
Babušnica „Lužnica“ Milan Stamenković  Dragica Žarković br. 12 18330 Babušnica 010/385-502, 062/224-847 061/8826-230 milansinger82@yahoo.com
Bač „Mostonga“ Drago Vulin Trg Dr Zorana Đinđića br. 12/9 21420 Bač 063/485-906 061/8826-229 poljoskola@neobee.net
Bačka Palanka „Pčela“ Goran Bogunović  Cara Lazara br. 208 21400 Bačka Palanka 021/604-7404, 063/105-0483 061/8826-228 bogunovic@iinet.rs
Bačka Topola   Mirko Spasojević  Nikole Tesle br. 25 24344 Tomislavci 024/728-148, 062/581-060 061/8829-489 Mirko.spasojevic@ddor.co.rs mspasojevic17@yahoo.com 
Bački Jarak Eko pčelar Bački Jarak Branislav Milosavljević Đure Jakšića br. 66 21235 Temerin 063/589-661    
Bački Monoštor   Marin Šuvak  Dolska br. 117 25272 Bački Monoštor 025/807-663, 060/0663-962   s.strangar@yahoo.com
Bački Petrovac „Pčela“ Jan Sljuka Jarmočna br. 22 21470 Bački Petrovac 064/321-2341; 021/781-135 061/8829-490  
Badovinci „Milutin Rajlić“ Goran Sladojević 9 Jugovića br. 151 15358 Badovinci 063/738-7096; 015/425-062 061/8826-227  
Bagrdan „Pčelar“ Radoš Zdravković Bagrdan bb 35204 Bagrdan 063/378-124    
Bajina Bašta „Omorika“ Rade Marjanović  Cvetka Jelisavčića br. 20 31250 Bajina Bašta 031/866-971, 060/1318-500,  061/8826-268 rade.omorika@gmail.com 
Bajina Bašta „Polen“ Slavko Petrović Banović Strahinje br. 15 31250 Bajina Bašta 031/862-773, 062/201-768 061/8829-491 todor1204@open.telekom.rs
Bajmok „Roj“ Slavko Miljković Solunskih ratnika b.b.  25212 Alekse Šantića 025/5838-340, 064/2636-968   slavkom292@gmail.com
Baljevac   Momir Tanasković Boška Buhe br. 3 36344 Baljevac na Ibru 036/791-425, 064/3424-025 061/8826-226 tanasko.pcelar@gmail.com
Banatski Karlovac Udruženje pčelara „Pčelica B.K“ Planojević Milan Drinska br. 68 26320 Banatski Karlovac 063/887-0788    
Banatsko Veliko Selo „Matica“ Marko Sekulić Krajiška br. 1 23312 Banatsko Veliko Selo 061/804-5561   sekulicbvs@gmail.com
Barajevo PD „Barajevo“ Prvoslav Jelić 13. oktobra br. 10 11231 Beograd – Resnik 064/3534-517 061/8826-225  
Batočina „Rogot“ Dragan Janković  Selo Kijevo 34227 Batočina 034/866-175, 064/217-6409,  061/8826-224 ljjovanovic@credybanka.com
Bavanište   Panta Virijević Svetog Save br. 32 26222 Bavanište 013/751-506, 069/636-477    
Bečej „Tisa“ Mile Mučalov  Petra Drapšina br. 32 21225 Radičević 065/2670-100 061/8826-223 attisza@stcable.net
Bela Crkva „Češko selo“ Anton Hubert  Žarka Zlatara br. 48, Kruščica 26340 Bela Crkva 066/9494-360 061/8826-269 anton.pcelar@gmail.com
Bela Palanka „Kovanluk“ Radovan Dinić  Vuka Karadžića br. 3 18310 Bela Palanka 018/854-207 061/8826-222  
Belušić „Levač“ Rajković Boban Belušić 35263 Belušić 060/412-2712 061/8826-221 bobanrajkovic16@gmail.com
Beograd „Beogradsko Udruženje Pčelara“ Božidar Gašić Gospodara Vučića br. 185 11118 Beograd 011/3444-624, 063/8280-874  061/8826-219 Slađan, 061/8826-259 Jovanka bioplodplus@ptt.rs
Beograd „Beograd“ Petrović Boža zamenik Slobodan Čumić Molerova br.13 11111 Beograd 17 011/3440-121, 060/3080-253, 060/3080-251  061/8826-220, 061/8826-258, 061/8829-488 drustvopcelarabdg@eunet.rs
Beograd Udruženje za apiterapiju i unapređenje integrativne zaštite Žarko Stepanović Nikole Markovića br. 8/2 11090 Beograd-Rakovica 064/339-7775    
Blace   Vojislav Đurković (blagajnik Vojkan Živković njegova je adresa) Karađorđeva br. 4 18420 Blace 027/371-474, 064/5019-712 069/25-04-944 061/8826-299  
Bogatić „Mačva“ Radiša Maletić 7. jula br. 87 15350 Bogatić 063/8133-001 061/8826-218 radisamaletic@open.telekom.rs
Bogojevo „Tamaško Jožef“ Bođo Ferenc Aleja Maršala Tita 28, prvi ulaz 15  24000 Subotica 060/3005-044   pcelaribogojevo@gmail.com
Bojnik   Radovan Stamenković Selo Velika Crkvica bb 16205 Bojnik 061/821-513, 069/1634-878 061/8826-298  
Boljevac „Rtanj“ Dragiša Smiljković  Solunskih boraca br. 5 19370 Boljevac 030/461-606 061/8826-270   
Bor „Krivelj“  Dragutin Adamović Krivelj 19219 Krivelj 030/473-123, 063/8811-214 061/8826-179 pcela.krivelj@hotmail.com
Bor „Albina“ Mile Jevremović Jovana Vučkovića br. 45 19210 Bor 030/2491-405, 060/491-4050 061/8826-217 milejevremovic52@gmail.com
Bor Slatina Nebojša Buzej Slatina 19221 Slatina UP 065/2028-402   nebojsabuzej@gmail.com
Bosilegrad „Radilica“ Mihalov Zahari 22. decembra br. 10  Naselje „Magurka“ bb 17540 Bosilegrad 064/673-9522 061/8826-216 kbdukat@gmail.com
Boževac „Matica“ Ratko Stokić  Boževac 12313 Boževac 012/281-128, 063/445-415   maticabozevac@mail.ru
Brodarevo UP Brodarevo Rifo Viličić Bratstva jedinstva bb 31305 Brodarevo      
Brus   Milomir Marković Cara Dušana br. 6 37220 Brus 064/3886-117 061/8826-215 mednakucamarkovic@gmail.com
Bujanovac Polen 2012 Zarije Mitić Braće Stošić br. 56 17520 Bujanovac 064/2022-164 061/8828-751  
Bujanovac „Apicula“ Seljami Iseni Selo Nesalce 17520 Bujanovac 062/345-015   selami_iseni@hotmail.com
Crna Trava   Blagoje Radovanović  Selo Gradska 16213 Sastav Reka 063/7582-631, 016/818-221 061/8826-271  
Crnajka „Deli Jovan“ Dragan Golubović  Selo Crnajka 19222 Klokočevac 064/2122-199   tihomirzurkic@gmail.com
Čačak UP „Čačak“ Svetomir Stamenković (potpredsednik Dušan Kukić, njegova je adresa i njemu se sve šalje) Dragiše Mišovića br. 107 32102 Čačak  032/374-921, 064/358-0869 Dušan Kukić 061/8826-214; 061/8829-485  
Čačak „Čačanska Pčela“ Vučko Radojičić Kumanovska br. 3 32102 Čačak 032/5542-891, 064/3450-155 061/8826-213, 061/8829-492  
Čačak „Gradac Čačak“ Stojan Ječmenić  M. Ćosića 34 32000 Čačak 060/033-4325    
Čajetina „Zlatibor“ Vladan Skodrić Jovana Dučića br. 17 31310 Čajetina 031/8318-22, 065/8318-222 061/8826-211  
Ćićevac   Nenad Macić  Branka Krsmanovića br. 34 37210 Ćićevac 062/350-298   bojanbigmazzy@gmail.com
Ćuprija „Nemanja“ Borivoje Milenković  Jug Bogdana br. 5 35230 Ćuprija 035/281-616 063/8022-552    
Ćuprija „Ravanica“ Miladin Todorović Đure Đakovića br. 60 35230 Ćuprija 062/477-297 061/8826-210  
Despotovac „Nektar“  Zoran Nikolić Beljanička br.14 35213 Despotovac 035/611-946 063/8230-137 061/8826-209 biljzox@gmail.com
Dimitrovgrad Udruženje pčelara Opštine Dimitrovgrad Danilo Nikolov Hristo Botev br. 43 18320 Dimitrovgrad 062/8034-601; 064/140-88-21 061/8824-047 nikolovdanilo@gmail.com
Dobričevo UP „Karaš“ Jožef Virag JNA br. 35 26346 Dobričevo (Jasenovo)      
Donja Šatornja „Gornja Jasenica“ Slobodan Milošević  Gornja Trešnjevica 34314 Donja Šatornja 034/533-186      
Donji Milanovac „Poreč“ Ivan Milanović  Nikole Pašića br. 68 19220 Donji Milanovac 030/590-527 065/556-2233 061/8826-144 ivanmilanovic@open.telekom.rs
Elemir „Okanj“ Nikola Momirov Pariske komune br. 29 23000 Zrenjanin 064/3411-636 061/8829-493  
Erdevik „Lipa“ Dejan Pap Kralja Petra I br. 12 22230 Erdevik 022/752-920, 063/787-5231   shakal616@gmail.com
Gložane „Lipa“ Slaviša Lazarević  Gložane 35210 Svilajnac 035/337-183, 069/0102-360 061/8824-048 nema
Golubac „Golubački grad“ Predrag Perić  Radoševac bb 12223 Golubac 064/665-92-69; 012/679-506 061/8829-494  
Gornji Milanovac „Matica“ Mijatović Duško Vuka Karadžića br. 34 32300 Gornji Milanovac 1 032/718-077, 064/1614-252 061/8826-208 sblagojevic@univerzalat.rs
Grljan   Miodrag Ristić Hajduk Veljkova br. 47 19341 Grljan 060/4061-300    
Grocka „Pčela“ Marko Lučić, sekretar Ilija Radusinović (njegova je adresa) Kružni put 10e 11309 Leštane 065/277-4600 Marko 061/8826-145 marko.lucic85@gmail.com
Inđija „Roj“ Dragan Vučenović Zmaj Jovina br. 61b 22320 Inđija 060/3454-055 061/8826-207 vucenovic.dragan@gmail.com
Irig „Irig“ Nikola Bošković Tursko brdo br. 9 22406 Irig  064/353-4244   boskovic_n@yahoo.com
Ivanjica   Aleksandar Bogdanović Milinka Kušića br. 32 32250 Ivanjica 032/663-066 064/444-4476 061/8826-205 bogdan.aleksandar@gmail.com
Jagodina „Pomoravlje“ Saša Miletić Đurđevdanska br. 4 35236 Mijatovac 035/433-571, 064/199-3234 061/8826-184 dgile@nasamreza.com
Jarmenovci Orlovac Zoran Novaković Jarmenovci bb 34318 Jarmenovci 060/7259-836    
Kalište „Stig“ Nebojša Ivković Kalište bb 12311 Malo Crniće 064/320-6391 061/8829-495  
Kamenovo ,,Kalina“ Vladan Ž. Jevremović Kamenovo bb 12300 Petrovac 062/1090-852 061/8801-861 ratko.pcelar@gmail.com
Kanjiža „Nektar“ Bernat Laslo Đačka br. 10 24420 Kanjiža 065/8511-874;  061/8826-192 laslobernat@gmail.com
Karavukovo „Matica“ Milovan Milenković Ive Andrića br. 26 25255 Karavukovo 025/762-727, 063/754-8866 061/8801-862 misa.pcelar@gmail.com
Kikinda   Saša Čolak Željeznička br. 6 23312 Banatsko Veliko Selo 063/8855-496 061/8826-182 bim82@open.telekom.rs
Kladovo   Ljubomir Čolević  Graničarska br. 3/12 19320 Kladovo 019/801-636, 065/634-7749 061/8826-240 nema
Kladovo Đerdap Blagoje Majović Stefanije Mihajlović br. 1/10 19320 Kladovo 060/0807-345; 069/2011-003; 019/807-345 061/8829-496  
Kljajićevo „Matica“ Srećko Matko Kralja Petra I br. 134A 25221 Kljajićevo 025/852-494, 065/2346-070    
Knjaževac Udruženje pčelara za proizvodnju organskog meda „Organik“ Saša Petković Branka Ćopića br. 1 19350 Knjaževac 062/217-789 061/8824-049 up.organik@yahoo.com
Knjaževac „Lipa“ Miroslav Milošević  Mile Julinog br. 38 19350 Knjaževac 019/739-175; 063/8542-217 061/8826-185  
Koceljeva Svešteničko i monaško društvo pčelara eparhije šabačke Miloš Antonić Karađorđeva br. 19/2 15220 Koceljeva 015/558-148; 064/800-9250 061/8824-050 mantonic@ptt.rs
Koceljeva   Živojin Janjić Karađorđeva br. 12 15220 Koceljeva 063/266-025 061/8826-156  zivojin.r.janjic@gmail.com
Konak „Čeda Vojnov“ Živo Sekulić  Maršala Tita br. 44 23253 Konak 023/856-002, 064/9459-097 061/8829-497  
Kosjerić „Miladin Zarić-Mišo“ Zlatan Mijatović Ražana (Mrčići) 31265 Ražana 064/313-8812 061/8826-167  
Kovačica Kovačičko pčelarsko društvo Dušan Đurica  Nalepkova br. 24 26210 Kovačica 013/660-192, 060/327-0657  061/8826-195 marina.lotina63@open.telekom.rs
Kovin  „Peščara“ Nebojša Stanković Pesnička br. 8 26220 Kovin 060/3561-031 061/8826-196 nesakov@ptt.rs
Kragujevac   Milutin Petrović  Ace Stojanovića br. 18 34000 Kragujevac 034/318-455, 064/168-7529, 060/444-0102 061/8826-202, 061/8826-257; 061/8829-479 bata51kg@gmail.com
Kraljevo   Dragan Rakićević  Dečanska br. 5 36103 Kraljevo 3 036/373- 419, 062/587-687 061/8826-194; 061/8829-482 alazovic@kraljevo.com
Krepoljin „Gornjak“ Miodrag Maksić  Cara Lazara br. 5 12316 Krepoljin 012/642-005 061/8826-181 direkcija.zagubica@gmail.com
Krupanj   Milan Sredojević Zmajevac br. 3 15314 Krupanj 015/581-006, 064/431-6705  061/8826-277  
Krupanj Udruženje pčelarskih porodica „Sokolske planine“ Zlatomir Maksimović  Maršala Tita br. 57 15314 Krupanj 015/581-299, 063/256-899, 064/3185-630 061/8829-473 Maksimoviczlatomir@gmail.com
Kruševac „Dr Bogoljub Konstantinović“ Lev Plužnikov Vojske Jugoslavije br. 85 37212 Stalać 065/537-5662  061/8826-198, 061/8826-260 vasilijevic.m@krstarica.com 
Kučevo Udruženje homoljskih pčelara „Pek“ Nenad Vermešanović  Svetog Save br. 114 12240 Kučevo 1 012/889-210, 061/2400-930 061/8826-253  
Kuršumlija ,,Toplica“ Nebojša Ivić Zora Topalović br. 43 18430 Kuršumlija 063/8683-128 061/8826-146 ivickica@gmail.com
Lajkovac   Milovan Jovanović  Miće Popovića br. 3 14224 Lajkovac 014/343-1181, 064/2582-322 061/8826-162 nema
Lapovo   Goran Cvetković  Kneza Miloša br. 19 34220 Lapovo 034/852-045 064/1422-767 061/8826-147 nema trenutno
Lazarevac „Budućnost“ Radisav Milosavljević  Nikole Vujačića br. 15/7 11550 Lazarevac 064/1344-544 061/8826-199, 061/8826-261 raca.milosavljevic@gmail.com
Lazarevo „Cvet Banata“ Anica Batinić  Milana Simovića br. 5 23241 Lazarevo 023/896-085, 064/0715-183 061/8829-478 batinicd@yahoo.com
Laznica PD „Potajnica“ Bojan Damnjanović Hajdučka br. 3 12321 Laznica 012/649-222, 060/0449-222   bdamnjanovic@gmail.com
Lebane „Jablanica“ Nebojša Jović Koste Stamenkovića br. 23 16230 Lebane 063/4233-52 016/846-122 061/8826-201 nebojsajovic.lebane@gmail.com
Leposavić „Ibarski Cvet“ Radomir Bogdanović 24 novembar br. 46 38218 Leposavić 064/8224-732 061/8826-244 ralebog@gmail.com
Leskovac „Leskovac“ Nenad Stefanović Braće Kostića br. 18 16000 Leskovac 016/218-351, 064/645-4738 061/8826-164 nesko1972@hotmail.com
Leskovac „Dubočica“ Ilić Dragoslav  Slavka Zlatanovića br. 35 16000 Leskovac 016/281-666, 063/428-236 061/8826-193 dragoslav.ses@gmail.com
Leskovac „Beli Bagrem“ Petar Savić Obilićev venac br. 20 16000 Leskovac 016/3454-457, 065/2544-577 061/8826-246 savicpetar45@yahoo.com
Lešnica „Vidojevica“ Jovan Oljačić Stanka Orelja br. 44 15307 Lešnica 015/840-748, 064/288-33975  061/8826-255 pcelarskodrustvovidojevica@gmail.com
Loznica   Branko Maletić Draginac bb 15311 Draginac 064/5411-814 061/8826-174 otac.branko@gmail.com 
Lučani „Dragačevski Pčelari“ Miljko Sinđelić  Omladinska br. 7/13 32240 Lučani 032/817-050, 062/8088-619 061/8826-206  
Ljig „Rajac“ Božo Dragičević Čimina br. 1 14240 Ljig 014/344-5327 064/4981-542 061/8824-053  
Ljubovija „Azbukovica“ Zoran Sević  Planinska bb 15320 Ljubovija 015/662-041 061/8826-245 sevke@open.telekom.rs
Ljubovija „Soko“ Bojan Đurić Prvomajska bb 15320 Ljubovija 064/9404-500   djuricbojan1984@gmail.com
Mali Zvornik „Matica“ Rade Pavlović Brasina 15317 Donja Borina 063/256-833 061/8826-168  
Medveđa Pčelarsko društvo Medveđa Milisav Miletić  Jablanička br. 63/3 16240 Medveđa 016/891-110, 064/527-8471 061/8826-154 milisavmiletic@gmail.com
Melenci DP „Rusanda“ Milan Popov Braće Barnić br. 47A 23270 Melenci 023/731-259 069/3095-494   milanpopov52@gmail.com
Merošina „Padina“ Bojan Antić Selo Padina 18258 Krajkovac – UP 018/898-034, 064/2741-426 061/8829-498 anti.bojan2@gmail.com
Mladenovac „Kosmaj“ Goran Pešić Nikole Pašića br. 71 11400 Mladenovac 011/8233-595, 060/444-0114 061/8826-238  
Mužlja „Akac“ Kovač Pal Aranj Janoša br. 20 23206 Mužlja 064/811-6034 061/8826-190 tormadaniel@hotmail.com
Negotin „Hajduk Veljko“ Slavko Luković 12. Septembar br. 6А/II-8  19300 Negotin 063/481-430,   060/444-0117, 019/543-403, 019/548-853. 061/8826-188; 061/8829-480 pcelar.slavkolukovic@gmail.com
Nikinci „Srem“ Ivan Hegediš Matije Huđi br. 21/20 22000 Sremska Mitrovica 069/3031-939    
Niš „Matica“ Dobrosav Milovanović selo Grkinja 18240 Gadžin Han 060/6390-616 061/8826-175, 061/8826-263 dpmaticanis@gmail.com,  boban1610@gmail.com
Niš  „Niš“ Milorad Novković  Žarka Jerkovića br. 18 18106 Niš 018/550-653, 060/444-0112 061/8826-187, 061/8826-262 bobi79@sbb.rs
Niška Banja „Suva Planina“ Miša Jovanović Maglajska br. 1 18000 Niš 064/126-2557   pcelarisplaninanbanja@gmail.com
Nova Pazova „Polen“ Radoslav Knežević  Pinkijeva br. 57 22330 Nova Pazova 022/323-625, 064/613-0182 061/8826-171 radeisinovi@open.telekom.rs
Nova Varoš „Zlatarka“ Dragan Divac  Svetog Save br. 126 31320 Nova Varoš 033/64-720, 063/805-7189 061/8826-249 upzlatarka@gmail.com
Novi Bečej Društvo pčelara Novi Bečej Ivica Stojšin Narodnog fronta br. 30/E 23272 Novi Bečej 023/774-986, 061/110-6697 061/8829-499 stojsini@gmail.com
Novi Kneževac „Suncokret“ Ivan Farago  Svetog Save br. 18 23330 Novi Kneževac 063/8279-201 061/8826-148 faragogoran@gmail.com
Novi Pazar   Sabahudin Emrović  Novopazarska banja bb 36300 Novi Pazar 064/8155-439 061/8826-172 semrovic@gmail.com
Novi Pazar UP „Matičnjak“ Edip Murtezić  Palih boraca br. 36A 36300 Novi Pazar   061/8826-243  
Novi Sad „Jovan Živanović“ Đorđe Mrkić Emila Čakre br. 21 21203 Veternik  021/824-220,  065/553-4230 060/444-0122; 061/8826-235, 061/8826-264  medmrkic@gmail.com
Novo Miloševo „Nektar“ Saša Tatomirov Drage Stanaćev br. 70 23273 Novo Miloševo 023/781-995; 060/078-1138 061/8801-868 tatomirovs@gmail.com
Obrenovac   Branislav Vilotić Kralja Petra Prvog br. 8 11500 Obrenovac 063/8918-501 061/8826-234 banev88@gmail.com
Odžaci „Suncokret“ Miletije Lepojić  Branka Radičevića br. 46 25250 Odžaci 025/5744-110, 064/666-0307  061/8826-278  
Osečina „Pera Jovanović Komirićanac“ Saša Milovanović Lopatanj 14253 Osečina 064/3112-334 061/8826-161 pcelariosecina@hotmail.com
Pančevo Podružnica Milutinović Vojkan Kraljevačka br. 1 26101 Pančevo 1 013/313-134,   063/329-309 061/8826-254 medmilutinovic@gmail.com
Paraćin „Grza“ Nebojša Ponjavić Dubrovačka br. 1 35250 Paraćin 069/699-574 035/561-393 061/8826-191 nexi@ptt.rs
Pecka „Petar Vragolić“ Marković Rodoljub Ljubomira Pavlovića br. 3 14000 Valjevo 014/225-635    
Perućac „Tara“ Filip Tadić Nikole Tesle br. 17 31256 Perućac   061/8826-183  
Petrovac „Mlava“ Dragiša Jović Osmog oktobra br. 55 12300 Petrovac 012/332-080, 064/350-8709 061/8826-152; 061/8829-486 d.p.mlava@hotmail.com
Pirot „Pirotska dolina“ Bogdan Kostić Kapetana Karanovića br. 100 18300 Pirot 010/345-808, 064/300-3706 061/8826-285  
Pirot „Stara planina“ Pejčić Liljana 37. divizija br. 54 18300 Pirot 010/345-670, 063/4488-07   liljanapejcic@gmail.com
Plandište „Banatska Matica“ Malijar Vladimir Gavrila Principa br. 56 26370 Hajdučica 013/864-200, 063/8286-192 061/8826-252 malijarv@gmail.com
Požarevac   Milošević Dejan Selo Drmno 12208 Kostolac 012/246-012, 063/221-501, 060/444-0104 061/8826-176, 061/8826-150; 061/8829-483 uppozarevac@gmail.com
Požega „Matica“ Vasilije Bojić Nićifora Maksimovića br. 30 31210 Požega  060/0827-530 061/8826-197 nenad.mandamed@gmail.com
Preševo „Bleta“ Dašnor Osmani  Ramiza Sadikua br. 125 17523 Preševo 063/472-026    dashnorosmani@live.com
Priboj   Mrdak Savo Dragoljuba Savića br. 51 31330 Priboj 1 033/452-567 061/8826-248 metb@ptt.rs
Prijepolje   Mirsad Hodžić Milosava Stikovića bb, Zalug 31300 Prijepolje 064/875-6800, 033/789-083 061/8826-239  
Prnjavor   Branko Mijić Drinska br. 28 15310 Ribari 064/3676-434 061/8826-242  
Prokuplje „Jastrebac“ Ivan Đorđević Ozrenska br. 78 18400 Prokuplje 027/325-547, 064/2858-129 061/8824-051 ivanivana.djordjevic@gmail.com
Prokuplje „Pčelica“ Joksimović Vukić Jug Bogdanova br. 113/2 18400 Prokuplje 060/324-0812,  061/8826-241 radanpcela@gmail.com
Rača „Karađorđevo Trmčište“ Dragan Milovanović Nikole Tesle br. 25 34210 Rača 034/752-118, 063/7883-772 061/8826-279 kontoaktiva@open.telekom.rs
Raška   Milorad Vujanac  Ibarska br. 20/5 36350 Raška 036/736-730, 036/78-880     
Ražanj   Dejan Blagojević  Smilovac 37213 Vitoševac 063/621-636,  037/847-187 061/8826-237 dejan.smilovac@yahoo.com
Resavica „Gornja Resava“ Vladan Spajić 6. avgusta bb 35237 Resavica 063/461-772   udruzenjepcelara.gornjaresava@gmail.com
Ripanj   Aleksandar Pejović (Živoslav Živojinović adresa i telefon jer je blagajnik) Avalska br. 221 11232 Ripanj 1 Živoslav Živojinović 062/771-010; Aleksandar Pejović 061/6200-135 061/8829-477 co.pejovic@gmail.com
Rosica „Jastrebac“ Dalibor Stojanović Rosica bb 37205 Ribarska banja 069/1525-159    
Rudnik   Pejović Slobodan Kačerska br. 2 32313 Rudnik 032/741-387, 064/2957-141  061/8826-157  
Ruma ,,Maslačak“ Dane Knežević Vinogradska br. 15/a 22400 Ruma 063/540-743 061/8824-052 maslacakruma@open.telekom.rs
Ruma „Nikola Mileusnić“ Javorac Stanimir Igralište lamela 1/ulaz 4/stan 5 22401 Ruma 022/479-981, 063/7353-539 061/8826-186 javoras@yahoo.com
Sečanj „Banatska Matica“ Tomić Zlatomir Trg Stanislava Bukurova br. 3 23250 Jarkovac 023/857-017  069/1857-017 061/8829-472 tomiczla@gmail.com
Senta i Čoka   Tot Bojnik Imre Ferenca Hajslera br. 3 24400 Senta 024/812-623, 062/665-743,  061/8826-178 iroda@civilportal.net
Sivac „Sivac“ Mrdak Tatjana Žarka Zrenjanina br. 113 25223 Sivac 025/711-160, 060/444-0126,  063/111-6045 tmarkan@open.telekom.rs
Sjenica „Sjenička Pčela“ Sead Feković Novovaroška br. 62 36310 Sjenica 063/333-613    
Smederevo   Mitrović Toplica Kosmajskih partizana br. 7 11300 Smederevo  026/652-548, 063/224-898 061/8826-153; 061/8829-487 toplicamitrovic@gmail.com
Smederevska Palanka „Jasenica“ Stevan Banjanin Prvog srpskog ustanka br. 190 11420 Smederevska Palanka 063/1140-280 061/8826-160  pdjasenica@open.telekom.rs, pdjasenica@optimumpro.net, sbanjanin@yahoo.com
Sokobanja   Avramović Zoran Radoja Domanovića 13 18230 Sokobanja 018/834-592; 063/1718-904 061/8826-247 banjac988@yahoo.com
Sokobanja UP „Krajinska matica“ Branislav Đurđić Nikole Pašića br. 22 18230 Sokobanja 063/636-204    
Sombor Udruženje pčelara „Avram Maksimović“ Mastilović Milorad Petra Bojovića br. 7 Suvajska br. 3 25101 Sombor     25101 Sombor 025/436-391, 064/8188-064 061/8826-180 pusombor@hotmail.com
Srbobran „Suncokret“ Velimir Maričić Pionirska br. 22 21480 Srbobran 021/735-785; 063/1132-959    
Sremska Mitrovica „Jovan Živanović“ Tomislav Kostić Đure Daničića br. 57A 22000 Sremska Mitrovica 022/618-310, 060/6183-100 061/8826-256 zivanradakovic.48@gmail.com
Sremski Karlovci „Jovan Živanović“ Nemanja Lukić Miloša Crnjanskog br. 6 21205 Sremski Karlovci 063/8536-639    
Sremski Karlovci „Stražilovo“ Bikar Aleksandar Mitropolita Stratimirovića br. 43 21205 Sremski Karlovci 021/881-656; 063/562-428   aleksandarbikar@open.telekom.rs
Stara Moravica i Pačir Udruženje pčelara „Pčela“ Holo Ferenc Subotički Put br. 5 24340 Stara Moravica 024/741-081, 063/856-5906 061/8803-621 seri.holllo@estricable.net
Stara Pazova ,,Jedinstvo“ Jano Balaž Vladimira Hurbana br. 152 22300 Stara Pazova 022/312-420 066/312-420 061/8829-474 nema 
Starčevo   Kosta Aća Maršala Tita br. 83 26232 Starčevo 013/633-268 061/8826-204  
Stragari   Minić Aleksandar Stragari 34323 Stragari 034/532-000, 063/1188-929   minicaca7@gmail.com
Stubal Pčelarsko udruženje „Morava-RS“ Radovan Stojković Stubal b.b. 17512 Stubal 017/484-490, 063/415-734   radovan.stojkovic@yahoo.com
Subotica „Pčela“ Dragoljub Matić Horgoški put br. 15 24413 Palić 024/7555-24, 069/3429-711 061/8826-203 dmat@eunet.rs
Surdulica „Matica“ Ivica Kostić  Selo Alakince 17530 Surdulica 060/670-1340 061/8826-250 aleksmilan@gmail.com
Svilajnac „Resava“ Božidar Golubović Vojvode Putnika br. 24 35210 Svilajnac 035/311-782, 064/361-3205 061/8826-177  
Svrljig   Toplica Đorđević Vase Albanca br. 178 18360 Svrljig 066/301-955, 066/398-888 061/8826-296 toplica955@gmail.com
Šabac   Milan Gligorić Cerska br. 27 15232 Varna 015/284-250, 064/862-3856 061/8829-481  
Šabac „Pčelarski farmeri Podrinja“ Matić Milan Vojislava Ilića br. 77 15000 Šabac 015/335-646 062/415-075   goranigi@gmail.com
Šabac „Cer“ Željko Mijatović Radivoja Markovića br. 45 15353 Majur 015/379840, 064/8394-033 061/8804-074 aleksandar.stojilkovic@gmail.com
Šilovo „Prilepac“ Vladimir Denić Prilepnica (Gnjilane) 38252 Šilovo 064/0194-024   dp.prilepac@gmail.com
Šid   Slađan Božendić Veljka Paunovića br. 2 22240 Šid 022/2710-619, 063/50-2990  061/8826-155 udruzenjepcelarasid@gmail.com
Štrpce „Šarski roj“ Miljan Krstić  Berevce 38239 Drajkovce 064/4452-719, 029/071-298,  00377/45/604-582 061/8826-251 miljankrstic1@gmail.com
Temerin „Šigeti Šandor“ Babković Zoltan Ruža br. 65 21235 Temerin 021/842-167, 065/675-4995; 069/675-499   babkoviczoltan@stcable.net
Titel „Titelsko udruženje pčelara“ Miodrag Cvetković  Petra Konjevića br. 52 21240 Titel 021/862-037, 063/886-5296   mikicvele@ptt.rs
Topola „Oplenac“ Radomir Ćirković Karađorđeva br. 2 34310 Topola 069/221-3335 061/8826-297 grruja@gmail.com
Trgovište „Pčinja“ Slađan Stanojev  Ivo Lola Ribar br. 21 17525 Trgovište 017/52-140, 064/390-4325    
Trstenik „Pomoravlje“ Radomir Bradić  Pana Đukića br. 2/2 37240 Trstenik 063/8438-739 061/8826-158 jbradic04@gmail.com
Trstenik „Sreten Adžić“ Miloš Obrović Čajkina br. 28/17 37240 Trstenik 1 064/2820-646 061/8826-287 sretenadzic@gmail.com
Tutin „Pešterska matica“ Ismet Selmović Veljka Vlahovića br. 18 36320 Tutin 020/810-670, 063/658-373 061/8826-292  
Ub „Sveta Popović“ Dragan Đurđević  Njegoševa br. 9 14210 Ub 014/411-774, 060/483-0311   d.djurdjevic59@gmail.com
Užice Društvo pčelara Užice Petar Lukić Vuka Karadžića br. 83 31104 Užice  031/551-234, 069/827-0102 061/8826-293, 061/8826-265 pcelinjak.lukic@gmial.com
Valjevo „Nukleus“ Milorad Evtić  Senjak br. 26 14000 Valjevo  014/243-754, 060/444-0118,  061/8826-166 evtic@my-its.net, nukleus.valjevo@gmail.com
Valjevo  UP „Valjevo“  Zoran Bogićević Dušanova br. 111 14000 Valjevo  064/2261-433 061/8826-294  
Varvarin „Temnić“ Radoja Aleksandar Selo Varvarin 37260 Varvarin 037/787-412, 060/147-0009  061/8826-291 acoradoja@gmail.com
Velika Plana „Radilica“ Dragan Nikolić Alekse Šantića br. 21 11320 Velika Plana 026/514-229 069/20-777-20 061/8826-170  
Veliko Gradište Društvo pčelara opština Veliko gradište i Golubac Stanislav Mađar Ivo Lola Ribar br. 23 12222 Kusiće, Veliko Gradište 012/666-732, 065/8844-912 061/8826-151, 061/8826-266 stmadjar@gmail.com
Vladičin Han „Medena“ Radosav Stanković Ratka Sofijanića br. 47 17510 Vladičin Han 063/1458-296 061/8826-290  
Vladimirci   Stekić Dragan Svetog  Save br. 35 15225 Vladimirci 015/514-622, 063/261-566 061/8826-141 stekicd@gmail.com
Vlasotince   Stojanović Staniša Selo Orašje 16210 Vlasotince 016/873-767, 063/783-9051 061/8826-163 stanisastojanovic@yahoo.com
Vranje „Pčelica“ Žika Nedeljković Jovana Hadživasiljevića 34 17500 Vranje 062/889-4048 061/8826-281  
Vranje „Matica“ Čedomir Mladenović Stevana Mokranjca br. 23 17500 Vranje 063/8542-898 061/8826-295, 061/8804-089  
Vranje Lipa2012 Aca Veličković Zlatarska br. 16 17500 Vranje 017/418-131 064/8981-880 064/3252-498 061/8829-475  
Vranjska Banja   Zanko Jovančov Selo Izumno bb 17542 Vranjska Banja 064/7009-483   zankojovancev001@gmail.com
Vrbas UP „Vrbas“  Veljović Dimitrije 29. novembra br. 12/A 21471 Ravno Selo 021/722-052, 064/6168-407 061/8826-286  
Vrnjačka Banja „Vrnjačka Banja“ Veroljub Trifunović Vuka Karadžića br. 1 36210 Vrnjačka Banja 036/621-218,
063/1578-403
061/8826-283  
Vršac DP „Vršac“ Đuričin Živa Paje Jovanovića br. 11 26300 Vršac 1 013/834-946, 064/8698-098 061/8826-288 ziva.djuricin@trezor.gov.rs
Zaječar DP „Timok“ Nenad Žikić Nikole Pašića br. 71 19206 Veliki Izvor 064/2809-273 061/8826-267,  061/8826-284  (sekretar društva Ivica) pcelarizajecar@open.telkom.rs
Zavlaka „Rađevina“ Milan Marić Gornje Brezovice 15312 Zavlaka 015/592-312 064/357-1190 061/8829-476  
Zrenjanin PD „Milivoj Bugarski“ Milenko Milošević Pančevačka br. 17 L3/8 23101 Zrenjanin 060/0548-911 061/8826-189 milenkomilosevic7@gmail.com
Zubin Potok UP „Ibarski kolašin“ Miroslav Lazarević Kolašinskih kneževa br. 16 38228 Zubin Potok 063/412-595   pdmb.in.rs@gmail.com
Zvečan DP „Sokolica“ Milija Milosavljević Kralja Milutina 5 (za Snežanu Delić) 38227 Zvečan 028/665-871 064/5599-102 065/8375-311 061/8829-484  
Žabari „Medna Kosa“ Živorad Obradović Kneza Miloša br. 102 12374 Žabari 062/8857-212 061/8826-289  
Žabari DP „Brzohode“ Slaviša Kostić Brzohode bb 12374 Žabari 069/259-2686    
Žabari „Propolis“ Dragiša Paunović  Vlaški Do 12370 Aleksandrovac 069/276-1980    
Žagubica UP „Vrelo Mlave“  Ilija Avramović Kralja Milana br. 4/7 12320 Žagubica 063/8281-711 061/8826-282 baltazar.milanov@gmail.com
Žitište Stari Begej Dragan Mitrović Petra Škondrića br. 60 23215 Čestereg 023/833-357, 064/280-1014   draganmitrovic1950@gmail.com
Žitorađa DP „Toplički cvet“ Vladimir Pejčić selo Donje Crnatovo bb 18414 Donje Crnatovo, Žitorađa 027/65-880, 064/2191-404   drpejcic64@gmail.com
Žitorađa „Agrotim“-udruženje za razvoj poljoprivredne proizvodnje Miodrag Stevanović  Ratka Pavlovića br. 24 18412 Žitorađa 027/836-1189; 063/811-35-54   iks@beotel.rs
Izrada sajta Tirien