Još od 18. februara 2020. godine je u Pogonu zaposlen minimalni broj potrebnih radnika, koji moraju stalno biti zaposleni i koji se ne mogu menjati zavisno od obima posla, već moraju biti stalno u Pogonu zbog brojnih specifičnosti koje ovaj posao nosi, kao i specifičnih znanja i obuka koje će u Pogonu steći. Radnici se ne mogu stalno primati i otpuštati, shodno obimu posla, upravo iz navedenih razloga. Oni uveliko obavljaju sve potrebne pripreme za početak rada Pogona. Došlo je vreme da vam ih predstavimo.
Direktor: Nenad Portić, diplomirani pravnik
Rođen je 27. jula 1984. godine u Peći. Do nedavno je obavljao posao Referenta SPOS-a za administrativne i razvojne poslove, a nakon prelaska na mesto direktora Pogona za prikupljanje i plasman meda pčelara SPOS-a „Naš med“ doo, ostao je i volonterski pravni konsultant SPOS-a. Osnovnu i srednju školu završio u Beogradu. Završio je Pravni fakultet Univerziteta u Beogradu, sa zvanjem diplomiranog pravnika. Pred polaganjem je pravosudnog ispita. Koautor je i autor nekoliko istraživačkih radova u oblasti antikorupcije u Srbiji i regionu. Učestvovao je kao organizator i predavač na nizu seminara i radionica iz oblasti antikorupcije. Učesnik je mnogobrojnih javnih rasprava u oblasti antikorupcije, suzbijanja trgovine ljudima i besplatne pravne pomoći. Stručno se usavršavao na sprečavanju sukoba interesa pri vršenju javne funkcije u Ajovi i Ilinoisu u SAD, 2010. godine. Odlično govori engleski jezik, a služi se nemačkim i ruskim. Oženjen je i živi u Beogradu. Poseduje vozačku dozvolu za B kategoriju. Na mestu direktora primaće platu u visini od 60.000 dinara neto kao i njegov prethodnik, a kad Pogon nakon pribavljanja svih dozvola i stvaranja potrebnih preduslova krene da plasira med, imaće 85.000 dinara.
Prehrambeni tehnolog: Milanka Milenković, diplomirani tehnolog
Rođena je 31. oktobra 1967. godine u Gornjem Milanovcu. Završila je Prehrambeni smer Srednje tehničke škole i stekla zvanje prehrambenog tehničara. Zatim je završila Poljoprivredni fakultet u Zemunu, odsek: Prehrambena tehnologija, smer: Tehnologija animalnih proizvoda. Specijalističke studije je završila na Fakultetu veterinarske medicine u Beogradu, na Katedri za higijenu i tehnologiju namirnica animalnog porekla, i stekla zvanje specijaliste mikrobiologije namirnica animalnog porekla. Imenovani je sudski veštak iz oblasti prehrambene tehnologije. Do sada je radila kao asistent rukovodioca proizvodnje u poznatoj mlekari MEGGLE u Kragujevcu, i napustila je taj posao da bi došla u naš Pogon. Poseduje sertifikat izdat od Quality Austria Training (FSMS ISO 22000 Lead Auditor Course). Poseduje vozačku dozvolu za B kategoriju. Od 2011. godine sa suprugom gaji pčele, trenutno poseduju 60 košnica. Udata je, majka troje dece, živi u Kragujevcu. Na mestu diplomiranog tehnologa primaće platu u visini od 110.000 dinara neto.
Komercijalista: Ivan Ivić, strukovni inženjer agronomije
Rođen je 3. februara 1989. godine. Završio je Visoku tehničku školu strukovnih studija u Požarevcu, odsek: Agronomija, smer: Zaštita bilja. Do sada je radio na mestu šefa Odeljenja za nacionalni transport, izvoz i uvoz u Transport Kombi AS doo, i napustio je taj posao da bi došao u naš Pogon. Pčelarima je poznat po tome što je nekada radio u firmi za otkup meda Medino (2011-2014) na poslovima uzorkivača i šefa otkupa meda. Poseduje vozačku dozvolu za B kategoriju. Pčelari od 2014. godine, trenutno sa 34 košnice, a od 2018. godine je član Izvršnog odbora Pčelarskog društva Jasenica u Smederevskoj Palanci. Oženjen je, živi u Smederevskoj Palanci. Na mestu komercijaliste primaće platu u visini od 85.000 dinara neto.
Radnik: Marko Glišić, master profesor sporta i fizičkog vaspitanja
Rođen je 10. aprila 1990. godine. Završio je Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja u Nišu, kao i master akademske studije na istom fakultetu. Do 2018. godine radio u Osnovnoj školi „Karađorđe“ u Rači. Poseduje vozačku dozvolu za B kategoriju. Upravo polaže za vozačku dozvolu za C kategoriju. Pčelari od 2005. godine, trenutno sa 300 košnica. Uskoro oženjen :-), živi u Rači. Na mestu radnika primaće platu u visini od 50.000 dinara neto.
Radnik: Miroslav Ilić, elektromehaničar za rashladne i termičke uređaje
Rođen je 10. februara 1983. godine. Završio je srednju školu „Đura Jakšić“ u Rači i stekao zvanje elektromehaničara za rashladne i termičke uređaje. Završio je i Kurs za razvoj preduzetništva i rad na računaru. Poseduje vozačku dozvolu za B i C kategoriju. Bavi se poljoprivredom i obrađuje oko 30 hektara zemlje. Pčelari od 2014. godine, trenutno sa 44 košnice. Neoženjen je, živi u Donjoj Rači. Na mestu radnika primaće platu u visini od 45.000 dinara neto.
Smatramo da smo odabrali dobre ljude, a očekujemo da na poslu pruže svoj maksimum, vrhunsku odgovornost i zainteresovanost za posao, te da se na poslu osećaju kao kod kuće, sve to na korist svih naših pčelara, ali i njih samih. Jer, kada neko radi posao koji voli, onda celog života ne mora da ide na posao, kaže stara istočnjačka izreka…