• 18
  • 18
  • 18
  • 18
  • 18

SPOS
Savez pčelarskih organizacija Srbije

SPOS Ul. Dr Agostina Neta 30 A, 11070 Novi Beograd spos.rs@gmail.com 011/61-28-071 060/444-0-121 060/444-0-124 060/444-0-287

VI IZLOŽBA PČELARA „KIKINDSKI PČELARI KIKINĐANIMA 2019“



Datum objavljivanja vesti:
Broj pregleda: 226

Ove godine kikindski pčelari organizovali su šestu izložbu pčelinjih proizvoda, pod nazivom „Kikindski pčelari Kikinđanima 2019“.

Povodom izložbe upriličeno je više događaja koji su pratili izložbu: doček gostiju iz cele Srbije, koji su svojim donacijama pomogli podizanje posrnulog kikindskog pčelarstva nakon pomora pčela u toku maja ove godine, svečano otvaranje izložbe, bogat kulturno-umetnički program, stručno predavanje, svečano otvaranje pčelaskog pogona i osvećenje istog, posete pčelinjacima, posete kulturno-istorijskim spomenicima Kikinde i okoline…

Jedan od razloga za ovu manifestaciju je i želja da se zahvalimo državi, pokrajini, gradu, SPOS-u i SPOV-u za sve što su učinili da se pomogne 35 pčelaskih domaćinstava koja su bila teško osakaćena masovnim pomorom koji nas je zadesio ove godine.

U subotu, dana 12. 10. 2019. godine u 9,00 skup su pozdravili Saša Čolak, predsednik UP Kikinda, Zlatomir Tomić član IO SPOS-a, Dušan Vujanić član IO SPOV-a, Časlav Dobrosavljević, predstavnik Društva pčelara „Pomoravlje“ iz Jagodine, Kristijan Čobanaš predsednik temišvarskog okružnog udruženja pčelara (Rumunjia) i uz prisustvo predstavnika svih lokalnih udruženja pčelara: „Matica“ Banatsko Veliko Selo, „Branko Kaurin“ Novi Kozarci, „Roj“ Rusko Selo, „Banatska žuta pčela“ Banatska Topola i „Bašaid“ Iz Bašaida kao i predsednik Udruženja pčelara iz Novog Bečeja. Izložbu je svečano otvorio Miodrag Bulajić, član gradskog veća grada Kikinde, koji je mnoštvo prisutnih gostiju upoznao sa saradnjom grada i našeg udruženja kao i sa slogom svih pčelarskih udruženja sa teritorije opštine.

Nakon svečanog otvaranja skupa, za sve prisutne, oko 150 dece iz sledećih obrazovnih ustanova

OŠ „Jovan Popović“ Kikinda,

OŠ „Slavko Rodić“ Banatsko Veliko Selo,

OŠ „Milivoj Omorac“ Iđoš,
Muzička škola „Slobodan Malbaški“ Kikinda,

Vrtić „Plavi čuperak“ Kikinda,
ADNM „Gusle“ Kikinda,
Hor „Čuperak“ Kikinda,
Plesna škola „Dance N Soul“,
Plesna grupa „Talarium Power“ i
Odred izviđača „Proka Sredojev Plavi“

su organizovali izvanredan kulturno-umetnički program u trajanju od gotovo sat vremena u prepunom dvorištu Kulturnog centra u Kikindi. Po završetku kulturno-umetničkog programa, presednik UP Kikinda Saša Čolak dodelio je diplome i nagrade deci čiji su radovi bili proglašeni najboljim na likovnom konkursu pod nazivom „Deca, pčele, cvet i med“. Evo i redosleda dece pobednika:
У категорији нижих разреда основних школа резултати су следећи:

  1. Skuban Kalina, OŠ „Jovan Popović“ Kikinda, učitelјica Gordana Mišković
  2. Bereng Andrea OŠ „Žarko Zrenjanin“ Kikinda, učitelјica Snežana Trećakov
  3. Mia Santrač, OŠ „Slavko Rodić“ Banatsko Veliko Selo, učitelјica Danica Babić

U kategoriji predškolske dece, rezultati su sledeći:

  1. Vanja Berber – vrtić „Plavi Čuperak“ Kikinda, vaspitači Sonja Kiš i Milan Vašalić
  2. Mihajlo Stanković – vrtić „Miki“ Kikinda, vaspitači Radmila Rosić i Sofija Jegarski
  3. Mina Psodorov – vrtić „Plavi Čuperak“Kikinda , vaspitači  B. Stojilјković i J. Šibul

 

Van konkurencije, rezultati su sledeći:

 

Posebna nagrada Plojović Damir, Centar za pružanje socijalnih usluga Kikinda.

Izvanredna nagrada Aleksandar Crkvenjakov, Specijalna OŠ „6 Oktobar“, Kikinda.

 

U 11 časova organizovali smo stručno predavanje u punoj velikoj Sali Kulturnog centra, koje je održao gospodin Zoran Petrović, predsednik društva pčelara iz Lajkovca. Tema predavanja je istraživački rad i rezultati istraživanja gospodina Petrovića u vezi sa životom pčelinje zajednice. Predavanje je bilo toliko zanimljivo da smo čak malo i kasnili na otvaranje sopstvenog pčelarskog pogona, koje je bilo zakazano u 13,00 časova.

Oko 13 časova sve je bilo spremno za otvaranje našeg ponosa, pčelarskog pogona, u dvorištu Udruženja pčelara Kikinda. Uz prigodan govor, u prisustvu gostiju iz više gradova iz Srbije i domaćih pčelara, pogon su svečano otvorili Pomoćnik pokrajinskog sekretara za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo Marko Rovčanin i član Gradskog veća grada Kikinde Miodrag Bulajić. Ovom prilkom smo i pozvali sveštenika da osvešta pogon i blagoslovi naš dalji rad.

Druženje smo nastavli uz prigodan ručak u sali našeg udruženja sve do 16 časova, kada smo organizovano posetili uzoran pčelinjak našeg mladog kolege Dragana Batesa. Gotovo do večeri smo na njegovom pčelinjaku razmenjivali iskustva i na kraju odveli goste do gradskog Muzeja gde su imali priliku da se upoznaju sa istorijom našeg grada.

Svečana večera za sve goste organizovana je u elitnom restoranu „Rajska Oaza“. Druženje je trajalo do duboko u noć.

Narednog jutra, u nedelju dana 13. 10. 2019, a nakon doručka oko 10.00 smo organizovali posetu muzeju „Žeravica“ u Novom Miloševu i tamo se zadržali do 13 časova, kada je bio upriličen ručak za goste i domaće pčelare u našem udruženju. Nakon ručka, pa sve do kasnih popodnevnih sati, nastavili smo sa pčelarskim razgovorima sa gostima iz Rumunije.

U želji da se javno zahvalimo još jednom sledećim institucijama i pojedincima na svemu učinjenom i tim povodom smo dodelili sledeća priznanja:

Diploma Milivoj Markov, najveće priznanje koje može da dodeli UP Kikinda

 

Ministarstvu za poljoprivredu Republike Srbije Beograd

Pokrajinskom sekretarijatu za polјoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Novi Sad

Gradu Kikindi

 

Povelјa

Savezu pčelarskih organizacija Srbije

Savezu pčelarskih organizacija Vojvodine

Društvu pčelara Pomoravlјe Jagodina

Društvu pčelara Novi Bečej

 

Počasni član, trajno članstvo u našem Udruženju, za sve što su učinili da pomognu kikindskim pčelarima nakon stradanja ove godine

Bojan Ilić iz Rače

Boban Mišić iz Jagodine

 

Zahvalnice

  1. 1.       Radovan Ćirković iz Žitišta

    2.       Milan Ilić iz Temerina

    3.       Jožef Šoti i Kanjiže

    4.       Bernat Laslo iz Kanjiže

    5.       Bojana Bodroža

    6.       SSZR Košnica Vlasotince

    7.       Vasilјković Goran iz Vlasotinca

    8.       Nebojša Mladenović iz Jagodine

    9.       Živoslav Stojanović – Palić

    10.   Aleksandar Zarić iz Kikinde

    11.   Gavrilo Tomašev iz Kikinde

    12.   Dragomir Sivački iz Mokrina

    13.   Lajoš Pavić iz Novog Bečeja

    14.   Slavica Dangubić iz Kikinde

    15.   Kos Jadranko iz Nakova

    16.   Oličkov Zoran iz Kikinde

    17.   Zoran Majstorović iz Banatske Topole

    18.   Nikola Vojnović iz Banatske Topole

    19.   Ferenc Turi iz Banatske Topole

    20.   Časlav Dobrosavlјević iz Jagodine

    21.   Boban Krstić iz Jagodine

    22.   Zlatko Vasić iz Jagodine

    23.   Miroslav Milošević iz Jagodine

    24.   Slavica Dimitrijević iz Jagodine

    25.   Slavko Stajković iz Jagodine

    26.   Bojan Mićić iz Jagodine

    27.   Jovica Savić iz Jagodine

    28.   Momčilo Trba Matić iz Jagodine

    29.   Valentin Milosavlјević iz Jagodine

    30.   Novica Bogosavlјević iz Jagodine

    31.   Milan Milenković iz Jagodine

    32.   Zvonko Grozdanović iz Jagodine

    33.   Stoiša Ivanović iz Jagodine

    34.   Dejan Petrović iz Jagodine

    35.   Dragan Srećković iz Rače

    36.   Bojan Ilić iz Rače

    37.   Branislav Milutinović iz Rače

    38.   Rusmir Čohodar iz Rače

    39.   Nenad Stevanović iz Rače

    40.   Zoran Nikolić iz Rače

    41.   Rade Karić iz Rače

    42.   Ivan Vasilјević iz Kragujevca

    43.   Pantić Marko iz Kragujevca

    44.   Juga Milošević iz Beograda

    45.   Miroslav Đorđević iz Beograda

    46.   Zoran Todorović iz Beograda

    47.   Aleksandar Bogojević iz Topole

    48.   Dimitrije Nikolić iz Šida

    49.   Darko Vidački iz Deča iz Šimanovaca

    50.   Slobodan Kikić iz Kikinde

    51.   Aleksandar Nadrlјanski iz Sanada

    52.   Jovica Marcikić iz Subotice

    53.   Anđelko Broćilović iz Vranića

    54.   Savo Tadić iz Sombora

    55.   Ranko Samardžija iz Kikinde

    56.   Ivan Milošević iz Jagodine

    57.   Marko Branković iz Jagodine

    58.   Časlav Dobrosavlјević iz Jagodine

    59.   Daniel Janković iz Jagodine

    60.   Božidar Tošić iz Jagodine

    61.   Slavko Stojković iz Jagodine

    62.   Vladica Stanković iz Jagodine

    63.   Dušan Kostić iz Jagodine

    64.   Sreten Stajković iz Jagodine

    65.   Vladan Milojević iz Jagodine

    66.   Đorđe Krstić iz Jagodine

    67.   Radovan Vučićević iz Jagodine

    68.   Ranko Kostić iz Bagrdana

    69.   Branko Milanović iz Bagrdana

    70.   Milorad Rašić iz Bagrdana

    71.   Predrag Milenković iz Bagrdana

    72.   Dragan Jakovlјević iz Bagrdana

    73.   Najdan Petrović iz Beograda

    74.   Mirsad Karalić iz Brčkog – Beča

    75.   Hilmo Arnaut iz Glumina – Zvornik

    76.   Petar Petrović iz Zvornika

    77.   Đorđe Simić iz Aranđelovca

    78.   Rajko Mihajlović iz Aranđelovca

    79.   Dejan Damnjanović iz Kragujevca

    80.   Mića Stojilović iz Rače

    81.   Sveštenik Bojan Kulјanin iz Gaja

    82.   Slobodan Pinjo iz Čuruga

    83.   Sveštenik Vujadin Stokić iz Kikinde

    84.   Neđelјko Zorić iz Novog Sada.

    85.   Stojković Nebojša iz Batočine

    86.   Jovanović Zoran iz Batočine

    87.   Jovanović Ljubodrag iz Batočine

    88.   Kovanović Dobrivoje iz Batočine

    89.   Nestorović Nikola iz Badnjevca

    90.   Živković Milan iz Badnjevca

    91.   Proroković Čedolјub iz Gradca

    92.   Krstić Milan iz Brzana

    93.   Krstić Đorđe iz Brzana

    94.   Tanasković Nikola iz Batočine

    95.   Janković Dragan iz Kijeva

    96.   Janković Ivan iz Kijeva

 

Sva priznanja koja nismo podelili u subotu, poštom ćemo poslati svim ljudima dobre volje. Ako smo slučajno nekog izostavili, molimo da nam bude javljeno kako bi grešku ispravili.

 

Uz pčelarski pozdrav MEDNO, vidimo se u Kikindi sledeće godine na izložbi…

 

Izvršni odbor UP Kikinda

 

MORATE BITI ULOGOVANI DA BISTE VIDELI KOMENTARE

Izrada sajta Tirien