SPOS logo
  • 18
  • 18
  • 18
  • 18
  • 18

SPOS
Savez pčelarskih organizacija Srbije

SPOS Ul. Dr Agostina Neta 30 A, 11070 Novi Beograd [email protected] 011/61-28-071 060/444-0-121 060/444-0-124 060/444-0-287

SPISAK DODELJENIH PRIZNANJA SPOS-a ZA 2009. GODINU



Datum objavljivanja vesti:
Broj pregleda: 6.868

Na osnovu predloga društava pčelara, IO SPOS-a je preko svoje Komisije za priznanja, dodelio sledeća priznanja Saveza za 2009. godinu.

 

 

Diploma „Profesor Jovan Živanović“
 

1.    Gojković Marjan, DP „Čačanska pčela“, Čačak
2.    Gujaničić Milomir, DP „Zlatarka“, N.Varoš
3.    Smiljanić Dejan, Kragujevac
4.    Matejić Aleksandar, Kragujevac
5.    Mirić Labud, UP, „Niš“, Niš
6.    Simonović Svetolik, UP, „Niš“, Niš
7.    Conić Nebojša, DP „Dubočica“, Leskovac
8.    Brešćanski Pero, Subotica
9.    Zlatanović Zoran, Kraljevo
10.    Madžarević Dragutin, DP „Valjevo“, Valjevo
11.    Poljoprivredna škola „Ljubo Mićić“, Požega
12.    Šešlija Vladimir, DP „Beograd“, Beograd
13.    Bakić Svetislav, DP „Beograd“, Beograd
14.    Vuković Marko, DP „Beograd“, Beograd
15.    Cvetkov Stanoje, DP „Beograd“, Beograd
16.    Stanković Dušica, Aleksinac
17.    Nešić Radoslav, Lazarevac
18.    Lazić Živorad, Petrovac
19.    Grabović Milun, Priboj
20.    prof. Vujčić Stanoja, Sombor
21.    Ivanović Živojin, Kučevo
22.    Milićević Miroslav, Aranđelovac
23.    Bekrić Milan, Kruševac
24.    Perić Radomir, Kruševac
25.    Milosavljević Miladin, Zrenjanin
26.    Savić Milomir, Vrbas
27.    Jovanović Tomislav, Rudnik
28.    Radivojević Bojan, Knjaževac
29.    Mikuljević Žarko, Požarevac
30.    Milićević Svetozar, Zaječar
31.    Tišanović Zoran, Prnjavor
32.    Maričić Milutin, PO „Savo Popović“, Arilje
33.    Marjanović Slobodan, Užice
34.    Vujović Borko, Užice
35.    Mihalj Gligor, Kikinda
36.    Pavlović Vojislav, Osečina
37.    Mrdak Tatjana, PD „Dragačevski pčelari“, Lučani
38.    Crveni krst-Prijepolje, Prijepolje
39.    Stekić Dragan, Vladimirci
40.    Stojiljković Živko, PU „Leskovac“, Leskovac
41.    Stojanović Simeon, Surdulica
42.    Stevanović Velimir, DP „Matica“, Vranje
43.    Veselinović Veselin, DP „Šabac“, Šabac
44.    Pavlović Steva, Lebane
45.    Pešić Goran, Mladenovac
46.    Gligorić Ignjat, Vel. Gradište i Golubac
47.    Čekanović Marko, Gornji Milanovac
48.    Milojković Zoran, DP „Matica“, Niš
49.    Živančević Branko, Smederevo

Zlatna medalja i zvanje „Zaslužni pčelar“
 

1.    Popović Josif, DP „Čačanska pčela“, Čačak
2.    Blagojević Mališa, DP „Čačanska pčela“, Čačak
3.    Dilparić Branislav, DP „Zlatarka“, N.Varoš
4.    Milojević Momčilo, Kragujevac
5.    Ilić Miladin, Kragujevac
6.    Čeliković Zoran, Kragujevac
7.    Ilić Boban, UP, „Niš“, Niš
8.    Miladinović Novica, UP, „Niš“, Niš
9.    Stojković Trojan, DP „Dubočica“, Leskovac
10.    Dr Hegedűs Dénes, Subotica
11.    Lulić Antun, Subotica
12.    Vasović Živorad, Kraljevo
13.    Savčić Radiša, DP „Valjevo“, Valjevo
14.    Štulović Stojan, Požega
15.    Tazev Ilija, DP „Beograd“, Beograd
16.    Piljević Ratko, DP „Beograd“, Beograd
17.    Vulićević Branko, DP „Beograd“, Beograd
18.    Berta Ištvan, DP „Beograd“, Beograd
19.    Aćimović Dragan, Lazarevac
20.    Čakardić Goran, Lazarevac
21.    Branković Ljubiša, Petrovac
22.    Stojanović Staniša, Vlasotince
23.    Vukojević Ivan, DP „S.Adžić“, Trstenik
24.    Novaković Bogdan, Priboj
25.    Pilja Mira, Sombor
26.    Milićević Dobrivoje, Aranđelovac
27.    Marković Miladin, Kruševac
28.    Despotović Radovan, Kruševac
29.    Jeremić Nenad, Zrenjanin
30.    Krstić Srboljub, PU „Beli Bagrem“, Leskovac
31.    Mandić Tibor, Vrbas
32.    Cvetković Dragoslav, Rudnik
33.    Jevtić Toma, Knjaževac
34.    Perić Radomir, Požarevac
35.    Dinić Nenad, Zaječar
36.    Ranđić Jovica, DP „Bela Crkva“, B. Crkva
37.    Vojinović Petar, Inđija
38.    Ivezić Ljubiša, Brus
39.    Pašić Nebojša, Prnjavor
40.    Marić Nikola, Ruma
41.    Šic Pera, Starčevo
42.    Ćirjaković Radojica, PO „Savo Popović“, Arilje
43.    Bocokić Čedomir, Negotin
44.    Savić Miodrag, Užice
45.    Mišević Momo, Užice
46.    Bajović Vlado, Krivelj
47.    Vilimanović Milojko, DP „Ariljska pčela“, Arilje
48.    Kovačević Vladimir, Kikinda
49.    Ivanović Slavoljub, Koceljeva
50.    Krsmanović Dragan, Osečina
51.    Jevtović Milovan, UP „Polen“, B. Bašta
52.    Mosurović Pero, Prijepolje
53.    Džanović Halid, Prijepolje
54.    Pušica Grujica, Prijepolje
55.    Kocić Vasa, PU „Leskovac“, Leskovac
56.    Stankov Mitko, Surdulica
57.    Dodić Zdravko, DP „Matica“, Vranje
58.    Malešević Dragan, DP „Šabac“, Šabac
59.    Spasić Krunislav, Lebane
60.    Imbrić Radomir, Mladenovac
61.    Lazarević Najdan, Vel. Gradište i Golubac
62.    Ilić Dragi, Vel. Gradište i Golubac
63.    Drinčić Dušan, Gornji Milanovac
64.    Petrović Ljubinko, DP „Matica“, Niš
65.    Damjanović Dragan, Smederevo

Diploma „Počasni član SPOS-a“
 

1.    Radenković Dejana, UP, „Niš“, Niš
2.    Miljković Mirko, UP, „Niš“, Niš
3.    Horvacki Pero, Subotica
4.    Kiraly Pal, Subotica
5.    Bereš Đerđ, Subotica
6.    Savić Miodrag, Svilajnac
7.    Živadinović Rodoljub, Aleksinac
8.    Mitrović Dragutin, Lazarevac
9.    Anđelković Slavko, Lazarevac
10.    Ilić Radosav, Petrovac
11.    Mitić Stojan, Vlasotince
12.    Đurić Živadin, DP „S.Adžić“, Trstenik
13.    Simić Miodrag, DP „S.Adžić“, Trstenik
14.    Trifunović Dušan, DP „S.Adžić“, Trstenik
15.    Jović Marko, Sombor
16.    Stanković Dragan, Kruševac
17.    Disić Ružica, Kruševac
18.    Aleksandra Mihajlović-TV „Santos“, Zrenjanin
19.    Jocić Miodrag, Požarevac
20.    Kaljević Vaso, PO „Savo Popović“, Arilje
21.    Jevđović Dobrivoje, Užice
22.    Terzin Dragan, Kikinda
23.    Simić Milan, predsednik Skupštine opštine, Osečina
24.    Stanojlović Bogoljub, Lešnica
25.    Ivković Đorđe, Surdulica
26.    Urošević Radivoje, DP „Šabac“, Šabac
27.    Biljetina Slobodan, DP „Šabac“, Šabac

Povelja SPOS-a
 

1.    Negovanović Veljko, DP „Čačanska pčela“, Čačak
2.    Ćirović Mirjana, DP „Zlatarka“, N.Varoš
3.    Tasić Branko, DP „Dubočica“, Leskovac
4.    Loboda Fabijan, Subotica
5.    Agardi Jožef, Subotica
6.    Direkcija za poljoprivredu i robne rezerve Grada Valjeva, DP „Valjevo“, Valjevo
7.    Janković Radoljub, Požega
8.    Televizija „Gem“, Lazarevac
9.    Mihajlović Miletić, Petrovac
10.    Petrović Budimir, Vlasotince
11.    Mihajlović Zoran, DP „S.Adžić“, Trstenik
12.    Palić Pavle, DP „S.Adžić“, Trstenik
13.    Rvović Lazar, predsednik Opštine, Priboj
14.    Elektrodistribucija „Užice“-pogon „Priboj“, Priboj
15.    PU „Bačka“, Sombor
16.    Skupština opštine Apatin, Sombor
17.    UP „Lipa“ Knjaževac, Knjaževac
18.    JP „Toplifikacija“, Požarevac
19.    RTV „Zaječar“, Zaječar
20.    RTV „Inđija“, Inđija
21.    MZ „Starčevo“, Starčevo
22.    Joković Ratomir, PO „Savo Popović“, Arilje
23.    Grad Užice, Užice
24.    OŠ „Žarko Zrenjanin“, Apatin
25.    Madić Srbislav, Kikinda
26.    Nikolić Čedomir, dir. p.p. „Agrana“, Osečina
27.    Matović Slaviša, Prijepolje
28.    Kukuljac Nedžad, Prijepolje
29.    Vesić Jordan, Vladimirci
30.    OŠ „Petar Tasić“, Lešnica
31.    Jovanović Novica, PU „Leskovac“, Leskovac
32.    Kostić Ivica, Surdulica
33.    Milojković Duško, Surdulica
34.    Ljubić Nenad, DP „Matica“, Vranje
35.    Tumbasević Toma, DP „Šabac“, Šabac
36.    Pandurović Milan, DP „Šabac“, Šabac
37.    Coćić Slobodan, Aleksandrovac
38.    Teh. škola „Jovan Žujović“, Gornji Milanovac
39.    Marković Hranislav, Smederevo

Pohvalnica
 

1.    Tankosić Milosav, DP „Čačanska pčela“, Čačak
2.    Savković Marko, DP „Čačanska pčela“, Čačak
3.    Kurćubić Mirko, DP „Zlatarka“, N.Varoš
4.    Dučić Ranko, DP „Zlatarka“, N.Varoš
5.    Stevanović Dragan, Kragujevac
6.    Lazić Slobodan, Kragujevac
7.    Stoilović Miodrag, Kragujevac
8.    Stojanović Miodrag, UP, „Niš“, Niš
9.    Lukić Miladin, UP, „Niš“, Niš
10.    Jovanović Bogoljub, UP, „Niš“, Niš
11.    Rajković Branko, DP „Dubočica“, Leskovac
12.    Mišić Zoran, DP „Dubočica“, Leskovac
13.    Sudarević Kalman, Subotica
14.    Bampa Bruno, Subotica
15.    Milinčić Danijela, Kraljevo
16.    Vranić Ljubomir, Kraljevo
17.    Vasiljević Milivoje, DP „Valjevo“, Valjevo
18.    Damjanović Borko, DP „Valjevo“, Valjevo
19.    Jovićević Milomir, Požega
20.    Pekić Miloš, Požega
21.    Milovanović Milovan, Požega
22.    Arsenijević Dragan, DP „Beograd“, Beograd
23.    Radojković Jovica, DP „Beograd“, Beograd
24.    Pajić Milan, DP „Beograd“, Beograd
25.    Milošević Sveta, DP „Beograd“, Beograd
26.    Jašović Raša, DP „Beograd“, Beograd
27.    Grubišić Slavko, DP „Beograd“, Beograd
28.    Milovanović Miodrag, Aleksinac
29.    Milojević Tomislav, Aleksinac
30.    Josipović Branko, Lazarevac
31.    Vidaković Slaviša, Lazarevac
32.    Urošević Miroslav, Lazarevac
33.    Miladinović Borivoje, Petrovac
34.    Trailović Vladan, Petrovac
35.    Stevanović Danijela, Vlasotince
36.    Krstić Aca, Vlasotince
37.    Mačužić Miodrag, DP „S.Adžić“, Trstenik
38.    Milosavljević Lazar, DP „S.Adžić“, Trstenik
39.    Tanasković Slavoljub, DP „S.Adžić“, Trstenik
40.    Mrdaković Danilo, Priboj
41.    Dr Tripković Miodrag, Priboj
42.    Drobnjaković Dragan, Priboj
43.    Rađenović Sara, Priboj
44.    Čović Petar, Sombor
45.    Sandić Milovan, Sombor
46.    Vojkanović Borislav, Kučevo
47.    Šulejić Slobodan, Kučevo
48.    Milošević Sveta, Aranđelovac
49.    Milanović Nebojša, Aranđelovac
50.    Manojlović Miroljub, Kruševac
51.    Milosavljević Nebojša, Kruševac
52.    Starinac Dobrivoje, Kruševac
53.    Stanojević Velimir, Gradonačelnik Čačka, PD „Matica“, Čačak
54.    Ilić Vojislav, direktor JKP „Gradac“, PD „Matica“, Čačak
55.    Turinski Rada, Zrenjanin
56.    Morošan Živko, Zrenjanin
57.    Savić Srđan, PU „Beli Bagrem“, Leskovac
58.    Pejović Mileta, Rudnik
59.    Milošević Miroslav, Knjaževac
60.    Obradović Miodrag, Požarevac
61.    Milutinović Živorad, Požarevac
62.    Jevtić Slobodan, Požarevac
63.    Đorđević Čedomir, Zaječar
64.    Balunović Miodrag, Zaječar
65.    Manić Stepa, Zaječar
66.    Antić Goran, Zaječar
67.    Dorn Josip, Inđija
68.    Marković Živorad, Brus
69.    Simić Marinko, Brus
70.    Mijić Branko, Prnjavor
71.    Svirčev Borislav, Ruma
72.    Jovanović Milorad, Starčevo
73.    Jerina Trandafir, Starčevo
74.    Ocokoljić Jugoslav, PO „Savo Popović“, Arilje
75.    Baštovanović Velibor, PO „Savo Popović“, Arilje
76.    Rajević Radojica, PO „Savo Popović“, Arilje
77.    Ristić Ivan, Negotin
78.    Kostadinović Radoje, DP „Krupanj“, Krupanj
79.    MZ „Centar“, Užice
80.    Milićević Dragan, Užice
81.    Drulović Dragutin, Užice
82.    Lukić Petar, Užice
83.    Bošković Miloš, Krivelj
84.    Nikolić Čedomir, Krivelj
85.    Bođo Ferenc, Apatin
86.    Teofilović Radoje, DP „Ariljska pčela“, Arilje
87.    Grbić Drago, Kikinda
88.    Rilak Milan, Kikinda
89.    Mihailović Jovan, Koceljeva
90.    Vuković Vojislav, Osečina
91.    Petrović Zoran, Osečina
92.    Vilotić Milan, Osečina
93.    Stevanović Ljubomir, Osečina
94.    Petrović Boško, Osečina
95.    Avramović Stamenko, UP „Polen“, B. Bašta
96.    Jovanović Dimitrije, UP „Polen“, B. Bašta
97.    Plojović Rifat, Prijepolje
98.    Puzović Milan, Prijepolje
99.    Dr Đurđević Izet, Prijepolje
100.    Đurić Zoran, Vladimirci
101.    Petrović Milinko, Lešnica
102.    Šarac Dragomir, PU „Leskovac“, Leskovac
103.    Dojčinović Dejan, PU „Leskovac“, Leskovac
104.    Milanov Aleksandar, Surdulica
105.    Milojković Goran, Surdulica
106.    Petrović Dragan, DP „Matica“, Vranje
107.    Cvetković Slađan, DP „Matica“, Vranje
108.    Mitić Srđan, DP „Matica“, Vranje
109.    Momčilović Darinka, DP „Šabac“, Šabac
110.    Lazarević Srđan, DP „Šabac“, Šabac
111.    Gočanić Vukosav, Aleksandrovac
112.    Stanković Igor, Mladenovac
113.    Krupežević Saša, Mladenovac
114.    Bogdanović Branko, Vel. Gradište i Golubac
115.    Petrović Radiša, Vel. Gradište i Golubac
116.    Jovanović Zoran, Vel. Gradište i Golubac
117.    Blagojević Slobodan, Gornji Milanovac
118.    Verbić Dragiša, Gornji Milanovac
119.    Milovanović Dobrosav, DP „Matica“, Niš
120.    Rašić Miloš, DP „Matica“, Niš
121.    Ilić Branislav, Smederevo
122.    Filić Branko, Smederevo

Zahvalnica

1.    Stojić Milovan, DP „Čačanska pčela“, Čačak
2.    Matijević Čedomir, DP „Čačanska pčela“, Čačak
3.    Radmilović Tomislav, DP „Zlatarka“, N.Varoš
4.    Divac Radoš, DP „Zlatarka“, N.Varoš
5.    Andrejević Jovica, UP, „Niš“, Niš
6.    Gvozdenović Milan, UP, „Niš“, Niš
7.    Marjanović Igor, UP, „Niš“, Niš
8.    Stanisavljević Siniša, DP „Dubočica“, Leskovac
9.    Trajković Srđan, DP „Dubočica“, Leskovac
10.    Činčak Ištvan, Subotica
11.    Peič Franjo, Subotica
12.    Šundović Milun, Kraljevo
13.    Rakićević Dragan, Kraljevo
14.    Petrović Milan, Svilajnac
15.    Mladenović Zoran, Svilajnac
16.    Milanović Branislav, Svilajnac
17.    Centar za kulturu, Svilajnac
18.    Vujić Radovan, DP „Valjevo“, Valjevo
19.    Soldatović Milan, DP „Valjevo“, Valjevo
20.    Babić Ilija, Požega
21.    Vukićević Ratomir, Požega
22.    Lazarević Olgica, DP „Beograd“, Beograd
23.    Jovanović Zoran, DP „Beograd“, Beograd
24.    Janaćković Bojan, DP „Beograd“, Beograd
25.    Bukilić Miroljub, DP „Beograd“, Beograd
26.    Trbojević Božidar, DP „Beograd“, Beograd
27.    Momčilović Borivoje, Aleksinac
28.    Babović Stojka, Lazarevac
29.    Marković Milovan, Lazarevac
30.    Ranković Vitomir, Lazarevac
31.    Milenković Slobodan, Petrovac
32.    Milojković Ratko, Petrovac
33.    Skupština opštine, Vlasotince
34.    Stojanović Predrag, Vlasotince
35.    Vukašinović Veroljub, DP „S.Adžić“, Trstenik
36.    OŠ „Živadin Apostolović“, DP „S.Adžić“, Trstenik
37.    OŠ „Miodrag Čajetinac-Čajka“, DP „S.Adžić“, Trstenik
38.    OŠ „Sveti Sava“, DP „S.Adžić“, Trstenik
39.    OŠ „Kneginje Milice“, DP „S.Adžić“, Trstenik
40.    OŠ „Jovan Jovanović-Zmaj“, DP „S.Adžić“, Trstenik
41.    OŠ „Ljubivoje Bajić“, DP „S.Adžić“, Trstenik
42.    OŠ „Velika Drenova“, DP „S.Adžić“, Trstenik
43.    OŠ „Rade Dodić“, DP „S.Adžić“, Trstenik
44.    Filipović Milomir, Priboj
45.    Šahović Tahir, Priboj
46.    Janjušević Spaso, Priboj
47.    Nikačević Radoje, Priboj
48.    Bajčev Radislav, Sombor
49.    Mikuljević Dragiša, Kučevo
50.    Stojanović Života, Kučevo
51.    Jovanović Mijodrag, Aranđelovac
52.    Ilić Tomislav, Aranđelovac
53.    Stepanović Vera, Kruševac
54.    Aksentijević Ivan, Kruševac
55.    Savić Ivan, Kruševac
56.    Manojlović Dragoljub, Kruševac
57.    Jovanović Miroljub, Kruševac
58.    Draškić Milan, upravnik pijaca, PD „Matica“, Čačak
59.    Todosijević Zoran, načel.za finans. Gradske Skupštine Čačak, PD „Matica“, Čačak
60.    Vulićević Živan, PD „Matica“, Čačak
61.    Goronjić Ratko, PD „Matica“, Čačak
62.    Petković Nikola, PD „Matica“, Čačak
63.    Micić Ivica, Zrenjanin
64.    Petrović Nebojša, Zrenjanin
65.    Denić Dragan, PU „Beli Bagrem“, Leskovac
66.    Miletić Milun, Rudnik
67.    Antonijević Slobodan, Knjaževac
68.    Petrović Nebojša, Požarevac
69.    Dinić Radmila, Požarevac
70.    Jankov Nenad, Požarevac
71.    Milanović Ljubivoje, Zaječar
72.    Ninić Rista, Zaječar
73.    Pavlović Živorad, Zaječar
74.    Kovačević Krsta, Inđija
75.    Despotović Goran, Brus
76.    Jotić Milutin, Brus
77.    Milovanović Milan, Prnjavor
78.    Petković Danilo, Ruma
79.    Živković Ignja, Starčevo
80.    Božović Milojko, PO „Savo Popović“, Arilje
81.    Dabović Mirko, PO „Savo Popović“, Arilje
82.    Savić Raco, PO „Savo Popović“, Arilje
83.    Radojičić Vlastimir, Negotin
84.    Petrović Dimitrije, Negotin
85.    Filipović Dejan, Negotin
86.    Skupština opštine Negotin, Negotin
87.    Đukanović Momir, DP „Krupanj“, Krupanj
88.    Đukanović Slavoljub, DP „Krupanj“, Krupanj
89.    „Prvi partizan“, Užice
90.    Bošković Milovan, Užice
91.    Užička gimnazija, Užice
92.    Đuričić Života, Krivelj
93.    Bjeković Đuro, Krivelj
94.    Jovanović Nikola, Krivelj
95.    Šimunov Mato, Apatin
96.    Aleksić Goran, DP „Ariljska pčela“, Arilje
97.    Radio „Kikinda“, Kikinda
98.    Radio „VK“, Kikinda
99.    Adamović Petar, Koceljeva
100.    Skupština opštine, Osečina
101.    Jagodić Ljubiša, UP „Polen“, B. Bašta
102.    Ristić Dragan, UP „Polen“, B. Bašta
103.    Lazarević Dobro, podpredsednik opštine, Prijepolje
104.    Ahmetović Ćemal, Prijepolje
105.    Marjanović Predrag, Prijepolje
106.    Tomović Rodoljub, Prijepolje
107.    Đukić Blagoje, Lešnica
108.    Petrović Zoran, PU „Leskovac“, Leskovac
109.    Kostić Žika, PU „Leskovac“, Leskovac
110.    Stojanov Ivan, Surdulica
111.    Veselinović Nikoleta, Surdulica
112.    Stošić Miroslav, DP „Matica“, Vranje
113.    Milanov Strašimir, DP „Matica“, Vranje
114.    Tomić Slobodan, DP „Matica“, Vranje
115.    Pavlović Dragoslav, DP „Šabac“, Šabac
116.    Ćirić Branislav, DP „Šabac“, Šabac
117.    Petrović Milan, DP „Šabac“, Šabac
118.    Čevrljaković Miroljub, Aleksandrovac
119.    Davidović Duško, Mladenovac
120.    Erović Zoran, Gornji Milanovac
121.    Andrejević Radoslav, Gornji Milanovac
122.    Institut za javno zdravlje, DP „Matica“, Niš
123.    Gradska opština „Palilula“, DP „Matica“, Niš
124.    Koljibabić Nedeljko, Smederevo

Sva navedena dodeljena priznanja za 2009. godinu, biće narednih dana ispisana od strane SPOS-a prigodnim rukopisom, što je praksa koju je uveo IO SPOS-a od prošle godine, a udruženja će moći da ih preuzimaju u prostorijama Saveza pčelarskih organizacija Srbije, Molerova 13, Beograd, uz prethodni telefonski dogovor sa Stručnom službom Saveza (011-2458-640).

Komisija za priznanja,
Ljubinko Jovičić, predsednik

 

MORATE BITI ULOGOVANI DA BISTE VIDELI KOMENTARE

Izrada sajta Tirien