SPOS logo
  • Bulgarian
  • Croatian
  • English
  • French
  • German
  • Hungarian
  • Macedonian
  • Romanian
  • Russian
  • Serbian
  • Slovenian
  • Spanish

SPOS
Savez pčelarskih organizacija Srbije

SPOS Ul. Dr Agostina Neta 30 A, 11070 Novi Beograd [email protected] 011/61-28-071 060/444-0-121 060/444-0-124 066/644-09-09

САСТАНАК У УПРАВИ ЗА ВЕТЕРИНУ МИНИСТАРСТВА ПОЉОПРИВРЕДЕ



Datum objavljivanja vesti:
Broj pregleda: 2.608

Данас је у Управи за ветерину одржан састанак са вд директором Управе за ветерину Живком Матијевићем и његовим сарадницима, на тему акције контроле квалитета меда на тржишту, а разговарано је и о фалсификатима млека.

Поред председника СПОС-а, састанку су присуствовали дипл. инж. технологије Иван Смајловић, директор лабораторије „Ана Лаб д.о.о.” и спец. др вет. мед. Милош Трајковић из Удружења одгајивача говеда централне Србије. 

Разговарано је о врло важним аспектима контроле тржишта меда у наредном периоду, са акцентом на континуирану контролу. 

О детаљима састанка још увек не можемо да говоримо јавно, али ће наредних дана лагано једно по једно бити објављивано, онако како се буде догађало. СПОС-у је најважније да се постигнути договори поштују, и за сада је по том питању све у реду, али се мора пазити на то да лобији фалсификатора не направе неки значајан корак, односно да им се не дозволи да укоче покренуте процесе. У петак се очекују први узорци из контроле маркета, док акција контроле увозног меда увелико траје. 

Већ има првих резултата ове акције иако прве анализе увозних контигената меда још увек нису завршене (једна анализа траје најмање 8 дана), али о томе ћемо данас објавити посебну вест. 

СПОС свакако очекује круцијалне резултате континуиране акције контроле тржишта, и данас је дао своје предлоге како да та акција буде што успешније спровођена без сметњи.

Пре овог састанка одржан је још један састанак са високим државним званичником на исту тему, али о томе до даљег не можемо јавно. 

 

 

 

MORATE BITI ULOGOVANI DA BISTE VIDELI KOMENTARE